» »

Kakšen žar?

Kakšen žar?

««
13 / 14
»»

bigbada ::

Kaj pa ti "jajčeki" oz. keramični? So kul? Sedaj sem si rekel da malo več dam pa imam potem mir...

harvey ::

bigbada je izjavil:

Kaj pa ti "jajčeki" oz. keramični? So kul? Sedaj sem si rekel da malo več dam pa imam potem mir...

So kul, vse pa je odvisno koliko rabiš, kakšne preference, kaj boš pretežno delal/pekel/BBQ, več ko je teh gadgetov na koncu spoznaš, da je še najbolj echt stara dobra rešetka :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

driver_x ::

bigbada je izjavil:

Kaj pa ti "jajčeki" oz. keramični? So kul? Sedaj sem si rekel da malo več dam pa imam potem mir...


Ti so pa še en nivo višje od kettlov in podobnih. Višje v tem smislu, kako dobro lahko reguliraš temperaturo, koliko časa in kako konstantno držijo nastavljeno temperaturo in glede možnosti kuhanja in pečenja. En razred višje so tudi cenovno. Seveda ne pričakuj, da boš kar takoj v katerem koli izmed teh žarov vrhunsko pripravljal hrano. Za to bo potrebno kaj prebrati, kaj pogledati ali se udeležiti kakšnega tečaja. Če ti je žar "način življenja" oz. hobi, potem je to sigurno ta prava zadeva. Če o tem še nisi prepričan, začni z nečim, podobnim kettlu. V kolikor te bo peka na žaru veselila, nabavi keramičnega. Pri takem žaru nato pridejo na vrsto jedi, kot so dimljena rebra ali brisket, za katere potrebuješ 6, 8 ali več ur kuhanja.

kuglvinkl ::

driver_x je izjavil:

bigbada je izjavil:

Kaj pa ti "jajčeki" oz. keramični? So kul? Sedaj sem si rekel da malo več dam pa imam potem mir...


Ti so pa še en nivo višje od kettlov in podobnih. Višje v tem smislu, kako dobro lahko reguliraš temperaturo, koliko časa in kako konstantno držijo nastavljeno temperaturo in glede možnosti kuhanja in pečenja. En razred višje so tudi cenovno. Seveda ne pričakuj, da boš kar takoj v katerem koli izmed teh žarov vrhunsko pripravljal hrano. Za to bo potrebno kaj prebrati, kaj pogledati ali se udeležiti kakšnega tečaja. Če ti je žar "način življenja" oz. hobi, potem je to sigurno ta prava zadeva. Če o tem še nisi prepričan, začni z nečim, podobnim kettlu. V kolikor te bo peka na žaru veselila, nabavi keramičnega. Pri takem žaru nato pridejo na vrsto jedi, kot so dimljena rebra ali brisket, za katere potrebuješ 6, 8 ali več ur kuhanja.



This. Prjatucki smo kupili enmu Kamado Joe in ga je vgradil letno kuhno, pali non stop, je delal to ze prej. Pr men in pr vseh ostalih bi pocival oz bi vrgli denar stran.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Dimljena rebrca se da narediti tudi v webru zelo fajn ;)

Comandante ::

Tody je izjavil:

Dimljena rebrca se da narediti tudi v webru zelo fajn ;)

Meni je weber kul za vso kuho/peko pri 90-100°C in vec. Za dimljenje ni optimalen, ker ga vsak dvig pokrova ohladi, ampak z dosti samokontrole (malo odkrivanja) se da.

Je pa huda jeba, ce bi rad drzal 60-90°C, za kaksnega dimljenega lososa recimo. Tam preprosto ne drzi konstantne temperature, pa ce se na glavo postavis. Za taksne hece je potem optimalen namenski smoker, ali pa najbrz tudi eden izmed teh keramicnih zarov z vecjo toplotno vztrajnostjo.

Tody ::

60 - 90 nisem nikol delal. Ja pač nastavis rebrca, vodo brikete zapres in cakas uro in pol ;) vrjetno z namenskimi smokerji dobis se boljse rezultate ampak...

