» »

HP predstavil najtanjši prenosnik na svetu

HP predstavil najtanjši prenosnik na svetu

Slo-Tech - Medtem ko prvi simbol tankosti, Applov MacBook Air, v debelino meri 17 milimetrov, s čimer je izenačen z Lenovo LaVie, je HP konkurenco preskočil kar za razred in predstavil prenosnik z debelino 10,4 milimetra. Sliši se zelo podobno kot na primer 12,5-mm MacBook 12, a razlika je opazna. HP Spectre ima 13,3-palčni zaslon, zelo spodobno notranjost in zavidljivo avtonomijo.

Najprej k specifikacijam. V tankem ohišju dimenzij 32,5 x 22,9 cm dobimo zaslon z ločljivostjo 1920 x 1080 (IPS matrika, Gorilla Glass 4), procesor serije Intel Core i5 ali i7 (družina Skylake), 8 GB pomnilnika in 256 GB SSD, kar skupaj tehta 1,1 kg. Pri normalni uporabi baterija zdrži dobrih devet ur, vse skupaj pa poganja Windows 10. Ima tri priključke USB-C (dva s podporo Thunderboltu), ki podpirajo tudi DisplayPort in polnjenje, ter nič drugega. Popolnoma nobene druge luknje.

Takšna tehnična dovršenost ni popolnost, saj bo v najbolj oskubljeni konfiguraciji stal 1170 dolarjev, potem pa z dodajanjem komponent cena strmo naraste. In ne, na dotik občutljivega zaslona ni možno dodati. Kar pa se tiče dizajna, se je HP potrudil in izdelal lep prenosnik, o subjektivni lepoti pa bo sodil vsak sam. V ZDA pride konec meseca, v druge države pa najbrž nekoliko kasneje.



53 komentarjev

«
1
2

Motion ::

Ima tri priključke USB-C (dva s podporo Thunderboltu),

To pomeni da podpira priklop zunanje grafične kartice?

Invictus ::

Ni nujno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

user1618 ::

A kaj, ko je to še vedno HP
"If we were supposed to talk more than listen
we would have been given two mouths and one ear"
- Mark Twain

Motion ::

Invictus je izjavil:

Ni nujno ...

Sam type c vem da ne, sam sem mislil ker podpira tudi thunderbolt (direktna povezava do PCI-E)

one too many ::

Motion je izjavil:

Ima tri priključke USB-C (dva s podporo Thunderboltu),

To pomeni da podpira priklop zunanje grafične kartice?

Invictus je izjavil:

Ni nujno ...


Ja, imam HP Pavilion X2 (poceni 2v1) in USB-C podpira samo USB-2.0 standard, tako da je potrebno biti previden. Še dobro, ker sem že hotel kupiti USB-C priklopno postajo oz. razdelilec. :8)

FireSnake ::

user1618 je izjavil:

A kaj, ko je to še vedno HP


Ni mi jasno, kaj imate eni prosti HPjem.
Skozi moje roke je šlo že veliko prenosnikov, pa imam dobre izkušnje z njimi (driverji, podpora, ...)

Tudi stacioanrno kišto v službi imam HP (HP EliteDesk 800 G2 WTR) in lahko samo pohvalim.

Še manj mi je jasno, kaj tvoj komentar sploh doprinese k debati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Unknown_001 ::

user1618 je izjavil:

A kaj, ko je to še vedno HP


Sem že marsikaj dal skozi ampak najmanj problemov je bilo s HP, ASUS in Lenovo. Govorimo o business class prenosnikih. Teli so po mojem občutku daleč najbolje izdelani.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Ghost7 ::

Lep prenosnik, za ženo čudovita stvar. Kar se pa HP tiče, pa nimam slabih izkušenj. Sicer najraje imam Lenovo, ampak za moje pojme sta s HP tam-tam, seveda odvisno od serije, recimo T, W , Yoga (bolj proti koncu abecede, boljše je). Enako je pri HP, recimo Elite WorkStation.

To so pač prenosniki za resne zadeve in se zato tudi plača.

