» »

Metallica - St. Anger

Metallica - St. Anger

«
1
2

darh ::

Pred parimi dnevi je izšel nov album. Ste ga že slišali?
Drugače je pa fino spet slišat nekej novega. Dejstvo ostaja, da se bodo v vrh, ki so ga dosegli z "črnim" albumom težko vrnili -- če se bodo, toliko bolje.
Nekako mi delujejo preveč po receptu (novih) "NuMetal" skupin, ala System of a Down... torej zjezanost do konca. Sicer nimam nič proti taki muziki in sproščanju energije, ker nekateri komadi so res nabiti z njo; sploh gredo zelo v ušesa prehodi med umirjenostjo in "divjanjem" in nazaj.

Sem šel šele ene 2x 3x skozi album... tako da vam kej več še povem. :)

p.s.: Poskusite si ogledati videospot "St. Anger". Zelo vredu.
Excuses are useless! Results are priceless!

Backup22 ::

Ya... za tiste, ki še newete...poslušajte ta album..jaz osebo sem slišal nekaj pesmi in so ql..ko se navadiš.. St. Anger spot se dogaja v zaporu.. Čeprav se meni stare pesmi ble bolše.. sploh S & M.. ampak je tut ql... heh Lars je smešn ko šus špila:D Edino kar em malo moti pri metalici so glih te NuMetal vložki..čeprav se človek navadi...

Tako je rekel xbite...poslušajte...8-O


kljub temu da vemo kako boste dobil muziko in spote.. ne zavajajmo mladine :) -- moderator

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

darh ::

Ma sej.. po moje je kul, da grejo naprej s časom... in špilajo za folk. In folk je pokazal, da mu je NuMetal ušeč. Stari (sitni) mački naj ostanejo v gražah in nabijajo S&M ter Black Album dalje :D


Backup22 -- si slišal tisto kar jim paznik na začetku pove: ".. one thing i do have to tell you, before you enter: we have no-hostage-policy. And if you on unlikly event that you are taken as hostage, the state won't negotiate your release in exchange to release of an inmate..." Wicked >:D
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

BLaCkEnED ::

Mah, meni ni vsec ta album in ta nov stil igranja in efekti. Metallica so bli hard od Kill'em All pa do Black Albuma.
Nevem zakaj nebi oni probali igrat na star nacin ki je bil tko zakon, pa bi ful folka poslusalo!
Meni se zdi da je ta album slab,sem pricakoval bolsega;(
OLD METALLICA ROOX!

Backup22 ::

xbite ya...>:D

Ya sej meni so tut stari albumi bol všeč..pač nisem še nekak navajen na nov sound in numetal stuff... Edino kar me moti so posneti bobni...snare ma taki trash old-school sound..ni tistega Taminega sounda:| Drgač pa ti pride pesem lepo v uho...

Zheegec ::

Kot SOAD? Potem pa moram slišat :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Backup22 ::

You shall see....DL St. Anger & listen twice

snow ::

A to je ta album, ki je bil prej na netu kot pa uradno izšel in so ga zato morali tudi prej izdat.

Damn those pirates! :)

Ja malo drugačen in dost kul album. Hitri prehodi.. njam!
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

darh ::

Sej nekako so vse znane skupine obsojene na to. Če se posebej ne potrudijo za varovanje podatkov bo itak prej prišlo. Sicer jim pa ta "zastonj" reklama ne škodi kej dosti.
Excuses are useless! Results are priceless!

BigWhale ::

> Sicer jim pa ta "zastonj" reklama ne škodi
> kej dosti.

Pa tocno oni, so prepricani ravno v nasprotno stvar, da jim skodi...

... think of napster... ;>

icek ::

Jaz mislim, da so izdali najbolj bedn album v svoji zgodovini. Tole, da spilajo za folk se meni zdi brezveze. Bolse rata vse skupaj takrat, ko spilas za svojo duso.
No, sicer se nisem poslusal celega albuma, ampak samo nekaj komadov, pa ne vem ce sem zasledil kaki solo???
Star Metallica rox. Toliko, kot so oni anredili v metalu, pa so se zdaj 3x bolj zajebali straim fanom.


