» »

Kakšen žar?

Kakšen žar?

««
15 / 15
»
»»

urosz ::

Ko smo ze pri plinskih zarih..
Kako se obnese gorenc za na teraso/balkon? Do sedaj imam zgolj elektricnega napoleona, a tuhtam da bi vzel se gorenca s plosco.

kuglvinkl ::

urosz je izjavil:

Ko smo ze pri plinskih zarih..
Kako se obnese gorenc za na teraso/balkon? Do sedaj imam zgolj elektricnega napoleona, a tuhtam da bi vzel se gorenca s plosco.


messy, šprica na okol. Tut zato je neki z decent pokrovom fino imet. Mogč imajo oni kaj s pokrovom?
Your focus determines your reallity

denabiker ::

Kje kupujete oglje za žar? Jaz sem sedaj dobil preko enega modela kao iz Pohorja od nekega lokalca cel žakl lepega oglja. AMPAK moja pravi, da je čuden in jaz sem tudi zaznaval neko gorivo ali petrolej ali nekaj,... ne vem.... Kako ti lokalni mojstri delajo, ali polivajo s kakšno nafto, da kurijo ali kaj? Šalabajzeri ta pravi, če mene vprašaš....Pred tem sem imel en žakl oglja iz Afrike, neki mix dreves katera so fajna ne vem že iz katere države, bilo je super vse fino ampak je zmanjkal...

Badwolff ::

Hofer

Okapi ::

Miklavževo oglje z Gorjancev. Tradicionalna kopa. http://gorjanci.eu/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

twom ::

twom je izjavil:

Kje se dobi adapter na "avstrijski" plinski sistem? Ali pa kabel na vsaki strani svoj tip priključka?
Kako se sploh ti priključki imenujejo?

Ali je še kakšna druga omejitev glede plina, da nebi kupil webra v Avstriji za 170 EUR ceneje (540 vs 370)?
Sem ugotovil da ima Traveler vgrajen priključek za kamping plinske kartuše (15 EUR za četrt kile plina, napram 30 EUR za 10 kil v jeklenki).

Sem kupil kar original weber cev z regulatorjem za na jeklenko. Drago za to kar se sicer prodaja po 15 EUR (cev, objemka, regulator), ampak vidim da so vsi (weber) žar dodatki fejst zlatarski. Ta dodatna cev ima regulator vhod 1.7 - 16 bar, izhod 1.5 bar. Vgrajen na žaru ima pa vhod 0.3 - 7.5, izhod pa 0.29. Naši običajni za štedilnike imajo pa vhod 0.3 - 16, izhod 0.29.

Domnevam, da so naše jeklenke polnjene nad 7.5 barov. Morda 10? In je zato potreben vmesni regulator. Deloval bi tudi naš regulator, samo bi vse viselo naokol, kar mi pa ni všeč, ker je vse narejeno zelo custom. Mal gledam tudi na izgled 8-)

Drag hobi tale žar 8-O

Naslednji nakup bo pa nekaj na oglje, za takrat ko se nam bo dal s tem igrat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

starfotr ::

Na Hrvaškem je 10 kg jeklenka plina 15 eur. Če že gledaš na denar, je tam še ceneje.

kuglvinkl ::

S tem, da je treba pazit, prkljucki so drugacni pr sosedih.
Your focus determines your reallity

starfotr ::

Pri 10 kg jeklenki ni razlik.

twom ::

starfotr je izjavil:

Če že gledaš na denar, je tam še ceneje.
Ja, gledam na denar. A ti morda ne rabiš gledat na denar? Imaš (pre)polno rit, (pre)lahko zaslužiš denar?

miha98 ::

kripto manijak . Jaz temu pravim...

starfotr ::

twom je izjavil:

starfotr je izjavil:

Če že gledaš na denar, je tam še ceneje.
Ja, gledam na denar. A ti morda ne rabiš gledat na denar? Imaš (pre)polno rit, (pre)lahko zaslužiš denar?


