» »

Pri video obdelavi ZVOK NESKLADEN Z VIDEOM

Pri video obdelavi ZVOK NESKLADEN Z VIDEOM

WinXP ::

Zdravo,imam problem z izvozom (exportom) videa... Video,ki sem ga posnel z kamero je v originalu MPG. Ker v video editorju,dela ZATIKE,ga vedno zato prekonvertiram v MP4 in nato uvezem. Zvok (audio) je do tukaj IZENAČEN z VIDEOM,kot je treba.

Problem pa se pojavi,ko dam eksportirati (izvesti) video,v finale.
Ko je video narejen in ga odprem,ugotovim da se od začetka (prva dva videospota) zvok sklada z videom oziroma enakomerno skupaj tečeta,VSE NADALJNE PESMI V VIDEU pa se NE UJEMAJO Z VIDEOM,kar se vidi po ustih ko govoriš,zvok zaostaja ali prehiteva...;(

Poskusil sem že vse živo,odrezal sem originalni zvok in ga nadomestil z POSEBNO mp3 verzijo spodaj,ki sem jo natančno naštimal,tako da v Video Editorju lepo kaže da ko oseba poje ali govori se zvok do potankosti ujema z videom.:( VENDAR,ko video izvezem (exportiram) in je narejen pa nastane ta težava,kar se vidi v playbacku oz.ko predvajam video... ;(

Ne vem več kaj naj naredim,mislim pa,da je za vse kriv procesor,ki "neskladno" dela,ker je v videu kar dosti zahtevnih opravil za procesor (slike,naslovi,sam video in posamezni mp3 zvok z utišanim originalnim audiom zaradi neskladnosti z videom...)

Je kakšen predlog za to? Ker neskladen video z zvokom mi ne koristi,pravtako pa tudi ne morem imeti večno shranjen ta video projekt,ki mi zavzema veliko prostora na disku...

popster ::

to ti dela v "OpenShot Video Editor" ?
dvomim da je kriv processor.

WinXP ::

Ja,v Video Editorju,recimo v Adobe,ali Corelovem Editorju mi recimo lepo kaže da je zadeva v redu in bi tako moralo biti tudi pri eksportu (izvozu) videa...Vendar pri eksportu,ko je video NAREJEN zaserje in zvok prehiteva sekundo dve... Včasih mi je kakšen video (recimo lansko leto ko sem obdeloval) naredil "skladno" z audiom,zdaj pri tem videu pa zvok prehiteva sekundo dve za videom,pa sem že probal v Editorju z utišanjem originalnega zvoka in posebnim uvozom mp3 zvoka,ki sem ga natančno naštimal in štima oziroma pokaže da je skladen zvok z videom,a ko ga izveze je spet katastrofa - zvok enostavno sekundo dve prehiteva pred videom,oseba v videu ko gledam ta video takorekoč "ponavlja" za zvokom...

Smotano je pa tudi da ne moreš sedaj recimo Adobe-ov projekt "odpreti" z Corelovim,ostane ti edino,da eksportiran video cel v komadu uvezeš v DRUG editor in probaš TAM preštimavat zvok oz.ga usklajevat z videom... Na žalost ti pa ta varijanta odvzema kvaliteto videa,še posebej,ker so slike notri v videu in postanejo potem "motne" pri ponovnem (takem)izvozu...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

m0LN4r ::

Verjetno ima footage variabilrn fps in na to je adobe alergicen.

Z handbrakom prekodiraj najprej zadevo v nek konstanten fps
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WinXP ::

Z Handbreake-om sem prekodiral sicer ŽE iz originalnega MPG v MP4 z približno isto kbps
in fps 25,kot je v originalu. Footage oz.video FPS pa pri eksportu IMAM sicer res naštiman
na VARIABLE,ampak a je to misliš zaradi tega?8-O

Ker lansko leto sem z tem Video Editorjem delal in sem tudi imel naštimano VARIABLE Bitrate
pa zvok NI prehiteval ali zaostajal za videom ko je bil video narejen.
Ostale opcije so samo še Constant bit rate ali Constant quantizer ali Target quality mode.
Misliš da bi pomagalo,če bi probal s katero od teh opcij?8-O

Je pa tako z videom: Original je z kamero posnet v MPG,25 FPS 9300 Kbps. Prekodiral sem ga z Handbreake-om v MP4,ker se v Adobeu uvezen MPG ZATIKA,ko predvajam v Editorju in ne morem tako delati... Torej sem ga zato prekonvertiral z Hanbreake-om v MP4,v 25 FPS 9200 kbps. In zdaj se v Adobe Video editorju ne zatika pri predvajanju in KAŽE da je ZVOK ENAKOMERNO PORAVNAN Z VIDEOM (da v isti čas tečeta do sekunde)