Comandante ::

Tody je izjavil:

60 - 90 nisem nikol delal. Ja pač nastavis rebrca, vodo brikete zapres in cakas uro in pol ;) vrjetno z namenskimi smokerji dobis se boljse rezultate ampak...

V tem je kljuc, da cakas uro in pol - jaz odprem po 45 min in vse zajebem :))

mihec87 ::

Če na 45min odpreš in na hitr pogledaš, ni konc sveta(malo se podaljša čas peke).. Dobro ne sedaj nekih low and slow zadev odpirat na 15min pa 5 minut odprto gledat..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Cupakabra123 ::

Za rebra je navaden Bauhaus zar v stilu Webra za 70€ dober. 2h na 140 in potem se 1h v alufoliji. So perfektna.

driver_x ::

Jaz jih 5-6 ur delam.

Comandante ::

driver_x je izjavil:

Jaz jih 5-6 ur delam.

Tudi jaz, tam na 110°C. 3 ure dimim, 2 uri v foliji, 1 uro da malo zapecem. Sem pa enkrat zajebal z odpiranjem, in po 6 urah se niso bile mehke. Morajo kosti ven pogledat na straneh, sicer ni to to.

driver_x ::

Jaz začnem pri 80°C in nato počasi večam.

bigbada ::

Ima kdo ta žar doma, je dober za začetnika?

https://www.kraljzara.si/zar-na-oglje-w...

Kaj še je must have zraven? Predvidevam da tole:
https://www.kraljzara.si/kamin-za-prizi...

Comandante ::

Ja, jaz imam tega 57cm. Kamin je obvezen, naredi peko dosti enostavnejso in hitrejso.

Plus je, da ta zar lahko koristis za balkansko peko (direktno, odprto) ali pa kot pecico (indirektno). Ali pa kombiniras, kot pogosto sam delam.

Z odmerjanjem briketov in zraka se da zelo dobro regulirat temperaturo, podobno kot s pecico. Drzati 180+/-10°C recimo ni nobena tezava. Zar mam v uporabi ze ene 15 let, ni tezav.

rhino ::

Glede kamina, ne potrebujes webrowega za 40€. Bo cisto dovolj taksen za 15-20€.
Intel I7 950|Asus P6X58D-E|
ZOTAC GeForce 580 GTX 1536 GDDR5|OCZ Vertex2E 60GB + 500GB WD + 1TB Samsung F3|
3x2GB Kingston HyperX DDR3-1600|Cougar GX1050|CM HAF-X

Likalnik ::

kolega ima ta žar in je zadovoljne...ne uporablja tega kamina ampak samo heat pištolo in zadeva deluje čisto v redu

Comandante ::

rhino je izjavil:

Glede kamina, ne potrebujes webrowega za 40€. Bo cisto dovolj taksen za 15-20€.

Je res, ampak je webrov boljsi. Imam webrovega in sparovega, pa webrov vzge brikete hitreje in z manj netiva, pa za razliko od sparovega ni ves zarjavel. Ampak se da delat z obema ja.

Eni recimo namesto kamina naredijo kup oglja in upprabijo plinski gorilnik, da ga direktno zapalijo. Sem poskusil, gre, ampak ne vidim neke dodane vrednosti. S kaminom je bolj enostavno.

wcpapir ::

bigbada je izjavil:

Ima kdo ta žar doma, je dober za začetnika?

https://www.kraljzara.si/zar-na-oglje-w...

Kaj še je must have zraven? Predvidevam da tole:
https://www.kraljzara.si/kamin-za-prizi...

Četrto ali peto leto ga imamo zunaj na dezju snegu in vseh razmerah, še vedno je kot nov razen rešetke. Malce mi je zal da takrat nisem vzel limited edition ki ima inox resetko in je bila takrat cena ista (akcija v merkurju). Rešetko je kar problem čistit tako da je vredu očiščena.

