» »

Nabava glicerina

Nabava glicerina

nUUb ::

Kje bi se dalo nabavit glicerin za umetno meglo?
Probal sem v Sanolaborju in v lekarni. Sanolabor mi ne odgovori, v lekarni je pa slab deci 4eur.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

antonija ::

Probaj se pri tehle:

klik, klik in klik.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

budili ::

Merkur, 1l, glicerin 100%, mislim da 5-6EUR

gledam embalažo, proizvajalec Itrij d.o.o.


LP

jureus ::

HHHmmm čisto takšna slučajna zamisel! Kaj če v glicerin vlijem nitro - dobim nitroglicerin?
Ker pol so lahko one Megajver finte, ko nardi v kuhinji bombo, resnične? :)

svetetko ::

Ne morš kr iz glicerina (glicerola) in nitra narest nitroglicerin. NG lahko sintetiziraš iz glicerola in dušikove (V) kisline, ter še nekaj drugih malenkosti. Nitro razredčilo mi je pa nekako hecno ime. Sem malo pogooglal, sestavljen je iz mešanice alkoholov, ketonov, estrov in drugih organskih topil (največji delež ima toluen). Nobene nitro spojine ni. Morda je pa več različic? ali pa so bile včasih nitro spojine del razredčila, pa so jih ukinili zaradi prevelike toksičnosti.

Okapi ::

AFAIK je nitro razredčilo dobilo ime po tem, kaj topi, ne iz česa je narejeno.

O.

Pyr0Beast ::

Nitro barve, da.

Nitroglicerin pa z nitro razrečilom ne bo šlo delati.
Če ga pa že želiš pa rabiš glicerin, koncentrirano dušikovo kislino ter koncentrirano žvepleno kislino ter na koncu še nekaj za nevtralizacijo kisline.

Samo če greš po brezglavem postopku vse to zmešati dobiš run-away reakcijo, katera se ne bo v nobenem primeru končala dobro, tudi ustaviti se jo ne da kar tako, tako da, s tem se ni za igrati.

Če pa že želiš malce eksperimentirati pa lahko kupiš kalijev permaganat (hipermangan-lekarna), ga zdrobiš v prah (je močan oksidant, in resno nadležno barvilo, ne gre kar tako stran, če pa že zapackaš kaj, pa ga očistiš s razredčeno HCl, mogoče bi šlo celo s kisom ali limono) ter ga daš v neko skledčko. Nato na kalijev permaganat nakaplješ glicerin (mora biti tam 95%) in počakaš par sekund. Kmalu se zadeva začne kaditi in nato tudi vžge :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

svetetko ::

Aha, hvala za pojasnilo, nisem pomislil na to :) Pyrobeast, zakaj pa bi se vžgalo? Po kemijskih formulah sodeč in samem delovanju kalijevega permanganata, bi rekel da bi le oksidiral stranske hidroksilne skupine na glicerolu do karboksilnih, sredinsko pa do ketonske? Res pa je da je zelo močan oksidant in bi glicerol najverjetenje razpadel na krajševerižne produkte oksidacije ali kaj podobnega. Si kdaj poskusil to, kaj v bistu nastane?

antonija ::

Ogenj lahko zanetis na vec nacinov, najpogosteji je z drugim ognjem oz. z veliko toplote. En od drugih nacinov je cisto kemijski, torej vzames en ornk oksidant (pri "normalnem" gorenju to vlogo opravlja kisik iz zraka), dodas mal goriva in upas na eksotermno reakcijo (tako rpi kateri se sprosca toplota). Seveda je gasenje slednjih pozarov precej bolj zakomplicirano kot "navadnih", ker pri navadnih lahko vsaj dovod kisika (iz zraka) ustavis, pri teh mas pa oksidant v viru plamena.