Bug ::

Kvaliteta business class HP prenosnikov je OK.
Težava, ki pesti HP, je njihova aroganca pri podpori z gonilniki za najnovejše operacijske sisteme, za starejše prenosnike.
Ne rabijo izdajat novejših gonilnikov za starejše modele, naj le dajo listo kompatibilnih gonilnikov (pa naj se tudi zavarujejo s klavzulo da ne garantirajo popolne stabilnosti).
Ne pa da človek išče ko mutav po forumih (HP, Lenovo, Dell) za pravimi verzijami ali po brezpotjih softpaq repozitorijev... Sem si moral spisati "howto", kje najdem dotične gonilnike za moj EliteBook 8560p, da vse dela z Win 10... Pri konkretnem modelu so se problemi že začeli pri namestitvi Win 8 (8.1), z nepopolnimi gonilniki. To je tisto posiljevanje z nakupom vedno najnovejšega prenosnika... don`t like it ;(
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

Bellzmet ::

Ghost7 je izjavil:

Lep prenosnik, za ženo čudovita stvar. Kar se pa HP tiče, pa nimam slabih izkušenj. Sicer najraje imam Lenovo, ampak za moje pojme sta s HP tam-tam, seveda odvisno od serije, recimo T, W , Yoga (bolj proti koncu abecede, boljše je). Enako je pri HP, recimo Elite WorkStation.

To so pač prenosniki za resne zadeve in se zato tudi plača.


No pravilno se napiše: "To so prenosniki, če želiš (na sestanku) izpasti resno." :) "Resne zadeve" se lahko tudi na cenejšem dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Unknown_001 ::

Bellzmet je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

Lep prenosnik, za ženo čudovita stvar. Kar se pa HP tiče, pa nimam slabih izkušenj. Sicer najraje imam Lenovo, ampak za moje pojme sta s HP tam-tam, seveda odvisno od serije, recimo T, W , Yoga (bolj proti koncu abecede, boljše je). Enako je pri HP, recimo Elite WorkStation.

To so pač prenosniki za resne zadeve in se zato tudi plača.


No pravilno se napiše: "To so prenosniki, če želiš (na sestanku) izpasti resno." :) "Resne zadeve" se lahko tudi na cenejšem dela.


Eh... Kdo te bo pa resno jemal, če boš prišel v pikčasti srajci in z flouroscentnim prenosnikom ;) pa hello kitty beležko?

Ghost7 je izjavil:

Lep prenosnik, za ženo čudovita stvar.


(y) Apple totalno bedno in dolgočasno izpade ob tem izdelku. Pa nej še kdo reče da znajo dobro oblikovat. Hmmm... Niso se v zadnjih letih potrudili ama baš NIČ, samo kar so stanjšali proizvode in jih pridno skubili priklopov in ostalih enot, ki niso več "moderne". Napredek in revolucija smeh do bola.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

avian2 ::

Kvaliteta business class HP prenosnikov je OK.


V službi sem dobil HP Elitebook, ki je bil takrat top-of-the-line business class prenosnik od HPja. Nov iz zapakirane škatle je prišel z odlomljeno tipko "A" in s slabim kontaktom za lučko nad zaslonom. Kmalu so odpadle gumijaste nogice ("to mi ne popravljamo" je bil odgovor s servisa). Pokvaril se je zapah za zaslon. Po dveh letih je crknil motherboard (vreden cca. pol cene novega).

Saj vem, da je tole samo še ena anekdota, ampak moja izkušnja z HP prenosniki je vse prej kot OK.

shadeX ::

Unknown_001 je izjavil:

user1618 je izjavil:

A kaj, ko je to še vedno HP


Sem že marsikaj dal skozi ampak najmanj problemov je bilo s HP, ASUS in Lenovo. Govorimo o business class prenosnikih. Teli so po mojem občutku daleč najbolje izdelani.



Ljubiteljsko kolegom/znancem popravljam računalnike. Vsak teden dobim kakšnega. Največ jih je HP - problem s pregrevanjem ali pa okvara grafičnega čipa, rofl :)

Nekaterim sem že povedal, da naj mi HP-jev sploh ne nosijo, ali pa bom začel računat. :))

RedDrake ::

Anekdote ...
HP home/consumer je junk.
HP bussiness je tako kot ostal bussiness class, pretty good.
Moj EliteBook je star skoraj šest let, v uporabi je več kot 40 ur tedensko, vsak teden (se pravi cca 12000 delovnih ur).
DVD je hin, gumijaste noge so odpadle pa gumirana obloga tipk od trackpada. Presnosnik je drugače brezhiben.

