» »

Paket in odkupnina?

Paket in odkupnina?

Hemi426 ::

Pozdravljeni!

Preko bolhe sem kupil knjigo v vrednosti 20€.
Danes dobim obvestilo o prejeti pošiljki cena 27€ in nekaj drobiža.
Debelo pogledam in vprašam gospo na pošti koliko je bila osnovna vrednost paketa. V odgovor dobim 25,39€+poštnina.
Kontaktiram prodajalca, ki mi odgovori, da je to paket z odkupnino, ki nanese 5,39€?

Kaj je sploh odkupnina in ali si jo je prodajalec izbral prostovoljno? Sedaj sem moral odpotovati, in bom lahko na pošti urejal stvari šele naslednji teden.

Mi lahko nekdo, ki ima s tem izkušnje pojasne situacijo?
  • poskusilo klonirati: Hemi426 ()

s0m3thing ::

Prodajalec je v ceno vštel poštnino in ti pri vročanju paketa založil poštnino.

Vendar, če prodajalec želi denar v gotovini, ki ti jo prinesejo na dom, mora prejemnik paketa plačati še provizijo za ta prenos gotovine, v tem primeru torej 25,39€ + provizija za transakcijo.

Če se pa odloči pošiljatelj, da mu denar nakažejo na TRR pa prejemnik ne plača nobene provizije, v tem primeru pa bi plačal 25,39€.

EDIT:
- typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s0m3thing ()

...:TOMI:... ::

Za posiljanje knjig se uporablja tiskovino, ki je najceneneje. Placas pa z nakazilom v naprej ali kaj podobnega.
Tomi

Hemi426 ::

s0m3thing je izjavil:

Prodajalec je v ceno vštel poštnino in ti pri vročanju paketa založil poštnino.

Vendar, če prodajalec želi denar v gotovini, ki ti jo prinesejo na dom, mora prejemnik paketa plačati še provizijo za ta prenos gotovine, v tem primeru torej 25,39€ + provizija za transakcijo.

Če se pa odloči pošiljatelj, da mu denar nakažejo na TRR pa prejemnik ne plača nobene provizije, v tem primeru pa bi plačal 25,39€.

EDIT:
- typo


Torej, če te prav razumem je tistih 5,39 poštnina, ostala razlika do 27€ pa provizija za storitev(da dobi on denar na dom)?
Oprosti, če sem malce počasen, vendar naročam stvari iz Kitajske pa niso take nejasnosti. Na lokalni pošti so pa tudi sami mentalni posebneži...

...:TOMI:... je izjavil:

Za posiljanje knjig se uporablja tiskovino, ki je najceneneje. Placas pa z nakazilom v naprej ali kaj podobnega.

Sedaj vem, ko malce raziskujem na netu, šola za naprej, ampak še kar ne razumem tistih 5,39€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hemi426 ()

KTr1sk ::

jaz razumem kot, da je bil paket tako težek da je cena poštnine 5,39€, jaz naprimer nesem na pošto paket in rečem 20€ je odkupnina, prosim stehtajte in povejte koliko je poštnina dopišite zraven, da dobim celoten znesek, ker poštnino plača kupec..
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

s0m3thing ::

Hemi426 je izjavil:

Torej, če te prav razumem je tistih 5,39 poštnina, ostala razlika do 27€ pa provizija za storitev(da dobi on denar na dom)?


Tako je.

Hemi426 ::

KTr1sk je izjavil:

jaz razumem kot, da je bil paket tako težek da je cena poštnine 5,39€, jaz naprimer nesem na pošto paket in rečem 20€ je odkupnina, prosim stehtajte in povejte koliko je poštnina dopišite zraven, da dobim celoten znesek, ker poštnino plača kupec..

Vse razumljivo, ampak je pa potem na obvestilo o prejeti pošiljki obkroženo pismo in nikjer v ceniku ni poštnina za pismo 5,39€. Poslano mi je pa bilo iz Novega Mesta v okolico Celja.
A je to potem površnost moje lokalne pošte ali kaj?