Najveckrat pecemo indirektno po par ur naprimer kuro ali rebre damo zjutraj noter in gremo od doma za par ur. Uravnavanje temperature je enostavno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

stara mama ::

Zanima me, katero je po vaših izkušnjah najboljše oglje in briketi?
Ja vem, od webra je fajn, ni pa poceni, medtem ko tisto iz hoferja je pa šrot.
Katero oglje in briketi imajo najboljši p/p?
Ga porabim kar dosti.

driver_x ::

Za oglje poišči kakšnega lokalnega pridelovalca. Sam imam dva in od obeh je oglje precej boljše od Webrovega ali Big Green Egovega, čeprav stane pol oz. tretjino toliko, kakor omenjena. Razno oglje iz Hoferjev, Petrolov in podobno te na koncu pride dražje, saj ga je precej za odmet.

rhino je izjavil:

Glede kamina, ne potrebujes webrowega za 40€. Bo cisto dovolj taksen za 15-20€.


Kamina tudi ne potrebuješ, kadar kuriš na oglje. Potrebuje se samo za brikete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

globoko grlo ::

Lokalni pridelovalec oglja? Kje pa zvis, ce ni skrivnost, da oglje na roko delajo?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Tody ::

Pri nas ga imamo tudi :) velika vreča stane 26 eur.

Steinkauz ::

Jst sm neki tazga kupu:
https://www.bolha.com/zari-na-oglje-les...
Dobiš tudi v trgovini, samo je precej dražje:
https://www.enaa.com/dodatki-za-vrtne-z...

mared ::

jaz uporabljam samo še očetovo oglje
https://www.facebook.com/oglje/?locale=...

za naročilo pokličeš in se dogovoriš za dostavo na dom

bigbada ::

Kateri termometer za žar priporočate oz. uporabljate?

Je kaj od tega kul?
https://www.conrad.si/o/termometri-za-g...

In katera ščetka je kul?
https://www.kraljzara.si/ciscenje-in-za...

Sem slišal, da nekatere puščajo "kocine" in lahko pristane v hrani "igla"...

kuglvinkl ::

Ima kdo Webra na plin? Me zanima, izkušnja iz prve roke.
Your focus determines your reallity

z3ro ::

Jaz imam tamalega Q1200 sedaj 3 leta, zaenkrat brez pripomb. Všeč so mi ta masivna litoželezna rešeta, ki res lepo zapečejo in ne izgubijo temperature ko so enkrat segreta. Ne vem sicer kakšna rešeta so zraven večjih Spiritov ampak če so vsaj približno takšna kot pri Q seriji so za moje pojme top. Vidim pa da so sedaj cene višje kot takrat kot sem jaz kupoval, mogoče se dobi kaj podobnega za manj denarja.

kuglvinkl ::

tnx!
Your focus determines your reallity

Tody ::

Vzami takega z dvema sondama ce peces vecje zadeve, drugače vrjetno vsi pokazejo isto. Za žico je pa vseen katera je.

tomaz- ::

imam Webra Genesis Ep335 gbs tretje leto. Meni super zadeva, ker reees veliko pečemo. Nima veze letni čas, v povprečju vsak 3x tedensko mašina laufa. Je pa res, da imam dokupljen še vok, litoželezno posodo in posodo za piščanca, tako da v bistvu še najmanj delamo čevape :)
Termometer pa imam Meater+ . V redu zadeva, čeprav mi je app od Webrovega original termometra bolj všeč. ampak jebiga, pride wireless dostikrat bolj + sonda kaže še ambientalno temperatura, kar weber ne. Saj je na pokrovu sicer termometer, ampak ne "zapiska", če se temp bistveno spremeni..

kuglvinkl ::

Hvala tomaz, tale vok, a to mislis gorilec ali posodo?
Your focus determines your reallity

tomaz- ::

tele zadevce so to:
https://www.kraljzara.si/gourmet-bbq-si...

vok je litoželezen in paše v namensko okroglo odprtino na rešetkah žara. Spodaj v tem krogu je na žaru poleg dveh še en dodatni grelec, da zadeva res lepo zacvrči.

