» »

Katere proteine??

Katere proteine??

««
11 / 17
»»

Groot ::

Kvinta je izjavil:

Enkrat mnogo let nazaj je Ronnie Coleman reko ,da pije proteine samo takrat ko mu plačajo se pravi za reklame Tv ,cajtngi itd :O


Link? Ker močno dvomim da bo to izjavil. Pa sem precej prepričan da ne le redno uživa proteine ampak tudi še maraikaj zraven

IL_DIAVOLO ::

"Mocni" argumenti, kot v vseh temah o prehrano.

Kvinta ::

Groot je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Enkrat mnogo let nazaj je Ronnie Coleman reko ,da pije proteine samo takrat ko mu plačajo se pravi za reklame Tv ,cajtngi itd :O


Link? Ker močno dvomim da bo to izjavil. Pa sem precej prepričan da ne le redno uživa proteine ampak tudi še maraikaj zraven


Za 20 let nazaj ni linka .... tud Schwarzi je enkrat še več nazaj brezplačno delil prehrambene nasvete še predn je ven prišla njegova linija pa tud ni blo nikjer slišati o teh prahih :D
A.C.A.B

Cruz ::

Kvinta je izjavil:

Groot je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Enkrat mnogo let nazaj je Ronnie Coleman reko ,da pije proteine samo takrat ko mu plačajo se pravi za reklame Tv ,cajtngi itd :O


Link? Ker močno dvomim da bo to izjavil. Pa sem precej prepričan da ne le redno uživa proteine ampak tudi še maraikaj zraven


Za 20 let nazaj ni linka .... tud Schwarzi je enkrat še več nazaj brezplačno delil prehrambene nasvete še predn je ven prišla njegova linija pa tud ni blo nikjer slišati o teh prahih :D
To bi verjel, da v njunih časih proteini niso bili tako popularni. Proteini so postali standard ob množični proizvodnji in zelo uspešni marketinški kampanji: "Ko končaš workout, je čas za protein shake, anabolic window, don't you know it."

Konec koncev pa ne rabiš praška, ko se pikaš s steroidi. Osebno sem največ "gainsov" opazil, ko sem šaltal na 50% OH, 30-35% Maščob, 15-20% Beljakovin. Pa še počutje je odlično, mojemu telesu izgleda najbolj ustreza takšnen način prehranjevanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Horas ::

jaz pa ravn nasprotno, 70% B, in 15% M in 15% OH. cca 2600kcal, main gain odlično deluje zame.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Steinkauz ::

IL_DIAVOLO je izjavil:


My Protein je največji klump, ki ga lahko kupiš


https://labdoor.com/rankings/protein
https://supplementreviews.com/categorie...
https://www.supplementlabtest.com/tests...
https://candidlab.com/p/myprotein-impac...

Zato, ker je klump vedno pride v top 10 ane...
Ne prbiji.
Obstajajo boljši, je pa myprotein bang for buck.

Jerry000 ::

Steinkauz je izjavil:


Obstajajo boljši, je pa myprotein bang for buck.

Točno tole. Ker nisem profi mi je myprotein čist good in bang for buck. Očitno so sami profiči tle :)

c3p0 ::

Groot je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Enkrat mnogo let nazaj je Ronnie Coleman reko ,da pije proteine samo takrat ko mu plačajo se pravi za reklame Tv ,cajtngi itd :O


Link? Ker močno dvomim da bo to izjavil. Pa sem precej prepričan da ne le redno uživa proteine ampak tudi še maraikaj zraven


Zdaj vprašanje kaj uživa, kake tablete proti bolečinam mogoče. Ker zgleda in se premika kot kak 80 letnik, hrbtenica in sklepi čisto zanič.

IL_DIAVOLO ::

IronMaxx, Olimp in ostali višje cenovni proteini se v tem trenutku kar splacajo na proteini.si.

Cca 10 evrov ceneje pri 2 kilski pakngi. Pri 40 evrov vrednih proteinih se pa ze splaca.

Lp

Dark000 ::

Mogoče kdo ve, katera dostavna služba dostavlja izdelke od MyProtein?

ginekk ::

Dark000 je izjavil:

Mogoče kdo ve, katera dostavna služba dostavlja izdelke od MyProtein?


DPD

Scaramouche3 ::

Od kar so nerealno dvignili cene pri myprotein, dal sem 69€ za 5kg...gledam za nekaj kar bi bi lahko bulk kupil..
Ima kdo še kako drugo opcijo, recimo brez sladil..
Je to edina opcija?
https://shopbuilder.si/koncentrati-prot...

