» »

Ali lahko varnostnik kaznuje ?

Ali lahko varnostnik kaznuje ?

1 2
3
»

BigWhale ::

Zacel si o tem, da varnostnik lahko napise kazen, potem si pa zmutil, da je prislo do tega kar imamo zdaj. Nehi ze, no. :)

Tvoji isti viri tudi dokazujejo to, da morajo varnostniki plesati labodje jezero preden gredo na kosilo. Pa kaj? :)

r3dkv1c4 ::

dzinks63 je izjavil:

Ok, vse skupaj bolj banalna zadeva, pa vseeno, stvar je sledeča, monterji zunanje firme postavljajo novo sodobno linijo v nekem podjetju. Po pravilih dotičnega podjetja v katerem se je izvajala montaža morajo biti zunanji izvajalci oblečeni v živo rumeni brezrokavnik z velikim napisom svoje firme. En delavec je ta jopič pozabil v matični firmi in je torej bil brez njega. Varnostniku to ni bilo povšeči, zunanji delavec se je izgovarjal, da je jopič pozabil vzeti s sabo, imel pa je kapo z vidnim napisom firme. Zakačila sta se okoli tega, varnostnik mu je zagrozil, da ga lahko zaradi tega denarno kaznuje, oziroma mu napiše kazen.

Torej ima varnostnik to pristojnost in pooblastila ali pa se je samo duval in mu rastel greben, ker je pač varnostnik in se ima za nekaj več. Na koncu sta se sicer dogovorila, da mu za danes mu naj bo, toda vseeno bi rad slišal komentarje na ta dotični primer. Prosim, da se strogo držite teme in ne tolčete oftopica, ker me zanima samo to. Ali lahko varnostnik glede na kršenje pravila napiše denarno kazen zunanjemu delavcu?

Razni saksi in ostali, nehajte telovadit in preberite osnovni post.

Ti saksafon pa nehaj drgnit eno te isto in sprejmi, da v OP-jevem primeru varnostnik lahko naredi le to:

"Listek lahko enostavno izpiše ali pa ga celo pobarva po mili volji, odkoraka do bližnjega wc-ja in si z njim pomaga po zadnji plati.
"
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

St235 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

@Lakotnik - kozle streljaš. Prenehaj!

Pri vsej zgodbi na koncu pozabljaš, da poleg kolektivnih pogodb obstajajo tudi druge oblike definiranja delovnega razmerja, pogodbenega dela, itd.

Čim je napisano, da LAHKO kaznuje, se ne rabiš nič vaditi več ven, da samo, če tako piše eksplicitno v kolektivni pogodbi.


Zakaj še vedno dokazuješ da si nepismen? Lahko obstaja še 1001 pogodba, pa zakon jasno omeji možnost denarne kazni (pa še to kot disciplinski ukrep in ne kot ti blodiš) ZGOLJ kadar to dovoljuje kolektivna pogodba. Jaz povsem razumem, da ti večstavčne povedi delajo velike težave, samo to ne pomeni, da lahko prebereš prvi stavek in na podlagi tega trobiš neumnosti.

Pod črto NIHČE v podjetnju, pa naj bo to varnostnik ali pa direktor, ne more prikorat mimo in napisat kazni KOMURKOLI, ki krši pogodbo o zaposlitvi. Največ kar lahko naredi je sprži disciplinski postopek, ki ima lahko za psoledico denarno kazen SAMO če tako določa kolektivna pogodba:

Še primer vira, ki dokazuje kake neumnosti klatiš:

Denarno kazen, odvzem bonitet ali kakšno drugo disciplinsko sankcijo delodajalec lahko izreče delavcu samo pod pogojem, če tako sankcijo določa kolektivna pogodba na ravni dejavnosti. Zakon izrecno določa, da se drugih disciplinskih sankcij (denarna kazen, odvzem bonitet, idr.) ne more določiti niti s podjetniško kolektivno pogodbo niti s splošnim aktom delodajalca niti s pogodbo o zaposlitvi, zato jih delodajalec ne sme izreči, če niso določene v panožni kolektivni pogodbi.

