» »

entitete - sql

entitete - sql

krennn123 ::

Pozdravljeni, izdelal sem konceptuali model v programu modelsphere. Moral sem izdelati model za prijavo na športni dan. Zanima me, če mi lahko kdo pomaga povezat tabele med seboj... sam sem jih povezal, a potem program pojamra, da med določenimi tabelami morajo biti entitete 1,n(ena ali mnogo).
tu je slika modela:

 slika modela

slika modela

krennn123 ::

bi prosil res, če kdo ve kako se poveže naj mi pove... :(

boogie_xlr ::

Morda kaj takega?
 MySQL Workbench

MySQL Workbench


Potrebujes med nekaterimi tabelami povezave M:N?

krennn123 ::

Hvala za odgovor, ... Ja, potrebujem mnogo,mnogo kardinalnost med nekaterimi entitetami... A bi se dalo na tem modelu uporabit nekje?

In prosil bi, če mi lahko z besedami poveš kakšne so kardinalnosti med tabelami, ker vidim, da so tudi vmesne tabele nastale, tako da se ne znajdem

Zgodovina sprememb…

boogie_xlr ::

Vmesne tabele so zato, ker v praksi M:N relacije med dvema tabelama ne obstajajo. Orodje MySQL Workbench ima možnost povezave M:N, rezultat pa je vmesna tabela s tujimi ključi povezanih tabel. Sicer pa glede na tvoj model, se vprašaš npr.: ali lahko ima en dogodek več organizatorjev? in nato še v obratni smeri: ali lahko en organizator organizira več dogodkov? če je odgovor na obe vprašanji pritrdilen, potem je relacija M:N. In tako se vprašaš za vsak par entitet, ki jih želiš povezati.

krennn123 ::

ahaaaa :) najlepša hvala !

krennn123 ::

ajaa pa še eno vprašanje... kaj pa je razlika med 0,N in 1,N... in primer kdaj se uporablja 0,N...

boogie_xlr ::

čist tak banaln primer: oseba - bolezen je relacija 0,N; ena oseba lahko ima nič, eno ali več bolezni.
0,N nič, ena ali mnogo
1,N ena ali mnogo
M,N mnogo (v obe smeri)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tag-i v MySQL

Oddelek: Programiranje
111593 (1358) MH0
»

ER diagram

Oddelek: Programiranje
132443 (1986) M1_Abrams
»

Baze ter relation med njimi

Oddelek: Programiranje
153252 (2813) Marat
»

Pomoč pri E-R diagramu

Oddelek: Programiranje
82307 (2150) f1ghter4
»

Access- relacije

Oddelek: Programiranje
141913 (1754) ghost

Več podobnih tem