» »

Nov ruter s priklopom USB diska

Nov ruter s priklopom USB diska

pisco ::

Potrebujem wifi ruter, ki ima 2x USB port in omogoča priklop USB tiskalnika in USB diska. Tudi DLNA je zaželjen.

Ima mogoče kdo že katerega stestiranega in deluje dobro?
Predvsem me zanima ali so kakšne težave s priklopom diska ter kakšne so kaj hitrosti branja/zapisovanja?


Če bi se dalo bi s tega diska tudi predvajal HD filme preko DLNA.


Kateri diski sploh so trenutno na trgu in tudi na kaj moram paziti?

Compufreek ::

Žvijo!
Mogoče se motim in pa to je seveda samo če si vešč takih stvari... ampak mislim da bi z novim raspberry pi 2 B tole njaceneje in najbolj elegantno rešil, kolker je meni znano so taki ruterji kot jih ti omenjaš dokaj dragi (80 eur +++) pi pa se pri nas pride 40 eur sicer bi rabil še usb razdelilec z zunanjim napajanjem (cca 8 - 15 eur če veš kje iskat ali pa ti celo kje kak leži)

ampak kot sem napisal ... to je samo če si vešč pa če maš kak vikend časa da vse namestiš je pa problem da rabiš tudi wifi (torej nimaš obstoječega wifi ruterja, potem to itak odpade)

kot sem napisal, sem podal samo svoje mnenje, naj drugi napišejo ali se to sploh splača ali ne drugače pa najcenejša zadeva kar sem jo našel je tole :

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

pa še nisem ziher a dela ok ali ne :)

lp!

zee ::

Predvsem me zanima ali so kakšne težave s priklopom diska ter kakšne so kaj hitrosti branja/zapisovanja?


Tradicionalno je branje/pisanje zelo pocasno. Omejen si tudi z datotecnimi formati, ki jih router podpira; tipicno podpira zgolj FAT32 in morda celo NTFS.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

FX6300B ::

pisco ::

Sem vešč, lahko bi sestavil BananaPi, glavno, da bi delal ok in bil uporaben. Ker Rasberry Pi je baje problematičen in nestabilen.

Kako je pa s hitrostmi branja/zapisovanja preko te napravice?


Moj disk ima tudi eSata priklop, bi lahko priključil na Banano Pi preko tega? Piše, da ima sata priklop, ne pa esata.


In še podvprašanje: zakaj je hitrost zapisovanja/branja preko ruterja počasno medtem, ko so preko BananePi hitrosti večje? Sej BananaPi nima tako boljšega CPU v primerjavi z ruterjem...ali pač?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pisco ()

boogie_xlr ::

esata ima identične linije kot sata, le konektor je drugačen. Dokler je kabel kratek pa ni razlike.

GTX970 ::

Ker Rasberry Pi je baje problematičen in nestabilen.

Baje.
Zakaj bi kupoval r pi v1, če je ravnno izšla v2 https://slo-tech.com/forum/t634844/ ? btw, r pi ni bil nikoli namenjen biti nas server.
Konkurenti: ODROID-C1, Banana Pro, Orange Pi.

Kako je pa s hitrostmi branja/zapisovanja preko te napravice?

Rasberry Pi: cca 6 mb rw max.

In še podvprašanje: zakaj je hitrost zapisovanja/branja preko ruterja počasno medtem, ko so preko BananePi hitrosti večje?

Ker router ni primarno namenjen za zapisovanje podatkov na hdd/usb enote.


Moj disk ima tudi eSata priklop, bi lahko priključil na Banano Pi preko tega? Piše, da ima sata priklop, ne pa esata.

Če gre za 3.5", potem bi potreboval dodatno napajanje zanj.
esata vs sata http://www.tomshardware.co.uk/forum/250...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

pisco ::

Še enkrat hvala za dobre odgovore!

GTX970 je izjavil:

Kako je pa s hitrostmi branja/zapisovanja preko te napravice?

Rasberry Pi: cca 6 mb rw max.


6 MB max... bi bilo to dovolj za predvajanje HD filmov preko DLNA z diska?
Ker če se ne motim se rabi za HD filme do nekje 25-30 Mb/s prenosa? Ti pa praviš, da zmore R/W nekje 6 MB.

Disk ima napajanje to ni problem. Samo kako ga priključit na sata, verjetno se rabi pretvornik.

Torej bi r-PI v2 zmogla take funkcionalnosti kot je tak enostaven NAS (+printer server)??

hojnikb ::

če boš delo poceni NAS, potem kej druga kot banana Pi oz. Odroid c1 ne gledat. rpi ima grozno počasno mrežo, ki si deli bandwidth z usbji.
#brezpodpisa

pisco ::

hojnikb je izjavil:

če boš delo poceni NAS, potem kej druga kot banana Pi oz. Odroid c1 ne gledat. rpi ima grozno počasno mrežo, ki si deli bandwidth z usbji.



To velja tudi za r Pi v2?

GTX970 ::

Da.

