» »

Nekompatibilnost nForce & GeForce gonilnikov?

Nekompatibilnost nForce & GeForce gonilnikov?

njok ::

Vedno ko namestim gonilnike za nForce in GeForce, monitor po windows boot zaslonu ne dobi več signala, čeprav sistem deluje. Če namestim samo nForce gonilnike deluje v redu (no, ja -- 800x600@60Hz). Poizkusil sem tudi samo z gonilniki za grafično in posebej nameščenimi gonilniki za zvok in mrežo, vendar so performansi zelo nizki, ker manjkajo AGP gonilniki.

Imam Abit NF7-S 2.0, XFX Ti4200 128MB (AGP 4x).

Poizkusil sem z nForce 2.03, tistimi priloženimi (1.xx), Detonatorji XP 43.45, 43.00, 40.72, 40.72, FX 44.03, na Windows XP Professional in Windows XP Professional Service Pack 1, z in brez DirectX 9.0, v različnem vrstnem redu in na svežem sistemu.


Sem spregledal kak readme, je imel že kdo podobne težave?

boštjan ::

neki čudn proizvajalec je ta XFX.
Kako pa maš AGP velikost nastavljeno v BIOSU?

njok ::

256MB, grem spreminjat.:)

Prej na KD7 pa nisem nikoli imel problemov z kartico. A je mozno da pride do napak ker sem spreminjal bios?

njok ::

Nope, sem stestiral vse nastavitve od 32 do 512MB. Grem iskat original bios.

njok ::

Spet nic.

A mi lahko prosim tisti ki imate nforce2-ti4200 combo napisete vrstni red namestitve gonilnikov pa se razlicice.

kuglvinkl ::

Tudi jaz imam s tem probleme. Začasno sem dobil v uporabo GeF 4 MX in ko sistem na novo naložim, mi ne dela zvok. Vrstni red po fresh installu: nForce 2.03 najprej. Že tu se zaplete, zvoka ne dobim. Če butnem notr ATI 9000 Pro, ATI Rage na PCIju, zvok normalno dela.

Kje je fora?
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

"Pogruntal". TV-Out se je stikal z audio jumperji. Malo papirja je preprčlo stik. O bog...
Your focus determines your reallity

frenk ::

jest s tem nism meu nobenih problemou...namestiu sm pa nforce2 driverje, poj pa še tazadne detonatorje...dela vredu:)

Zoidberg ::

Windows XP -> SP1 -> nForce 2.03 -> Detonator 40.xx vse deluje kot je treba. Abit NF7-S 2.0 in Leadtek Ti4200 128MB 8x
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

njok ::

A po vsaki namestitvi ponovno zazenete windows?

Zoidberg ::

zazenem jih ponovno po sp1 in po vseh driverjih
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

njok ::

Hvala za odgovore. Damn, gotovo sem spregledal kako neumnost. Grem namestit vse se enkrat (ze spet).

njok ::

Danes namestil Windows 2000 & SP4 in dela kot je treba. Prej sploh nisem vedel koliko sem izgubil brez teh driverjev.

njok ::

Saga se je koncala (upam). :)

Torej, zgodba se je nadaljevala nekako takole: takoj za tem, ko sem gonilnike usposobil na Windows 2000, mi je to uspelo tudi na Windows XP, nakar je cez nekaj casa cudezno vse spet nehalo delovat.

Danes sem preizkusil se 2 stvari, ki sta se mi prej zdeli prevec banalni, pa sem iz obupa vseeno:

  • Flashal BIOS s sistemsko disketo namesto s pritiskom na ALT+F2 ob POST-anju.
  • Vse sem nameščal kot nek drug uporabnik namesto kot Administrator (ponavadi sem čarovnika ob prvi namestitvi preskočil s pritiskom na tipko reset :>).


Ne vem katera od teh dveh (če sploh) je bila kriva za nedelovanje. Sporočilo sem napisal, ker sem videl, da nisem edini s to težavo.


Grem benchat. :>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia Nforce 3.13 drivers !!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
845645 (4333) BlackHole
»

KT600 ali nForce2

Oddelek: Kaj kupiti
492149 (1275) tac
»

nForce2 zadnji gonilniki (link)

Oddelek: Strojna oprema
181610 (1302) Oblivion
»

KT 600

Oddelek: Strojna oprema
131069 (873) Clemento
»

Abit NF7 problem z programi za zvok?

Oddelek: Strojna oprema
81031 (946) Wox

Več podobnih tem