» »

Kateri program za obdelavo videa

Kateri program za obdelavo videa

alese ::

Kot ste že brali upam da mi bo uspelo iz kamere na kasete dati posnetke na računalnik in včasih se spomnim je bil neki movie maker v vindovsu, sedaj ne vem če je še, kateri šprogram mi predlagate, da bom lahko urejal videe in jih dal dol iz kamere na računalnik.hvala

noob96 ::

sony vegas, premiere pro CS4 in navzgor, movie maker

FTad ::

Bi si še jaz sposodil tole temo.

A so tile, zgoraj našteti programi primerni za kakršnokoli manipulacijo z videom in zvokom? Namreč imam posnetek brez zvoka, kateremu bi moral dodati zvok, pri tem pa bi moral zvok upočasniti za nekaj odstotkov, da se ustrezno sinhronizira s hitrostjo posnetka....

Anney ::

Imas zamik zvoka (delay) ali večji fps? Koliko fps ima video in koliko audio?
In pa kašen format je enega in drugega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Han ::

K zgoraj naštetim programom lahko dodaš še vsaj Corelov VideoStudio in Pinnacle Studio. Windows Movie Maker najdeš v paketu Windows Essentials.

Zvočno sled lahko dodaš pri vsakem programu, bi pa jaz zvok prej upočasnil v npr. Adobe Audition (verzija 3.0.1 je neprimerno bolj enostavna za uporabo kot novejše, saj je zadnja z jedrom legendarnega Cool Edit Pro) ali Audacity.

FTad ::

Anney je izjavil:

Imas zamik zvoka (delay) ali večji fps? Koliko fps ima video in koliko audio?
In pa kašen format je enega in drugega?



ne ni zamik zvoka... nastavljen je bil počasnejši pitch pri zajemu videa, vendar audio ni zajet v videu, tako da ga bom moral naknadno dodat. Koliko fps imata video in audio ne vem na pamet, bi moral pogledat. Imam pa oboje na drugem računalniku.

Audio format je mp3, format posnetka pa bvh - tega moram še konvertirat.

alese ::

hvala fantje

treker ::

Bi se dodal Magix Video

alese ::

hvala fantje , bom še dodal vprašanje, kot sem napisal imam filme posnete na video mini kamero na tamale kasete, torej niso hd, ali se da te filme kakorkoli izboljšati brez da bi izgubili osnovno nit.

Anney ::

FTad je izjavil:

Anney je izjavil:

Imas zamik zvoka (delay) ali večji fps? Koliko fps ima video in koliko audio?
In pa kašen format je enega in drugega?



ne ni zamik zvoka... nastavljen je bil počasnejši pitch pri zajemu videa, vendar audio ni zajet v videu, tako da ga bom moral naknadno dodat. Koliko fps imata video in audio ne vem na pamet, bi moral pogledat. Imam pa oboje na drugem računalniku.

Audio format je mp3, format posnetka pa bvh - tega moram še konvertirat.



Poskusi s tem: http://www.videohelp.com/tools/TFM-Audi...
Lahko, da ima video 25fps, če je sneman s kamero, audio pa 23.97fps, in tole ti ne bo klapalo, boš moral ano ali drugo preuredit. Važen ti je FPS in nič kaj drugega, enako je če je audio iz dvdja (25fps) sinhronizacija recimo, in ga hočeš konvertati v .mkv, prvo moraš spremeniti fps da sploh dobiš pravo dolžino streama.
Upam da je to to kar te muči.

FTad ::

hvala anney, bom preveril :)

FPSGamer ::

Sony Vegas Pro 13 je meni osebno najboljši in ga tudi sam uporabljam


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Philips TV - prehitevanje zvoka

Oddelek: Zvok in slika
8830 (665) shmandi
»

VHS na PC z VirtualDubom

Oddelek: Zvok in slika
51406 (942) Valvoline
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814668 (8074) Revenant
»

Pretvorba DIVX v KVCD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11927960 (7396) LexLuthor
»

Težave s snemanjem - POMOČ

Oddelek: Pomoč in nasveti
61443 (1371) robobobo

Več podobnih tem