» »

Kaj kupiti za Media Player?

Kaj kupiti za Media Player?

«
1
2 3

PerS ::

Čisto sem out, kar se tiče novitet, vem pa, da se ogromno dogaja z RPI in podobnimi igračkami, zato prosim za pomoč.

Iščem nek media player, ki bi ga lahko preko HDMI kabla priklopil na TV za gledanje filmov. Zaenkrat je nuja Full HD, če gledam malo v prihodnost bi bilo dobro tudi če je zadeva procesorsko sposobna predvajati 4K. Če je cena ugodna, jo sicer čez par let ko bo 4K nuja, tudi zamenjam :)
Imam v mrežo povezan Synology NAS iz katerega bi rad streamal zadeve, poleg tega ni slabo če lahko nanj priklopim po potrebi še kakšen USB disk, ključek ipd.

Torej če povzamem, moje želje so sledeče
-HDMI povezava na TV
-vsaj FullHD, raje 4k predvajanje
-Giga LAN
-USB vhod
-čim manjši, čim tišji (ali pasivni)

Nimam pojma kje se zadeve cenovno gibljejo, tako da bom o cenovnem rangu razmišljal kasneje :)

Kako se kaj takega obnese? Oz. še bolje bi bilo če bi obstajal kakšen tak brandiran izdelek, ki mu lahko malo bolj zaupam kot kitajskim jajcem :)

dj_uro ::

kakšen intel NUC ali gigabyte brix?
vw-klub.si

profii ::

Chromecast + plex?

mzakelj ::

Orange pi z openelec, za 15€ platka nimaš cenejšega. Pa en daljinc za 10€ pa si zmagal. Boljši od rpi2 ali celo od 3, podpira 4k. Če čez dve leti kupiš novejšo si še zmerom zmagal. Lahko pa imaš gor android ali pa prav openelec katerega so sedaj spisali z hardwersko podporo videu.

hojnikb ::

zram 15e računaj še vsaj sd kartico, napajalc in en case. Pa wifi. če rabiš
#brezpodpisa

ProGo ::

PerS ::

tele PC variante se mi zdijo malo overkill za gledanje filmov.

Orange pi - kul varianta.. kje lahko kupim board in dodatke po pametni ceni in pametni poštnini (cena vs hitrost dostave)?

Chromecast, tudi zanimivo, moram preštudirat kaj točno zmore. Tole sploh deluje precej plug and play varianta kar je super za everyday use.

mzakelj ::

Orange pi dobiš na alienexpress pravtako ohišje in napajalnik, ostalo v lokalni računalniški trgovini.

Mavrik ::

Če hočeš normalno gledati 4K Netflix, HBO in podobne storitve brez mrdarjenja z brskalniki se stegni za nVidia Shield TV.
The truth is rarely pure and never simple.

starboi ::

Mavrik je izjavil:

Če hočeš normalno gledati 4K Netflix, HBO in podobne storitve brez mrdarjenja z brskalniki se stegni za nVidia Shield TV.


Definitivno najboljši nasvet. Future proof zadeva.

111111111111 ::

Mavrik je izjavil:

Če hočeš normalno gledati 4K Netflix, HBO in podobne storitve brez mrdarjenja z brskalniki se stegni za nVidia Shield TV.


Lahko na Shield-u gledam tudi lastne filme v formatu .avi, .mkv itd... :)

Mavrik ::

Jap, vržeš gor Archos, Kodi, VLC ipd s Play Storea kar je prirejeno za Android TV.
The truth is rarely pure and never simple.

OK.d ::

LPOK.d

dottor ::

Kar se tiče pomaranče navadna al plus? Navadna zmore preko 100mbit prebavljat tekoče .mkv filme od 100+ minut?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Mavrik ::

"100mbit tekoč mkv film od 100+ minut" ne pove absolutno nič o tem kakšen film je to in če ga bo znal hardware predvajati. Bitrate, kodek, profil poglej in vprašaj še enkrat.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

pebi, če stvar ne podpira 10+ bitnega HEVC, ni futureproof.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

dottor ::

Recimo:
Video Codec ....: x264
Video Bitrate...: 12.9 Mbps
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Mavrik ::

hojnikb je izjavil:

pebi, če stvar ne podpira 10+ bitnega HEVC, ni futureproof.


Še dobro da ShieldTV podpira HEVC Main10 a ne?
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

od kje maš ta podatek ?
#brezpodpisa

Mavrik ::

http://www.anandtech.com/show/9289/the-...