Potem pa žar ni pametna izbira, če gledaš na denar. Mnogo ceneje bi bilo, da bi kuril nad prostim ognjem. Rabiš samo drva, nekaj kamenja in nekaj leskinih šib.

d0rK ::

A tole so kvalitetne reči? Da traja tok k Weber pa da je tudi popravljivo.

https://www.merkur.si/zar-na-oglje-napo...

harvey ::

d0rK je izjavil:

A tole so kvalitetne reči? Da traja tok k Weber pa da je tudi popravljivo.

https://www.merkur.si/zar-na-oglje-napo...

Da, žar je kvaliteten, resetko imaš litoželezno kar weber nima, razen kot dodatna oprema. Akcije so mimo in cena je takšna.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

BCSman ::

Zakaj ima dosti zarov tako razmaknjene resetke, da cevapi padajo skozi? Je za kupit takega z ozjimi ali je vseeno in si pac bolj previden?

z3ro ::

Če vzameš takega z litoželeznimi rešetkami načeloma ni problemov pa tudi peče se za moje pojme boljše. Pri tistih navadnimi rešetkami pa zna past kakšen skozi :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: z3ro ()

kuglvinkl ::

BCSman je izjavil:

Zakaj ima dosti zarov tako razmaknjene resetke, da cevapi padajo skozi? Je za kupit takega z ozjimi ali je vseeno in si pac bolj previden?


Rabis vecje cevape ali pa vlozek - plosco.
Your focus determines your reallity

globoko grlo ::

Al pa jih ne vzporedno z lukno gor dajat. Eh, kup enga na strom pa kksn dodatek za okus po oglju, pa bo.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

twom ::

starfotr je izjavil:

Potem pa žar ni pametna izbira, če gledaš na denar. Mnogo ceneje bi bilo, da bi kuril nad prostim ognjem. Rabiš samo drva, nekaj kamenja in nekaj leskinih šib.
Se mi ne da s tabo v vsaki temi neki pregovarjat. Imaš prav. Zmagal si. Se strinjam s teboj. SI sedaj zadovoljen, al boš utrujal naprej?

Comandante ::

twom je izjavil:

starfotr je izjavil:

Potem pa žar ni pametna izbira, če gledaš na denar. Mnogo ceneje bi bilo, da bi kuril nad prostim ognjem. Rabiš samo drva, nekaj kamenja in nekaj leskinih šib.
Se mi ne da s tabo v vsaki temi neki pregovarjat. Imaš prav. Zmagal si. Se strinjam s teboj. SI sedaj zadovoljen, al boš utrujal naprej?

V bistvu nima prav - ogenj na prostem skuri cca 5-10x vec drv kot zar za isto kuho, sploh ko piha. Zar se bolj splaca prej ali slej, razen ce imas drva "zastonj".

Okapi ::

A si se kdaj vprašal, zakaj se štedilniku tako reče?

globoko grlo ::

Ker mi ne štedimo ampak varcujemo?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Comandante ::

Okapi je izjavil:

A si se kdaj vprašal, zakaj se štedilniku tako reče?

Ha, nisem. Makes sense.

Meni je obup recimo peci v ogromnih dalmatinskih kaminih (povrsine kvadratni meter in vec) v burji. Skuris 5kg oglja, da speces dve porcijski oradi. Isto specem v smokey joe-u s kilo oglja.

twom ::

Moja pripomba je letela na šparanje. Ne vidim smisla zakaj bi dajal 10 EUR za četrt kile pline v kartuši, če ga dobim 10 kil v jeklenki za 30 EUR. V kartušah bi to naneslo 400 EUR. Pa seveda žara nisem kupil zato da bi varčeval, ravno tako še marsikatero drugo stvar ne...

Seveda pa če bom šel na 8 tisočaka, s seboj ne bom vlekel 10 kilogramske jeklenke zato da si bom pogrel vodo. Na vrt zadi za bajto pa komot jeklenko postavim.
««
15 / 15
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tadragi žari?

Oddelek: Loža
274556 (2121) Bizkit45
»

Kdo uporablja Weber žar in kaka je razlika med kettle in ostalimi imeni?

Oddelek: Loža
439832 (8182) nekikr
»

Kakšna je razlika med električnim žarom in žarom na oglje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11620992 (18054) Riff
»

Kje kupiti dober žar na oglje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7447354 (29039) bauci
»

Peka na žaru (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5221746 (19983) Alec999

Več podobnih tem