Seveda je to samo moje mnenje na hitro spisano.
Rider of Theli
www.air-tv.net

the_unborn ::

ta album si ne zasluzi mesta v moji sbirki, tudi na disku ne;((

FireSpit ::

TO mi gre tko na jetra k vsi govorijo nova metallica sucks itd. stara rocks itd.
ma vi sploh ne veste kaj se dan danes posluša kaj je in kaj out. Metallica gre korak s časom stari albumi so ql novi glih tako še nekateri boljši od starih zato ker so odigrani z občutkom, še james je v enem intervjuju rekel, kam so mislili ko so posneli and justice for all. Pač tko je bilo

RE
Burn, bleed all the lives of life,
ascend to The sky.

BigWhale ::

'Delanje' take muzike, ki se v nekem obdobju poslusa meni daluje kot neka cista komerciala? ;>

Zheegec ::

A je muzika ki gre v korak s časom dobra, tista pa ki je "zastarela" in pa zelo melodična, z dobrimi besedili, itd... je pa slaba?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

zile ::

O gnilo u iber.

icek ::

FireSpit in zakaj bi mogli vsi poslusta to kaj je "in"? Kako sploh lahko dolocis kaj je in pa kaj out? Meni je stara Metallica bolj in kot nova. To je vse stvar osebne presoje.
Ce na novem albumu niso mogli naret niti ene normalne solaze, potem se vidi kam so prisli z idejami.
Rider of Theli
www.air-tv.net

the_unborn ::

Ma solo ni vec "IN", Mozzart sux, ker je star:))

FireSpit ::

Glej tisto je bilo leta od 83 in naprej je že pač staro spreposlušano (nepravim, da stari komadi niso dobri preštej si zgornji post) pač običajen metal v sedanjosti tistega časa pa je pač to bilo to nekaj kar še nisi nikjer slišal.POMOJE se zdaj posloša glazba, ki je odigrana malo bol udarno poudarki so na bobnih (twin pedal - saj majo metallica tud ampak poslušaj kako se to sliši) in vokalu z malo mešance rapa, kitara je zdaj kot okrasek, ki pride tu in tam samo z določeni rifi in je zakon brez dolgih raztegnjenih solojev. No to je pač moje mnenje. Metallica poskuša prav to poslušajte zdaj kako se sliši ta album in kako en pred 10 leti. Ma sicer pa škoda besed o tem, kaj je komu všeč in kaj ne naj posluša, kar mu pač paše.
Burn, bleed all the lives of life,
ascend to The sky.

icek ::

FireSpit, zgleda da slabo poznas metal sceno, pa nic hudega. Vsak pac ima svoj okus in ce ti je mova metallica fajn jo pac poslusaj. Meni osebno je bedno.
Rider of Theli
www.air-tv.net

FireSpit ::

Jaz mislim da kar dobro poznam metal sceno zgleda, da jo ti bolj manj.
Burn, bleed all the lives of life,
ascend to The sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

the_unborn ::

ce ze "dobro" poznas metal sceno potem ves da metalci ne odobravajo tega komercialnega sranja:\

FireSpit ::

Ne da se mi več prepirat, ker mi je prevroče. Vsak ma svoj okus
Burn, bleed all the lives of life,
ascend to The sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSpit ()

BLaCkEnED ::

Jap, vsak ma svoj okus,......vendar ta album za metalce ni okusen :D

icek ::

FireSpit: saj se ne prepiramo. A ti se?
Rider of Theli
www.air-tv.net

Switch ::

Upam, da se bo Metallica pobrala in posnela kakšen boljši album, da se bomo spet spomnili na stare dobre čase:D
Vsak ima svoj glasben okus. Tudi jaz sem eden izmed tistih, ki v novem albumu pogrešajo solaže. Škoda, da je album nabit z energijo polno jeze (St. Anger že opozarja na to). Bi bilo bolje, če bi peli o metuljčkih in zajčkih na travniku:)
Vendar zmeraj obstajajo alternative, malo se ozrite po glasbenih trgovinah. Za vsakega se kaj najde8-)

darh ::