Tisti prenosniki za 200-400 EUR, ki se jih prodaja na kile, pa imajo srečo, če dočakajo dve leti zelo zmerne uporabe.

Mi je pa tale stvarca zelo všeč, pa predvsem je malce bolj uporabna kot 12" mac. Mogoče ga pa kupim, če ima res tako dobro baterijo, kot se hvalijo. Sem že mislil nabavit Lavie Z, ampak je baterija prešvoh (za novo napravo, proti obstoječi je vseeno 2x boljša).

Unknown_001 ::

shadeX je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

user1618 je izjavil:

A kaj, ko je to še vedno HP


Sem že marsikaj dal skozi ampak najmanj problemov je bilo s HP, ASUS in Lenovo. Govorimo o business class prenosnikih. Teli so po mojem občutku daleč najbolje izdelani.



Ljubiteljsko kolegom/znancem popravljam računalnike. Vsak teden dobim kakšnega. Največ jih je HP - problem s pregrevanjem ali pa okvara grafičnega čipa, rofl :)

Nekaterim sem že povedal, da naj mi HP-jev sploh ne nosijo, ali pa bom začel računat. :))


Trenutno ti pišem iz 4 leta starega HP ProBooka. Z njim še ni bilo težav razen kar sem jaz šuštral ko sem in linuxe probal gor šopat in experimentiral z windowsi in programjem. Sedaj se ne zajebavam več in zadeva deluje normalno. Win8.1 štuma vse, baterija drži 6 ur in več če ima dober dan. Na njem ganjam tudi kak nezahteven špil in pa večinoma CAD opremo za faks in hobi. A-CAD, Siemens NX, Solidworks, Master CAM, Rhino, Sketchup, Mathematica, Matlab,... Vse dela kot mora. Edin tipkovnica me je ene parkrat zajebavala pa še to je bil problem z gonilnikom.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Vsak ma pač svojo izkušnjo. Trolam ne, povem pa dejstva, ki sem jih videl na lastne oči. Ali je zgolj naključje da sem dobil največj HP-jev. Mogoče ja, mogoče pa ne. Zagotovo se mora tudi upoštevati dejstvo, da so HP-ji zelo prodajani in tudi razširjeni, posledično jih ima več ljudi, ter sorazmerne s tem so tudi okvare.

Ampak ni variante da kdor mene vpraša za nasvet o nakupu PC-ja, da mu svetujem HP-ja. Mam sam preveč dobrih izkušenj z drugimi znamkami prenosnikov, da bi svetoval tole. :)

StajercSSS ::

Delal na servisu. 80% crkjenih je bilo HP. Probook serija je seveda najpogostejša. Okvara matičnih plošč, okvara ventilatorjev, itd. Ravnokar mi pod mizo leži 4515s, okvara matične plošče. Sem na bolhi iskal nadomestno, pa so skoraj vsi Probooki z okvaro matične.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

shadeX ::

Ob tej priliki, še en oglas :)

Tukaj mi leži HP G62 z okvaro grafičnega čipa. Prenosnik je sicer super ohranjen, safe mode deluje brez problema. Z lastnikom sem se tudi že pogovarjal da tega ne bom popravljal (potreboval bi "heating gun", sam vprašanje koliko časa bi še delalo). Če se lastnik strinja, lahko komu zdilam tole zadevo. Ima licenčne windowse pa polnilec dobiš zraven. Baterija je še dobra :)

Če je kdo zainteresiran ZS.

wechta ::

Meh, rajš imam da je ožji in krajši kot pa tanjši.

Je tukaj še vedno xps 13 zmagovalec?

Silvo ::

StajercSSS je izjavil:

Delal na servisu. 80% crkjenih je bilo HP. Probook serija je seveda najpogostejša. Okvara matičnih plošč, okvara ventilatorjev, itd. Ravnokar mi pod mizo leži 4515s, okvara matične plošče. Sem na bolhi iskal nadomestno, pa so skoraj vsi Probooki z okvaro matične.


Če si delal na servisu pol veš,da je model 4515s star vsaj 7-8 let in je bil že čas,da počasi rikne :)
Silvo

srus ::

Spectre?

