» »

Tiskalnik /večfunkcijska naprava

Tiskalnik /večfunkcijska naprava

roccat ::

Lepo pozdravljeni !

Zanimam se za nakup novega tiskalnika oz večfunkcijske naprave.

Odločam se ali vzamem barvnega ali pa laserskega.

kakšnega mi priporočate oz kakšnega uporabljate ?

noob96 ::

Odločam se ali vzamem barvnega ali pa laserskega.


jaz ti priporočam barvnega laserskega

Brane22 ::

Odvisno za kaj ga rabiš.

Griffith ::

Točno tako. Najprej premisli za kaj točno ga boš rabil. Vedi da smo so vsi ki imamo tiskalnike molzne krave. Zatorej, če ne rabiš barv kupi črnobelega, če pa barve pa kupi inkjeta če boš printal res zelo malo, če pa boš printal več pa raje kupi laserca. Za vsakega se pozanimaj če dobiš kompatibilne tonerje. Tako boš še najbolje prišel skozi.

Brane22 ::

Izbira jhe zakomplicirana tudi s tem, da je inkjetov šitload.

Vsi so optimizirani za svoje aplikacije.

Če gre za pisarniško delo, imam na muhi tele Epsone:

WF-7525

Črnila naj bi bila relativno poceni, tiskalnik naj bi bil hiter ko strela pa A3 je. Pa Wifi ima ( čeprav to meni osebno ni pomembno).

Pa dve kaseti za papir ima, čeprav je na račun za €100 dražji od WF-7515.

Ne vem koliko je fax vreden pri teh zadevah sedaj v času VoIP-a al "nek se nadže".

Sicer ni 12-barvna pošast za tiskanje profi fotk na fotografski papir ampak tiste osnovne 4 barve so v poceni kartušah.

Pa pri takih zadevah so refilli ponavadi manj problematični. Nihče se ne sekira, če barve niso ravno 100% enake.

Pozabil sem to,d a WF-75xx baje zna tiskat na obe strani papirja, čeprav to samo na A4.

Če se bom v bodoče odločil za zamenjavo Canona ( ki me že pošteno živcira ) za nekaj, imam v mislih tako kombinacijo.

Ena taka zadeva za nekritično tiskanje in en resen tiskalnik za Photo printanje, oboje inkjet, a ne preden ne predelam driverjev.

Problem je v tem, da je na inkjete treba periodično printat, če ne se črnilo posuši. Tudi nekaj pikic iz vsake barvne šobe je dovolj enkrat dnevno. Precej tiskalnikov mi je tako umrlo, ker po 3-4 mesece niso videli enega printa. Kar je problem, sploh v vroćih, poletnih mesecih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

Še to- isto zadevo lahko dobiš kot samo printer pod oznako WF--70xx.

Samo meni se zdi fajn imet skener A3, če že drugega ne.

medenko ::

HP 3525
HP 5525
HP 4615
HP 4625

Brane22 ::

Tale EPSON inkjet multi je €300. Tisti HP laserji pa €700+, €2.000+ itd.

To ni ravno enak cenovni razred.

Pa Workforcea lahko dobiš še precej ceneje, če skenerja, faxa in drugega traya ne rabiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

Evo polni 7525:

WF-7525


WF-7515 = WF7525 minus drugi tray

WF-7015 = printer iz 7515

Ni slabo za A3+ printer IMHO.

Stvari nisem probal sam, reviewi ki sem jih našel so pa zelo pozitivni. Folk je z njim printal celo fotke za silo, čeprv jasno printer ni za to.

Brane22 ::

Pri inkjetih je glavni glavobol namen.

Vsi so optimizirani za nekaj. Eni za tiskanje klasičnih fotk 10x15, drugi za A4 tisk. Znotraj tega so še potem taki, ki so optimizirani za recimo odtenke človeške kože, drugi imajo več sivin, potem so taki, ki so predvsem za arhivske namene ( črnila z višjo trajnostjo).

Potem imaš znotraj vsake serije en konec, ki je optimiziran za hitrejši izpis, pa drugi ki gre bolj v ekonomiko ceni odtisa itd itd itd.

Če se odločiš napačno je čisto možno da boš razočaran.

Sem imel kar nekaj Epsonov in so ko noč pa dan, tudi v podobnem cenovnem razredu.

Brane22 ::

Evo ti en relativno svež review.

Tip je testiral model 7015 ampak ta printer je itak vdelan v vse ostale modele te serije:

WF-7015 review


Tip ga ocenjuje natanko iz tega zornega kota kot zanima tebe- za aplikacije kjer sicer uporablja laser.

ivanuscha ::

Jaz sem mel zelo dolgo časa na kartuše, zdej pa imam laserja in ga ne zamenjam več za nič na svetu. Mi sploh ni jasno, da folk toliko kupuje inkjete. Drago in počasno, če povzamem na hitro.

mat xxl ::

No keteri barvni laserc pa obratuje tako poceni, kot ink jet, kjer se pšolne kartuše ?

barakus ::

Jaz imam slabo mnenje o inkjetih. Ko jih rabiš ne delajo. Sem imel 3 canon pixme (refill friendly) in vse so dobile prej ali slej težave z glavo. Zadnjo še vedno uporabljam, printa črno belo brezhibno, barvni del pa škripa elektronika na glavi in printa čudne vzorce. Nova glava pa je 80 eur.

kmetek ::

medenko je izjavil:

HP 3525
HP 5525
HP 4615
HP 4625


kartuše po 10€, 550 strani črna, 600 barvne....beat that.

