» »

siol-mail problem

siol-mail problem

||_^_|| ::

zadnje čase se mi dogaja da če dobim mail s priponko ga sploh noče zdownloadat do konca, pol morm it pa na webmail čekirat. A ma še kdo tak problem?

OldSkul ::

Ti praviš da se ti sredi prenašanja pošte vse skupaj ustavi in ne gre nikamor več?
Če je to, to potem imam zadnje čase enak problem in moram tudi iti na internet čekirat maile

||_^_|| ::

točno tako. Sumim tisti novi siolov nevemkajsuperduperantivirusprotekšn.

Cokolesnik ::

Če uporabnik ne želi uporabljati katerihkoli SiOL-ovih poštnih filtrov, ali mu sploh ustrežejo? :\

Zakaj bi sploh potreboval dodatne nevšečnosti, če med drugim že sam poskrbim za upravljanje z e-predalom (spam filter, protivirusni program, pož. zid, nameščeni popravki v OS ipd.)? :|
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Marko007 ::

Hja ne da se izklopit. Čekirajo tudi vso pošto, ki jo pošleš, pa četudi pošiljaš kot janez.papa2@nevemkaj.it prek njihovega serverja. :|

Cokolesnik, zato se tudi jaz sprašujem, zakaj moram prenašat njihov brezvezni antivirusni program ;(( Zato ker edini ponujajo ADSL za fizične osebe:O

Cokolesnik ::

Vsaj prejemanje pošte si poskusite zagotoviti drugje, pri konkurenci. Namig, kako imeti plačljiv/zanesljiv e-predal brez dodatnih stroškov, sem podal v tej temi (namig: urni paketi).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

sash ::

vendar ti to ne pomaga kaj dost, ker pošiljaš še vedno preko siola in siol skenira tako poslano kot prejeto pošto, in kolk vem je Marko v eni od svojih tem že napisal štorijo kako mu je siol požr :O en filet samo zaradi tega ker je imel predolg naslov.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

OldSkul ::

Ma ta fukjen siol, skoz mi to dela pa tud fotru to že najeda saj zelo nujno rabi vso pošto, zdej se mora pa zajebavat po netu da vse to prebera pa vse priponke shrani!

roCkY ::

Zakaj pa mate pošto prek siola, če menite da so problemi?? Sam sicer tudi trdim da so odkar so uvedli to čekiranje prometa. Na siol mi pride par ton spama dnevno in nekaj naročenih avtomatskih sporočil. Pač naslov star cca. 7-8 let. Za drugo ga že lep čas ne rabim!

alesrosina ::

heh, ce ne bi blo tega proteksna, bi se pa spet net 100x sesuval, pa bi se spet prtozval. Bodte veseli, da pr siolu vsaj skrbijo za svoje omrezje in si ne zelijo virusov.

||_^_|| ::

ASPmaster: Včasih preventiva le ni najboljša stvar.

Marko007 ::

Skeniranje mejlov je pri večini ponudnikov opcija, kjer te ob vklopu še posebaj opozorijo, da za morebitne težave, izgube mejlov in morebitno škodo ne odgovarjajo in da opcijo vklapljaš na lastno odgovornost. Siol pa ma to kar veselo vklopleno za vse ;((

MUC ::

OPCIJSKO .. LOL

Če greš z busom na počitnice, potem imajo recimo vsi potniki klimo ali ne.. take opcije NI, da 17 sedež klime nima.

Ko to veš, lahko potegneš paralele z mail serverjem .. zgodba je enaka.

Kdor ti bluzi, da je to mogoče, nima pojma ali pa to govori v reklamne nameme za nevedneže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MUC ()

MUC ::

Edina rešitev sta 2 mail serverja, kjer imaš lahko mail ... eden z eden brez ... :)

Drugače, kot jaz razumem problem SiOLa ni v tem, da ima te filtre, ampak v količini pošte, ki jo ti filtri morajo sprocesirati... lahko si predtsvljate koliko 10 GB pošte se preteče vsak dan in vse to spravt skozi antivirus čeker ipd. Za take stvari rabiš exstra sodobne sisteme, ki pa so mogoče dragi in težko dobavljivi, pa tudi takim sistemov se kdaj pa kdaj kaj zalomi.


