» »

Kateri kuhinjski robot?

Kateri kuhinjski robot?

«
1
2 3 4

Excavator ::

Ne zasledim kakšne nove teme, zato bom odprl kar novo.
Če ima kdo https://www.mimovrste.com/kuhinjski-rob......kako se vam zdi? Je vreden denarja?
Morda se kdo kaj bolj spozna na to, imam zahteve: okoli 3-4l posoda, vsaj 800W(dovolj za mešanje testa), metlice, smoothie-maker varianta torej sekljalnik ter ožemalec za citruse..
Ta, ki sem ga linkal je kar drag, morda je kje kaj cenejšega? Lahko je iz tujine, le dostaviti se mora do 11.5!

koyotee ::

S punco imava tega https://www.mimovrste.com/kuhinjski-rob... ubistvu je enak, z enakimi priključki. V akciji je bil 199€ par mesecev nazaj.
Uporabljam vse, tudi za mletje mesa in deluje bp.
Pod 200€ bodo bolj igračke s 600w ali celo manj.
Malo se zvija pod večjo obremenitvijo(1kg+ testa za pico, ali podobno) saj je iz plastike ampak to je normalno. Če bi finance dopuščale pa bi si omislil Kitchenaid zadevo, ampak niti ni potrebe zaenkrat :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

BigWhale ::

A ti 'multipraktiki' so se vedno popularni? :) Meni je bila vedno najvecja uganka to, v katero omaro naj ga skrijem, da bo cim manj v napoto.

koyotee ::

Ja ce ga le skrivas in ne uporabljas, pol jebrezveze, da ga imas :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Excavator ::

bom spremljal malo akcije...

fosil ::

Spar, pa leclerc imata boscha včasih v akciji.
Če se ti ne mudi zelo in lahko malo počakaš.
Tako je!

Excavator ::

Kupil bi ga za rojstni dan, ki je 11.5, tako da imam še malo časa...

krho ::

Jaz imam bosha, laufa najmanj 3x tedensko za kruh.
@koyotee: ne vem kako misli 1kg. Maksimalna količina za tele s tamalo posodo je 750g moke + 0.5l vode...

Če imaš denar, je kovinski kitchenaid boljši.. Vendar je tudi tisti najcenejši, katere je prodajal mercator skoraj brez priključkov.

Pri tem robotu je edino posoda za ribanje in mletje za en drek. Pa kar precej jo cenijo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Excavator ::

krho je izjavil:

Jaz imam bosha, laufa najmanj 3x tedensko za kruh.
@koyotee: ne vem kako misli 1kg. Maksimalna količina za tele s tamalo posodo je 750g moke + 0.5l vode...

Če imaš denar, je kovinski kitchenaid boljši.. Vendar je tudi tisti najcenejši, katere je prodajal mercator skoraj brez priključkov.

Pri tem robotu je edino posoda za ribanje in mletje za en drek. Pa kar precej jo cenijo.


Ja...take kitchenaid je kar predrag..pa tudi ni to profesionalno delo, tako da bom verjetno vzel tega boscha...če ima še kdo drug kakšen boljši predlog naj ga kar pove, morda kdo kakšnega proda?

fosil ::

Sem opazil da so imeli tegale do danes v leclercu v akciji za 175.
Očitno bolj slabo spremljaš akcije ;)
Tako je!

koyotee ::

krho je izjavil:

Jaz imam bosha, laufa najmanj 3x tedensko za kruh.
@koyotee: ne vem kako misli 1kg. Maksimalna količina za tele s tamalo posodo je 750g moke + 0.5l vode...

Če imaš denar, je kovinski kitchenaid boljši.. Vendar je tudi tisti najcenejši, katere je prodajal mercator skoraj brez priključkov.

Pri tem robotu je edino posoda za ribanje in mletje za en drek. Pa kar precej jo cenijo.


Pri mojem piše: max količina testa v skledi 2kg
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Pezdicek ::

Kako zdržijo ti MUM5xxx? Kolegica ima enega 2 tedna starega in ko mesi testo celega "piga" A zdržijo na dolgi rok? Glede na to da imajo 5 let garancije? Verjamem da za mešanje raznih krem in podobno ni težava...

Bolj me zanimajo te bolj zahtevne naloge? mesoreznica in podobno..

crazyLIKEme ::

Jaz imam MUM54521. Edino preko Amazon se naročila dodatno posodo, kar je bila super odločitev.