The SHIELD has full support for decoding HEVC Main and Main10 profile streams. These are the only H.265 profiles that matter for end consumers
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

hojnikb ::

Najs. Malo teh tv škatel (in grafičnih for that matter) dejansko podpira 10bit hevc. Samo 8 bit, nekateri pa celo zmučkajo kej z offloadanjem na shaderje.
#brezpodpisa

bosmla ::

Baje je MINIX NEO X8-H Plus tocno to kar rabi - stane tam cca 130€...
Jaz sem cist slucajno enkrat klikno na Ebay-ju na nekaj takega (dobil za 3€), nalozil Kodi gor in se nisem naletel, da bi imel z cimerkoli tezavo (1080p).
Zadeva porabi cca 5V/1,3A, sem mislo kupit se Air mis, pa je za kodi prilozen daljinec cist ok.
Lahko das link do kaksnega "hudega" posnetka pa probam.

borisk ::

takšno škatlo kot ima bosmla imam tudi jaz. škatlica je čisto spodobna in prebavi marsikaj, pa fajn je, ker imaš izbiro, s katero aplikacijo boš kaj predvajal, kar se pri TVjih z vgrajenimi multipredvajalniki načeloma ne da, naprimer izbiranje kodiranja za šumnike. za 25€ se niti ne mislim sekirat za futureprof, sej smo ja gadget friki ane ?:) bog ve, kaj bo popularno čez2 leti.

slodreamer ::

jaz sem na angleškem ebayu kupil Zidoo X6 pro in sem zelo zadovoljen, na prvi vtis kvalitetna izdelava, majhne mere in odziven uporabniški vmesnik. Pa tudi aktiven support proizvajalca, ki ves čas skrbi za nadgradnje programske opreme (OTA).

http://www.zidoo.tv/

http://www.geekbuying.com/item/ZIDOO-X6...

Runnagain ::

Sam bom verjetno vzel tole, ko bo na voljo:
futeko HiMedia Q5 Pro:
http://www.futeko.com/products/MP067.php

Izmed vseh se mi zdi še najbolj izpopolnjen izmed telih android boxov.

vrossi46 ::

Mislim da so tile best buy.

http://www.gearbest.com/compare-334004_...

AmokRun ::

Kakšne so kaj možnosti, da na tako škatlo priklopim 5.1 sistem preko Jack/RCA kablov?
Ker večinoma imajo samo stereo izhod za slušalke.

PerS ::

zaenkrat sem naročil orange pi plus.. Predvsem ker me kakšen tak board že dlje časa matra za igračkanje. Če se ne bo obnesel kot media player ga bom uporabil za kakšno drugo neumnost in si umislil kaj bolj namenskega. Hvala za vse ostale predloge, so zabeleženi za backup :)

Naročil sem pa na kolbers.de. Par EUR dražje, ampak vsaj vem da bo v par dneh pri meni in ne čakam celo večnost na kitajce.

slodreamer ::

AmokRun je izjavil:

Kakšne so kaj možnosti, da na tako škatlo priklopim 5.1 sistem preko Jack/RCA kablov?
Ker večinoma imajo samo stereo izhod za slušalke.


zidoo ima optični audio izhod, sicer pa gre itak zvok na tv prek hdmi in je potem odvisno od TV.

Mavrik ::

AmokRun je izjavil:

Kakšne so kaj možnosti, da na tako škatlo priklopim 5.1 sistem preko Jack/RCA kablov?
Ker večinoma imajo samo stereo izhod za slušalke.


Zelo male, praktično nič več nima analognega izhoda. Dobil boš optiko ali pa HDMI (kjer ti samo HDMI zagotavlja 5.1 v vseh pogojih). Rabil boš receiver.
The truth is rarely pure and never simple.

mzakelj ::

Če bi rad image za orange me kontaktiraj na zs da te damo na fb v orange grupo ker je zaprta se dobi pa vso pomoč gor in so fantje res ql. Meni osebno je navaden orange ležal par mescev v omari, ko sem odkril to grupo pa sem ga priklopil in od takrat zadeva laufa nonstop.

dottor ::

Še enkrat bi vprašal če je navadna pomaranča dovolj zmogljiva za prebavljat x264 10+Mbps bitrate preko mreže? Al bi blo treba tisto zmogljivejšo nabavit?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Mavrik ::

OrangePi ima strojni dekoder, ki bi moral brez težav prebaviti Blu-ray FullHD H.264 video (nov ima očitno tudi H.265 dekoder). Tako da ja, bi moral.
The truth is rarely pure and never simple.

dottor ::

Ma kdo iz obale za posodit zadevo za kakšen dan ali dva? Drugače bo treba na AE naročit kakšen bundle še s polnilcem zraven, že ki nima normalni microUSB katerega bi lahko iz TVja poganjal ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

stuffy ::

Sem probu kr neki android mini pcjev, tut Rpi A,B,B++,2,3 ampak zaenkrat mi je za najboljšo ceno trenutno tole.
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/...
Zraven dobiš še daljinec, ki je v prosti prodaji 10$.