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

BigWhale ::

Naslednji, ki bo off-topic, bo dobil kazen zaradi krsenja pravil Slo-Techa. Placilne naloge lahko izdajajo tudi moderatorji.

SeMiNeSanja ::

@Lakotnik

1.) spet žališ in se spuščaš na osebni nivo.
2.) če ima kdo probleme s pismenostjo, jih imaš ti, ker nisem nikjer napisal, da kdorkoli osebno koga kaznuje, ampak sem tudi jaz omenjal disciplinsko komisijo, kar si v svoji srboritosti (namerno?) spregledal.
3.) živiš v svetu sanj in paragrafov - nimaš pa stika z realnostjo in dogajanjem v realnem svetu! Zakon lahko določa zaščito delavca enako zaščiti medveda, pa boš v realnem svetu našel nešteto primerov, kjer se to ignorira.
Zato ti lahko v neskončno pišeš, kako bi naj bilo v idealnem svetu, če se 'gazda' na vse to požvižga. Pojdi enkrat na eno gradbišče, pa se malo pogovarjaj s kakim gradbimcem, kako je kaj z njegovo kolektivno pogodbo....

Moderatorji: Prosim, da Lakotniku že enkrat stopite na prste in ga podučite o osnovah kulturne komunikacije.

Invictus ::

Lakotnik ima čisto prav.

Zdaj, če je folk tako zabit (kot nekateri tukaj) in mislijo da lahko nekdo kar piše kazni (celo varnostnik) potem naj jih kar plačujejo.

Vsi ostali, normalni, bodo taki kazni rekli "fuck off" in si šli na skret obrisat rit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

St235 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

@Lakotnik

1.) spet žališ in se spuščaš na osebni nivo.
2.) če ima kdo probleme s pismenostjo, jih imaš ti, ker nisem nikjer napisal, da kdorkoli osebno koga kaznuje, ampak sem tudi jaz omenjal disciplinsko komisijo, kar si v svoji srboritosti (namerno?) spregledal.
3.) živiš v svetu sanj in paragrafov - nimaš pa stika z realnostjo in dogajanjem v realnem svetu! Zakon lahko določa zaščito delavca enako zaščiti medveda, pa boš v realnem svetu našel nešteto primerov, kjer se to ignorira.
Zato ti lahko v neskončno pišeš, kako bi naj bilo v idealnem svetu, če se 'gazda' na vse to požvižga. Pojdi enkrat na eno gradbišče, pa se malo pogovarjaj s kakim gradbimcem, kako je kaj z njegovo kolektivno pogodbo....


Torej sem sanjal da si izjavil tole neumnost:
Pri vsej zgodbi na koncu pozabljaš, da poleg kolektivnih pogodb obstajajo tudi druge oblike definiranja delovnega razmerja, pogodbenega dela, itd.


Ker bi prisegel, da si nas hotel prepričat, da se lahko kazni predpiše tudi za drugimi (na delovno razmerje) vezanimi dogovori.

Ignoriranje je seveda možno, še posebej v okoliščinah neukih posameznikov, ki poslušajo takšne in drugačne šank blodnje.

SeMiNeSanja je izjavil:

Moderatorji: Prosim, da Lakotniku že enkrat stopite na prste in ga podučite o osnovah kulturne komunikacije.


Zakaj rabiš moderatorje? Vse kar je treba je da ljudje nehajo nabijat v tri dni in širit neumnosti, kot to počneta s SaXsIm. Ne moreš pa pričakovat, da boš kot po navadi širil neresnice in se potem čudiš, da se vsak, ki je vsaj polpismen ne strinja s tabo.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Identifikacija varnostnika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18729182 (23753) krneki0001
»

Sankcije zaposlitvene agencije ker nisem šel na delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5414065 (11072) Mare2
»

Odpoved in socialna pomoč

Oddelek: Loža
4818621 (16289) St235
»

Delovne naloge ki niso navedene v pogodbi o delu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5917150 (15212) NonPlusUltra

Več podobnih tem