» »

Superge iz Kitajske (dhgate,aliexpress)

Superge iz Kitajske (dhgate,aliexpress)

raZorxxx ::

Razmisljam o nakupu superg iz kitajske spletne strani dhgate.com, seveda je ponaredek/fake vendar 3x cenejši od originala http://www.dhgate.com/product/classical... . Zanima me kako gre to na carini, ali lahko zasežejo posiljko, bom plačal še kaj razen kitajcu ki jih prodaja ?postnina pise da je brezplačna, ma kdo izkusnje s tem?
lep pozdrav

krneki0001 ::

Če ugotovijo, da je ponaredek, ti jih dajo na uničenje in zaračunajo še 60 evrov za uničenje.

wungad ::

Če bo gor logo znanega prodajalca, potem gre na uničenje. Nekaj časa nazaj je bila novica o trenirka, ki jih kupiš kot proizvajalec XXX, potem pridejo pa Adi***/Nik* logotom.
.

M-XXXX ::

krneki0001 je izjavil:

Če ugotovijo, da je ponaredek, ti jih dajo na uničenje in zaračunajo še 60 evrov za uničenje.

Ni res. Če ugotovijo, da je ponaredek ti jih pošlejo na uničenje in ti s tem nimaš NOBENIH stroškov.

krneki0001 ::

Res je, s carino potem nimaš nič več stroškov. Imaš jih pa s firmo, ki mora te stvari uničiti:

Grega moral za uničenje ponarejenih kavbojk plačati 60 evrov!

vir: http://mojefinance.finance.si/8812948

Čez teden dni sem dobil od Carinske pošte modro ovojnico in dopis, v katerem navajajo, da sem kršil pravila, da gre za ponaredek, ki ga bodo poslali v razrez, in da se zoper to ni mogoče pritožiti ter da vse zadeve v primeru pritožbe ureja sodišče. Če v desetih dneh ne odgovoriš, štejejo, da se strinjaš, da gre blago v uničenje,« pripoveduje Grega. Toda zgodba s tem še ni bila končana. »Nekoliko pozneje me je doma pričakala še ovojnica podjetja Item, v kateri navajajo, da sem kršil pravice ter da bodo omenjeni izdelek uničili. Ob tem so mi poslali UPN-nalog za plačilo njihovih stroškov v vrednosti 60 evrov. Stroški zajemajo ogled izdelka in razrez.

Zgodovina sprememb…

k3k3tz ::

Te položnice (UPN naloga) ti pač ni treba plačat, ker zanjo ni zakonske osnove.
To smo vse že obdelali v drugi temi.

krneki0001 ::

Ok, če je to res, potem odlično.

raZorxxx ::

Hvala za odgovore, sem prebral to "drugo temo" celotno, in prisel do zaklucka da te položnice ni treba plačat ampak me pa bolj zanima kdo ji je iz teh kitajskih strani res kaj narocil, so vam vsem zasegli in poslali "položnico" ? ali res na carini usakemu 'odprejo' paket in gledajo a je original ali ne? Ce jih narocam je moj cilj da jih dobim, to da ne plačam uničenja pomeni le manjši minus.

korenje3 ::

ne kapiram... zakaj bi nekdo kupoval znani ponaredek, ko pa original stane samo 80EUR...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

raZorxxx ::

ce ne ves kateri model tocno kupujem ne mores kapirat, original je 250EUR. Zanima me le ce je kdo ki mu paketa niso odpirali in unicili, dvomim da to storijo vsakemu, nato pa se grozijo s tozbo zaradi enih superg.. :|

starboi ::

raZorxxx je izjavil:

ce ne ves kateri model tocno kupujem ne mores kapirat, original je 250EUR. Zanima me le ce je kdo ki mu paketa niso odpirali in unicili, dvomim da to storijo vsakemu, nato pa se grozijo s tozbo zaradi enih superg.. :|