Spominjam se Sony Vaio laptop product palacementa v Bondovih filmih.

shinko ::

Bom dodal še moje mnenje, tudi jaz sem v poslu, kjer gre samo čez moje roke mesečno cca 150 prenosnikov (torej 5-6 na dan) in to že kar nekaj let. Pri HP-ju (kot tudi konkurentih) je čisto odvisno v katerem segmentu se kupuje prenosnik. Najslabši je razred HP (bivši Compaq), ki je res kup plastike, malenkost boljši so Pavilioni - pred časom pogoste težave s pregrevanjem in panti ekrana. Malenkost boljša je ProBook serija, ki je že z alu ohišjem in MAT zaslonom - veljajo za vstopni rang biznis segmenta. Boljše mašine pa se začnejo v razredu 1000€+ EliteBook, Envy, Spectre. Že samo dejstvo, da ima EliteBook v Sloveniji 3 leta garancije Probook pa samo 1 pove veliko.

Še pred dvema letoma je bil v Slo najbolje prodajan prenosnik znamke HP in sicer Pavilion/ProBook segment. Zatorej ni čudno, da jih je tudi največ na servisih, sploh ker se najbolj kupujejo prenosniki med 400-700€.

Postrežem še vam s statistiko prodaje prenosnikov po blagovnih znamkah za leto 2015 v SLO:
Acer: 5,7%
Apple: 6,98%
Asus: 23,49%
Dell: 3,4%
HP: 26,8%
Lenovo: 30,54%
Toshiba: 2,96%

LP

shadeX ::

Potem takem ta statistika dokazuje, da je HP najbolj pokvarljiv brand, vsaj prenosniki, ki so imeli podoben prodajni delež (Asus, HP, Lenovo) , sploh če je statistika za prejšnja leta podobna.

Silvo ::

shadeX je izjavil:

Potem takem ta statistika dokazuje, da je HP najbolj pokvarljiv brand, vsaj prenosniki, ki so imeli podoben prodajni delež (Asus, HP, Lenovo) , sploh če je statistika za prejšnja leta podobna.


Nisi dobro razumel...šele leta 2015 je bil tržni delež drugih znamk končno višji in bo posledično več pokvarjenih
prenosnikov,ki so pridobili tržni delež,torej Asus,Lenovo itd.
Okvare bodo predvsem v poceni plastičnem segmentu.,kar je logično ne glede na znamko proizvajalca.
Silvo

shinko ::

Tako je. To je statistika za leto 2015, ko je HP padel iz prvega mesta tržnega deleža. Vsa leta pred tem je bil vodilni.

lp

andrejus ::

Kako brezvezna tekma za čimtanjši laptop.
Dell xps al kaj je že je čisto dovolj tanek. Lol

s1m0n ::

Dokler se ne gremo čim manj priključkov je vse na dobrem pa če tudi je prenosnik tanjši od 10mm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Invictus ::

Bellzmet je izjavil:


No pravilno se napiše: "To so prenosniki, če želiš (na sestanku) izpasti resno." :) "Resne zadeve" se lahko tudi na cenejšem dela.

Če veliko potuješ, potem so resne zadeve edino resne. Tista plastična jajca bi meni razpadla po pol leta.

Pa ne orgazmira vsak ob 3 kilskem laptopu. Samo zato ker ima notri neko grafično kartico ... Za ne-težo se tudi plača.

Sam mislim lepo nabavit X1 Carbon 4gen.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Egidij88 ::

shadeX je izjavil:

Ob tej priliki, še en oglas :)

Tukaj mi leži HP G62 z okvaro grafičnega čipa. Prenosnik je sicer super ohranjen, safe mode deluje brez problema. Z lastnikom sem se tudi že pogovarjal da tega ne bom popravljal (potreboval bi "heating gun", sam vprašanje koliko časa bi še delalo). Če se lastnik strinja, lahko komu zdilam tole zadevo. Ima licenčne windowse pa polnilec dobiš zraven. Baterija je še dobra :)

Če je kdo zainteresiran ZS.



Pa v pečico daj.