Prejšnji mesec sem prvič mesila 750g moke + voda in je na najmanjši hitrosti šlo skozi, itak lahko tisti nastavek za testo, daš do največ tretje hitrost. Se je pa glava kr premikala sem in tja. Drugače 500g + voda zmesi normalno.

Mehkejše reči niso problem, edino maslene kreme nabije na rob posode in moram ustaviti in jih dol spraviti, to mi gre malo na živce, jih pa ne delam pogosto.

Blenderja še nisem preizkusila, oz sem ga toliko, da vem da dela.

Sesekljalnik je top. Poleti za višek zelenjave za v skrinjo je odličen. Ima dva rezila, debelega in tankega. Pozimi je kul za zelje rezat, če nimaš mesoreznice. Moraš pa vse na tako velike kose razrezati, da gredo v tisto luknjo na vrhu.

Ožemalnik je tak, da tudi če ga ne bi bilo. Mislim, sadje ožameš prej, ampak me včasih skrbi da bom glavo zlomila, k sadje dol pritisneš.

Mesoreznice še nisem nikoli uporabila in ne vem, če jo bom sploh kdaj.
http://crazyl1keme.deviantart.com/

Matevz96 ::

Pezdicek je izjavil:

Kako zdržijo ti MUM5xxx? Kolegica ima enega 2 tedna starega in ko mesi testo celega "piga" A zdržijo na dolgi rok? Glede na to da imajo 5 let garancije? Verjamem da za mešanje raznih krem in podobno ni težava...

Bolj me zanimajo te bolj zahtevne naloge? mesoreznica in podobno..


Pri nas že nekaj let "pleše" ko mesi testo pa še vedno dela kot prvi dan. Vedno imaš občutek, da bo odletela glava ampak še kar drži :D
#hooldthedoor

Pezdicek ::

kaj bi torej priporočali do 300€?
Kako so kaj ostale znamke? Recimo Gorenje, Electrolux, sencor?

rs1975 ::

Midva sva vzela Kenwooda 2 leti nazaj...
https://www.ideo.si/gospodinjski_roboti...

Po dveh letih uporabe vse OK. Je robusten, težak, ampak nič zato, saj je nonstop na pultu v kuhinji...

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Za kuhinjski aparat je največja obremenitev izdelava težkega kvašenega testa, vse ostalo je lažje. Za Boschevi seriji MUM4XX in MUM5XX je značilno, da bosta pri mesenju testa škripala in cvilila in se zvijala, vendar jima ne bo hudega. To zvijanje je posledica konstrukcijske izvedbe (enostransko vpeta konzolna roka) in je do neke mere prisotno tudi pri večjem kovinskem MUM8XX aparatu.

LP

Jože

IkeaAi ::

Je tale z matematičnim imenom OK za nezahtevne uporabnike?

c3p0 ::

Pezdicek je izjavil:

Kako zdržijo ti MUM5xxx? Kolegica ima enega 2 tedna starega in ko mesi testo celega "piga" A zdržijo na dolgi rok? Glede na to da imajo 5 let garancije?


It's a feature... Imam ga 7 let in dela kot prvi dan. Testo za pizzo mesim tudi na 6. stopnji in ni problema, mašina pa skoraj dobi krila.

TheBlueOne ::

Ker je darilo bi vzel Kitchenaid. Definitivno je znan kakor zelo zelo dober mesalnik, meni osebno pase design in definitivno je nekaj posebnega, nekaj kar te razveseli. Vse ostalo deluje bolj kot orodje kot kaj simpaticnega. Sam bi bil Kitchenaida zelo vesel in bi ga z veseljem pustil na vidnem, kaksen Bosch MUM pa bi raje spakiral v omaro. :)

nejcek74 ::

Kitchenaid je sminka ;) pravi dec bo mel v kuhinji ASSISTENT 80 let star dizajn, nic ne plese nic ne skripa, zamesi bolje kot mesalec betona.
Ok bolj resno bi jih jaz ocenil takole:
BOSH, ugoden in vsestranski, grd, skripa in poka, vendar vzdrzi precej
KITCHEN AID, vsecen dizajn, ki obljublja vecjo robustnost kot jo premore. Relativno drag za to kar dobis. KitchenAid si je pridobil slavo zaradi modela, ki je imel podobno zasnovo kot jo ima HeavyDuty, model Artisan je precej manj vzdrzljiv
KENWOOD, v resnici najboljsi od vseh, je pa grd in precej glomazen
ASSISTENT, drag, ker ga delajo in kupujejo glupi hipsterji, za mesit testo pa vsekakor najbolsji (ker vrti posodo), originalen dizajn, cudovito lep*
*si ga lastim, zato sem pristranski