Vse tele GBS zadeve so mi super, z izjemo posode za piščanca, ki je naluknjana in sok odtece. Ne moreš recimo zraven dat celega krompirja, da se napoji s sokom.. Ampak pač ovijem s folijo in naredim "kanalček" pa je stvar rešena :)

kuglvinkl ::

Bolj ali manj sem se odlocil za Webra,potem pa pride mimo Napoleon,ki ga mogoce lahko dobim malo ceneje. A to je primerljiva roba ali kako se s tem? Ve kdo?
Your focus determines your reallity

Map ::

Napoleon je dobra roba in ti sigurno ne bo žal.

tattoo ::

Iščem plinski žar s ploščo in gorilnikom. Gledam tega od Gorenca https://www.gorenc.eu/plinski-zari/gore...

Se najde na trgu kaj primernega vendar malo bolj ugodno?

kuglvinkl ::

Tole je pa res huda cena...
Your focus determines your reallity

z3ro ::

Tole ni vredno 440EUR. Kupi raje to (ista velikost plate): https://www.nakupovanje.net/vsi-oddelki...
Pa če že rabiš zraven posebej plinski gorilec kupi nekaj samostojnega za 50EUR recimo.
Edit: ta ima res samo eno spiralo, lahko najdeš tudi takšno velikost z dvema za malo več EUR. https://www.nakupovanje.net/blagovne-zn...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: z3ro ()

driver_x ::

Pri tovrstnih žarih bodite pozorni na to, da je plinski grelec dovolj močan. Sem že videl primere na piknikih, ko so na tak žar na celo ploščo vrgli pleskavice za hamburgerje. Žar ni imel zadosti moči, da bi lahko ogreval tako količino mesa, zato so pleskavice izpustile vso tekočino in se nato kar nekaj časa kuhale v lastni juhi.

Freaxx ::

Del problema je lahko tudi, da plošča ni dovolj ogreta. Te plošče of Gorenca so kar debele in rabijo kar nekaj časa da se dovolj segrejejo. Potem pa ne bi smelo biti problema, da bi se plošča preveč ohladila.

Magic1 ::

Vse te plošče od Gorenca nad 50cm imajo 5kW+5kW grelce. Ni šans da se ti karkoli skuha, če daš na vročo ploščo. Mogoče moraš tudi pazit kakšen ventil za plin kupiš. Zna bit tam ozko grlo.
Magic

perci ::

Problem zna bit, če delaš zunaj, ko je pod nulo in se butan ne uparja več, tako da grelec dela samo polovično (uparja se samo propan). Skratka, za pozimi je dobro imeti samo propan.

link_up ::

haha, 500e za skos...full drago. :) dajte bit resni no...
In and Out

Magic1 ::

Sej Ferrari tudi ni drag za vse ljudi...
Magic

link_up ::

za vinkla gotovo ni predrago.
In and Out

perci ::

Tisti za 400 je res predrag, glede na to, da Gorenc za 120 dela enako.

link_up ::

ja ne vem lej, vprasi Gorenca zakaj ga tako ceni. :)
In and Out

perci ::

Me ne zanima, to je problem potencialnih kupcev, jst mam navadnega 40×40 in ne vidim potrebe po 3krat dražjem.

Comandante ::

Za 400e dobis ze slabse kopije Webrovega Genesysa. Za 600e pa malo boljse. Original je od jurija dalje (tamali).



Saj vem da gre za kompletno drug tip zara, samo povem. Dva gorilca pa jeklena plata, za to je 150e realna cena.

tattoo ::

Potrebujem vgradnega/namiznega za letno kuhinjo. Neke pametne alternative še nisem najdel, razen tisti predlog, da posebej kupim ploščo in gorilnik samo praktične in vizualne izvedbe še nisem naštudiral :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tattoo ()
««
13 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tadragi žari?

Oddelek: Loža
274124 (1689) Bizkit45
»

Kdo uporablja Weber žar in kaka je razlika med kettle in ostalimi imeni?

Oddelek: Loža
439118 (7468) nekikr
»

Kakšna je razlika med električnim žarom in žarom na oglje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11619999 (17061) Riff
»

Kje kupiti dober žar na oglje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7446645 (28330) bauci
»

Peka na žaru (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5220945 (19182) Alec999

Več podobnih tem