» »

Davek in dedovanje ?

Davek in dedovanje ?

#000000 ::

Zanima kako se obračuna davek, če recimo deduješ nepremičnino, ampak namesto tega ti pač nekdo raje izplača delež kot sta se dogovorila, ki je manjši od dejanske vrednosti tega kar bi dejansko dobil če bi sprejel nepremičnino. Zdej pa me zanima kakšen davek se plača na to, je isti kot bi sprejel nepremičnino ali manjši ? kako je potem z dohodnino gre ta znesek not ali ne ?

Aston_11 ::

Pri dedovanju v 1. dednem redu ni davka, prav tako ga ni pri delitvi (kar omenjaš kot izplačilo deleža, kar delitev je).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

fikus_ ::

Odvisno od dednega reda. Starši --> otroci nič davka. Za ostelo ne vem točno. V glavnem dlje narazen v sorodstvu, večji je davek. Bo kdo drug povedal točno.

#000000 ::

Aha pol ni davka ker dedujejo otroci, se pravi tudi v dohodnino ne gre iz enakega razloga ?

Aston_11 ::

#000000 je izjavil:

Aha pol ni davka ker dedujejo otroci, se pravi tudi v dohodnino ne gre iz enakega razloga ?

Razlog ni isti, ker eno je davek na darila in dediščino, drugo pa je davek na dohodek, kar darila, dediščina, delitev ni.

#000000 ::

OK. super Hvala za informacije. LP

r3dkv1c4 ::

#000000 je izjavil:

OK. super Hvala za informacije. LP

Drugače ti bo pa sodnik to razložil na obravnavi o dediščini.
Če se to slučajno ne zgodi, ga lepo vprašaj in ti bo z veseljem odgovoril na vprašanje.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

#000000 ::

aja še tole, kaj če recimo oba pristaneva na to kar smo že v bistvu zmenjeni in se to podpiše na sodišču, ali lahko naknadno čez par dni nekdo od naju to zadevo ne vem, da pritožbo ali ugovor ipd, je to možno ali ko je enkrat pred sodnikom podpisano je zadeva adacta ?

Aston_11 ::

#000000 je izjavil:

aja še tole, kaj če recimo oba pristaneva na to kar smo že v bistvu zmenjeni in se to podpiše na sodišču, ali lahko naknadno čez par dni nekdo od naju to zadevo ne vem, da pritožbo ali ugovor ipd, je to možno ali ko je enkrat pred sodnikom podpisano je zadeva adacta ?
Nope. Poravnave se izpodbijajo samo, če so bile slenjene v zmoti, prevari ali zvijači. Seveda ni ovire, da ne bi dal ugovora, samo utemeljen ne bo.

#000000 ::

Se pravi ko enkrat podpiševa ni šans da se zadeva razveljavi in kasneje zahtevam jaz ali on večji delež.

Aston_11 ::

#000000 je izjavil:

Se pravi ko enkrat podpiševa ni šans da se zadeva razveljavi in kasneje zahtevam jaz ali on večji delež.
Paktično nične.

#000000 ::

Ok. Hvala LP

majlo ::

Davka sicer ni, je pa zapuščinska taksa (ki pa ni zanemarljiva). Ta pa se odmeri čiste vrednosti zapuščine. Se pa to na sami obravnavi zmenite, kdo jo bo kril - ponavadi po deležih zapuščine (pri nas je bil to 650 € na čisto vrednost 73k €).

Na koncu zapuščinske, če ste se vse zmenili, se lahko vsi odpoveste pritožbi, in sklep o dedovanju postane takoj pravnomočen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oporoka - dedovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13715641 (11918) sekvoja
»

Prepis hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7214906 (12595) GregiB
»

Dedovanje, sodna taxa, davek ...

Oddelek: Loža
79796 (9682) Netrunner
»

Davčna obravnava daril

Oddelek: Loža
61040 (872) MadMicka
»

Odpoved dedovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9331335 (29495) Okapi

Več podobnih tem