» »

PC ohišje in elektrika

PC ohišje in elektrika

Muuu ::

Ok, morda se bo večini zdelo kar neumno vprašanje, ampak sam ne poznam teh stvari tako podrobno. Zanima me predvsem to, če se lahko elektrika, ki teče po računalniku, kakorkoli prenese na ohišje? To me zanima zgolj zato, če je možno, da te v tem primeru dotika kovinskega dela ohišja (nekatera so itak cela kovinska) strese elektrika?

Dr_M ::

Slaba ozemljitev oz je sploh ni v napeljavi v zgradbi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FX6300B ::

načeloma je to možno le v primeru kot je že dr M povedal če je zanič ozemljitev ali je sploh ni , načeloma če imaš vredu ozemljitev te nima kaj skrbeti, drugače pa če bi slučajno kej bilo da bi na ohišje prišla faza bi bil to problem z napajalnikom, ker od napajalnika naprej je vse max 12V
May the force be with you!

lovro535v2 ::

stresla bi te lahko samo faza če bi prebila v napajalniku pa še to samo če bi bila slaba ozemljitev.kar je pa naprej od napajalnika je pa DC 12V,5V,3,3V
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Matko ::

Ohišje mora biti ozemljeno!
Sicer lahko trese v normalnem stanju zaradi filtrov v napajalniku, da o posledicah okvare ne govorimo...

Muuu ::

Ok, morda se vam zdijo vprašanja neumna, ampak elektrika ni bila nikoli moje področje. Zanima me namreč, če ta elektrika, ki teče skozi grafično, procesor, matično, diske... ne more priti v stik z ohišjem in pol posledično tudi do človeka, ko se ga dotika. Namreč, nameravam nabaviti nov PC, ki ga bom sam sestavljal in me pri tem zanima, če je kaka možnost, da bi v primeru, da kaj premočno ali narobe prišraufam, pol elektrika prehajala v ohišje. Zaradi tega tudi gledam ohišja, ki imajo čim več plastike od zunaj, samo ne vem, če je od tega sploh kaka korist. To ozemljevanje verjetno ne bo problem (čeprav nisem ziher, kaj točno je tole), saj bi pol verjetno kaj čutil pri trenutnem računalniku. :D

FX6300B ::

naj te ne skrbi :D nimaš kaj falit :D če to kot sklepam delaš prvič imaš neskončno nekih toutorialov, drugače pa če fizično neboš komponente poškodoval z šravfom potem nima kaj, zato pa je ozemljitev ... in pa itak te 12V nebo streslo XD .. ozemljitev je pa zelo poenostavljeno : vodnik v hiši ki pelje direktno v zemljo , ko ti priključiš v vtičnico (šuko) ki ima pač pri nas v EU tiste jezičke ozemljiš ohišne neke naprave, seveda če je vse tako kot mora bit :D s tem se obravuješ da če bi prišla zaradi napake faza na ohišje steče direktno v zemlji in če bi se ti dotaknil ti nebi bilo nič, hkrati pa ti ven vrže FID oz RCD če ga seveda imaš,...
May the force be with you!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vgradnja fid stikala (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9130959 (4132) mirator
»

Izklop fida med nevihto (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6517870 (15377) lovro535v2
»

Moje nerazumevanje elektrike (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
9734153 (31431) jest10
»

"Prebija" mi elektrika!?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
258724 (7955) mjanez
»

Zakaj ozemljiti hišo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2810121 (9497) telexdell

Več podobnih tem