Sej za igrat so to krasne stvari, sam treba je pa po pameti; zacnes z majhnim in pocasi vecas doze, hkrati pa probas identificirat cimvec moznosti za nastanek pizdarije in seveda kako odreagirat da jih cimprej resis (oz. resisi preden nastane prevelika skoda).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Pyr0Beast ::

Pyrobeast, zakaj pa bi se vžgalo?
Preprosta eksotermna oksidacija. Mogoče celo pride do delne oksidacije, samo zato IMO rabiš kislo okolje, no vsaj tako smo mi počeli :)

Si kdaj poskusil to, kaj v bistu nastane?
Ah ne. :)

Seveda je gasenje slednjih pozarov precej bolj zakomplicirano kot "navadnih", ker pri navadnih lahko vsaj dovod kisika (iz zraka) ustavis, pri teh mas pa oksidant v viru plamena.

Načeloma s tem kalijevim permaganatom niti ne moreš narediti kakšne velike neumnosti, ker je zadeva preslabo aktivna (razen zapackati celo kuhinjo - been there, done that :P )
Če vse skupaj zaliješ s glicerolom ne bo nič, ker se ne more segreti na tako temperaturo, da bi bila reakcija 'run-away' tipa. Kakšna kaplica ali dve pa se vžgeta na robovih kar kmalu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

radmannsdorf ::

čas za obuditev stare teme ;)
potrebujem glicerin. recimo liter. za redčenje z vodo in potem mazanje gum in plastike na avtu. bral sem da ga majo v merkurji,ampak njihova spletna stran ga ne najde. ali ga kdo od vas uporbalja in predvsem, kje ga kupite? male flaške v lekarni me ne zanimajo, bolj litrske :)

majlo ::

Zdaj če rabiš rastlinski glicerin

https://www.unguentarium.si/collections...

erkgheoruugh ::

radmannsdorf je izjavil:

čas za obuditev stare teme ;)
potrebujem glicerin. recimo liter. za redčenje z vodo in potem mazanje gum in plastike na avtu. bral sem da ga majo v merkurji,ampak njihova spletna stran ga ne najde. ali ga kdo od vas uporbalja in predvsem, kje ga kupite? male flaške v lekarni me ne zanimajo, bolj litrske :)


V Bauhausu vem, da so ga imeli, ko sem zadnjič gledal. Pa tudi cena ni bila ne vem kaj.

radmannsdorf ::

hvala obema! :)

anelis nim ::

Tovarna Organika

Gapi ::

Kaj delate zalogo za elektronske cigarete :) Namreč ta rastlinski glicerin je osnova za elektronske cigarete.
No person is rich enough,to buy back his past.

radmannsdorf ::

radmannsdorf je izjavil:

za redčenje z vodo in potem mazanje gum in plastike na avtu.

jaz za tole:) silikon spray je dober, ampak predrag

Riff ::

zdravo delam v kemijskem laboratoriju vem da je za nabavo naših kemikalij dobavitel mikro + polo : http://market.mikro-polo.si/results.aspx
ali kefo ali pa sanolabor pa preveri kje je nabolj ugodna cena zate :)

radmannsdorf ::

hvala. mikro-polo odpade, ker je čist predrago. jaz ne rabim neke medicinske čistosti :)

sem pa klical zdaj v merkur. imajo ga po 8,99€ na liter. tako da bo kar to prava izbira zame.
sem še vprašal, kdo ga dela, pa je gospa rekla da ena firma iz krope, pogooglal sem in našel tale varnostni list.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brisalci na vozilu

Oddelek: Na cesti
469951 (7339) ...:TOMI:...
»

Šamponi za lase in telo

Oddelek: Loža
216097 (5270) Doman
»

Umetna megla

Oddelek: Znanost in tehnologija
135982 (4511) Blowme
»

Kje kupiti cim ceneje Xanthan Gum?

Oddelek: Kaj kupiti
63965 (3770) Han
»

nitro(n2o) eksploziven ali ne?

Oddelek: Loža
303163 (2384) Loki

Več podobnih tem