Zakaj potem gledaš te superge, če so izven tvojega "cenovnega razreda" ? Mogoče zaradi postavljanja pred vrstniki ali je kakšen drugačen razlog? Lahko razložiš, da poizkusim razumeti. :| V naših časih se je kupovalo po svojih zmožnostih.

raZorxxx ::

starboi je izjavil:

raZorxxx je izjavil:

ce ne ves kateri model tocno kupujem ne mores kapirat, original je 250EUR. Zanima me le ce je kdo ki mu paketa niso odpirali in unicili, dvomim da to storijo vsakemu, nato pa se grozijo s tozbo zaradi enih superg.. :|


Zakaj potem gledaš te superge, če so izven tvojega "cenovnega razreda" ? Mogoče zaradi postavljanja pred vrstniki ali je kakšen drugačen razlog? Lahko razložiš, da poizkusim razumeti. :| V naših časih se je kupovalo po svojih zmožnostih.

Ker so očitno v današnjih časih lahko dostopne tudi mojem cenovnem razredu, le po drugi poti, sprašujem pa kako velike so ovire na tej. Zakaj jih želim kupiti, ti ne bom utemeljeval, sem pa navedel kaj me zanima in če ima kdo uporabne informacije :)

LeQuack ::

Lol 250 za superge, ki so na koncu isto narejene na Kitajskem.
Quack !

korenje3 ::

raZorxxx je izjavil:

ce ne ves kateri model tocno kupujem ne mores kapirat, original je 250EUR. Zanima me le ce je kdo ki mu paketa niso odpirali in unicili, dvomim da to storijo vsakemu, nato pa se grozijo s tozbo zaradi enih superg.. :|


sej ni kaj kapirat. napisal si 3x ceneje. cena superg na linku je pa 25€. po matematičnem izračunu original niso 250€.

no ker si že tako zdrkal, sem poiskal superge.
http://www.superge.si/Nike/nike-roshe-o...

pri nas so 45€.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

raZorxxx ::

Link je bil uporabljen kot primer, ni mus da kupujem Nike Roshe.

korenje3 ::

aha ok. no ne sprašuj zato da se lahko delaš norca iz nas. tako da kupi kar hočeš.

sem šel pa še gledat za ceno 250EUR nike superg. in je samo tale model: NMD RUNNER PK Adidas
vse ostalo je 230EUR ali manj.

ps: niti nočem slišat da si hotu adidas.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Aston_11 ::

Jaz sem nabavil fakane salamonke in je šlo bp preko carine, zaračunali so zgolj običajne stroške. Na koncu pride pol cene novih s popusti ali iz EU, pa videt jim je bilo, da so bolj tako skupaj sestavljane.

raZorxxx ::

Hvala za inf. Aston 11 :). Običajni strošek pa je bil le DDV al še kaj?

Aston_11 ::

raZorxxx je izjavil:

Hvala za inf. Aston 11 :). Običajni strošek pa je bil le DDV al še kaj?
+ stroški carinske pošte. Enih 10 EUR skupaj po spominu, je že eni 2 leti od takrat.

loveJDM ::

Sej odločitev je tvoja,samo a ni boljše vzet kak drug cenovno dostopnejši model pri nas pa si morda probat kje kak popust uredit,kot pa s kitajske in se jebat pa čakat na njih,ter dvomit glede carine,na koncu pa še nebojo tako super kot si si zamislil?

raZorxxx ::

loveJDM je izjavil:

Sej odločitev je tvoja,samo a ni boljše vzet kak drug cenovno dostopnejši model pri nas pa si morda probat kje kak popust uredit,kot pa s kitajske in se jebat pa čakat na njih,ter dvomit glede carine,na koncu pa še nebojo tako super kot si si zamislil?

tut zanimivo mnenje, zato pa prasam ce ma kdo izkusnje s carino da vidm ce se res splaca it u tako "tveganje", drugace pride ta opcija u postev

Ejsi_Disi ::

Ne, ne in še enkrat ne. Vsaj kar se tiče Adidas in Nike. Saj lahko, da bo šlo slučajno skozi, ampak vseeno ni vredno. Lahko se špilaš za 'neznane' firme.
Rock n' roll ain't noise pollution!

korenje3 ::

napiši še svoje socialno stanje, koliko premoženja imaš in kakšno plačo imaš, pa ti bomo povedal če se izplača iti v tveganje.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

raZorxxx ::

Ejsi_Disi je izjavil:

Ne, ne in še enkrat ne. Vsaj kar se tiče Adidas in Nike. Saj lahko, da bo šlo slučajno skozi, ampak vseeno ni vredno. Lahko se špilaš za 'neznane' firme.