JanezH ::

Groot ::

Top. Jih uporabljam že 10+ let. Vmes sicer šel na Myprotein ker so bili boljši p/p, ampak od kar so tam tako močno podražili, sem nazaj na THE.

IL_DIAVOLO ::

Kot sem ze omenil Ironmax, Olimp in MeFirst so tudi istega ranga.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

JanezH ::

Groot je izjavil:

Top. Jih uporabljam že 10+ let. Vmes sicer šel na Myprotein ker so bili boljši p/p, ampak od kar so tam tako močno podražili, sem nazaj na THE.


A imaš tudi BCAA od njih? A se ok mešajo z vodo (myprotein so zanič npr.)?

Groot ::

Trenutno imam BCAA se od Myprotein, od THE jih že dolgo nisem poizkusil. Je pa pri BCAA tako da se prave BCAA vedno slabo mešajo z vodo. Sam jih zato jemljem direktno ne jezik in poplaknem z vodo ali pa po trenungu v šejk, kjer se bolj zmešajo s proteini.

Horas ::

bcaa je stran vržen denar, itak jih dovolj dobiš iz beljakovin. če te pa denar žuli potem pa eaa!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Groot ::

No sam osebno pa pr BCAA vidim opazne rezultate pri pridobivanju mišične mase. Kakor komu...

IL_DIAVOLO ::

Mene konkretno jebe regeneracija, bom probal z bcaa-jem. Ali se morda priporoča kaj drugega?

Sicer tudi poiskusam znizevat intenziteto treninga, ampak mislim da mi nekaj manjka.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Groot ::

Za regeneracijo bi sam raje vzel glutamin, ki deluje proti vnetnim procesom v telesu.

musicfreak ::

Osebno prebavim samo ESN Designer Whey. Sem jih probal ze kar nekaj, ampak edino ti mi do sedaj niso ratali ogabni cez kak mesec. So pa dragi.

Horas ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mene konkretno jebe regeneracija, bom probal z bcaa-jem. Ali se morda priporoča kaj drugega?

Sicer tudi poiskusam znizevat intenziteto treninga, ampak mislim da mi nekaj manjka.


potem zmanjšaj volumen treningov progresivnost pa obdrži na visokem nivoju in poskrbi za kvaliteten spanec.

whey, kreatin. vse drugo je metanje denarja stran. še whey je brezveze če lahko dovolj B dobiš iz hrane.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Voss ::

Jaz pa s kreatinom nimam ravno dobrih izkušenj. Sicer res pridobiš nekaj na moči ampak telo pa več ali manj napihne. Ko nehaš se to hitro pozna na dolgi rok pa to sranje vnašati v telo itak ni priporočljivo, pa je lahko še tako certified zadeva.

c3p0 ::

Ni nekaj škodljivo, morda le bolj obremeni ledvice (kreatinin), zato je treba pit več vode.

Horas ::

Voss je izjavil:

Jaz pa s kreatinom nimam ravno dobrih izkušenj. Sicer res pridobiš nekaj na moči ampak telo pa več ali manj napihne. Ko nehaš se to hitro pozna na dolgi rok pa to sranje vnašati v telo itak ni priporočljivo, pa je lahko še tako certified zadeva.


potem zmanjšaj vnos OH in zvišaj M da boš na istem z kalorijami

saj lahko cikliraš, 30dni potem kakšen teden ali dva nehaš. pa zopet. samo ne rabiš loading. samo začneš. jaz jemljem dnevno 3g.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Kekokekič ::

A ve mogoče kdo za kakšne proteine, ki bi bili po okusu res dobri? Sem sprobal že vse živo in je vse nekje med ogabnim in dokaj pitnim. Večinoma so ogabni tbh..

Še najboljši dosedaj so mi bili od proteini.si - Čokolada ali ledena kava.

Še kakšni predlogi?

njyngs ::

Si še probal od USN in Olimp? Meni so oboji ok.

MyProtein je postal ogaben (kvaliteta šepa) in zelo drag.
Maxximum so smeti.
The Nutrition imajo okus kot da bi žagovino zmešal z motornim oljem.

Drugač so pa povsod cene beljakovin šle v nebo. Užas.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Kekokekič ::

njyngs je izjavil:

Si še probal od USN in Olimp? Meni so oboji ok.

