» »

Chromebook za solo

Chromebook za solo

McMallar ::

Pozdravljeni,

hcerka rabi prenosnik za solo. Zahtevane specifikacije so:
- mora poganjati zadnjo verzijo Chrome browserja
- mora podpirati 802.11n 5GHz WiFi
- baterija vsaj 4h
- zaslon okoli 13"

Glede na zahteve sem gledal Chromebook-e ki jih tudi sedaj uporabljajo in tudi sola sama priporoca nakup, ni pa nobene druge omejitve glede OS. Zanima me, ali ima kdo kaksne izkusnje s Chromebook-i in na kaj naj bom pozoren. Glede na to, da bo dnevno nosen v torbi in da gre za 12 letnega otroka ne mislim dajati prevec. Prenosnik bo namenjen izkljucno za solske dejavnosti.

Gledal sem Toshiba Chromebook 2, Samsung Chromebook 3 in pa Acer Chromebook 13. Toshiba mi je najbolj vsec, poleg vsega ima FullHD zaslon in 4GB RAM kar je plus pri Chrome-u.

Ce ima kdo kaksen predlog oz. komentar bom hvalezen. Prav tako nisem omejen na noben model, niti na Chromebook ampak dvomim da lahko pridem s klasicnim laptopom na taksno ceno.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

FX6300B ::

chromebook nima veliko prostora saj je vse spletno in v oblakih, btw vrjemi ne rabi ga za šolo oz. ne vsakdnevno glede na to da je stara 12let in je v osnovni šoli dvomim da ga sploh dovolijo, pri nas še telefona nismo smeli imet. drugače pa predlagam da pogledaš za rabljenimi prenosniki, dobiš za 200-300 € prenosnik ki je zelo soliden, vendar če se ne spoznaš preveč je fino če imaš kakega prijatelja ki bi šel s tabo zadevo pogledat pred nakupom.
May the force be with you!

McMallar ::

Btw, verjemi mi, da ga rabi oz. ga mora imeti saj je to zahteva sole. Mogoce sem pozabil omeniti, ne gre za solo v Sloveniji. Kot sem napisal ze zgoraj, Chromebooke ze sedaj uporabljajo in tudi sola priporoca nakup Chromebookov. Do sedaj so uporabljali solske, naslednje leto pa imajo vsak predmet v drugi ucilnici in pac potrebujejo svoje.

Rabljenega prenosnika ne bom kupoval kajti baterija mora zdrzati min. 4h, se raje pa na zacetku tam 7+ plus ne bi rad da vlaci se 10kg prenosnik okoli ce ima lahko Chromebooka. Na racunalnisko opremo se spoznam ampak Chromebook je pa cisto neznano podrocje zame, zato tudi sprasujem.

Se enkrat, ima kdo izkusnje s Chromebooki in bi znal priporociti kaksen soliden model?
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

FX6300B ::

aha tujina je pa druga stvar :D drugače pa povej okvirno koliko si pripravljen plačati
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

McMallar ::

Thanks koyotee. Ta review sem nekako zgresil.

@FX6300B: ne vem, zakaj bi bila druga stvar. Saj sem napisal, da rabi za solo... Cena ni kaksna ovira (ne bom pa seveda kupoval Google Pixel za 1k). Kar sem gledal je tam okoli 350EUR, Toshiba pride tam okoli 440 tako da recimo da je to limit.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

stapler rump ::

Tukaj je ena obstoječa tema o Chromebookih, če kaj pomaga:

chromebooki

FX6300B ::

ja pač v šolah po slo niti telefonov ne dovolijo v tujini je zgodba vrjetno drugačna
a pa more imet obvezno ta chromeOS ker to maš lahko le za osnovne stvari pač internet in dokumenti itd.
May the force be with you!

Snackbarru ::

>ja pač v šolah po slo niti telefonov ne dovolijo v tujini je zgodba vrjetno drugačna
a pa more imet obvezno ta chromeOS ker to maš lahko le za osnovne stvari pač internet in dokumenti itd.

Pa kaj si star 15?
Če je priporočeno s strani šole potem naj vzame Chromebooka. Brezveze omejevat otroka (ali pa mu dajati preveč), če tega ne potrebuje.

>pač internet in dokumenti itd.
Misliš da bo pri 12ih risala v autocadu in poganjala matlab? Dvomim...

Mavrik ::

FX6300B je izjavil:

ja pač v šolah po slo niti telefonov ne dovolijo v tujini je zgodba vrjetno drugačna
a pa more imet obvezno ta chromeOS ker to maš lahko le za osnovne stvari pač internet in dokumenti itd.


Skoraj gotovo uporabljajo Google for Education, kjer se bo njen Chromebook avtomagično skonfiguriral za to da bo imela vsebine in dokumente ter domače naloge pri roki.

Jaz bi vzel Toshibo s 4GB rama, 1920x1080 displayem (ne otroku mučit oči s slabim displayem) ter Broadwell procesorjem.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

McMallar ::

Mavrik, točno.

Ni nujno, da je ChromeOS, je pa računalnik najcenejši v tej konfiguraciji. FX: samo v vednost - telefona ne sme imeti vključenega tekom celotnega dneva v šoli razen v specifičnih primerih. Višji letniki ga lahko vključijo med odmori.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neuradno: Chrome OS in Android bosta eno

Oddelek: Novice / Android
2711528 (8945) AnotherMe
»

Prihajajo chromeboxi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5521428 (14547) trnvpeti
»

Londonska mestna četrt z Windows XP na Chromebooke (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6431907 (28309) MrStein

Več podobnih tem