» »

Fakulteta za kemijo in kem. tehnologijo

Fakulteta za kemijo in kem. tehnologijo

Double_J ::

A kdo kej ve o tem faksu?

Po eni strani še razmišljam kam se vpisat in to je ena od možnosti, samo bolj malo vem o programu.:))

Tnx!
  • spremenil: Double_J ()

DavidJ ::

Kolkr jst vem, grejo tja samo freaki, ki razturajo kemijo, ker je to en za* fax.

:)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

Double_J ::

Ja no, razurat kemijo se tam naučiš.:))

Če bi jo že zdej, pol sploh nebi rabu tja hodt.:)

snow ::

Tja je šla moja sošolka iz gimnazije in ji kemija ni ravno šla, imela jo je pa rada. Tudi sedaj ji kar gre in še vedno jo faks veseli.

Program... www.fkkt.org ... in te pripelje do http://rcul.uni-lj.si/kem/studij/

Moj sosednji faks drugače na katerem sem opravljal vaje in analizne kemije. Kul asistentke :) Take zabavne.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Tomi ::

Jaz nekako o FKKT nimam pretirano dobrega mnenja, mogoče zato, ker k nam na faks pridejo samo "žlahtni" primeri asistentov na vajah.

Čeprav sam študij ni tako slab, ker se veliko naučiš o res zanimivih zadevah in še lahko greš potem na mnogo področij. Meni osebno se sicer zdi farmacija boljša, ker je ravno prav kemije, medicine, farmacije in osnovnih znanj, ampak ne trdim, da imam absolutno prav.
metrodusa.blogspot.com

Double_J ::

Na farmacijo je pa praktično nemogoče pridet. Letos bo 85pik pomojem.
Že prej je blo okol 80pik s tem, da je bilo 2x manj ljudi vpisanih kot letos.

Izrednega pa tudi nimajo, so brihtni.|O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Tomi ::

Če je bilo to zadnje mišljeno cinično, vidim, da ti ni najbolj poznan situacija na FFA. Sam sem že ker lepo infiltriran v sistem in zadeve, ki so šele na listi za uresničitev. Sem pa ugotovil nekaj zadev:
-lanska neomejitev je ena od najbolj bednih zadev, ki jo so sprejeli na Univerzi, na faksu so se temu upirali. Zaradi tega bodo naslednje leto laboratorijske vaje potekel pri nekaterih predmetih še ob sobotah. Super to.
-če je letos veliko povpraševanje, je to logično. In če bo 85 omejitev, toliko bolje. Jaz osebno sem imel po teh kriterijih sicer 97 pik, samo ko sedaj gledam na vajah ljudi, ki znajo povedati, katera od tekočin (voda in recimo toluen) bo na vrhu, ne znajo pogledati na steklenico, kjer je podana gostota), se pa sprašujem, kaj bi vse lahko bilo na FFA, če ne bi imeli vsaj mininalne omejitve.


Ok?
metrodusa.blogspot.com

Double_J ::

No ja, to je pa že svoja tema, pravzaprav.

Ne vem sicer kaj točno je tvoj point? Če pišem maturo vse možne pike bi imel ene 84pik na koncu. Zato, ker sem bil pač 2x dober in se nisem piflal kot tisti primerki, ki ne vejo kaj je gostota, točk imajo pa začuda dovolj.

Skratka totalno neustrezno je tole. Nej naredijo kot je bilo včasih, da prideš na fakulteto pisat sprejemni izpit, potem nej pa delajo selekcijo, kdo je sprejet.

Ker zdej je smešno.:)

R33D3M33R ::

Jaz sem bil lani tam na poletni šoli kemije pa so mi predstavli program, šolo... in moram reči da sem se kar navdušil za kemijo (od prej 100% kemik do zdaj 200% kemik >:D )
Ko končam gimnazijo obvezno na ta faks (menda je en tudi v mb), rad bi bil namreč kemijski inženir :8)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Tomi ::

Dvojni J:
nisem piflal kot tisti primerki, ki ne vejo kaj je gostota
Ja, če se moraš pa to "piflati", potem pa res kriza. Če v drugem letniku (kjer se to letos je dogajalo, pri nas na srečo ne več), tega ne veš, potem pa se po moje tudi lahko zamisliš.

Pač, želel sem povedati, da je pač še tako bedna omenijitev boljša kot nobena omejitev sploh.
metrodusa.blogspot.com

Milko ::

Jaz bi se strinjal s Tomijem. Bil sem na FKKT, zdaj sem na FFA. Studij na FKKT se mi je zdej prevec monoton, res mores met smisla za kemijo. Poleg tega je res, kot pravi Tomi, da k nam pridejo zlahtni primeri asistentov. Mi je na FFA veliko bolj vsec.

