» »

SpaceX hoče na Mars

1
...
3 4
5
»

MrStein ::

A zdaj že iščemo izgovore? ;)
Podtlak je manjši tlak, vakuum pa zelo zelo majhen tlak.

Hyperloop bi naj imel 1 milibar.
Navadna žarnica ima manj. Termos pa še manj.
Torej tista tanka plast stekla komot zdrži silo.
Smo zdaj s tem zaključili?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

imagodei ::

MrStein je izjavil:

Kje se moti, sem točno napisal.
In komentiral sem le trditev o silah na posodo.
Drugih nisem in sem to celo jasno napisal.

Ne vem, kaj se obešaš(te) na sile? Problem je izčrpat tolikšno količino zraka iz tako velikega prostora, ne pa sile na cev. 600km dolga cev pač nekaj nanese.

Omenjal si še, da ti ni jasno, kakšne vibracije... Ker tako izpostavljaš, da v cevi ne bo popolnega vakuuma, moraš iti še korak dlje: V zaprti cevi boš imel projektil, ki bo drvel praktično s hitrostjo zvoka. Med steno cevi in kapsulo bo očitno prihajalo do določenega pretoka plinov, ki bodo, hočeš nočeš, ustvarjali neke sile na steno cevi.

Še več: to, da bo kapsula lebdela znotraj cevi na magnetih še ne pomeni, da stene cevi ne bodo občutile nobene sile. Fizika ne neha delat. Kaj misliš, a če bi pod generator magnetnega polja (npr tisto ploščo na dnu v spodnjem videu) postavil tehtnico in nato gor položil utež, a bi tehtnica pokazala kakšno povečanje teže, ali ne?


Oba efekta skupaj bosta zagotovo ustvarjala neke vibracije v segmentu cevi, skozi katerega bo v danem trenutku potovala kapsula.

Pa še enkrat: ne mislim, da ima Thundef00t zveličavno prav, samo fino je, če o zadevah malo razmislimo, morda kaj izračunamo, navedemo kakšne že opravljene izračune - skratka, operiramo z argumenti. Ne pa, da v slepem navdušenju ploskamo z ušesi.

MrStein je izjavil:

Tear_DR0P je izjavil:

Caki .. a ni blo ob najavi Hyperloopa receno, da bo podtlak, ne pa vakum?

Točno tako.

Prepiranje okoli oslove sence. V (teoretični) fiziki je "Vakuum" običajno res razumljen kot popolnoma prazen prostor. V tehniškem žargonu pa je Vakuum sopomenka za podtlak. Vacuum @ Wikipedia
In engineering and applied physics on the other hand, vacuum refers to any space in which the pressure is lower than atmospheric pressure.
- Hoc est qui sumus -

Cervantes ::

A tale cev bo na Marsu al kaku?
:D

imagodei ::

Enkrat sigurno. Samo tam mogoče ne bo treba niti podtlaka vzdrževat.
- Hoc est qui sumus -

pegasus ::

A to kej gledate?

Jst ::

NG se je meni zameril, ker je predvajal "dokumentarec" o "morskih deklicah," ki je izgledal, kot da bi gledal Avatarja pod vodo.


--

Kaj se splača to pogledati?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Sem pogledal. Po mojem mnenju se splača pogledati, sploh namesto kakšne neumne serije.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BigWhale ::

Jaz sem se preklikal skoz dolgocasne dele. :) Intreviewji iz 2016 so kr zanimivi.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Falcon Heavy uspešno poletel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8428689 (22328) energetik
»

Izstrelitev vesoljske tovorne ladje Dragon uspešna, mehak pristanek Falcona 9 pa ne

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3313753 (9040) MrStein
»

Orion Flight Test - danes 13.05

Oddelek: Znanost in tehnologija
3410051 (9043) PrimozR
»

Elon Musk - prihodnost raziskovanja vesolja?

Oddelek: Znanost in tehnologija
2814145 (11778) DarkSite

Več podobnih tem