šernk ::


Vse razumljivo, ampak je pa potem na obvestilo o prejeti pošiljki obkroženo pismo in nikjer v ceniku ni poštnina za pismo 5,39€.


5,39€ je poštnina za priporočeno pismo s storitvijo odkupnine od 501g do 1000g teže.

http://wpo.posta.si/IzracunPostnine/
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Hemi426 ::



Evo, to je informativni izračun na njihovi strani, pa 2kg za 400 strani knjige je itak velikodušna ocena.

šernk je izjavil:


Vse razumljivo, ampak je pa potem na obvestilo o prejeti pošiljki obkroženo pismo in nikjer v ceniku ni poštnina za pismo 5,39EUR.


5,39EUR je poštnina za priporočeno pismo s storitvijo odkupnine od 501g do 1000g teže.

http://wpo.posta.si/IzracunPostnine/


Aha, razumem, hvala za pojasnilo. Vse razumem, ampak če hočem biti dlakocepski, zakaj je pa potem na obvestilu obkroženo navadno pismo in ne priporočeno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hemi426 ()

Hemi426 ::

Aha, razumem, hvala za pojasnilo. Vse razumem, ampak če hočem biti dlakocepski, zakaj je pa potem na obvestilu obkroženo navadno pismo in ne priporočeno?

Phantomeye ::

Hemi426 je izjavil:

Aha, razumem, hvala za pojasnilo. Vse razumem, ampak če hočem biti dlakocepski, zakaj je pa potem na obvestilu obkroženo navadno pismo in ne priporočeno?


a si podpisal, dobil potrdilo? Potem je priporočeno ali pa vrednostno. Ni važno, kaj je gor obkroženo. Važno je na kak način si ga dobil.

Edino, kar bi lahko storil oz. lahko storiš naslednjič je to, da se s pošiljateljem zmeniš na kak način bo potekala transakcija med vama. Zdaj veš.

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

Hemi426 je izjavil:

Oprosti, če sem malce počasen, vendar naročam stvari iz Kitajske pa niso take nejasnosti. Na lokalni pošti so pa tudi sami mentalni posebneži...

Predvidevam, da s tem misliš razne gadgete, kupljene prek ebay/banggood/aliexpress/etc...?
Če ja: v teh primerih plačaš vnaprej (paypal, MC, Visa...), + poštnino prodajalcem časti država (vzpodbujanje izvoza.press) in je velikokrat del kupnine prikazan kot poštnina, katero jim ebay/... ne "obteži" s provizijami.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Pithlit ::

Hemi426 je izjavil:

ampak če hočem biti dlakocepski, zakaj je pa potem na obvestilu obkroženo navadno pismo in ne priporočeno?

Jaz sem z nemčije dobila pošiljko težko 7 kil, velikosti 80*40*40cm. Poštar je na obvestilu obkrožil pismo.

Poanta? Ne bit tolk dlakocepski...
Life is as complicated as we make it...

kixs ::

MadMax je izjavil:

Hemi426 je izjavil:

Oprosti, če sem malce počasen, vendar naročam stvari iz Kitajske pa niso take nejasnosti. Na lokalni pošti so pa tudi sami mentalni posebneži...

Predvidevam, da s tem misliš razne gadgete, kupljene prek ebay/banggood/aliexpress/etc...?
Če ja: v teh primerih plačaš vnaprej (paypal, MC, Visa...), + poštnino prodajalcem časti država (vzpodbujanje izvoza.press) in je velikokrat del kupnine prikazan kot poštnina, katero jim ebay/... ne "obteži" s provizijami.


eBay vse obtezi s provizijo.

Koncna provizija je 10% na ceno izdelka skupaj s postnino. Ce si dobil placano preko PayPal-a, pa se PP pobere dodatnih 4%.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije ( izkoriščevalci ) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23553186 (3568) starfotr
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647111991 (30018) destroyer2k
»

Danes in jutri prihajajo utrinki!

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
257516 (3922) c3p0
»

Prodaja po pošti in ne-prevzem

Oddelek: Loža
4311987 (8253) GTX970
»

Grozi prodaja preko bolhe

Oddelek: Loža
468733 (6987) martincek1

Več podobnih tem