_marko ::

Kaj pa študij biokemije na FKKT.
A ve kdo kaj o tem, kako je? Meni zgleda zlo zanimiv.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Tomi ::

Imam enega sošolca iz SŠ, ki je na biokemiji, in je kar zadovoljen. Gre za nekako odmik od ortodoksne kemije na bolj aplikativno področje, deloma se pokriva celo z farmacijo, medicino, tako je vsekakor bolj zanimiva kot sama kemija. Po moje.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

_marko ::

In kaj si ko končaš ta fax? Kje lahko delaš?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Tomi ::

Recimo v farmacevtski industriji, medicini, raznih inštitutih. Poglej, če imajo na strani kakšne napotke ali pa forum, recimo.
metrodusa.blogspot.com

DavidJ ::

Strokovnjak za biokemijsko orožje. :D
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Tomi ::

Celo imaš delno prav, tako da ne bom brisal odgovora. Samo drugič se raje zadrži podobnih.
metrodusa.blogspot.com

mescaline9 ::

Upam da bom js doživu ta "naziv", z dobre strani seveda.

Red_Mamba ::

Torej fantje/dekleta, v končni fazi ni važno al si kemik, farmacevt biokemik. Sadam bi vas sprejel odprtih rok. Tudi fizike bi :)

Na kemiji je ponavadi v prvih dveh letih velik osip. Če preživiš prvi dve leti potem si že praktično 99% naredil. Omejitve na faksu ni bilo že ene 30 let. Tako da bo morda za koga tudi to rešitev če se na maturi ni preveč gnal :) Sicer pa kemija ni tako težka, če imaš vsaj malo pojma o čem se gre. Pomembno pa je da v prvem in drugem letniku redno hodiš na predavanja, ker od njih veliko odneseš. Profesorji in asistenti so večinoma res vredu. So morda kake izjeme ampak to je itak na vseh faksih.
V četrtem letniku se odločiš za special smer in sicer: Organska, Anorganska, Biokemija, Analizna, Fizikalna.

V 1. Letniku so 4-je izpiti, v 2. 5 + telovadba, v 3. 6 izpitov + telovadba, v 4. pa so 3 izpiti skupni vsem smerem potem ima pa še vsaka smer vsaj 4 izpite. Anorganska smer (5), Organska smer (4), Fizikalna smer (5), Biokemija (6), Analizna (5). Potrebno je še do diplome 2 meseca prakse v kakem podjetju ali na faksu pri kakšnem profesorju. In pa seveda diploma na koncu.

Zelo veliko je tudi praktičnih vaj v laboratorijih.

Evo to je to. Upam da sem koga navdušil.

_marko ::

Ok, še kak mesec imam časa da se odločim na kateri fax.
Izbiram med biokemijo in farmacijo.

Če pozna kdo prednosti ene fak. pred drugo? Težavnost? Zanimivost?.... itd, naj napiše prosim kaj.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Tomi ::

_marko: za kemijo poglej post nad tvojim (pač, vključi samo to, kar je relavatno za biokemijo), za farmacijo pa takole:

Meni osebni je vsako lepo bolj všeč, da sem šel na ta faks. Zahtevnost niti ni tako grozna, kot nekateri znajo povedati, samo treba je imeti nekaj delavnih navad, ki jih lahko konec koncev dobiš tudi na faksu. Vaj in dela v laboratoriju je kar precej, samo z leti postanejo vaje "družaben dogodek". Ne pretiravam.

Drugače pa je eden od dejavnikov, zakaj mi je tako všeč na FFa, obštudijsko življenje. V zadnjih nekaj letih smo skoraj po celi Uni-Lj ponesli glas, da smo menda naši žuri najboljši in najbolj divji. S tem, da to seveda ni vse, kar lahko delaš. Strokovni večeri, bowling, kino, svetovanje pacientom, strokovne ekskurzije, na katere gre četrtina faksa naenkrat (250/1000), in še in še. Zdajšnja ekipa za vas res "švica kri".