Brane22 ::

A za laserje so že tako poceni ?

To originalne, neoriginalne ali samo refilli ( toner brez kartuše ) ?

Brane22 ::

Ampak tudi tako gledano imam raje hitrega inkjeta, čeprav nas še vedno verno služi tudi HP laser.

Začetna investicija za friggin A3+ tiskalnik MANJ KOT €150. Ali, dobro malo čez s poštnino.

Cena refilla pa tudi nekaj tam, če ne ceneje, če ga kupiš na deci.

Za manj ko €300 dobiš še faks, skener in kopirca. A3+, jasno.

Kakovost tiska laserjev me nikoli ni ravno navduševala. Ja, dela in je manj odvisna od papirja kot pri inkjetu ampak na dobrem papirju ga dober inkjet enostavno scat pelje. Da o večjih formatih ne govorimo. Za POL denarja enega boljšega navedenaga laserja dobiš recimo R3880, ki je že praktično A2 tiskalnik. Za 2/3 pa Stylus Pro 4900, ki ima že najnovejšo tehnologijo glave, namenjeno hitremu tiskanju v visokih ločljivostih in je že pravi STROJ:

EPSON SP4900

A2 printer, ki zna tiskat tudi na rolo v veliko večjih dolžinah. Zelo resna zadevba, ki lahko printa hkrati v velikih količinah in najvišji kakovosti.
Jasno, te zadeve ne moreš pustiti 4 mesece neuporabljeno na polici in jo imeti za tiskanje računov, ampak temu ni namenjena. Kdaj bo kakršenkoli laser sploh lahko prismrdel na to področje ?

Poglej ceno:

SP4900

In če ne moreš imeti stroja velikosti hladilnika na mizi:

SP3880

Evo še njegov test:

SP3880

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

ZA v bodoče razmišljam o neki taki kombinaciji. En takle delovni stroj tipa WorkForce + en resen stroj, kjer se bo dalo stiskat marsikaj inn ne bo omejen na A4.

Pri Inkjetih mi je všeč nizka začetnao investicija, sploh ko je konkurenca barvnih laserjev naredila red. Prej so me obrali za jebeni R1800 toliko kot hočejo sedaj za stroj tipa 4900.

Kar mi je super. Tudi refilli in črnila lovijo originale vse bolje, pa tudi ti so vse cenejši. Tiskalnik tipa 4900 ne bo kupil nekdo, ki mu je povsem vseeno koliko ga stane odtis.

Papir uporabljam zelo malo in trudim se da bi ga čimmanj ampak ko ga, hočem da to šteje.

Ali v obliki res solidno odtisnjene fotke, testnega odtisa prospekta, celo naročilnice, karte ali vizitke na malo serijo ( stvar zna tiskat na pošteno debel karton), CD/DVD/BR ploščka itd itd. Če si že porabil papir namesto elektronov, naj pusti vtis.

Brane22 ::

Evo še nekaj en razred nižje.

Recimo da nimaš toliko placa in denarja. Epson ponuja entry level A3+ model 1500, ki je tistih €270+, vendar je prepoceni za mnoge. predvsem počasen je. Za kakega študenta brez denarja, ki gelda na vsak evro mogoče dobra rešitev, za vse ostale pa najbrž ne.

Nad njim je R2000, ki je dobro ocenjen ampak ta že stane €460. Za €100 več je na voljo R3000, ki je za cel razred boljši. Bistveno boljša mehanika, nova glava:

R3000 review

R3000 cena

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Karen ::

Za pisarniški print večinoma besedila (kjer ne rabiš super-duper kakovosti) je imho naj Nashuatec 3050sfn plus refill kartuše + čip resetter iz kitajske (ali ebaya). Došiš 29ppm čb in barvno, duplex, pa mrežna, pa skener in kopirc, seveda vse A4. Tako na palec lahko 10 ljudi pisarniško za ene 300eur prvo leto printa, drugo leto pa recimo enih 50eur letno praktično unlimited (par tisoč strani na mesec).

Brane22 ::

Hmm. Ampak na ppirju vse to dobiš tudi z unim EPSONom. Pa še pardeset € je cenejši in to v najbogatejši verziji.

Če vzameš 7515 z enim tray-em je še ~€80 cenejši. Pa A3+ je. kar velja tudi za skener in seveda kopirc. Pa duplex, vendar samo za A4.

Pa naj bi bil koneckoncev hitrejši. 35 ppm. Dobro, to je zdaj zelo relativno. Ampak vsaj v istem razredu bi morala biti.