Za one k ne vejo kaj počet. Zdejle je Metallica na MTV 8-)
Excuses are useless! Results are priceless!

bradek ::

... in ob 22.00 live koncert na MTV!

d3mon ::

Da še jaz vstopim v ta "pogovor".

icek:

No, pa mi povej kateri metalci ne odobravajo tega. Me prav zanima. Pa še prosim mi povej kje si to prebral.

icek ::

d3mon, bistvu nisem jaz tega napisal, da metalci ne odobravajo tega :). Ampak se pa strinjam s to izvajo. Vec kot 3/4 metalcev po dusi se bo strinjalo s tem. Ne rabim nekje to prebrat, ampak ce res poznas to sceno bos vedel zakaj gre. Pa ne mislim zaj limb bizkit/linkin park in podobnih scene ampak res metal sceno.
Rider of Theli
www.air-tv.net

the_unborn ::

d3mon: mene si mislu in ne icek-a...sej je vse povedal v prejsnjem postu

FireSpit ::

pa kaj je po tvoje metal scena malo povej katere skupine ti pol misliš pa pol ti še jaz povem eno par
Burn, bleed all the lives of life,
ascend to The sky.

the_unborn ::

muska, ki se ne vrti na MTVju in ne dela zaradi dnarja...skupin pa ne bomo nastevali, ker jim ni konca

R33D3M33R ::

Vau, mene je single ko sem ga slišal na mtv kar močno presenetil, sem mogel točno pogledat al je to res metallica al kaki drugi bend, ki bi rad bil slaven :D
Sem se navadil na novi stil igranja, odlično (tari mi je bil tud kewl)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

the_unborn ::

aja malo hodi po koncertih, recimo v ortobaru so ob sobotah metal koncerti, na metelkovi tudi (sej tudi v drugih krajih so placi za spile), pa bos vidu kaj je metal in kaj komercjala

icek ::

the_unborn, sma pa na isti valovni dolzini :)
Rider of Theli
www.air-tv.net

d3mon ::

In to ti sklepaš iz SLO metal scene?

Ker SLO metalci (če jim lahko rečem tako) ne podpirajo Metallice, zato jo tudi vsi metalci ne?

M4TECH ::

Prepirate se o stvareh ki so zelo osebne in odvisne od vsakega posameznika. Poslušajte kar vam paše, vendar jaz meni da tale nov album ni več "Good Old Metallica". Prvi štirje albumi so prvorazreden Heavy Metal vse ostalo pa je govno.No mogoče bi dak Black Album še v skupino dobre muzike od njih.

To da pa tirajo komercialo pa je njihova stvar saj so svoje že "odigrali" in so prestari da bi še bili zelo aktivni.denarja pa o itak polno tako da je vseeno če igrajo ali pa ne.

Druagče pa Metallica RULES the Universe !!!!8-) 8-) 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

gkovac ::

Novi album grem kupit dons! Metallica je za moje pojme najboljši bend kar jih je blo... modelu so zakon tako na področju glasbe, kot na besedilih.

Vsak album je predstavljal eno novo smer v glasbi... prvi so začel z trash metalom, prvi so posnel re-make svojih najljubših komadov, prvi so posneli cel koncert z simfoničnim orkestrom (po moje so dobil idejo od Siddharte)... skratka so pionirji. In kar nehite z razlagami kateri album je zakon in kateri ne... VSI so zakon. Fantje so se z leti spremenil, postaral, zresnil, odvajal od droge in pijače in VALDA da to pusti sledi tut na glasbi!

Dvakratna škoda je to, da je najprej umrl Burton in pol da je odšel Newsted, ampak novi basist bo nadomestil Newsteda, Burtona jim pa nikol nikol ne bo ratal. Tipo je bil res car.

to je blo mojih 5c.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Double_J ::

Burton se obrača v grobu...

iration ::

Še mojih 5c:
Burton je bil res genij, Newstedu po stilu itak bolj pašejo Voivod, Trujillo je pa vegetiral pri Ozzy-ju (kako tudi ne pri takem Living Dead-u). Po fenomenalnih platah pri Suicidal Tendencies in pa Infectious Grooves je pač dobil malo zaleta, pa še energijo mora sproščat, za kar, kot že rečeno, pri Ozzy-ju ni bilo šans. (btw, vse kar je Ozzy naredil, je bilo odlično, ampak samo od '68-'85 :)).
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Poldi112 ::

