» »

Grozi prodaja preko bolhe

Grozi prodaja preko bolhe

simnov ::

No takole prodal sem 2 rama vse brezhibno za 40€. In on je zdaj moral plačati 45€ zaradi poštnine. Ko je paket prispel k njim na pošto ga najman en teden sploh ni prevzel. In potem ga je le prevzel. Če mu ni bilo kaj všeč ga verjetno mu ni potrebno prevzeti. In zdaj po enem mescu mi grozi preko epošte, da bo danes prišel k meni na dom in, da bo dobil tistih 5€ na vsak način.
  • polepsal: Mavrik ()

BALAST ::

Emmm, kaj mu nisi omenil da poštnino nosi kupec?

Alamar ::

Jp, če to ni bilo omenjeno v oglasu oziroma se nista dogovorila, je lahko nerodno. Res pa je nekorektno, da se je tole spomnil po tolikem času. Če so res grožnje, prijavi policiji.

turkx90 ::

Sej je imel izbiro al prevzet ali ne, je res, da si malo pretiraval pri poštnini, ampak se mi zdi tak odziv pretiran. Zalostno kaj bi ljudje naredili za 5 e.

simnov ::

turkx90 je izjavil:

Sej je imel izbiro al prevzet ali ne, je res, da si malo pretiraval pri poštnini, ampak se mi zdi tak odziv pretiran. Zalostno kaj bi ljudje naredili za 5 e.

Kaj sem pretiraval pri poštnini.

Hal-3000 ::

ja saj mu ni blo mus prevzeti
zdaj pa se namerava benzin trositi da se k tebi pripelje xD

technolog ::

Se mu pa da zafrkavat za 5€.

oemdzi ::

Saj je nekako jasno, da je tista cena ki jo napises na bolhi cena izdelka in da ce ne prevzame osebno grejo stroski postnine na kupca ... Nevem povej mu da ga bos prijavil policiji in ce se ne umiri ga res prijavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

simnov ::

Ko je šel na poštno,Mi je po epošti napisal nekak tako od kje tebi 45€ a se nisva zmenila za 40€.Pač jaz še vedno mislil če mu ni bilo všeč pač nebi vzel.

technolog ::

Poravnajta poštnino pola pola, glede na to da se nista zmenila. Nakaži mu 2,5€ pa bo mir. :)

Brias ::

30 cent koverta z mehurcki, 2.24 eur postnina + 1 eur vrnitev nakaznice... 3.54 ...


a si 1 eur pa pol racunal se cas za pot do poste in odpremo ? :)

poravnajta pol pol

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

turkx90 ::

Pač sklepam da dva rama stojista v navadni kuverti, razen če si poslal v škatli, pol mozno da je 5 e.

Drugače pa žalostno, da se to dogaja za 5 evrov, plus to, da jih je placal po lastni volji.

galu ::

Brias je izjavil:

30 cent koverta z mehurcki, 2.24 eur postnina + 1 eur vrnitev nakaznice... 3.54 ...


a si 1 eur pa pol racunal se cas za pot do poste in odpremo ? :)


Pošta ma 5% provizije afaik.
Tako to gre.

recmajkemi ::

Po temi o pošti sodeč je bila poštnina, cca. 3€ in je pošta(r) na svojo roko dodal tista 2 efrčka, ker se 45 bolje sliši in brez računa seveda, na pošti bodo pa rekli; ,,Ja veste povratnica stane ...."

turkx90 ::

recmajkemi je izjavil:

Po temi o pošti sodeč je bila poštnina, cca. 3€ in je pošta(r) na svojo roko dodal tista 2 efrčka, ker se 45 bolje sliši in brez računa seveda, na pošti bodo pa rekli; ,,Ja veste povratnica stane ...."



Če je napisal avtor, da je bila cena s poštnino 45 e. Kaj ima tu veze poštar.

amigo_no1 ::

Na bolhi je cena v oglasu izdelek brez poštnine, razen če ni drugače omenjeno.

Pošta SLO cenik:
Cenik ostalih storitev
http://www.posta.si/downloadfile.aspx?f...

Izplačilo nakaznic (nad 24.5 do 450 E)
5.30% do vrednosti je provizija pošte.