Za črnila pa ne vem. Ampak domnevam da refili niso dragi, poleg tega pa ne posebno kritični.

roccat ::

hvala vam še ma kdo kakšne predloe

zdaj sem vidle da sem naredil napako brizgalnega ali laseskrega katerega se bolj splača.

roccat ::

Hvala ,se opravičujem za napaku

kot ste sami opazili sem msilil brizgalnega ter laserkega .
Rabi pa bi za tiskanje kopiranje skeniranje.

me zanima ugodna varinata pa da ne tako hitro crkne


Kot vidim so bolj linki s tujih strani ,a mi bolj priporočajte nakup v tujini.

Dahte mi še nekaj predlohov oz kaj je dobro in kaj vi uporabljate.

Machete ::

Torej kaj je glavna prednost laserskega v primerjavi z brizgalnim.
Hitrost? Kaj pa cena na stran (tonerjev), katero je večji strošek v primerjavi z ceno/stran?

A je brizgalni primeren za podjetje, kjer je kar veliko tiskanja. Predvsem načrtov in barvnih izrisov prostorov.
Ker strošek za barvni laserski A3 je precej visok v primerjavi z navadnim. Recimo temle, zgoraj predlaganim.

Hvala.

bobby ::

Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

lisjak ::

Pozdravljeni!

Se bom pa še jaz priklopil na to temo...
Rad bi kupil večfunkcijsko napravo (barvni laser) nižjega do srednjega cenovnega razreda. Prioriteta je zanesljivost delovanja in cenejši tonerji. Zaželjen je tudi WIFI.
Prosim za par predlogov... oz. katerih se je dobro izogibat.


Vnaprej hvala za odgovore

rs1975 ::

Tudi sam kupujem multifunkcijsko napravo. Najraje bi vzel kar ČB laser, ker samo občasno tiskam in kolikor vem tonerji s tem nimajo takih težav kot kartuše (se motim?). Kaj priporočate, bolj v nižjem razredu.

rs1975 ::

hojnikb ::

bolj kot ceno naprave glej cene tonerjov. Lahko je še napravica tako poceni, a kaj ko te ubije pri prvi menjavi tonerja.
#brezpodpisa

mitja73 ::

rs1975 je izjavil:

Tudi sam kupujem multifunkcijsko napravo. Najraje bi vzel kar ČB laser, ker samo občasno tiskam in kolikor vem tonerji s tem nimajo takih težav kot kartuše (se motim?). Kaj priporočate, bolj v nižjem razredu.


Najprej preveri oz. napiši koliko ocenjuješ da boš mesečno tiskal, na podlagi tega izbereš tak printer ki se stroškovno najbolj izide. Poceni printer - dragi tonerji in obratno.

rs1975 ::

Tiskal bom cca. 20 strani na mesec.Cena tonerja za tega Samsunga je okoli 50€, kar se mi zdi še sprejemljivo.
Bolj me zanima uporabniške izkušnja za to napravo.

bobby ::

no kdorkoli bo kupoval loe end barvnega laserca, naj se poleg cene tonerjev in njihove kapacitete pozanima še o morebitni ceni bobna/ov in transfer enote. to je pa eno dejstvo, ki pri low end barvnih lasercih ostane priokrito do točke, ko je potrebna menjava.

rs1975 je izjavil:

Tiskal bom cca. 20 strani na mesec.Cena tonerja za tega Samsunga je okoli 50€, kar se mi zdi še sprejemljivo.
Bolj me zanima uporabniške izkušnja za to napravo.



tole bo čisto ok nakup za to ceno in količino printanja. ČB Samsung je ok, barvni so druga zgodba.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

mat xxl ::

No, kdor pa želi malo dražjo napravo za večji obseg tiska od 5000- 15000 mesečno pa priporočam nov RAZRED ZASE brez konkurence in sicer HP OfficeJet Pro X razred, kateri z ink jetom dosega krepko boljše rezultate v resoluciji in hitrosti tiska napram lasercem in ne nazadnje se da nanj dodati še CISS sistem ................. je pa tudi svetovni hitrostni rekorder.....

http://www8.hp.com/si/sl/products/print...!tab=features

Zakaj : Ker ima povsem nov pristop nima glave, ki skače gore dole, pač pa letev z mnogo šobami, ki je povsem na miru in čez teče samo papir in barvni izpis stane 5 centov, enako, kot ČB, z uporabo Cissa pa ta cena pade pod 2 centa.....

Če koga kaj več zanima, naj me kontaktira na ZS , saj sem vse v nulo raziskal in imam tudi barve na litre, ciss pa ostalo zanj oziroma točno vem vse kaj in kako.........

Je pa res , da za domačo uporabo bo pa sama naprava predraga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
666137124 (1027) T-I-N
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17036720 (20434) gazer
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6421946 (14220) Spock83
»

Kateri tiskalnik -> pogoj: najcenejše kartuše (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7429779 (19049) bobby
»

Barvni tiskalnik do 500€

Oddelek: Kaj kupiti
273203 (2847) psyke

Več podobnih tem