» »

gretje AMD in INTEL

gretje AMD in INTEL

1
2
»

klkkkkkkkkkk ::

Bedarije?
mogoče sem res "narobe povedal", vendar je haswell stlačen skupaj.
Pustimo 22nm in ostale stvari... vsekakor se je intel osredotočil tudi na iGPU performance
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

hojnikb ::

seveda je stlačen skupaj, če je pa 22nm proces. Sj z ivy je bla ista zgodba..
#brezpodpisa

m0LN4r ::

No 6800K navit cpu in gpu pride v occt do shutdown temp v 10 minutah na machoju. Tolko o tem. Grafo obremenim z prime95, gpu pa v occt, da ne šteka preveč. Istočasno seveda, da nebo pomote.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

galu ::

Vsako nadaljnjo žaljenje bo brisano. Pa če bo še naprej bo en govoril o krompirjih, drug o paradajzih, tretji govoril, da nimata pojma o sadju, četrti pa o avtomobilih, bo tema šla hitro pod ključ. Tak pač ne gre.

Dajte en hladilnik nase inštalirat, ker se preveč "grejete". ;(
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

klkkkkkkkkkk ::

hojnikb je izjavil:

seveda je stlačen skupaj, če je pa 22nm proces. Sj z ivy je bla ista zgodba..


no primerjaj še iGPU size...
22nm še nebi smelo pomeniti višje T produkta. Broadwell naj bi prinesel 30% manjšo porabo

AMD FX proizvede več toplote vendar je vseeno hladnejši. Zakaj še intel nenaredi 4 jederni CPu brez iGPU za 20EUR manj...
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Bolj je relevanten podatek: temperatura/performance za mene.
Če sfolgam z istim hladilnikom ohladit 4x hitrejši proc v cinebenchu. Je drugi failal na celi črti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

hojnikb je izjavil:

seveda je stlačen skupaj, če je pa 22nm proces. Sj z ivy je bla ista zgodba..


no primerjaj še iGPU size...
22nm še nebi smelo pomeniti višje T produkta. Broadwell naj bi prinesel 30% manjšo porabo

seveda je višja temparatura, če so manjši tranzistorji, kar pomeni manjšo površino za odvajat isto W toplote..
#brezpodpisa

m0LN4r ::

@hojnikb
točno to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

trnvpeti ::

cpu dobi neko energijo
to porabi za dve stvari:
naredi neko delo
in proizvede toploto

ce en procesor naredi manjso delo kot drugi z isto energijo je ze slabsi
ce pa se proizvede vec toplote pa se toliko slabse

toploto je potrebno odvesti iz kiste ven
za vec toplote moras spet imeti boljse hladilnike
in se glasnejse je vse skupaj

klkkkkkkkkkk ::

hojnikb je izjavil:

klkkkkkkkkkk je izjavil:

hojnikb je izjavil:

seveda je stlačen skupaj, če je pa 22nm proces. Sj z ivy je bla ista zgodba..


no primerjaj še iGPU size...
22nm še nebi smelo pomeniti višje T produkta. Broadwell naj bi prinesel 30% manjšo porabo

seveda je višja temparatura, če so manjši tranzistorji, kar pomeni manjšo površino za odvajat isto W toplote..


res je,
vseeno manjša nm pomeni več placa (če bi jedra oz. CPU del zavzel enako placa na die kakor SB).
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

klinker ::

7982884e je izjavil:


No, upali IntelBurn ali pa prime95, pa bos vidu kje bo tvojih 60c.
Menjani so bli samo CPU in plata, vse ostalo s coolerjem vred je ostalo enako.
Z FXom je bla temp v ohisju po 1h IntelBurna okoli 35c, medtem ko z i7 HW pa okoli 45c, s prime95 pa ene 2-3c manj v obeh primerih.
Zdaj pa vi racunajte vase TDPje. Lahko je trolat o zadevah ki jih se vidu nisi, kaj sele potestiral v praksi.


sem sprobal na cinebench, procesorsko zahtevnih špilih in enih multithreaded programih. to tvoje se mi pa ne zdi reprezentativno za mojo uporabo.

in razlog za tvoje meritve more bit nekje drugje, ker se pač fizikalno ne sklada, ane. i7, tudi če je fejst navit, ne proizvaja toliko toplote kot primerljiv (če lahko temu tako rečemo, he he) FX, zato ni šans da bi bolj grel ohišje.

pa ne ti meni o trolanju. verjamem raje teli strani:
http://www.bit-tech.net/hardware/2013/0...
ki je izmerila porabo tudi navitih procesorjev,
kot kredibilnosti tvojih meritev.