Poleg tega ti zaračunajo tudi storitev odkupnine 1.14 E.

Cenik poštnih storitev v notranjem prometu
http://www.posta.si/downloadfile.aspx?f...

Rama si lahko poslal kot pismo, (priporočeno z odkupnino).

Najceneje je, če ti kupec plača vnaprej (na TRR) in mu ti pošlješ samo kot priporočeno.
Če dobiš ti kot kupec notri Milko namesto Iphona imaš njegove podatke za prijavo na PP, pa naj se oni z njim dalje ubadajo.
Plus kupec si ne more izmišljevati ali bo prevzel ali ne.

Zgodovina sprememb…

simnov ::

Sploh ni pomembno teh 5€ mi tudi na pamet ne pride , da bi še kaj dal.In to po enem mesecu če ne več.Gre zato , da gvori , da bo prišel k meni in , da bo dobil tistih 5€ pa če bo ne vem kaj.

turkx90 ::

Pomoje je kasn 13 letni froc.

mgermo ::

Pol se bo pa na vratih pojavil en dvometraš na steroidih in ti polamal noge zarad 5 eur

oemdzi ::

Eh steroidi niso tako poceni, da bi si jih lahko privoscil tak skrtic, ki si za 5 eur dela blamazo;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

connel ::

Kaj pa veš, mogoče mu pa ravno teh 5€ manjka za novo dozo :D

simnov ::

mgermo je izjavil:

Pol se bo pa na vratih pojavil en dvometraš na steroidih in ti polamal noge zarad 5 eur


Ja saj to je problem.

Scorpia ::

Če ne ga opozoriš da boš šel na policijo, če bo še naprej težil, pa pejt na policijo in ti bojo razložili kako pa kaj. Nimaš kaj izgubiti, če ne pa mu pošlji tistih 5 evrov, če te skrbi.
////

XsenO ::

Zmenta se, da si porazdelite stroške in potem mu na njegove stroške pošlji tistih 2,5 EUR :P
1 + 1 = 1

sgdjkdlsugi4 ::

Mislim, ce pa kdo pricakuje da bo prodajalec poravnal postnino, pa si tudi zasluzi samo izlet v krematorij.. Kaki debili so vse na svetu.

Sem kr dosti prodal na Bolhi, pa vcasih res ne ves, a te kontaktira clovek ali opica.

Alamar ::

Zakaj? Dosti prodajalcev ponudi zastonj poštnino za takšne manjše stvari.

Glede potencialne gorile na steroidih ti tudi policija ne bo pomagala.:)) Če je tip psiho, te lahko še zaštihne, boli take ljudi za policijo.

LeQuack ::

Tudi Bolha je za časom, da ne podpira opcije, da vpišeš poštnino. Sicer pa sploh nisem vedel, da si Pošta vzame 5% od vsake nakaznice (kdaj so začeli s tem nategom?), to je zelo predrzno. Nacionalni interes je treba varovati in to. Da ne rečem, da še vedno vse pišejo na ene listke, kot zdravniki in ko prideš na lokalno pošto mora uslužbenec ironično preiskati vse omare, da najde tvojo pošiljko. In za take storitve si vzamejo preveliko maržo. Tudi razumem spletne trgovce, da jim vedno manj dišijo plačila po povzetju.
Quack !

Furbo ::

Pošta že od nekdaj zaračunava provizijo za nakaznice, kaj je tu predrznega? Bi se pa zmenila za nakazilo ali kaj drugega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sgdjkdlsugi4 ::

V oglasu napisem da posljem bp po posti na stroske kupca in po zelji z odkupnino (s prijazno opombo da zna bit postnina potem drazja). Ce komu potem kaj ni jasno (in enim ni), zakljucimo zadevo.

Posta Slovenija je pa pozresna prasica. Vzmeti za avto sem od svaba dobil za 10€ postnine, tu je bila 15EUR ko sem jih prodal dalje na dolenjsko. S tem da je iz Nemcije pripotovala 1000km+, tu pa tolk da ni ceneje ce sam dostavis kako zadevo z avtom.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

A ti jih je poslal z nemško pošto ali z dostavno službo?