WhiteAngel ::

S to debelino so že prav tečni. Osebno najbolj potrebujem dober zaslon (vsaj 14", čim več PPI). Potem mi je pomembno, da lahko zamenjam disk, mogoče zamenjam RAM. Tu odpade večina fensi ultrabookov in na koncu pristanem na "običajnem" prenosniku s super komponentami za jurja. Zdele tapkam na 7 let starem MSI GX620. Razen pantov na zaslonu in novim ventilatorjem za 10 EUR s Kitajske, dela kot se šika. Že od začetka ga dnevno gonim vsaj 8 ur na šihtu in nato doma.

user1618 ::

Ste že sami odgovorili. Hvala. :) Iz izkušenj par desetletij lahko trdim, da je HP kot Renault pri avtomobilih.
In to je dejstvo: once you go ThinkPad, you don't to go back.
"If we were supposed to talk more than listen
we would have been given two mouths and one ear"
- Mark Twain

shadeX ::

da je HP kot Renault pri avtomobilih.


Temu sem se pa nasmejal. Dobra :D

andrejus ::

user1618 je izjavil:

Ste že sami odgovorili. Hvala. :) Iz izkušenj par desetletij lahko trdim, da je HP kot Renault pri avtomobilih.
In to je dejstvo: once you go ThinkPad, you don't to go back.



a misliš da jenres tako?
jaz iman thinkpada t400 že ohohoho let in bo čas za menjavo

kixs ::

Poceni je se vsaka roba potencialno slaba.

Glede na "sloves" HP-ja. Lahko recem, da je business class cisto v redu. Pri priblizno 150 notebookih in 150 delovnih postaj, sem zelo presenecen, ker okvar prakticno ni. Starost pa nekje od 2009 do danes. Torej precej velik razpon in ni slabih izkusenj, ker drugace bi biznis trpel in kvarljivega HP-ja sigurno ne bi kupovali.

Osebno sem pred HP-jem imel ThinkPada in z obema sem zadovoljen. Ceprav mi je kot znamka/model, ThinkPad se vedno bolj pri srcu - se posebej X serija.

jlpktnst ::

Bug je izjavil:

Kvaliteta business class HP prenosnikov je OK.
Težava, ki pesti HP, je njihova aroganca pri podpori z gonilniki za najnovejše operacijske sisteme, za starejše prenosnike.
Ne rabijo izdajat novejših gonilnikov za starejše modele, naj le dajo listo kompatibilnih gonilnikov (pa naj se tudi zavarujejo s klavzulo da ne garantirajo popolne stabilnosti).
Ne pa da človek išče ko mutav po forumih (HP, Lenovo, Dell) za pravimi verzijami ali po brezpotjih softpaq repozitorijev... Sem si moral spisati "howto", kje najdem dotične gonilnike za moj EliteBook 8560p, da vse dela z Win 10... Pri konkretnem modelu so se problemi že začeli pri namestitvi Win 8 (8.1), z nepopolnimi gonilniki. To je tisto posiljevanje z nakupom vedno najnovejšega prenosnika... don`t like it ;(


Linux dela ok.

avian2 je izjavil:

Kvaliteta business class HP prenosnikov je OK.


V službi sem dobil HP Elitebook, ki je bil takrat top-of-the-line business class prenosnik od HPja. Nov iz zapakirane škatle je prišel z odlomljeno tipko "A" in s slabim kontaktom za lučko nad zaslonom. Kmalu so odpadle gumijaste nogice ("to mi ne popravljamo" je bil odgovor s servisa). Pokvaril se je zapah za zaslon. Po dveh letih je crknil motherboard (vreden cca. pol cene novega).

Saj vem, da je tole samo še ena anekdota, ampak moja izkušnja z HP prenosniki je vse prej kot OK.


Pokvarjen laptop iz škatle se vrne kot DOA. Servis ti mora dat zamenjavo če popravilo traja in je laptop nefunkcionalen, sicer sem se še vedno lahko zmenil da počakamo na rezervni del preden prinesem. Dve ali tri leta ima elitebook garancije, kako je pol cene?

shadeX je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

user1618 je izjavil:

A kaj, ko je to še vedno HP


Sem že marsikaj dal skozi ampak najmanj problemov je bilo s HP, ASUS in Lenovo. Govorimo o business class prenosnikih. Teli so po mojem občutku daleč najbolje izdelani.