FX6300B ::

za nas uzem rajš navadn bananapi ma gigabitno mrežp pa še sata in sej an decembra k sm jst kupu je biu 50 EUR zdj je le še 35EUR http://www.galagomarket.com/index.php/i...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

pisco ::

FX6300B je izjavil:

za nas uzem rajš navadn bananapi ma gigabitno mrežp pa še sata in sej an decembra k sm jst kupu je biu 50 EUR zdj je le še 35EUR http://www.galagomarket.com/index.php/i...



kje pri nas se ga dobi? ali pa v tujini (da so preverjeni prodajalci).


EDIT: že našel pri nas prodajalca... kaj pa ohišje in ostale stvari? ebay? Se da dobiti to na ebayu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pisco ()

fosil ::

Disk ima napajanje to ni problem. Samo kako ga priključit na sata, verjetno se rabi pretvornik.

Ne rabiš pretvornika. Rabiš samo kabel, ki je na eni strani sata in na drugi esata.
Na primer takega.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

pisco ::

se mi mogoče splača počakati na banana Pro? kakšna bo cena?

pisco ::

Compufreek je izjavil:

Žvijo!
Mogoče se motim in pa to je seveda samo če si vešč takih stvari... ampak mislim da bi z novim raspberry pi 2 B tole njaceneje in najbolj elegantno rešil, kolker je meni znano so taki ruterji kot jih ti omenjaš dokaj dragi (80 eur +++) pi pa se pri nas pride 40 eur sicer bi rabil še usb razdelilec z zunanjim napajanjem (cca 8 - 15 eur če veš kje iskat ali pa ti celo kje kak leži)



Kateri OS mi priporočate za BananoPI glede na to, da bi rad priključil gor:
- trdi disk, ki bo na voljo vsem na mreži (računalniki z Win)
- printer server
- DLNA (za predvajanje vsebine iz diska direktno na blueray preko mreže)

hojnikb ::

kateri kol linux flavor..
#brezpodpisa

FX6300B ::

pisco sam povem da meni na banani lubuntu malo laga

pisco ::

GTX970 je izjavil:

Moj disk ima tudi eSata priklop, bi lahko priključil na Banano Pi preko tega? Piše, da ima sata priklop, ne pa esata.


Če gre za 3.5", potem bi potreboval dodatno napajanje zanj.
esata vs sata http://www.tomshardware.co.uk/forum/250...



Moj eksterni disk je 3.5" in ima svoje napajanje. Nanj se lahko priklopim preko USB ali eSATA.

Torej če priklopim disk na BananoPI z eSATA-> SATA kablom, ali bom potreboval še kakšno napajanje?

GTX970 ::

Pri 3.5" hdd vsekakor.

trololo2 ::

pisco je izjavil:


Ima mogoče kdo že katerega stestiranega in deluje dobro?
Predvsem me zanima ali so kakšne težave s priklopom diska ter kakšne so kaj hitrosti branja/zapisovanja?


Sam imam Asus rt n56u, v rangu 90€. Gor priključen 2tb usb disk v ntfs, hitrost branja je malo čez 90Mbs. Ni neka zelo robustna kombinacija, ob izklopu routerja sem že parkrat zgubil nekaj datotek. V tem cenovnem razreďu sem pričakoval več.

pisco ::

GTX970 je izjavil:

Pri 3.5" hdd vsekakor.


Pa čeprav ima disk svoje napajanje?

GTX970 ::

Če je njegovo napajanje iz 230V vtičnice kot je pri tem potem ne potrebuje dodatnega.
Primer:
http://www.ebay.co.uk/itm/USB-2-0-SATA-...

pisco ::

GTX970 je izjavil:

Če je njegovo napajanje iz 230V vtičnice kot je pri tem potem ne potrebuje dodatnega.
Primer:
http://www.ebay.co.uk/itm/USB-2-0-SATA-...



Ni 230V, je samo 12V 1.5A. To je premalo?

Iz kje pa potem potegnem napajanje, da bo lahko tak disk delal preko eSata, če obstoječi napajalnik ni OK?

pisco ::

GTX970 je izjavil:

Pri 3.5" hdd vsekakor.



Kakšen Sata power napajalnik pa še potrebujem v tem primeru? Kako močen?


Na spletni strani od Banana PI je tale slika, zraven se pa vidi da ima vhod za "SATA power".

d4vid ::

pisco je izjavil:

Ker Rasberry Pi je baje problematičen in nestabilen.


S tem se ne morem strinjat, vsaj za rpi 1 ne. Kar nekaj stvari mi deluje na raspberryjih. Ne uporabljam nobenih dragih spominskih ali napajalnikov. Pa dela ze vec kot 2 leti brez tezav.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika med vgradnjim in zunanjim SSD diskom!

Oddelek: Pomoč in nasveti
175006 (4662) chiiiii
»

Najcenejša varianta zmogljivega "seedboxa"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
539472 (7975) billy
»

Priklop 3 TB diska

Oddelek: Kaj kupiti
122611 (2191) mojca
»

Počasen prenos podatkov preko Asus RT-AC56U

Oddelek: Omrežja in internet
81420 (1190) pisco
»

Novi USB-priključek bo obrnljiv (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Modifikacije
5923679 (20139) [D]emon

Več podobnih tem