Drugače pa, definitivno pridi v petek zjutraj, pocukaj koga v enotnih majcah za rokav, ne se pustiti prestrašiti profesorjem, ki bomo malo nakladali, in se konec avgusta oglasi na vpis. Bo šlo? Ja, itak.
metrodusa.blogspot.com

_marko ::

pridem v petek pa upajmo avgusta tudi. 8-)
Sem pa bil lani na informativnem, pa je blo dokaj nezanimivo ... vecinoma je prof omenjal samo statisticne podatke, ki jih lahko doma v 10min pogledaš, on je pa rabil 1 urp za to.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _marko ()

Tomi ::

Vem, te prezentacije so blazno nezanimive, zato imamo študetni potem eno protiutež;)
metrodusa.blogspot.com

_marko ::

No ok, boste v petek več povedli :D
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

Tomi:
A veš zakaj so zvečali trajanje študija na 10 semestrov? v letošnjem razpisu piše 10 semestrov.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

gappee ::

Mene pa zanima, če je kdo šou iz tehniške gimnazije na faks kemije al pa biokemije. A se da? :8)

Tomi ::

_marko:Seveda, ker je sedaj v študij vključena še obvezna praksa pred diplomo. Prej je bilo 1 mesec, sedaj pa je to namesto pripravništva, in je obvezno za vse v stroki (direktiva EU).

Imaš pa takrat status in finančno nadomestilo za delo.

gappee: seveda se, kako in kaj moraš imeti na maturi pa poglej v Razpisu na vpis na visokošolske zavode za leto 2004/2005.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

zee ::

Biokemija je bolj ql od farmacije. Sem jo dal čez.

Edini problem je, da ni tako enostavna. Pa interdisciplinarnosti te ne naučijo prav nič oz. bore malo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

snow ::

In kaj so letos kaj naši študentje povedali na informativnem na farmaciji?

Profersorji verjetno prehodnost blabla, vpisanih blabla.. točke blabla.

www.farma-drustvo.si < check out dogodki. ya. a lot. :\
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

dr.J ::

Fakulteta za kemijo ima slabo leto novo spletno stran:
http://www.fkkt.uni-lj.si/si/?1

Dokaj podrobno so predstavljene posamezne smeri vključno s tem, kaj se obravnava pri posameznih predmetih. Za dodatne info tudi ne bo problem.

R33D3M33R ::

Hm, stran sem si ogledal podolgem in počez.
Še vedno pa niham med kemijo in kemijskim inženirstvom, vsak nasvet je dobrodošel.

LP
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

_marko ::

Meni je bla na FKKT zanimva samo biokemija-v bistvu zelo podoben študij biotehnologiji(prvič letos).
Je pa smešno da mam v tem semustru 10 ur biokemije tednsko.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _marko ()

dr.J ::

> Še vedno pa niham med kemijo in kemijskim inženirstvom, vsak nasvet je dobrodošel.

Hmm, za reševanje takih dilem so ravno informativni dnevi. Gotovo se da videti laboratorije. Si bil?

Drugače pa moraš najbolje vedeti sam, kaj te zanima.

WiseBear ::

Trenutno sem študent 1. letnika kemijskega inženirstva na FKKT. Za slednjo smer sem se odločil predvsem zato, ker me bolj zanima uporaba tehničnega znanja v praksi. S programom sem zaenkrat zadovoljen. Je nekako tako kot sem si predstavljal. V prvem letniku je povdarek predvsem na osnovnih tehničnih predmetih (matematika, fizika). Predstave v stilu: Tam na fkkt pa se samo v laboratorijih igrajo odpadejo. Študij svetujem vsem, ki ste kot prvo navdušeni naravoslovci, se ne bojite matematike, radi rešujete razne tehnične probleme in imate poleg vsega radi kemijo.

Navdušil me je pristop k učenju snovi. Npr. pri anorganski kemiji se vsako stvar povezuje z vsakdanjim življenjem. Ne držimo se strogih poglavij kot pri gimnazijski kemiji, kjer je vse skupaj bolj teorija. Nekako dobiš občutek, da so vsi predmeti med seboj zelo povezani ter prepleteni.

V prvem letniku je osip kar velik; trenutno nas manj kot polovica redno piše kolokvije pozitivno. Predvsem zato, ker se jih veliko vpiše na fkkt, ker drugam s svojim izkupičkom točk pač ne pridejo. Slednje me moti, ker se ponavadi takšni samo pritožujejo in pritožujejo, ker nimajo razčiščenih osnov, ki so stvar srednje šole.

Kot naslednjo manj prijetno stvar moram omeniti še prostorsko stisko, ki vlada na faksu. Predavanja imamo takorekoč po celi Ljubljani. Pri vsem tem se zmanjša občutek pripadnosti določenemu krogu ljudi oz. faksu.

Kot sem že na začetku rekel s študijem zadovoljen, ki je po mojem mnenju kar interdisciplinaren. Mogoče velja omeniti še možnost zaposlitve, za katero se ni treba bati.