Čist lepo dela na njemu Kodi, Popcorn, Tvin, edino kar me moti je to da moreš v nekaterih appih uporabljat BT miško...
Če ti to ni problem potem je pomoje to best buy.

Lp Klemen

clancy ::

Hvala, ravno nekaj iščem za zamenjavo za Xtreamer Mk1.
Kaj pa to pomeni Color: 1GB+8GB ali 2GB+16GB? Katero varianto imaš ti?
V čem pa je recimi Minix Neo boljši, glede na to, da je kar precej dražji?

hojnikb ::

Mavrik je izjavil:

OrangePi ima strojni dekoder, ki bi moral brez težav prebaviti Blu-ray FullHD H.264 video (nov ima očitno tudi H.265 dekoder). Tako da ja, bi moral.

sam v vednost, allwinner h3 v oranzadi ne podpira 10 bitnega hevc. torej dosti ripov odpade.
#brezpodpisa

birtija ::

clancy je izjavil:

Hvala, ravno nekaj iščem za zamenjavo za Xtreamer Mk1.


Tudi meni stari dobri MK1 ne prebavi več vseh vsebin. Ponudba novih naprav je pa ogromna. Niham med temi namensko narejenimi media playerji in namensko sestavljenim mini PC.
Pogoj je da je majhen, neslišen in da prebavja trenutne formate (h265).
Če bi odločil za PC, katera konfiguracija bi že prebavila h265 format (CPU in GPU ali APU)? i3 ali tudi kaj slabšega, Pentium 3700?
Iz vaših dejanskih izkušenj, kaj deluje brez problemov in je neslišno?
Hvala za vsako mnenje in predlog!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: birtija ()

OK.d ::


LPOK.d

slodreamer ::

jaz imam to in sem res zadovoljen http://www.everbuying.net/product116122...

birtija ::

A bi tole predvajalo h265?

hojnikb ::

bo, ampak zlo švoh, ker nima namenskega hardware-a za pospeševat HEVC.
nabavi lepo en tv box z s905, pa bo zmlel vse
#brezpodpisa

Invictus ::

A je sploh kak ta kitajski TV Box podprt s kakimi updati ali lahko na to pozabiš?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OK.d ::

Minix lepo skrbi za updejte.
LPOK.d

hojnikb ::

kaj majo veze updejti, če ti formate zmelje je to to..
#brezpodpisa

birtija ::

slodreamer je izjavil:

jaz imam to in sem res zadovoljen http://www.everbuying.net/product116122...


ok, sem naročil tole.

hvala

dottor ::

Kaj pa kak LattePanda? Zadeva je ~70€ + ppt, podpira Win10 (in prejšnje), ima Intel SoC in 2GB rama, WiFi, 2xUSB2.0 + 1xUSB3.0, 100mbit ethernet. Sicer rabiš vsaj 2A napajalc, kar ga ne moreš lih iz TVja furat ampak zgleda zanimiva zadevca...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Matej_K ::

Xaiomi MIUI TV box
Je za kaj? Glede na velikost?
Kodi bi deloval? Plex?
... .. .

hojnikb ::

dottor je izjavil:

Kaj pa kak LattePanda? Zadeva je ~70€ + ppt, podpira Win10 (in prejšnje), ima Intel SoC in 2GB rama, WiFi, 2xUSB2.0 + 1xUSB3.0, 100mbit ethernet. Sicer rabiš vsaj 2A napajalc, kar ga ne moreš lih iz TVja furat ampak zgleda zanimiva zadevca...

za tak dnar maš že tv box z ohišjem in napajalcem..
#brezpodpisa

Invictus ::

Zdaj je ven prišel S912 CPU. TV boxi so že na voljo. Ponavadi celo z Android 6.0.

Drugače pa naj bi imel S905X CPU, ki je bolj all-in-one.

Sam v info...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561085740 (345747) Mavrik
»

Kateri android TV box/stick? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9537752 (15865) dykristy
»

MiniPC Z3775, Z3735F, ... kaj kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16227275 (20253) peko_deko
»

poceni predvajalnik za mkv 1080p

Oddelek: Zvok in slika
233195 (2525) Daniel
»

Katero grafično za filme

Oddelek: Kaj kupiti
402691 (2032) rokp

Več podobnih tem