MyProtein je postal ogaben (kvaliteta šepa) in zelo drag.
Maxximum so smeti.
The Nutrition imajo okus kot da bi žagovino zmešal z motornim oljem.

Drugač so pa povsod cene beljakovin šle v nebo. Užas.


Ne, teh pa res še nisem. Lahko predlagaš katere okuse, ki so ok?

Glede MyProtein se strinjam. Sem naročil enkrat žakel čoko piškota al neki podobnega. Sem se moral prej par minut pripravljat in na eks spit, drugače ni šlo. Katastrofa. Od njih mi dejansko noben okus ne odgovarja.

Maxximum sem probal pri bratu. Groza.

The nutrition sem imel nek Snickers. So bili tudi zanič. Se je sicer dalo spit ampak tud bolj na eks.

Cene so pa res visoke ja. Sam niti ne pijem več nevem koliko teh stvari. Mogoče 1x na 2 tedna...

musicfreak ::

Kekokekič je izjavil:

A ve mogoče kdo za kakšne proteine, ki bi bili po okusu res dobri? Sem sprobal že vse živo in je vse nekje med ogabnim in dokaj pitnim. Večinoma so ogabni tbh..

Še najboljši dosedaj so mi bili od proteini.si - Čokolada ali ledena kava.

Še kakšni predlogi?


https://www.esn.com/products/esn-design...

Kot receno ze sem sprobal vse te najbolj prodajane od myprotein, biotech, ironmaxx. Edino ESN lahko normalno pijem, z mlekom pa sploh.

Priporocam pa lahko tudi te proteinske tablice. Odlicen nadomestek za sladkarije za tiste ki ne moremo brez cokolade in cukra. Niti 1g cukra in dalec najbolj normalen okus od vseh tablic.

https://www.amazon.de/MaxiNutrition-Hig...

Zgodovina sprememb…

njyngs ::

Kekokekič je izjavil:

njyngs je izjavil:

Si še probal od USN in Olimp? Meni so oboji ok.

MyProtein je postal ogaben (kvaliteta šepa) in zelo drag.
Maxximum so smeti.
The Nutrition imajo okus kot da bi žagovino zmešal z motornim oljem.

Drugač so pa povsod cene beljakovin šle v nebo. Užas.


Ne, teh pa res še nisem. Lahko predlagaš katere okuse, ki so ok?

Glede MyProtein se strinjam. Sem naročil enkrat žakel čoko piškota al neki podobnega. Sem se moral prej par minut pripravljat in na eks spit, drugače ni šlo. Katastrofa. Od njih mi dejansko noben okus ne odgovarja.

Maxximum sem probal pri bratu. Groza.

The nutrition sem imel nek Snickers. So bili tudi zanič. Se je sicer dalo spit ampak tud bolj na eks.

Cene so pa res visoke ja. Sam niti ne pijem več nevem koliko teh stvari. Mogoče 1x na 2 tedna...

Jaz se vedno držim načela, da vzamem čokolado (ali dvojno čokolado, če je na voljo). Okus čokolade je za mene benchmark in če mi čokolada ne ustreza znamke več ne kupim. Če mi ustreza včasih probam kaj drugo. Trenutno mam pri sebi USN čokolada in pa Olimp double chocolate in sta mi oba kul. Ampak to je itak osebna preferenca.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Groot ::

musicfreak je izjavil:

Priporocam pa lahko tudi te proteinske tablice. Odlicen nadomestek za sladkarije za tiste ki ne moremo brez cokolade in cukra. Niti 1g cukra in dalec najbolj normalen okus od vseh tablic.

https://www.amazon.de/MaxiNutrition-Hig...


Kje pa kupuješ te tablice? Preko Amazona ali se ji da dobiti še kje bližje? Rad bi namreč najprej preizkusil tablico, preden kupim celo škatlo.

Sam iščem nadomestek tablic od Myprotein, ki so jih očitno nehali delat, pa tudi drage so postale že pred tem. Razne Barbells in podobno odpade, ker so čisto predrage in vsaj meni osebno močno presladke oziroma narejene iz cheap čokoladnega obliva, ki na koncu pusti ogaben okus v ustih.

njyngs ::

Groot si mogoče poskusil od DM proteinske tablice za 1€? Plus nimajo aspartama za sladilo kor vse ostale, kar je še dodaten benefit.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

musicfreak ::

Groot je izjavil:

musicfreak je izjavil:

Priporocam pa lahko tudi te proteinske tablice. Odlicen nadomestek za sladkarije za tiste ki ne moremo brez cokolade in cukra. Niti 1g cukra in dalec najbolj normalen okus od vseh tablic.

https://www.amazon.de/MaxiNutrition-Hig...


