» »

KT 600

KT 600

kuglvinkl ::

OK, na netu (specifični HOPC) se je pojavil test KT 600 chipseta. Zadve rahlo (ampak res rahlo) vodi pred nForce 400 Ultra (to kar imamo vsi doma :)).

Če sem se v teh letih kaj naučil, predvidevam, da bomo kamlu zamenjali driverje 2.03. Med nami: na neki strani sem že videl nOverclock utility (screen shot), tko da ja ta poja domneva recimo upravičena.

Sicer pa, novi SB (ki še ni zunaj) ×××9 je zelo bogat: 8×USB, SATA RAID itd itd.

Tko da, zgleda, da se spet obetajo zanimivjši časi za AMD platformo. Yei!
Your focus determines your reallity

(sic) ::

Jaz sem totalno zaostal kaj se tiče vseh teh čipovij in procesorjev...
Nekaj časa nazaj sem še spremljal zdaj pa več sploh ne vem kaj je zunaj.

Pa mi naj en odgovori na tole vprašanje:

Kaj se bo (po vašem mnenju) najbolj splačalo nabaviti čez kake 3-4 mesece? KT600, nForce 2, nForce 3 (kdaj sploh to izide?) ali kaj drugega?

Glavna mi je hitrost + podpora DDR + dobro overclockanje. Onboard USB 2.0, RAID, Fire Wire... me ne zanima/ne rabim nič razen dobrega sounda (nforce 2 je tu pri meni v prednosti).
Fuck you all!!!

kuglvinkl ::

Ok, jaz vem, da prihaja novi SB za nForca, tko da bo ziher konkurenčen ×××9 (sem prelen, da iskal prve cifre, v glavenm, z KT 600 pride ×××7).

nForce 3 je za Opterone (!), morda spremenijo socker, da bodo šli tut Athloni64 gor.

Še včeraj bi ti rekel, da pač trenutni revision nforce 2, zdej bomo videl, kolk bojo cene KT 600 konkurenčne, kolk bo OC prijazna...
Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Tale test na HOCP, mi je kratko malo sumljiv, res da je KT600 pokazal napredek, samo rezultat pod 3000 MB/s v sandri v DC je z nforce2 plato in 200 FSB kratkomalo smešen, jaz z normalnimi timingi takoj dobim 97% izkoristek oz tam okoli 3100 MB/s se pravi če iz tega testa sklepam, da je bilo v njihovih nastavitvah nekaj napačno nastavljeno in da je nforce2 konstantno izgubljal malenkost, potem sem pomirjen in siguren da je nforce2 še vedno tudi zmogljivostni kralj.
KT600 še vedno ostaja (predpostavljam) z enim velikim problemom in to je PCI deljitelj. Rešitev zaklenjenega PCIja je dosti bolj elegantna pri nforcu. In če sedaj predpostavljam (res čista špekulacija, ker v njo ne verjamem) da bo KT600 malenkost hitrejši od nforce2, še vedno ostane sigruno boljši navijaški potencial teh plat, dosti boljši HDD performance ter neprekosljiv zvok na plati. V tej obliki KT600 ne more resno konkurirat nforcu, kot visoko zmogljivostna platforma.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Ja, HOCP...

Jutr ziher pridejo še pravi testi (Anand + digit-life + aceshardware + xbitlabs). Zgleda, da si morjo malo odpočit od NV35 :)
Your focus determines your reallity

Clemento ::

@kuglvinkl: a mas ti C1 revision nforce2 chipset?
Al zakaj govoris da mamo vsi nforce2ultra ?
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

kuglvinkl ::

Ne, mislil sem predvsem na 200 FSB.
Your focus determines your reallity

Zheegec ::

Med nami: na neki strani sem že videl nOverclock utility (screen shot), tko da ja ta poja domneva recimo upravičena.

Tisti nOverclock izgleda kar lepo, upam da se še več nastavitev skriva pod Advanced0:) Pa novi driverji bi se kar prilegli, 2.03 so že relativno stari.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

morphling1 ::

Če nVidia, naredi windows based pll kontroler, se pravi soft fsb, potem so to nebesa, ker tole pa jaz ful pogrešam za ultimativno navijanje.
In glede na to da je pll v spp-ju, sigurno obstaja možnost za kontrole. Cool bits za FSB, nimaš lepšega :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zheegec ::

"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

morphling1 ::

ALELUJA :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Clemento ::

Nekje sem zasledil beta gonilnike nforce v2.78...ce koga slucajno zanima(v bistvu sem si jih tud instaliral sam mislim da so za nforce1 in ne 2)...
http://extend.hk.hi.cn/~rannet/nforce2....
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

kuglvinkl ::

In? Kakšni so rezultati? Novi featurji?
Your focus determines your reallity

Clemento ::

Nič nisem opazil novega...pa mislim da so za nfoce1 plate...
This nForce WinXP driver package contains the below components:
Audio driver 3.34 (WHQL'd)
Audio utilities 3.17
Network driver 3.13 (WHQL'd)
GART driver 2.78 (WHQL'd)
SMBus driver 2.75 (WHQL'd)
Memory controller driver 2.75 (WHQL'd)
IDE driver 2.70 In The Box (WHQL'd)
IDE driver 3.07 Full Driver
Installer 3.22
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia Nforce 3.13 drivers !!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
845621 (4309) BlackHole
»

KT600 ali nForce2

Oddelek: Kaj kupiti
492138 (1264) tac
»

VIA KT880 to Leave NVIDIA nForce2 Ultra 400 Behind?

Oddelek: Strojna oprema
81197 (1052) morphling1
»

Novi nForce2 driverji

Oddelek: Strojna oprema
91010 (886) Wox
»

Katero od teh dveh EPOX plat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
535091 (4455) krucymucy

Več podobnih tem