» »

Lenovo 3000 n100 se ne prižge več

Lenovo 3000 n100 se ne prižge več

dc10 ::

Torej imam laptop Lenovo 3000 N100 (star cca. 8 do 9 let), ki je do predvčerajšnjim delal BP. Nato pa se naenkrat ni hotel prižgati. Po večkratnih poskusih je sicer uspelo in je delal OK. Od včeraj pa mi ga več ne uspe prižgati. Nekajkrat se mi je še pokazal zagon BIOS-a, potem pa niti to ne več. Poskusil sem že vse možno, odstranil baterijo, oba ram modula (2 x 1Gb), disk, dvd pekač, prižigal brez vseh komponent, nato samo eno pološčico rama v vsakem slotu, drugo ploščico, nič.

Zalaufa ventilator, nato pa gori lučka za vklop in to je vse, ekran prazen, tudi ob pritisku na gumb za vklop se ne izklopi takoj ampak ga je treba nekaj sekund držati. Predvidevam, da je nekaj narobe z matično, ker očitno več niti biosa ne zalaufa, ali se morda motim ??? Ima kdo kakšno izkušnjo s podobnim modelom prenosnika???:'(

Vglavnem je do predvčerajnšnjim delal BP, sem pred 2 leti vgradil SSD samsung 840 Evo, za internet, youtube, word ipd... je bil čisto OK.

Hvala za pomoč že vnaprej.

lp

dc10 ::

Sem poskusil še priklop na zunanji monitor, ne dela. Zanimivo, da niti ni nobenega piskanja....
Vedno bolj verjetno, da je matična fuč ali ???

lp

dc10 ::

Zanimivo, danes sem še enkrat dal rame ven in spet nazaj, kot sem to naredil že prejšnjič in mi je uspelo priti v BIOS, vendar traja zagon do biosa neobičajno zelo dolgo, celo v bios sem uspel priti in dal nastavitve vse na default, shranil, ugasnil prenosnik, vgradil ssd, ponovno dolgo nalaganje biosa, vendar je naenkrat celo naložil windowsa in v windowsih deluje prenosnik tipi top. Pri pregledu v upravitelju naprav je vse OK, noebenega klicaja ali kakršnekoli napake. Iz neta sem snel diagnostični program od Lenova, pregledal je vse komponente, tudi matično ploščo s čipsetom, vse ok.... nič mi več ni jasno...

Kaj bi lahko pomenilo to počasno nalaganje biosa ob zagonu računalnika...???

lp

d4vid ::

Grafična ti je šla pomoje.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Invictus ::

Naredi backup in vrzi stran ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MIHAc27 ::

Tudi jaz menim, da si sprobal kar se sprobati da. Lahko še probaš pečt matično v pečici, ampak to je tudi samo začasna rešitev, ki je tudi zelo vprašljiva.

dc10 ::

Backup podatkov narejen, bom ga dal za nekaj EUR za rezervne dele, če bo kdo rabil brez trdega diska in bom nabavil nekaj novega. Očitno je to nekako po skoraj vsakodnevni uporabi 8-9 let tudi konec z matično ali grafično... Glede na nekatere druge modele prenosnikov je tako ali tako zelo dolgo zdržal, še baterija ni čisto fuč, je še toliko dobra, da dva dni zdrži v stanju spanja.

Hvala za pomoč.

lp

d4vid ::

15€ ti dam pa vzamem v kompletu ;)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
102608 (2369) Han
»

Dell Studio 1735 problem / fuč procesor ali ram?

Oddelek: Pomoč in nasveti
10979 (777) #000000
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398614 (8061) Pšenični
»

Računalnik se kar naenkrat ne zažene več, ni slike, lucka na ekranu utripa - pomoc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
2410090 (7873) Tac20
»

Ali mi je disk umrl?

Oddelek: Strojna oprema
5841 (721) Big Poppa

Več podobnih tem