Kaj sem kje omenu da fx pozre manj stroma? ;((
Stopinje celzija so pac pri fx-u ble nizje. Ostalo nisem niti omenjal, ne performansa ne nic drugega, izkljucno stopinje celzija na Core temp (cemur pri AMDju niti ne zaupam) in pa na fizicnem senzorju ki ga ima v ohisju, kateremu pa definitivno zaupam razlike.
In razen menjave plate in CPUja, se niti en kabelcek ni premaknu.
No, jst pa pac sestavljam workatatione in zato jih potestiram na tak nacin.
24h IBTja, nato se 24h Prime95, pol 12h furmarka in za tem prikljucim vsaj 6 USB diskov, med katerimi nastimam kopiranje ene 50 vec GB velikih datotek iz notranjih diskov na USB diske. Za finis pa zazenem vse skupaj, IBT, furmark in kopiranje datotek za 24h.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

hojnikb ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

hojnikb je izjavil:

klkkkkkkkkkk je izjavil:

hojnikb je izjavil:

seveda je stlačen skupaj, če je pa 22nm proces. Sj z ivy je bla ista zgodba..


no primerjaj še iGPU size...
22nm še nebi smelo pomeniti višje T produkta. Broadwell naj bi prinesel 30% manjšo porabo

seveda je višja temparatura, če so manjši tranzistorji, kar pomeni manjšo površino za odvajat isto W toplote..


res je,
vseeno manjša nm pomeni več placa (če bi jedra oz. CPU del zavzel enako placa na die kakor SB).

Še vedno se bo bolj grel, ker bo v vsakem primeru več tranzistorjev na mm^2

klinker je izjavil:

Kaj sem kje omenu da fx pozre manj stroma? ;((
Stopinje celzija so pac pri fx-u ble nizje. Ostalo nisem niti omenjal, ne performansa ne nic drugega, izkljucno stopinje celzija na Core temp (cemur pri AMDju niti ne zaupam) in pa na fizicnem senzorju ki ga ima v ohisju, kateremu pa definitivno zaupam razlike.
In razen menjave plate in CPUja, se niti en kabelcek ni premaknu.
No, jst pa pac sestavljam workatatione in zato jih potestiram na tak nacin.
24h IBTja, nato se 24h Prime95, pol 12h furmarka in za tem prikljucim vsaj 6 USB diskov, med katerimi nastimam kopiranje ene 50 vec GB velikih datotek iz notranjih diskov na USB diske. Za finis pa zazenem vse skupaj, IBT, furmark in kopiranje datotek za 24h.

a to si meril temparaturo notranjosti z senzorjem od plate v obeh primerih ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

NightHawk ::

klinker je izjavil:

Aja, gretje se pa meri v metrih, al kako? ;((


Če pač od fizikalnih količin poznaš samo metre in stopinje celzija, potem je brezveze, da se tukaj vključuješ v debato.

klinker ::

Ah kje.
Je imel nek kontroller z raznimi senzorji.
Sej pravim, sem to totalno nakljucno opazu in tudi sam sem se zacudu, ker vem kako je z FXi. Ampak tako pac je.
Sicer kot sem ze omenu nepomembno, ker pri takih masinah drugo kot performans in stabilnost ni pomembno in se je tudi zato FX menjal za i7. V glasbeni produkciji se FX pac ne obnese tako dobro, sploh pa so bli malo problemi z zunanjo zvocno kartico na AMD platformi.
Jst sem mu sicer to tudi ze pred nakupom FXa reku da ni to to, ampak fant se je napalu na "8" jeder ;((

NightHawk je izjavil:

klinker je izjavil:

Aja, gretje se pa meri v metrih, al kako? ;((


Če pač od fizikalnih količin poznaš samo metre in stopinje celzija, potem je brezveze, da se tukaj vključuješ v debato.


Ne, ampak te naprave pac merijo temp. v stopinjah celzija ali fahrenheit.
Ti pa dalje racunaj v tvojih strokovnih izracunih, meri v xy enotah in filaj svoj ego s takimi prepametnimi debatami. Mi glupani, bomo pac uporabli prakso in naprave ki jih imamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

NightHawk ::

Izraz je gretje, ne temperatura.

Toplota se izraža v J (joule), lahko jo pa izraziš tudi v Wattih, ki so J/s. In ne, to ni nadpametno, prepametno ali karkoli podobnega, to je snov katerekoli naravoslovne srednje šole.

m0LN4r ::

@klinker
moja prošnja, ki sem jo zgoraj napisal še vedno velja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

klinker ::

Jst to vem, brez skrbi.
Mene pa to pac ne zanima in tudi razne strani, kjer testirajo coolerje in gretje CPUjev ne, glede na to da v je v vseh testih omenjena temperatura.
Kot ze omenu, si ti filaj svoj ego s tem da omenjas stvari ki nas ne zanimajo, ker ze od vedno testiramo hardware oz. citamo njegovo gretje v temperaturi in na podlagi le te, vidimo kdaj smo pretiravali z voltazo, navitjem ali nismo dovolj dobro poskrbeli za hlajenje.

m0LN4r je izjavil:

@klinker
moja prošnja, ki sem jo zgoraj napisal še vedno velja.