Problem je pa,ko dam eksportirati (izvesti) video ki ga dajem da ga izveze v MP4 2500 Kbps,
da mi seveda ne zavzema toliko prostora na disku,ker je 9300 kbps kot je v originalu,preveč.
Je pa res,da sem zdaj dal DA MI IZVEZE (EXPORTIRA) V 29.97 FPS IN NE 25 FPS ! Misliš da je tudi mogoče v tem "napaka" oz.neujemanje zvoka z videom ?
PRILAGAM SLIKO.
http://postimg.org/image/ko24m4yu1/

Še to: Hotel sem pa probati tudi izvesti v AVI format,ampak mi NE POKAŽE instaliranega DivX ali Xvid kodeka,(kot mi je to lansko leto pri obdelavi videa pokazoval),tako da je export oz.izvoz v AVI mogoč le,če Video Editorju dovolim da izveze "brez stiskanja" z tem KODEKOM, ponuja pa samo nestisnjene kodeke Cinepak by Radius,IntelYUV,Microsoft RLE in Microsoft Video 1... Če bi izvozil v AVI s katerimkoli od teh kodekov,mislim da bi bil video kot datoteka ogromna,sicer bi se dalo potem z Hanbraeke-om stisniti,a spet vprašanje,če bi ko bi bil video narejen v playbacku,ko video gledam zvok ENAKOMERNO tekel z videom...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

Arctander ::

Je pa res,da sem zdaj dal DA MI IZVEZE (EXPORTIRA) V 29.97 FPS IN NE 25 FPS ! Misliš da je tudi mogoče v tem "napaka" oz.neujemanje zvoka z videom ?


Tole je najverjetnejši problem. Exportiraj s 25fps.

m0LN4r ::

Footage oz.video FPS pa pri eksportu IMAM sicer res naštiman
na VARIABLE,ampak a je to misliš zaradi tega?8-O

JA, nastavi konstant v handbrake, potem pa sequence v adobe ne prevec na random,
ker recimo, da ti delas z variable ali 25fps, sequence pa je nastavljen na 29,
se mora adobe stem kr posteno jebat, da potem v realtime to za vsak frejm prilagaja
in kot receno ma adobe s tem tezave oz. vsi majo malo.

Zato je treba vedno snemat z contant fps.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

WinXP ::

Ja,sem probal in to je bil vzrok. Jaz sem dal izvesti (eksportirati)
v 29,97 kbps (kot ponavadi dajem vsa videa) pozabil pa sem da sem TA video z HandBrake-om
prekonvertiral v 25 FPS in bi mogel tudi potem v 25 FPS izvesti ...
Drugič bom pa prekonvertiral v 29,97 pa izvezem lahko v 29,97 kot sem navajen...

Pa še nekaj: Ko je bil video včeraj na novo eksportiran je zvok z videom zdaj v 25 FPS postal skladen,ampak je "ZAVIJAL".
Zamenjal sem ga z Wave a je bilo isto.

In ne boste verjeli (ali pa boste,ne vem) moral sem izvesti BREZ COMPRESSA video,
z kodekom Intel YUV
(DivX je delal probleme) da je bil zvok normalen nezavijajoč oz."nežvižgajoč".

In ta video je tako bil eksportiran NAMESTO velikosti 650 MB, v 63 GB !
Si morete mislit? Nisem mogel verjeti... Potem sem ga še enkrat prekonvertiral z Hand Brake-om
in sedaj je normalne velikosti...A drugače ni šlo... važno je da se sedaj zvok ujema z videom,za naslednjič bom pa pazil v kolikšen FPS moram tudi pri IZVOZU določiti in ne samo pri konvertiranju,namreč mora bit isti.

Pozdrav vsem.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WinXP ()

m0LN4r ::

source pa export ne rabita bit ista.... ne glede na to ali bos exportal v h.264, quicktime, avi, karkoli...
velikost itak reguliras z bitratom, to nima veze dosti z kodekom

Source z 20mbs menda nebos sel eksportirat z 200mbs
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri program za obdelavo videa

Oddelek: Pomoč in nasveti
111436 (1224) FPSGamer
»

DVD regija 1 ter NTSC

Oddelek: Zvok in slika
183289 (2253) mtosev
»

Konvertiranje videa - 3GP v AVI in naprej

Oddelek: Zvok in slika
5744 (647) WinXP
»

Dvd authoring

Oddelek: Zvok in slika
222482 (1790) waters
»

DIVX - zvok in video različnih dolžin

Oddelek: Zvok in slika
91150 (974) BlackHole

Več podobnih tem