Okej, hvala za odg. :)

bsslo ::

Je kdo že kupil kak izdelek od Kelme na Aliexpressu? majica

Je imel kakšne težave z našo carino?

MasterKiD ::

bsslo je izjavil:

Je kdo že kupil kak izdelek od Kelme na Aliexpressu? majica

Je imel kakšne težave z našo carino?

Za takšne šit znamke res ne bo problema.

Kinetic ::

Za tako ceno pa komot najdeš že kaj pametnega v kaki spletni trgovini pri nas. Kakšna prvaliga ali pa kaj podobnega.

matmel ::

Je kdo naročal salomonke iz Azije, bodisi iz eBaya ali pa aliexpressa? Kakšna je kaj kvaliteta, bojda jih ne zasežejo na carini za razliko od Nike in adidass superg.
Je treba še vedno številko več naročit?

bsslo ::

@Kinetic, hvala, sem že naročil no-name firmo iz Alija za 3x manjšo ceno :)

;-) ::

matmel je izjavil:

Je kdo naročal salomonke iz Azije, bodisi iz eBaya ali pa aliexpressa? Kakšna je kaj kvaliteta, bojda jih ne zasežejo na carini za razliko od Nike in adidass superg.
Je treba še vedno številko več naročit?

Clovek speedcrosske 4 imas zdaj v hervisu za 100€, pa bi se zabaval preko kitajcev,...

mared ::

matmel je izjavil:

Je kdo naročal salomonke iz Azije, bodisi iz eBaya ali pa aliexpressa? Kakšna je kaj kvaliteta, bojda jih ne zasežejo na carini za razliko od Nike in adidass superg.
Je treba še vedno številko več naročit?


kupil na aliju speedcross. res da so šle čez carino BP, vendar....

-vonj po plastiki je odbijajoč
-podplat ni niti slučajno enake kvalitete kot na "originalnih" salomonkah
-sistem za zategovanje vezalk je kmalu odpovedal

ja, naroči si št. večje! ampak naj pripomnim, to je bil moj zadnji nakup copat s kitajske!

Furbo ::

A kdo kaj razmišlja kakšne vse kemikalije so v tistih supergah?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Kinetic ::

bsslo je izjavil:

@Kinetic, hvala, sem že naročil no-name firmo iz Alija za 3x manjšo ceno :)


Ni kaj :)

Sej maš pri nas pol še en kup manjših, sam morš mal po netu pogledat

Recimo maš http://www.designersfashionstore.com/ majo neki secondhand robe ampak tud nove zadeve.
Pa imaš https://stilistfashion.com/ je manjša spletna trgovina, ampak imajo tudi ok cene.
Pa še en kup jih je samo malo je treba poiskat.

nikjozo ::

Furbo je izjavil:

A kdo kaj razmišlja kakšne vse kemikalije so v tistih supergah?



(Trolling.Troll:on)
Kakšne so kemikalije šele v original čevljih, da tako dolgo zdržijo?
(Trolling.Troll:off)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali Express

Oddelek: Loža
245146 (273) Ganon
»

Zaseg izdelkov na carini + položnica za stroške uničenja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19259784 (39230) St235
»

Aliexpress (kako vedeti kdaj gre za ponaredek??)

Oddelek: Kaj kupiti
4217489 (7224) jnovak
»

Carina za nakup ponaredkov! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8423474 (15476) tomaz88
»

Nakup oblačil

Oddelek: Loža
169568 (8320) rajc123

Več podobnih tem