Sam imam na svojem serverju tudi antivirus, in 3 antispam filter in nimam težav s pošto, dostavo ipd... zato iz prve roke lahko rečem da filter kot filter ni problem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MUC ()

Marko007 ::

Ne vem no, zakaj pa jim takšne zadeve na Amisu špilajo, če to ni možno.:\ Pa še neomejeno velikost poštnega predala ti dajo. Sicer kak bi to v praksi zgledalo, če bi si začeli vsi med sabo filme pošiljat>:D

Aja MUC, problem je njihov antivirus - pošto kar briše, pa čeprav virusa ni našel. Sumljiv se mu je zdel malo daljši naslov wordovega dokumenta.:O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marko007 ()

MUC ::

Amis in SiOL .. razlika je očitna glede števila mailov in pošte. Mail.siol.net uporablja kot relay server za SMTP poleg ADSLa še mnogo kabel uporabnikov, naročnikov na najetih vodih, ipd.. ..

Kako je s sumljivostjo .. hm .. stvar configuracije . Sporoči svoj pripetljaj na SiOL, da bodo tehniki prevetrili "sumljivostni" faktor :). Vsaka novost prinaša s seboj tudi težave.

Od kar ima SiOL antivirus filter je moj server zelo redko tarča mail virusa, ki ga mora moj antivirus zbrisat. Pohvalno, pa maila na SiOLu sploh nimam, pa se mi zdi funkcija dobra.. razumeš prednost?

BTW, SiOL ima POP3 in SMTP virus scaner... za Amin tega nisem prepričan.. največ dela naredi ravno SMTP!

||_^_|| ::

čudno..problema ni več.

sash ::

črtica mož, kdo pravi da problema ni več 8-O ?

problem je bil, problem je in problem bo še tako dolgo dokler nebodo dali teh filter/anti virus/anti spam variant na izbiro in se bo vsak sam določo kaj bi rad imel
--------------------
Think different...
TOROiD Group

||_^_|| ::

sash: mah..mene ne moti dokler pošta ne začne zginjat.

sash ::

pa saj ravno to je problem ki ga je že marsikdo občuto da mu je pošta zginila kr brez razlogov oz iz zelo banalnih razlogov, primer česar je

problem je njihov antivirus - pošto kar briše, pa čeprav virusa ni našel. Sumljiv se mu je zdel malo daljši naslov wordovega dokumenta.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

OldSkul ::

Problem ostaja, samo to se ne dogaja vseskozi ampak samo včasih.

||_^_|| ::

Pa to ni res!!
En mail z enim dokumentom k ga rabm sm dubu in ga na noben način ne morm downloadat s serverja!
Niti preko webmail.siol.net, sploh se ga ne da posredovat na kakšen drug e-naslov pa nič.
Se še komu to dogaja?

OldSkul ::

Ker nikakor nisem resil tega problema sem se odlocil da bom formatiral rac. in po tem mi vse deluje dobro.

Marko007 ::

dokler sem za take zadeve še uporablal siol, se mi to ni dogajalo. kolko pa je velikost priponke?

aja kak požarni zid probaj onemogočit za čas, ko dol vlečeš. ker baje ma siol rad težave s tem.;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marko007 ()

||_^_|| ::

velikost je cca. 1MB. Firewalla pa nimam.

OldSkul ::

To ni problem pri Siolu ampak problem je pri tebi.Nekaj ti je moglo unicit Express.

Marko007 ::

zaj če mu z ostalih mejl naslovov dol potegne, ne vem, če je ravno krivda samo mail klijenta. ampak omeno je tudi, da ne more potegnt z webmaila, niti posredovat naprej. očitno gre za neko težavo na siolovem strežniku. mogoče vprašaj na 080 1000 če lahko kaj pomagajo.

drugače pa najlažja rešitev - priponko ti naj pošiljatelj še enkrat pošlje, na siol in še na kak drug mejl kot kopijo. potem boš pa videl, če bo šlo potegnt s siola je pač bila slučajna težava :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po menjavi ponudnika problem s pošiljanjem pošte

Oddelek: Omrežja in internet
425280 (4669) Matko
»

vprašanja v zvezi z novico "Siol does it again" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14012903 (10380) Bakunin
»

Email.si problemi ?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14216565 (13247) the_unborn
»

Si ol a kdo kaj v o tem

Oddelek: Omrežja in internet
131921 (1607) AlienGT
»

e-mail nadlegovanje

Oddelek: Omrežja in internet
152901 (2533) SLOWWWeb.net

Več podobnih tem