Kje pa kupuješ te tablice? Preko Amazona ali se ji da dobiti še kje bližje? Rad bi namreč najprej preizkusil tablico, preden kupim celo škatlo.

Sam iščem nadomestek tablic od Myprotein, ki so jih očitno nehali delat, pa tudi drage so postale že pred tem. Razne Barbells in podobno odpade, ker so čisto predrage in vsaj meni osebno močno presladke oziroma narejene iz cheap čokoladnega obliva, ki na koncu pusti ogaben okus v ustih.


Jaz sem v Nemciji, tukaj jih imajo v hoferju za 0,99 evra. Ja se strinjam, vecina tablic je ogabna (tudi tiste od DM so se sprejemljive, ampak ni to to v primerjavi z normalno cokoladico), ta je prva, ki mi isto tekne kot navadna cokoladica (pa tudi samo ta okus).

Zgodovina sprememb…

FireSnack ::

Odkar so cene šle v nebo, ne jem več praškov in tablic. Mišice so še vedno tu čeprav pojem dnevno za četrtino manj proteinov. Nateg torej?
Preprodajalec NFT umetnin

c3p0 ::

Itak nateg, noben rekreativec z normalno urejeno prehrano ne rabi dodatkov.

Proteinske tablice so pa večinoma ogabne sladke, tudi praški.

njyngs ::

FireSnack je izjavil:

Odkar so cene šle v nebo, ne jem več praškov in tablic. Mišice so še vedno tu čeprav pojem dnevno za četrtino manj proteinov. Nateg torej?

To pomeni, da si že v osnovi jedel preveč. Kar pomeni, da so te dobro nategnili, da.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

musicfreak ::

FireSnack je izjavil:

Odkar so cene šle v nebo, ne jem več praškov in tablic. Mišice so še vedno tu čeprav pojem dnevno za četrtino manj proteinov. Nateg torej?


Proteinski praski so koristni edino za nadomestit en obrok na dan, ce se ti ne da toliko hrane jest ali za prihranit cas in raje na hitro kaj spijes. Drugace ce imas recimo v jedilniku skuto (sploh skyr je zakon in proteinska bomba, ampak se je tudi zelo podrazil sedaj prej 1 evro, sedaj 1,5), jajca, meso, sir pa se kako kvalitetno arasidovo maslo si ze s temi obroki na tem kar rabis.

Zgodovina sprememb…

Kekokekič ::

Zanimivo, sm tud js v veliki meri nehu jest te praške pa tudi ne opazim, da bi se mi kje poznalo. Ne vidim, da bi kaj izgubil na moči, izgledu, itd.

Mislim, da so enkrat delal prav raziskavo, ko so enemu precej obsedenemu bodibilderju vse te praške pobrali (proteine, kreatin, BCAA...vse vglavnem) in je bil en mesec brez vsega. Ne samo, da ni izgubil nič na moči, mislim, da je celo pridobil. Žal posnetka trenutno ne najdem...

Itak pa to ni nek čudežni prašek, se s hrano da vse in je sigurno bolje. Pa tudi za nas navadne smrtnike, ki kdaj pa kdaj mal potreniramo to pomoje ni tako pomembno. Pač, če se res resno ne ukvarjaš z bodibildingom se ti teh par gramov beljakovin več ali manj na dan verjetno ne bo preveč poznalo.

njyngs ::

Jaz se na te praške ne zanašam, mi je pa fino spit/pojest kaj sladkega, namesto posežt prevečkrat po kakem junkfoodu samo zarad okusa. Ko gre za zatiranje lakote pa itak zmagajo meso, jajca in zelenjava. No powder can compete with good tasty meat 8-)
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Kekokekič ::

njyngs je izjavil:

Jaz se na te praške ne zanašam, mi je pa fino spit/pojest kaj sladkega, namesto posežt prevečkrat po kakem junkfoodu samo zarad okusa. Ko gre za zatiranje lakote pa itak zmagajo meso, jajca in zelenjava. No powder can compete with good tasty meat 8-)


No sej potem se vrnemo spet na prvotni "problem": Tak plan sm mev oz. ga imam tud jst. Ampak noben od teh šejkov tud približno ni tok dobr, da bi ga spiv pa si po njem več nebi želel čokolade (oz. česarkoli že). Načelom si potem še bolj želim kaj takega, da si okus popravim :))

c3p0 ::

Včasih smo kupovali nek Aminopro 90 al nekako tako, zadeva je postala precej gosta in ne tako tekoča. Morda dobra rešitev za zatiranje lakote, kdor pač ima ta problem.

