» »

Foto - Aprilska norost

Foto - Aprilska norost

RedDrake ::

Pozdravljeni!
Svoje čase sem sodeloval v veliko foto izzivih, eden izmed njih je bil tudi Aprilska norost (April foolishness).
Izziv je relativno preprost.
Vsak sodelujoči si sam izbere en objektiv in eno goriščno razdaljo in potem s to kombinacijo objavlja fotografije vsaj na tedenskem intervalu skozi celoten mesec april.

Goriščna razdalja naj bo fiksna - ali z uporabo fiksnega objektiva - ali pa se kakšen zoom objektiv fiksira (z lepilnim trakom, močno široko elastiko, oziroma se uporablja enega od končnih delov zooma).

Vrsta fotoaparata je nepomembna - lahko je telefon, kompakten aparat, DSLR, karkoli ...

Pogostost fotografiranja pa si vsak izbere sam, lahko pa dam par predlogov:
- ena fotka na dan
- sedem fotk na teden
- 5/4/3 fotke na teden

Fotke naj se potem _NE_ obrezuje oz. če že, samo za spremembo razmerja (recimo, da se naredi 1:1 izrez). Drugače postprodukcija ni omejena.

Če bi se komu dalo sodelovati, naj se javi.
Fotke se recimo objavljajo v eni temi, v drugi pa se recimo lahko piše komentarje (da ne pride do prevelike zmede). Komentira se bolj umetniško, kot tehnično plat fotografije - šum,neostrina kot posledica objektiva/aparata,akvarel kompresija niso napake, saj so tehnično pogojene. Jasno, faljen fokus, slabša kompozicija, slaba osvetlitev, ipd ... pa so odprte za kritiko. Kritika naj bo predvsem pozitivno usmerjena - se pravi ne komentirat samo kaj je slabo in potrebno izboljšave, ampak konkretno _KAKO_ naj se to doseže (pa "kupi opremo za 10k" ni primeren komentar), in pa jasno pohvalit elemente, ki so dobri (tudi slaba fotografija ima lahko popolno osvetlitev ali barve kot primer.)

Po mojih izkušnjah takšen izziv privede do izjemnega izboljšanja kvalitete fotografij posameznika, sploh če se gre v "ena fotka na dan" izziv, kjer mora človek začeti inovativno loviti motive po svoji dnevni okolici.

Če bi se kdo tega lotil, potem odpremo temo, drugače bom to delal sam in fotografij ne bom javno objavljal.

LP,
RedDrake

dj_uro ::

jst sm za =)

ampak bi mogl bit kšni pogoji oz. smernice, katerih bi se VSI držali...
vw-klub.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dj_uro ()

SlyCrespo ::

Jaz sem tudi za, ampak kje bi se pa potem slike objavljale?

RedDrake ::

Fotke se naloži na kak shrani.si ali kaj podobenga, potem pa kar v to temo. Evo, začnem.

dj_uro ::

avtor teme si, pa nisi upošteval (lastnih??) nasvetov in napotkov...
jao jao =)

naložim sliko, ko pridem za taprav PC
vw-klub.si

Super Sonic ::


Evo, jaz bom ta mesec vsak teden dal 1 fotko sem narejeno s FIŠ objektivom. Tudi sicer predlagam 1x na teden, ker če ne bo preveč instant vse skupaj. Fiš nima ravno nekih pravil, zato me zelo zanimajo mnenja.

RedDrake: Fotka je v redu/brezhibna, ampak ni dovolj tehnično zahtevna. Lep panning, ostrina je tam kjer mora biti in tudi sicer se lepo dobi občutek premikajočega se objekta. Vseeno bi mogoče več ven dobil z drugačnim ozadjem, osvetlitvijo, mogoče tudi kompozicijo (vlak na začetku slike, skrajno levo, mogoče?).

Da bi fotka dosegla svoj namen, bi morali še povedati kaj smo s to fotografijo želel prikazat: kaj je zgodba tega vlaka oz te slike?

Zgodba moje fotke: Plečnikova cerkev v Črni vasi malo drugače. In sedaj seveda takoj vprašanje: ali se vam zdi slikat arhitekturo s fišem, OK? Če pa že, ali je ta fotka ustrezna?
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

RedDrake ::

dj_uro, katerih napotkov se nisem držal?

Zgodbe moje prve fotke ni. Vizualno mi je bila všeč, pa vrgu sem vabo, da vidim če bo kaj interesa.
Jaz bom objavljal cca 3 fotke tedensko (mogoče kakšno več, če bo čas in volja). Uporabljal bom 50/1.7 na FF (leica oz 35mm format).