2x'=2 ::

Jaz imam tega in je super. Ima dve posodi.
https://www.mimovrste.com/kuhinjski-rob...

pa še ta je sedaj res poceni, mislim da je razlika samo v barvi.

https://www.mimovrste.com/kuhinjski-rob...

Pezdicek ::

Kitchenaid je predrag. 500€ in dobiš 2 metlici. Vsak dodatek pa je 200€.
Tole so že profi zadeve

Linko ::

A se kdo spozna....
imam MUM54251 ki ima tudi mesoreznico...

če kopim tole https://www.amazon.de/Bosch-MUZ8NS1-Nud...


ali to paše na "mojo" mesoreznico? ali je za to potrebna kakšna druga?

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Na videu je prikazana mesoreznica za MaxxiMUM ki ni identična tisti za serijo aparatov MUM5 in zato priključki za slednjo niso izmenljivi. Na spodnjem linku je to izrecno napisano (nemščina - glej zadnji odgvor).

http://www.bosch-home.com/de/produktlis...

Lp

Jože

Matevz96 ::

nejcek74 je izjavil:

Kitchenaid je sminka ;) pravi dec bo mel v kuhinji ASSISTENT 80 let star dizajn, nic ne plese nic ne skripa, zamesi bolje kot mesalec betona.

ASSISTENT, drag, ker ga delajo in kupujejo glupi hipsterji, za mesit testo pa vsekakor najbolsji (ker vrti posodo), originalen dizajn, cudovito lep*
*si ga lastim, zato sem pristranski


Koliko testa lahko zamesis z njim? Ker 5 kg se mi zdi kar malo nerealna številka.
#hooldthedoor

Aramis ::

Zdravo. Mene pa zanima, pri kateri znamki se da dobit mlin za žita in potem izdelavo raznih testenin - makarone, razne svedrčne, špagete idt??

Vsi imajo samo za rezance itd?

nejcek74 ::

Matevz96 je izjavil:

Koliko testa lahko zamesiš z njim? Ker 5 kg se mi zdi kar malo nerealna številka.

maximalno kar sem delal je bilo 2kg moke + 20 jajc pa je bilo kar prevec, To je testo za testenine, ki je po mojem najbolj zahtevno, ker je precej suho.
Testo za kruh bi po mojem slo z 2kg + cca 1.2l vode, vec pa bi med mesanjem sigurno pognalo cez rob. Tistih 5kg v navodilu je po mojem mišljeno za nekaj zelo tekočega.

nejcek74 ::

Po mojem samo primerjas velikost posod:
Kitchenaid: 3.3l / 4.3l / 4.8l / 6.9litra, odvisno od modela
Bosh: 3.9 litra / 5.5 litra *Bosh pravi da je 3.9 litra posoda za 2kg testa
Kenwood 4.6 litra / 6.6 litra **Kenwood pravi da je mala posoda za 2.2 kg testa za kruh in 2.7 za kolac (ki je po mojem pac bolj tekoc)
Assistent: 7.0 litrov v posodi ***v mojih navodilih je s kolicinio tako: max 1l tekocine za suho testo, oziroma 1.5l za mokro, kar se sklada nekako s tem da dobis 3kg testa za kruh ali pa 4kg za kolace

krho ::

Bosh: 3.9 litra / 5.5 litra *Bosh pravi da je 3.9 litra posoda za 2kg testa.

99% mesim samo kruh in je 750g moke + 0,5l vode maksimum

Je pa recimo z metlico za smetano/sneg v tem aparatu skoraj nemogoče narediti maso za palačinke (recimo 0,5l mleka, 2 jajci, 10 -12 žlic s kupom moke). Vedno ostanejo grudice.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Bolf3nk ::


kaj tale MUM4657 je za 64EUR ql??
sicer je samo 550w...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

koyotee ::

Za 64€ sigurno, toliko je samo en malo boljši palični mešalnik.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

MUM4 za ta denar je best buy (sploh. če je z vso prikazano opremo). In ne se preveč na watte ozirat, npr. KitchenAid Artisan jih ima "samo" 300...