Jaz z IF lakoto uspešno kontroliram (je ni).

IL_DIAVOLO ::

Voss je izjavil:

Jaz pa s kreatinom nimam ravno dobrih izkušenj. Sicer res pridobiš nekaj na moči ampak telo pa več ali manj napihne. Ko nehaš se to hitro pozna na dolgi rok pa to sranje vnašati v telo itak ni priporočljivo, pa je lahko še tako certified zadeva.


Opazam pri sodelavcu, ki jemlje dodatke od a do z, napihnjen pa kot zaba.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Horas ::

to nima veze, veliko OH je in oh zadržujejo vodo. torej...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

UkrFTW! ::

Nisem bral teme od začetka: kaj je fora tega jemanja proteinov v primerjavi z običajno predvidoma raznoliko prehrano?

Groot ::

FireSnack je izjavil:

Odkar so cene šle v nebo, ne jem več praškov in tablic. Mišice so še vedno tu čeprav pojem dnevno za četrtino manj proteinov. Nateg torej?


Vsi, ki trdite da ne opazite razlike, lepo zanemarjate dejstvo, da je vzdrževat bistveno lažje kot pridobivat. To da črtaš šejk po fitnesu in namesto tega normalno ješ obrok, kot bi ga v vsakem primeru, pomeni samo da boš v dnevu na koncu zaužil manj kalorij in posledično bo manj kaloričnega suficita. Če si pričakoval da se boš zato ker si črtal proteine kar naenkrat čez noč posušil, potem te niso nategnili drugi s proteini, ampak si se dobro nategnil kar sam s tem ko ti niso jasne osnove prehrane.

Proteini niso čudežni prašek, ki da ali vzame mišice. So zgolj dodatek k prehrani, ki olajša vnos relevantnih hranil. Slednje je sicer v večini primerov mogoče zadostno pokriti že z redno prehrano, ampak ne pa vedno. Če si malo bolj športno aktiven in po možnosti še na splošno težje pridobivaš telesno maso (po domače: si suh po naravi), potem hitro ugotoviš da zgolj s hrano ne bo šlo, ker najbrž nikomur ne ugaja petkrat dnevno jest kosilo. Takrat pridejo prav dodatki.

IL_DIAVOLO ::

UkrFTW! je izjavil:

Nisem bral teme od začetka: kaj je fora tega jemanja proteinov v primerjavi z običajno predvidoma raznoliko prehrano?


Po treningu načeloma pase nekaj svežega, nemastnega in beljakovinskega. V mojem primeru banana, zamrznjene borovnice, low fat grski jogurt in whey.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kancler ::

Kje v ljubljani kupit tiste gold standard (od optimumb nutrition)? A se veljajo za top produkt?
Katere bccajke (tablete) in omega3 (tablete) priporocate? Najrasi shop v ljubljani, lahko pa online.

Jerry000 ::

Veganski myproteins, zame čist ok :)

Horas ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

UkrFTW! je izjavil:

Nisem bral teme od začetka: kaj je fora tega jemanja proteinov v primerjavi z običajno predvidoma raznoliko prehrano?


Po treningu načeloma pase nekaj svežega, nemastnega in beljakovinskega. V mojem primeru banana, zamrznjene borovnice, low fat grski jogurt in whey.


no ja, bolj je to da se zamenja s trdo hrano kadar ne moreš jesti, tako da samo popiješ. načeloma takoj po treningu sploh ni treba pit tega, niti jesti če si že pred treningom jedel 1-3h. saj veste tisti mit, ¨anabolic window¨.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd
««
11 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša trgovina za športne(prehranske) dodatke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8712257 (667) Kekokekič
»

katere proteine kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15036754 (13924) link_up
»

KATERE PROTEINE (WHEY)

Oddelek: Loža
4818806 (7383) ramiz?!
»

Weight Gainer katerega ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5318621 (16278) D3m

Več podobnih tem