Ljubiteljsko kolegom/znancem popravljam računalnike. Vsak teden dobim kakšnega. Največ jih je HP - problem s pregrevanjem ali pa okvara grafičnega čipa, rofl :)

Nekaterim sem že povedal, da naj mi HP-jev sploh ne nosijo, ali pa bom začel računat. :))


Business laptopi so ok, home variante so pa itak isti pofl ni važno kater proizvajalec.

RedDrake je izjavil:

Anekdote ...
HP home/consumer je junk.
HP bussiness je tako kot ostal bussiness class, pretty good.
Moj EliteBook je star skoraj šest let, v uporabi je več kot 40 ur tedensko, vsak teden (se pravi cca 12000 delovnih ur).
DVD je hin, gumijaste noge so odpadle pa gumirana obloga tipk od trackpada. Presnosnik je drugače brezhiben.

Tisti prenosniki za 200-400 EUR, ki se jih prodaja na kile, pa imajo srečo, če dočakajo dve leti zelo zmerne uporabe.

Mi je pa tale stvarca zelo všeč, pa predvsem je malce bolj uporabna kot 12" mac. Mogoče ga pa kupim, če ima res tako dobro baterijo, kot se hvalijo. Sem že mislil nabavit Lavie Z, ampak je baterija prešvoh (za novo napravo, proti obstoječi je vseeno 2x boljša).


Huh, moj EB je kaj, 2 leti? V rabi je 16 ur na dan, nič še ni odpadlo izgleda skoraj kot nov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

Invictus ::

andrejus je izjavil:

user1618 je izjavil:

Ste že sami odgovorili. Hvala. :) Iz izkušenj par desetletij lahko trdim, da je HP kot Renault pri avtomobilih.
In to je dejstvo: once you go ThinkPad, you don't to go back.



a misliš da jenres tako?
jaz iman thinkpada t400 že ohohoho let in bo čas za menjavo

Je.

Zadnja generacija Thinkpadov je spet "klasična". Prej je Lenovo nekaj probaval s trackpadom, in tipkovnico, pa so ga popljuvali čez in čez ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jlpktnst ::

shadeX je izjavil:

Potem takem ta statistika dokazuje, da je HP najbolj pokvarljiv brand, vsaj prenosniki, ki so imeli podoben prodajni delež (Asus, HP, Lenovo) , sploh če je statistika za prejšnja leta podobna.


On je dal statistiko za 2015. Moral bi za vsak crknjen laptop gledat statistiko v letu ko je bil prodan, ane? Pa še potem ne bi čisto dokazal...

Kar se mene tiče sem zelo zelo razočaran nad servisi, edino HP biznis servis me je do sedaj prepričal (upam da je še kot je blo). Sicer mi je moj delež HP reči crknil vendar moje izkušnje na kratko:

1) Elitebook 8530p - VGA port DOA. Nisem opazil pravočasno. Na servisu so naročili plato in smo čakali par mesecev. Prinesel sem ga ko so imeli plato. Še nekaj drugega je bilo (ne spomnem kaj), sem imel 2 meseca nadomestni model, identičen (dal notri svoj disk!). Pa uničli smo ni hakeljce za baterijo - so sicer poskušali obesit name vendar so na koncu priznali in popravili. Vse troje servis src.

2) Elitebook 8560w - Ubistvu sem pozabil kaj je crknilo, vendar so dali disk ven in popravili v 1 dnevu, birotehna.

------- Nesem na servis asus ux303, vem da je crknil napajalc, hočejo cel laptop + diska nočejo dat ven (hp nikol problema). Dobro, consumer laptop... jebiga. Ampak tudi sam nivo servisa je bil na prvi pogled precej precej nižje. Sem pač kupil nov napajalc od kitajca. Vse dela. Sem 95% prepričan, da bi dobil od njih nazaj laptop češ da vse dela ok (ali pa factory reset).

Invictus je izjavil:

andrejus je izjavil:

user1618 je izjavil:

Ste že sami odgovorili. Hvala. :) Iz izkušenj par desetletij lahko trdim, da je HP kot Renault pri avtomobilih.
In to je dejstvo: once you go ThinkPad, you don't to go back.



a misliš da jenres tako?
jaz iman thinkpada t400 že ohohoho let in bo čas za menjavo

Je.

Zadnja generacija Thinkpadov je spet "klasična". Prej je Lenovo nekaj probaval s trackpadom, in tipkovnico, pa so ga popljuvali čez in čez ...