LP

Jože

borisk ::

bistveno je, katere wate gledaš, al tiste na vtičnici, al mogoče tiste na metlici...

Terminathor ::

Ali kdo pozna te?
https://www.alzashop.com/sencor-stm-pas...

Moji se dopade barva... meni pa smrdi znamka. Ima pa 6 let garancije na motor.

koyotee ::

Če se ji dopade samo zaradi barve, pol ga ne rabi :) pa sej sencor ni baš neka slaba firma in sodeč po ocenah je zadeva uredu.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

borisk ::

zgleda kar vredu, sploh:

    Metal body and all-metal gears


dobiš pa kitchenaid tudi rozast.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Moč, ki se navaja pri malih gospodinjskih aparatih, je vedno P1, torej električna moč na vtičnici. Zato so ti "vati" lahko zelo zavajajoči....

LP

Jože

dreta ::

krho je izjavil:

Bosh: 3.9 litra / 5.5 litra *Bosh pravi da je 3.9 litra posoda za 2kg testa.

99% mesim samo kruh in je 750g moke + 0,5l vode maksimum

Je pa recimo z metlico za smetano/sneg v tem aparatu skoraj nemogoče narediti maso za palačinke (recimo 0,5l mleka, 2 jajci, 10 -12 žlic s kupom moke). Vedno ostanejo grudice.


Se vam da vse to pomivat potem? Masa za palacinke se zmesa po sistemu starih mam in ni nikoli grudic. Pa se hitreje je.

koyotee ::

Dobro maso za palačinke lahko zmešaš z je***** paličnim mešalnikom. Vse kar je bolj gosto od mase za palačinke, pa z manj truda v robotu. Tisti kavelj opereš v 5 sekundah, posodo daš pa v pomivalni.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

rs1975 ::

Sej fora kuhinjskega robota je ravno v tem, da ga uporabljaš skoraj za vsako malenkost, ker je nonstop pri roki na pultu, vsaj pri nas je tako. Recimo prej nikoli nisem uporabljal mikserja za delat pire, odkar je robot pri hiši niti ne vem kje (če sploh še je) je tista metlica-tlačenka za delat pire :)

dreta ::

Nabavite si zensko. To je pravi robot za v kuhinjo. Sicer ne vsaka.
Kako lahko sploh mesalo imenujejo robot?

crazyLIKEme ::

krho je izjavil:

Bosh: 3.9 litra / 5.5 litra *Bosh pravi da je 3.9 litra posoda za 2kg testa.

99% mesim samo kruh in je 750g moke + 0,5l vode maksimum

Je pa recimo z metlico za smetano/sneg v tem aparatu skoraj nemogoče narediti maso za palačinke (recimo 0,5l mleka, 2 jajci, 10 -12 žlic s kupom moke). Vedno ostanejo grudice.


Kako jo pa narediš? Mislim, ali vse sestavine naenkrat vržeš notri ali postopoma dodajaš?

Jaz najprej jajca in cuker stepem. Dodam mleko in malo soli. Na koncu pa po žlicah dodajam moko. Vse delam na najvišji stopnji in nimam nikoli grudic.
http://crazyl1keme.deviantart.com/

Avenger ::

Jaz sem na ebayu kupil okvarjenega kitchenaida s 500w motorjem za 180€, zamenjal sem varistor in kupil še eno metlico (za 90€, ja, ni pocen ampak vaga pol kile) in zdaj dela ko šus. Me pa zanima kako se obnesejo tile cenejši kitchenaidi, ki so jih imel v Mercatorju za nekih 350€...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

crazyLIKEme ::

koyotee je izjavil:

Če se ji dopade samo zaradi barve, pol ga ne rabi :) pa sej sencor ni baš neka slaba firma in sodeč po ocenah je zadeva uredu.


Jaz sem tudi barvo pri mojmu Bosch gledala. Poleg vsega drugega. Sam na koncu so na Amazon nekaj zafrknili in sem ga kupila v Merkurju. Če je 100€ cenej bom požrla da ni roza barve. :D
http://crazyl1keme.deviantart.com/

krho ::

crazyLIKEme je izjavil:

krho je izjavil:

Bosh: 3.9 litra / 5.5 litra *Bosh pravi da je 3.9 litra posoda za 2kg testa.