@SuperSonic: Odlično! Fisheye za arhitekuro je super, samo jasno zahteva povsem drugačno uporabo, kot klasično fotkanje arhitekture. Ta tvoj primer je zelo dober po mojem skromnem mnenju. Mislim tudi, da si zelo dobro izbral samo lokacijo za slikanje, brez tistih dveh dreves na vrhu bi bila slika bolj prazna kot je.

Hvala tudi za kritiko, vem kaj vse je z mojo "fotko" narobe (recimo vlak navidezno "visi", je preveč v centru, ...), a to je bila fotka z eno roko s kilskim FF aparatom, na pamet, med držanjem psa na štriku v drugi roki :). Kot rečeno, to je bil bolj bait.

Runnagain ::

Ok, mogoče se pridružim. Fiksna je samo goriščnica, zaslonka je lahko spremenljiva?
Bom videl, ali mi bo zneslo recimo 3 na teden ;).
Vzamem pa 50mm fiksni. Zgodbo fotke dodam, če bom menil, da je potrebna oz. neobjavil, če bom menil, da je boljše brez.

RedDrake ::

Samo goriščnica tako je. Jasno, ne potem kropat (rezat) fotk.
Zgodba je opcijska, saj v večini primerov povsem zadostuje naslov, ali pa pač brez, da si ljudje mislijo vsak svoje.

dj_uro ::

evo mene:
Nikon D600 | Tokina 16-28mm | 28mm |
brez popravkov in obdelave, le zmanjšana resolucija

vw-klub.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dj_uro ()

Super Sonic ::

dj_uro imaš kakšen razlog za te rože? Slika je čist simpatična in korektna, sam ne vem kaj je fora teh rož? Si razmišljal, da bi dal cvet v zlati rez?


Ker zdej kakor jaz vidim namen te teme (ki se mi zdi super) je, da bi s časoma vsi posnel eno fotko, ki jo še nikoli nismo (vsak zase). Tema ti da vzpodbudo, da premišljuješ in raziskuješ kaj bi lahko kadriral in na kakšen način, pri čemer se ni treba bati nobenih kritih, ker to ni namen teme.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

RedDrake ::

Evo, današnji poizkus.

EU



@dj_uro: fotka je všečna, mogoče le malce boljša kompozicija, tako da bi vse skupaj rahlo rotiral, in premaknil cvetove malce višje. Just thinking. Ampak barve so pa fletne :)

no comment ::

Kolebal med edinima instant aparatoma, ki ju imam. iPhone je popušil.

Na voljo imam 4 ali 5 posnetkov...

 #1

#1

SlyCrespo ::

Evo še mojo sliko. Fotoaparat Nikon D5100.

dj_uro ::

zanimivo...pinči po navadi ne marajo vode =)
vw-klub.si

RedDrake ::

Počasi bo boljše ...

Nasprotja se privlačijo


Fotka, je direktno iz fotoaparata, samo zmanjšana.
Btw, vem da so vse linije poševne, ampak stavba sama je precej poševnih linij :), koles pa nisem želel prestavljat ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

no comment ::

I'm feeling very "olympic" today...

 #2

#2

dj_uro ::

slika #2 (za jutri)

vw-klub.si

Super Sonic ::

Driver.


Je pa res, da se nažreš tega fiša dokaj hitro. Še 3 fotke ta mesec. ;)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

PacificBlue ::


fotografirana s telefonom 13mp, f/2 in mal igranja v adobe photoshop, nič kaj posebnega v glavnem.

no comment ::

 #3

#3

no comment ::

Backup je obvezen!

 #4

#4

Tilen88 ::

Zakon fotke ! Pohvalno.

Super Sonic ::

Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

no comment ::

Nova zaloga filma, še v igri...

 #5

#5

Super Sonic ::

Tale mi je pa top!
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

bambam20 ::

SlyCrespo je izjavil:

Evo še mojo sliko. Fotoaparat Nikon D5100.




Kakšen filter oz. nastavitve imaš , da so barve preveč nenaravno intenzivne?

no comment ::

 #6

#6

no comment ::

Possible by Impossible, April & out...

 #7

#7

Zgodovina sprememb…

Super Sonic ::



Navijači.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teleobjektiv

Oddelek: Zvok in slika
364989 (256) Okapi
»

Stari objektivi doživljajo drugo pomlad (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6316622 (14598) Jst
»

Kako skenirat negative brez skenerja ?

Oddelek: Zvok in slika
161775 (1358) repson
»

Grem v Tokio.

Oddelek: Loža
324527 (2506) Okapi

Več podobnih tem