Pa preden se spustiš v kak biznis, se za take stvari pozanimaš, da si predhodno narediš kalkulacijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

b ::

Ni nujno, da vzame pošta 5%. To je kolikor vem samo za poštno nakaznico (da ti denar poštar prinese domov). Če narediš odkupnino z obrazcem BN-02 (oz. po novem bo to verjetno oni SEPA obrazec, nazadnje sem to delal pred kakšnim letom) stane do 96 EUR samo 96 centov, nato pa do 500 EUR 1%.

Pa še izračun cene za pošiljanje do 100g z odkupnino, cena 40 EUR:

cena: 40 EUR
priporočeno pismo s storitvijo: 1,10 EUR
storitev odkupnina: 1,14 EUR

nakazilo po BN-02: 0,96 EUR
ALI
nakazilo po poštni nakaznici: 2,11 EUR (5% od 42,24)

Odkupnina bi torej morala biti 42,24 EUR (napisana na nakaznici), kolikor je tudi cena, ki bi jo moral pošiljatelj plačat pri oddaji pošiljke. Prejemnik pa plača ta znesek + enega od zgornjih dveh zneskov za nakazilo.

Nikakor pa se ne da priti do 45 EUR, se pravi je pošiljatelj prejemnika tu vsekakor malenkost nategnil, ali pa je oni moral plačat 44,35 in je zaokrožil na 45 :)

Viri za številke:

http://www.posta.si/downloadfile.aspx?f... (poštne storitve v notranjem prometu)
http://www.posta.si/downloadfile.aspx?f... (ostale storitve - tu so nakazila)

Alamar ::

Kaj pa embalaža, bencin, porabljen čas za pot do pošte?:D Do 45 je pa itak prišel tako, da je zaokrožil odkupnino s poštnino na 45EUR.

amigo_no1 ::

b
Pozabil si na:

Izplačilo nakaznic (nad 24.5 do 450 E)
5.30% od vrednosti (40) je provizija pošte.

priporočeno pismo s storitvijo: 1,10 EUR
storitev odkupnina: 1,14 EUR
nakazilo po poštni nakaznici: 2,12 EUR (5.3% od 42,24)
= 4,36

oz 44.36 E

Zgodovina sprememb…

b ::

Ja saj to sem napisal, samo sem štel 5% namesto 5,30%, lapsus. Se pravi pridemo do 44,36 EUR max.

No pa ko sem se že oglasil v temi: Jaz se ne bi pustil prestrašit in bi mu pač povedal, da je jasno, da gre poštnina na njegove stroške, če nisi specifično napisal, da pošiljaš zastonj.

Če se pa počutiš ogroženega in imaš dokaz (SMS, mail, ...) pojdi na policijo in ga prijavi. Lahko gre za ogrožanje varnosti po 145. čl. KZ, pregon se začne na predlog, kazen pa je zapor do enega leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b ()

sweeti ::

In če se je potrudil in res odlicno zapakiral ali si ne zasluži 70 centov?

cyber_killer ::

simnov je izjavil:

No takole prodal sem 2 rama vse brezhibno za 40€. In on je zdaj moral plačati 45€ zaradi poštnine. Ko je paket prispel k njim na pošto ga najman en teden sploh ni prevzel. In potem ga je le prevzel. Če mu ni bilo kaj všeč ga verjetno mu ni potrebno prevzeti. In zdaj po enem mescu mi grozi preko epošte, da bo danes prišel k meni na dom in, da bo dobil tistih 5€ na vsak način.


Pa se ti tega dejansko bojiš? Pa povej mu, da kar pride da ga že nestrpno pričakuješ.

r0ker ::

lol tisti ki pišete, da bi si poštnino delila ste pa res bedaki :)
imel je možnost zavrnit, ko je videl ceno - pa ni. posel sklenjen.
kaj je mislil, da boš mu zastonj pošiljal?

KoMar- ::

Povej mu, da ga boš prijavil na policijo, če ti bo še grozil. Jaz se ne bi pustil, da bi mi nekdo grozil in me spravljal v slabo voljo takole.

al3n ::

Vprašaj ga kako je kaj njegovo zdravje in mu reci da te skrbi da je mogoče kaj bolan pa še ni ugotovil. Pa lepo ga pozdravi pa odloži.

puffs ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Mislim, ce pa kdo pricakuje da bo prodajalec poravnal postnino, pa si tudi zasluzi samo izlet v krematorij.. Kaki debili so vse na svetu.