99% mesim samo kruh in je 750g moke + 0,5l vode maksimum

Je pa recimo z metlico za smetano/sneg v tem aparatu skoraj nemogoče narediti maso za palačinke (recimo 0,5l mleka, 2 jajci, 10 -12 žlic s kupom moke). Vedno ostanejo grudice.


Kako jo pa narediš? Mislim, ali vse sestavine naenkrat vržeš notri ali postopoma dodajaš?

Jaz najprej jajca in cuker stepem. Dodam mleko in malo soli. Na koncu pa po žlicah dodajam moko. Vse delam na najvišji stopnji in nimam nikoli grudic.

Smo off topic ampak. Jest zmečem vse skupaj. Moko samo približno.. pol pa dodajam.
Drugače pa ja maso za palačinke sedaj delam s paličnim.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Terminathor ::

Watti so pomembni. Ampak je razlika v prenosih. En kitchenaid ima celo 250W in je močan kot bosch s 1000W.

To je tako kot avto vs traktor. Traktor s 40km je "močnejši" kot avto s 100km. Pač prenosi moči.

nejcek74 ::

Terminathor je izjavil:

Watti so pomembni. Ampak je razlika v prenosih. En kitchenaid ima celo 250W in je močan kot bosch s 1000W.
To je tako kot avto vs traktor. Traktor s 40km je "močnejši" kot avto s 100km. Pač prenosi moči.

To zal ni vec tako, je pa veljalo ene 30 let nazaj ko si je Kitchenaid pridobil sloves neuničljivih.
- moc motorjev je v razponu od 200 - 750 W
- Artisan serija je namenjena gospodinjstvu in ima prijaznejsi, vendar manj vzdrzljiv nacin dostopa do posode
- za stroje vredne nekdanje slave je potrebno poseci po Professional seriji, kjer se dviga / spusca posoda in ne zgornji del aparata.
ps, da ne bo kdo razumel, da udriham po njih, samo je treba poznat razlike, da ni potem razocaranja. Artisan serija je pac prilagoditev zahtevan trga, lustkan strojcek, po kvaliteti in vzdrzljivosti podoben Boshu in ostalim, samo z dizajnom, ki ne kvari izgleda kuhinje. Btw. stari Kenwoodi so bili precej podobne oblike.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Vedeti morate, da so "vati" na napisnih tablicah marketinški in vedeti morate, kako se do takih "vatov" pride. Navedene so vršne moči, metod merjenja le-teh je pa več. Eden je tudi, da predpišeš recepturo, pri pripravi katere se doseže deklarirana moč (niti ni nujno, da je izdelek te recepture užiten) in to ne trajna moč, ampak špica.

Kar se prenosov tiče, ima Artisan kovinske zobnike razen enega, to je polževo kolo, ki je tudi šibka točka njegovega pogona. Bosch ima vse zobnike (razen polža) iz umetne mase. Izkoristki in prestavna razmerja so precej podobni, tako, da tisto o prenosih, kar piše Terminathor, ne drži najbolj...

Bo boljše, da si poiščete kakšne primerjalne teste teh strojčkov, si boste iz tistega ustvarili ralnejšo sliko, kot na osnovi "vatov"....

https://www.test.de/Kuechenmaschinen-Di...

LP

Jože

darksamurai ::

krho je izjavil:

Bosh: 3.9 litra / 5.5 litra *Bosh pravi da je 3.9 litra posoda za 2kg testa.

99% mesim samo kruh in je 750g moke + 0,5l vode maksimum

Je pa recimo z metlico za smetano/sneg v tem aparatu skoraj nemogoče narediti maso za palačinke (recimo 0,5l mleka, 2 jajci, 10 -12 žlic s kupom moke). Vedno ostanejo grudice.


Pri tem aparatu lahko najboljšo maso za palačinke narediš v blender vrču. 100% brez grudic. ;)
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kuhinjski robot

Oddelek: Loža
336390 (787) Gambino
»

Nakup kuhinjskega robota

Oddelek: Loža
141247 (912) Badwolff
»

Kateri blender? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5727898 (9915) ales85
»

Kuhinjski roboti

Oddelek: Loža
52021 (1820) c3p0
»

Zakaj so (slovenski) proizvajalci neumni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7314274 (11911) BigWhale

Več podobnih tem