Katera prosnja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

m0LN4r ::

m0LN4r je izjavil:

Kdo govori o CPU in kdo o Core temp?
@klinker
prosil bi te če mi lahko pošlješ na ZS nastavitve in katero matično maš in frekvenco rama. Mene ful jebe memory controler.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

klinker ::

m0LN4r je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Kdo govori o CPU in kdo o Core temp?
@klinker
prosil bi te če mi lahko pošlješ na ZS nastavitve in katero matično maš in frekvenco rama. Mene ful jebe memory controler.


Ups. Spregledal, sory.
Samo jst imam i5 750 ne HW. Plata je Gigabyte P55A-UD3 rev.1.
Do nastavitev sedaj ne morem ker imam kisto v studiu. Drugace pa imam 183x20, rame na 1830mhz (2x2gb + 2x4gb kinkston HyperX blue). QPI ratio sem znizal za en korak, sem se pa mogu poigrat z voltazami da mi je plata bootala nad 180FSB oz. 181, ker mi pred igranjem z voltazami ni hotel sploh bootat na 182, ceprav je na 181 bil rock stable. Aja, pa z latencami sem se tudi mogu poigrat. Samo mislim da ta moja plata ima tudi malo probleme z visjim FSBjem ker mi nad 185FSB ne boota tudi ce vse mnozilnike in delilnike konkretno znizam, sem sicer na netu zasledil da majo nekateri i5 te generacije FSB wall, ceprav marsikdo bp fura 4ghz in vec za salo, zato sumim plato. Mogoce ce bi se poigral se bolj konkretno bi se slo, samo nimam interesa ker ne navijam v ekstreme oz. nikoli vec kot za 1ghz, ker se mi gre da je zadeva rock solid s cim manjsim dvigom voltaz.
Lahko ti jutri popoldan pofotkam vse nastavitve v biosu pa ti posljem, ce rabis, saj sem ze pozabu vse podrobnosti ker mi ze vec kot leto fura tako in nisem vec nic stimal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

GPUpoweR ::

klinker je izjavil:


No, upali IntelBurn ali pa prime95, pa bos vidu kje bo tvojih 60c.
Menjani so bli samo CPU in plata, vse ostalo s coolerjem vred je ostalo enako.
Z FXom je bla temp v ohisju po 1h IntelBurna okoli 35c, medtem ko z i7 HW pa okoli 45c, s prime95 pa ene 2-3c manj v obeh primerih.
Zdaj pa vi racunajte vase TDPje. Lahko je trolat o zadevah ki jih se vidu nisi, kaj sele potestiral v praksi.


To je popolnoma možno. Procesor se pač bolj greje in ta temperatura Intela pač more it v zrak...

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GPUpoweR ()

klkkkkkkkkkk ::

AMD je hladnejši, čeprav proizvede več toplote.
FX 6300 4.9Ghz - 1.6v - fractal arch midi 3x fan 12V - true spirit 140 - 15 min prime 95 in negre nad 64C! porabe pa raje nebom govoril :)
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

AMD je hladnejši, čeprav proizvede več toplote.
:)

Kako je to mogoce?

klkkkkkkkkkk ::

Amm kako je mogoče, da je SB hladnejši od Haswella, čeprav ima večji TDP - več porabi? Arhitektura+ die size

poglej si kako ima jedra i7 4930K pa ti bo jasno zakaj se dobro navija čeprav ima 6 jeder
GA-990XA-UD3, FX 6300 4.6GHz, R9 270X, 8Gb Ram, 1TB, G-550W, Win7

M-XXXX ::

trnvpeti je izjavil:

klkkkkkkkkkk je izjavil:

AMD je hladnejši, čeprav proizvede več toplote.
:)

Kako je to mogoce?

Zaradi tega ker že od X2 naprej (možno, da že prej) AMD senzorji lažejo tudi po par 10C in jih je čisto irelevantno sploh gledat.

trnvpeti ::

Vec toplote odda in je hladnejsi?
Mogoce kdo fizikalno razlozi?

M-XXXX ::

trnvpeti je izjavil:

Vec toplote odda in je hladnejsi?
Mogoce kdo fizikalno razlozi?

Boljši hladilnik, večja površina oddajanja, nižja temperatura okolice. Le par možnosti.

trnvpeti ::

Kolk je boljsi hladilnik, kolk je vecja povrsina

Temp okolice bi naj bila ista predvidevam.

galu ::

Kreg okoli senzorjev izbrisan... Ob naslednjem masivnem brisanju bo še cela tema šla pod ključ.
Tako to gre.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje fx-8320 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24541524 (28301) m0LN4r
»

kakšna je razlika med tema dvema procesorjema (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11222570 (20922) šted

Več podobnih tem