Sem kr dosti prodal na Bolhi, pa vcasih res ne ves, a te kontaktira clovek ali opica.


Zakaj pa debili? Če gre človek kupovat na bolho prej kot v trgovino gre zato ker hoče da ga stvar pride čim ceneje, jasno da je poštnina vsem odvečen strošek in je edino prav da se napiše ali jasno dogovori kdo plača poštnino.
Za tako malenkost kot je ram pa razumem da je človeku preveč dat 5€ za poštnino, sploh če tega ni vedel vnaprej. Bedno da se ti da to razlagat na forumu namesto da bi mu lepo dal vsaj polovico nazaj pa bi blo približno fer.

simnov ::

Če izklučno ne napišeš , da boš poštnino plačal sam.Je pomoje logično , da jo bo prejemnik.

#000000 ::

A ti kupuješ na bolhi zato ker je ceneje ? Po mojih izkušnjah je večina stvari precenjenih, nekatere pa so dražje kot nova v trgovini. Zakaj ne vem, razmišljam da pač nastavijo višjo ceno da lahko pol malo spustijo, ampak tud to ne drži vedno.

To s poštnino, meni je logično da jp plača kupec in to vedno dokler ni izrecno napisano drugače, če hoče lahko tudi osebno prevzame in se strošku izogne.

puffs ::

simnov je izjavil:

Če izklučno ne napišeš , da boš poštnino plačal sam.Je pomoje logično , da jo bo prejemnik.


Pomoje pa ni. Sem že marsikatero stvar kupila na bolhi pa ne vem če sem kdaj plačala poštnino, jo je vedno prodajalec štel sebi v strošek. Nazadnje ko sem kupovala eno večjo stvar ki jo je nemogoče poslat po pošti se je tip celo sam ponudil da pripelje v ljubljano (od precej daleč stran), na svoje stroške seveda.

A ti kupuješ na bolhi zato ker je ceneje ? Po mojih izkušnjah je večina stvari precenjenih, nekatere pa so dražje kot nova v trgovini. Zakaj ne vem, razmišljam da pač nastavijo višjo ceno da lahko pol malo spustijo, ampak tud to ne drži vedno.


Obviously. Ja in, če je dražje pač ne kupiš in posledično spustijo ceno če mislijo prodat.

Avenger ::

simnov je izjavil:

Če izklučno ne napišeš , da boš poštnino plačal sam.Je pomoje logično , da jo bo prejemnik.


Ja, normalno, tako je tudi na Ebayu. Drugače pa se na tvojem mestu ne bi pustil, če ti bo prišel polomit noge, ga boš tožil za odškodnino, fant bo šel pa še v zapor. No ja, on se tega gotovo zaveda in so to zgolj prazne grožnje, saj konec koncev ne ve kakšen si ti, lahko si pa ti 2 metrski, steroidov poln psihopat.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

poweroff ::

Avenger je izjavil:

lahko si pa ti 2 metrski, steroidov poln psihopat.

Če prodaja grafično kartico ziher da ni. :D
sudo poweroff

MAFIA ::

Ja ponavadi ko prodajas kasno stvar poves ceno brez postnine ali pa zdraven zaracunas postnino. Postnino placa tisti ki prevzame paket tako da si je cist sam kriv.
Ce ti po enem mescu grozi za 5 eur , kej tacga pa se ne. Jst bi sel do nega pa bi mu jih dal 10 eur pa enkrat na gobec da bi meu za nov zob.
Drgac pa ne sekirej se zihr ga je samo gobec.

martincek1 ::

MAFIA je izjavil:

pa bi mu dal 10 eur pa enkrat na gobec da bi meu za nov zob...


1000? ;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošiljanje paketa z odkupnino s Pošto Slovenije

Oddelek: Loža
3214234 (7483) matobeli
»

Kdo tuki nateguje (dogodivščine s pošto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5213880 (8933) darkolord
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378096 (5875) valkyrie
»

Vprašanje glede pošte

Oddelek: Loža
114097 (3311) Alamar
»

pošta lopovi ali ?

Oddelek: Loža
304350 (3424) Šimpanz

Več podobnih tem