"Ma solo ni vec "IN", Mozzart sux, ker je star"
Tole je pa ena res velka bedarija. Mozart je genij. In se dolgo ne bo out, razen pri najstnikih, ki poslusajo tisto, kar poslusa vecina.
Drugace pa je verjetno za ciljno publiko album dober. Ampak ciljna publika niso metalci in Metallica ni metal. In s tem se je pac treba sprijaznit. Metallica je dead (s stalisca metalca seveda). Kar pa sploh ni problem, glede na to da je na tone dobre muske.
Pa za moje pojme je ze and justice for all mal cudna. Ampak black je ba zanic. Pop.
LP

M4TECH ::

Poldi112:
>Ampak ciljna publika niso metalci in Metallica ni metal.< 8-O
Metallica je naredila temelje heavy metal glasbi.Igrali so že ko je še večina članov metal skupin bla v očetovi spermi. Tako zgodovino ima le peščica skupin na svetu.

btw
Na albumu And Justice for all... so najboljši komadi gor(One,Harwester of Sorrow,Blackend,..)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

icek ::

Temelje v metal glasbi so naredili Judas priest, Black sabbath... 10 let pred Metallico. casih so bili metal, danes pa zal ne vec.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: icek ()

OwcA ::

@M@tech: kar naprej moram popravljati tvoje odgovore, kar mi ni niti najmanj všeč. Malo pomisli preden napišeš.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

hatch ::

Metallica je naredila temelje heavy metal glasbi.Igrali so že ko je še večina članov metal skupin bla v očetovi spermi. Tako zgodovino ima le peščica skupin na svetu.

Ma kdo ti je pral mozgane?

Ves koga bi lahko stel med graditelje temeljev metala? Deep Purple, Rainbow, Black Sabbath, DIO, .. morda tudi iron maiden in judas priest.. nikakor pa ne Metallica.

Metallica je recimo s thrash metalom, pa vseeno ji ne moremo pripisati vec kot 50% zaslug zato, ker so zraven se Slayer..

the_unborn ::

black sabbath je itak doom metal>:D

Poldi112 ::

Black Sabbath so mocno vplival na celo metal sceno. Tudi ce gledas tnx liste po cd-jih, pol bandov omenja ravno njih.
Drugace imas pa v trashu (poleg ze omenjenih par postov vise) se Exodus, Testament, Anthrax, Megadeth... Tako da Metallica ni ravno edini in oh in sploh band. Ceprav so bili zelo vplivni. Ampak samo na njih omejiti trash je malo trapasto.
LP

M4TECH ::

hatch:|O
Pa kaj se je tebi utrgalo.Deep Purple so igrali rock muziko in ne Metal.8-O
wtf
Iron Maiden ni Heavy Metal ampak samo metal, skoraj rock metal.
Black Sabbath niso igrali isti stil metala kot Metallica.
btw
Malo si poglejte koliko skupin je kopiralo pesmi od Metallice.

icek ::

Ko so deep purple zaceli ustvarjat muziko so temu takrat rekli heavy metal. Danes temu recejo nekateri rock / stari rock, karkoli...to so zacetki metala. Iron maiden so tipicni cisti heavy metal (NWOBHM). Metal je zvrst muzike, ki se deli na vec podzvrsti (heavy, thrash, death,...).
Pa od kot vam ideja o trash metalu???? Dajte to popravit v tHrash!!! A potem poslusate tud dead pa hevy metal?
Rider of Theli
www.air-tv.net
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Thrash / Industrial metal bendi

Oddelek: Sedem umetnosti
121846 (1710) Mesar
»

Kaj poslušaš? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
625513 (3775) ShowDown
»

Metal (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5611281 (10404) icek
»

Ali sta rock in metal v zatonu?

Oddelek: Sedem umetnosti
453466 (2599) drevo
»

Metallica, Apocalyptica, Siddharta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
696285 (5460) Pisk

Več podobnih tem