» »

MS SQL Management studio baza

MS SQL Management studio baza

pharaon ::

Zdravo!
Ukvarjam se z enim projektom v stilu spletne storitve za bančništvo, pa se mi je malo zataknilo pri kreiranju baze.

Imam dve tabeli, uporabnik (id_upo, ime, geslo) in račun(id_rac, stanje).
Relacija je 1:n, tako da ima tabela račun tuji ključ fk_id_upo.
Rad bi naredil, da se ob registraciji uporabnika v tabelo "uporabnik" najprej vnese ime in geslo (id_upo je avtomatsko inkrementiran), nato pa se še v tabeli račun ustvari nov račun, vezan na tega uporabnika. Stanje naj bo na začetku 0, tako da me muči samo povezava preko tujega ključa.
Projekt delam v asp-ju z visual studiem, od tam pobere podatke iz forme (username in password), jih nato pošlje bazi za insert v tabelo uporabnik, kar deluje ok. Samo pri vnosu pripadajočega računa se mi pa zatakne.

Kako naj se lotim tega? A je relacija med tabelama sploh pravilna? A moram v tabeli račun ročno ustvarit kolono "id_uporabnika", kamor bi ročno vpisoval ta id? V tem primeru potem ne bi potreboval sploh relacijske povezave med tabelama, ali pač?

Prosim za malo nasvetov.

Hvala.

detroit ::

ne štekam ravno^^ preveč slovensko heeh
ali bo en user imel več accountou?
Skero

pharaon ::

Za vsak slučaj bi mel raje tako, da ostaja možnost, da bi en uporabnik lahko mel več acc, drugače bi bla povezava 1:1. A bi v tem primeru sploh bilo smotrno imet dve tabeli?

darkolord ::

Na katero polje v tabeli račun pa imaš sploh vezan tuji ključ - v tabeli račun namreč res manjka id_uporabnika

detroit ::

za moje pojme bi bilo bz met potem dve (odvisno tudi od nadaljne uporabe) če bi bilo 1:1
Skero

overlord_tm ::

Ce bo vedno 1:1 relacija, potem res ne vidim pametnega razloga zakaj bi imel dve tabele. Drugace pa ruknes FK v racun, in si zmagal. Sicer nevem kako delajo to visjenivojski programi, ampak cisto na nivoju baze se ne bo noben stolpec sam ustvaril, samo zaradi tega ker dodas povezavo med tabelama. Nekatera CASE orodja, po tem ko pretvarjajo konceptualni model v logicni, avtomatsko prenesejo tuje kljuce, ampak v splosnem to ni res, zato moras pomoje dodati id_uporabnika v racun.

pharaon ::

Potem bom združil vse v eno tabelo in se rešil komplikacij.
Hvala vsem.

detroit ::

ker omenjaš "bančništvo" upam, da boš poskrbel za večkratno varnost (sql in še na client strani s PKI ipd ipd) :P
Skero

pharaon ::

To bo projekt, ki ne bo nikoli deloval, razen za test na localhostu, tako da se ni za bat za varnost, ker se ne bo uporabljalo pravih podatkov.

detroit ::

No veliko sreče
Skero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baze ter relation med njimi

Oddelek: Programiranje
153069 (2630) Marat
»

pomoč v MS access - filtriranje, zaščita baze, dodeljevanje uporabnikov in pravic

Oddelek: Programiranje
101219 (1065) dvojka
»

[MySQL] Rabim hitrejšo SQL poizvedbo za 3 tabele!

Oddelek: Programiranje
71135 (994) shorvat
»

[PostgreSQL] PgAdmin kreiranje tabel

Oddelek: Programska oprema
61042 (996) Poldi112
»

Nekdaj glede MySQL podatkovne baze

Oddelek: Izdelava spletišč
141797 (1564) zdravc

Več podobnih tem