Ja tile majhni thinkpadi, kaj je že to? Zgledajo super...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

lucca brassi ::

Ne hvala ! tanki prenosniki niso zame !
moments before detonation

Tralala999 ::

Nima touchscreena.

Invictus ::

Tralala999 je izjavil:

Nima touchscreena.

Kdo ga pa rabi*?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ghost7 ::

shadeX je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

user1618 je izjavil:

A kaj, ko je to še vedno HP


Sem že marsikaj dal skozi ampak najmanj problemov je bilo s HP, ASUS in Lenovo. Govorimo o business class prenosnikih. Teli so po mojem občutku daleč najbolje izdelani.



Ljubiteljsko kolegom/znancem popravljam računalnike. Vsak teden dobim kakšnega. Največ jih je HP - problem s pregrevanjem ali pa okvara grafičnega čipa, rofl :)

Nekaterim sem že povedal, da naj mi HP-jev sploh ne nosijo, ali pa bom začel računat. :))


Zarad takih kot si ti, je moje delo reševanje računalnikov ljudem, ki jih poznam, vredno malo ali nič. Če mi bo pa krampal, bo pa želel 10€/h -> na roke.
Začni računat, naj te cenijo, naj cenijo tvoje delo. Ti to znaš, oni ne, zato naj plačajo, tudi ti njim za njihovo znanje, ko jih potrebuješ.

Glede resnega dela, delam v firmi, kjer se je že obrnilo veliko prenosnikov, in dejstvo je, da Lenovo T serija odtehta svojo ceno ne samo na sestanku z izgledom, tam palijo MacBooki. dejstvo je, da ima T ali W serija boljše pante, boljšo tipkovnico, boljši monitor i.t.d.

Prav tako sta sedaj že dva HPja Elitebook približno 3 leta, pa delujeta brez problema, prav tako mi delujeta zelo kvalitetno, le za napajlnike rabiš še eno torbo. :)

MrNighthawk ::

avian2 je izjavil:

Kvaliteta business class HP prenosnikov je OK.


V službi sem dobil HP Elitebook, ki je bil takrat top-of-the-line business class prenosnik od HPja. Nov iz zapakirane škatle je prišel z odlomljeno tipko "A" in s slabim kontaktom za lučko nad zaslonom. Kmalu so odpadle gumijaste nogice ("to mi ne popravljamo" je bil odgovor s servisa). Pokvaril se je zapah za zaslon. Po dveh letih je crknil motherboard (vreden cca. pol cene novega).

Saj vem, da je tole samo še ena anekdota, ampak moja izkušnja z HP prenosniki je vse prej kot OK.


RedDrake je izjavil:

Anekdote ...
HP home/consumer je junk.
HP bussiness je tako kot ostal bussiness class, pretty good.
Moj EliteBook je star skoraj šest let, v uporabi je več kot 40 ur tedensko, vsak teden (se pravi cca 12000 delovnih ur).
DVD je hin, gumijaste noge so odpadle pa gumirana obloga tipk od trackpada. Presnosnik je drugače brezhiben.

Tisti prenosniki za 200-400 EUR, ki se jih prodaja na kile, pa imajo srečo, če dočakajo dve leti zelo zmerne uporabe.

Mi je pa tale stvarca zelo všeč, pa predvsem je malce bolj uporabna kot 12" mac. Mogoče ga pa kupim, če ima res tako dobro baterijo, kot se hvalijo. Sem že mislil nabavit Lavie Z, ampak je baterija prešvoh (za novo napravo, proti obstoječi je vseeno 2x boljša).


Imel sem EliteBooka cca 3 leti, za vse. Gaming etc. Potem sem ga dal v firmo za pisarniško delo. dobe ima že skoraj 7 let. po 8 ur dnevno uporabljen. Edino kar mu je odpadlo je bla ena tipka...pa še to zato, ker sem jo jaz zataknil s krpo, ko sem prah brisal. Tipka se je popravla in to je bilo to. Še sedaj dela brezhibno z win 10

FireSnake ::

Bellzmet je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

Lep prenosnik, za ženo čudovita stvar. Kar se pa HP tiče, pa nimam slabih izkušenj. Sicer najraje imam Lenovo, ampak za moje pojme sta s HP tam-tam, seveda odvisno od serije, recimo T, W , Yoga (bolj proti koncu abecede, boljše je). Enako je pri HP, recimo Elite WorkStation.