LP

dr.J ::

> Kot naslednjo manj prijetno stvar moram omeniti še prostorsko stisko,
> ki vlada na faksu. Predavanja imamo takorekoč po celi Ljubljani

Kolikor mi je znano, so postopki okoli zemljišča za novo fkkt zaključeni. Ampak za sedanje generacije (in še za kakšno prihodnjo) bo šlo še po starem.

R33D3M33R ::

Dr_J: Gotovo se da videti laboratorije

Hm, to sem že videl. Bil sem namreč 1x na neki poletni šoli kemijskega inženirstva. Tam so nam predstavili par stvari, ki so me kar zanimale: recimo tok tekočin pa to, samo se mi zdi, da se to že malo oddalji od kemije, saj sta tu vpletena še fizika in matematika.

>Si bil?

Žal nisem mogel, je pa šla moja sosošolka in upam da mi bo malo olajšalo izbiro.

>Drugače pa moraš najbolje vedeti sam, kaj te zanima.

Hja, kemija all the way, samo je preveč smeri kemije že :D
Niti ne vem, kaj bi si vzel potem ko bi prilezel do 4 letnika (ali kje je že izbira), ker je kar 5 smeri 8-O - morda organsko kemijo ali biokemijo, ker me vse mika. Ravno to je problem, da me vse mika :))
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

snow ::

A tebe sam razne smeri na enem faksu mikajo? :)
Mene kr par faksov zanima.

Fiziko in matematiko moraš pač znat, če si na naravoslovnem faksu.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

_marko ::

V katerih slovenskih podjetjih se zaposlijo diplomirani biokemiki?
Če kdo ve kaj več o tem, naj prosim napiše...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

R33D3M33R ::

>A tebe sam razne smeri na enem faksu mikajo? :)
Ja, drugo sem izločil že ko sem se spoznal s kemijo v 7 razredu, oz pač v gimnaziji mi je kemija še bolj prirasla k srcu :)).

>Fiziko in matematiko moraš pač znat, če si na naravoslovnem faksu.

No, saj fizika pa matematika ni problem, ta predmeta mi ne delata nobenih težav. Samo pač želel bi da bi bila kemija tisto glavno.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

dr.J ::

> No, saj fizika pa matematika ni problem, ta predmeta mi ne
> delata nobenih težav. Samo pač želel bi da bi bila kemija tisto glavno.

Potem pa ni nobenih težav. Same kemije boš deležen v večjem obsegu, če boš za smer izbral kemijo. Katera smer te bo 'potegnila', boš spoznal v prvih dveh, trh letih študija.

Kje se zaposli biokemik?

BTW, to je tudi vprašanje za informativni dan.

Zdaj končuje prva generacija biokemikov na fkkt. Precej jih je dobilo službo na IJS in kemijskem inštitutu; vendar vsi ne bodo mogli dobiti službe tam.

S4 ::

Tudi meni je bila kemija zanimiva, zato sem se leta 1998 vpisal na kemijsko tehnologijo. Nebi rad razočaral ampak, v prvem letniku nas je bilo okoli 120, v zadnjem 15, do sedaj smo diplomirali le 4-je!!!

Zaposlitev sem po naključju dobil v farmacevtski industriji. Zaradi krčenja programov je nevarnost da vsi tisti, ki smo za določen čas odpademo. Moja punca ima univ. izobrazbo kemika, pa išče službo že več kot 2 leti! Samo razgovori in zmagajo seveda moški kanditati.

Vsa industrija - tudi kemijska in farmacevtska se počasi seli iz EU države z cenejšo delovno silo. Na inštitutih, kjer sva s punco delala prek štud. servisa je pa že tolk zabasan...

Pač, to je realnost.

Trenutno ima perspektivo le še biokemija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: S4 ()

R33D3M33R ::

No, sedaj me že vedno bolj vleče k smeri kemija.
Službo pa tak: če nebo doma bo pa upam v tujini, tuje jezike znam dobro, pa še neki DSD sem delal (upam da bo ratalo :)) ).
Bomo še vse videli, hvala vam za nasvete!
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

ChraseR ::

Pozdrav
Videl sem, da je na fakulteti za kemijo (v LJ) tudi vsš za varstvo pri delu.
A je kdo tam, in če pove kako je tam ? Aja, pa kake zaposlitve maš potem s tem študijem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dentalna medicina ali kemija

Oddelek: Šola
163920 (3516) tony1
»

FKKT LJ ali FMF (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6418861 (16329) foxigirl
»

Kaj študirate/ste študirali/boste študirali? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
696773 (5157) snow
»

Zakaj kemija? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
12511561 (9730) Fizikalko
»

[Fortran] kje začeti?

Oddelek: Programiranje
242478 (1961) zee

Več podobnih tem