To so pač prenosniki za resne zadeve in se zato tudi plača.


No pravilno se napiše: "To so prenosniki, če želiš (na sestanku) izpasti resno." :) "Resne zadeve" se lahko tudi na cenejšem dela.


Verjamem, da lahko doma igre igraš na cenejši zadevi.

V službi te pa nihče ne bo gledal, da se boš z driverji ubadal.

Ko boš začel resno delat, boš razumel.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Ghost7 ::

FireSnake je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

Lep prenosnik, za ženo čudovita stvar. Kar se pa HP tiče, pa nimam slabih izkušenj. Sicer najraje imam Lenovo, ampak za moje pojme sta s HP tam-tam, seveda odvisno od serije, recimo T, W , Yoga (bolj proti koncu abecede, boljše je). Enako je pri HP, recimo Elite WorkStation.

To so pač prenosniki za resne zadeve in se zato tudi plača.


No pravilno se napiše: "To so prenosniki, če želiš (na sestanku) izpasti resno." :) "Resne zadeve" se lahko tudi na cenejšem dela.


Verjamem, da lahko doma igre igraš na cenejši zadevi.

V službi te pa nihče ne bo gledal, da se boš z driverji ubadal.

Ko boš začel resno delat, boš razumel.


PODPIS

Bellzmet ::

Hm še vsak prenosnik za 500 EUR je imel gor vse driverje. Sej OS je isti. Res ne vem o čem govoriš.

Ampak lej te razumem, če ti driverji delajo težavo potem je jasno, da kvaliteto prenosnika ocenjuješ samo po izgledu (oz. kako tebe drugi gledajo, če imaš tak prenosnik...).

Invictus ::

Bellzmet je izjavil:

Hm še vsak prenosnik za 500 EUR je imel gor vse driverje. Sej OS je isti. Res ne vem o čem govoriš.

Ampak lej te razumem, če ti driverji delajo težavo potem je jasno, da kvaliteto prenosnika ocenjuješ samo po izgledu (oz. kako tebe drugi gledajo, če imaš tak prenosnik...).

Očitno še nisi resno delal ...

Plastična sranja za 500 EUR so mogoče performančno res ekvivalent škatli za 2000 EUR, padejo pa tukaj:

- garancija (daljša garancija od enega leta, pa čeprav z doplačilom plus mednarodna garancija)
- kvaliteta ohišja, predvsem trdoživost
- boljša baterija
- boljši ekran (razen če ti je fetiš delati na HD ekranu, ampak za resno delo ta ločljivost ni dovolj)
- precej manjša teža, ki je seveda brez zveze, če ti 99% časa leži na mizi
- dodatki, ki ti olajšajo življenje ala docking station

Če si vsak, ki dela na svoje, ne more privoščiti laptopa ta 2000 EUR, potem dela nekaj narobe. Razen seveda, če mu je fetiš slovensko varčevanje za vsako ceno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bellzmet ::

Niti en argument (mogoče kvaliteta ohišja, če zadevo res vsak dan na 5 sestankov nosiš) me ni prepričal in nima veze z "resnim delom". Pa tudi to, kaj pa če "resno delam" večino doma ali na firmi...aja to se ne smatra kot "resno delo" ker potem ne razkazujem mojega dizajnerskega laptopa. Najbolj me je nasmejalo, da za "resno delo" HD ločljivost ni dovolj :D

Skraka bustasti argumenti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Invictus ::

Bellzmet je izjavil:


Najbolj me je nasmejalo, da za "resno delo" HD ločljivost ni dovolj :D

Očitno je tvoja definicija resnega dela precej drugačna od mojega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bellzmet ::

Ja očitno delava druge stvari in pri mojih "resnih zadevah" ne potrebujem več kakor HD.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390118508 (96201) opeter
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629788 (25737) PrimozR
»

Jesenski ultrabooki

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
4714608 (11663) roli
»

Nazaj k Macom, Macbook Air (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
16529984 (26740) antonija
»

HP z doslej najtanjšim prenosnikom

Oddelek: Novice / Procesorji
428018 (5002) Zheegec

Več podobnih tem