» »

visoka napetost pomoč

visoka napetost pomoč

Avenger ::

Rad bi eksperimentiral s statično elektriko in bi rad polje ustvaril elektronsko torej ne z van de Graafom ali čim podobnim. Na ebayu so poceni napetostni boosterji, ki delujejo na 18650 baterije, oz. 3,7V. Jaz sem mislil za napajanje uporabit recimo polnilec za telefon.

Kot vem, ti pretvorniki pulzirajo, ali je podobno s polnilci - ali dajejo konstantno napetost in tok, ali ne? Moje znanje elektrotehnike je ravno malo premajhno da bi to razumel v detajle.... Se da dobit kje kak boljši VN pretvornik do 20kV za malo denarja?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

mirator ::

Kot sam navajaš je tvoje znanje elektrotehnike premajhno, zato ti svetujem, da takšnih poizkusov brez mentorja, ne počneš sam.
Kaj pa bi ti pravzaprav počel s takšno napetostjo?

Avenger ::

Majhen tok, brez kondenzatorjev, ne bo življenjsko nevarno :) prepričan sem da vem kako poskrbet za lastno varnost.

Točnega namena ne bi povedal, ker je možno da gre za quack science in bi rad sam sprobal ali deluje ali ne - ustvarit moram le elektrostatično polje med 10kV-20kV.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

737 ::

Lahko šestaviš kaskadni pomnoževalnik napetosti. Uporabiš ločilni transformator 240 na 240V / 5W, diode 1N4007 in 100nF/400V kondenzatorje. Za 20 kV bo potrebnih kakšnih 70 stopenj, tokovna zmogljivost bo pa zelo majhna.

int47 ::

Visoko napetost se da dobiti na več načinov in je lahko AC, ali DC.
Če sta obe izhodni žici enake barve, je izhod verjetno AC.

Z moduli iz Ebay-a bodi previden. Na hitro sem našel 500kV AC modul. Iz slike se vidi oznaka kabla 40k VDC.

Pogosto v opisu piše, da moduli ne smejo obratovati trajno ali z odprtimi sponkami.
Precej prodajalcev v opisu priporoča 2Ah, ali 4Ah baterijo.Predvidevam, da je navedena povprečna vrednost vhodnega toka. Vršna vrednost je verjetno precej višja.

Avenger ::

737: kar omenjaš je več kot bi si drznil delat...

Jaz rabim DC, vhodna bi bila zaželjena AC, ali pa pač adapter. En tak modul sem že naročil in ga nameravam odpret in potopit v olje v upanju da ob dolgem delovanju ne bo zgorel :D

A pa lahko kdo razloži kakšen je potem izhodni tok oz. napetost, dve ravni črti 20kV, oscilacija - krivulja ali kvadrat?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

int47 ::

Za podrobnosti o izhodni napetosti vprasaj prodajalca.

Vecina modulov je zalitih.

fpbs ::

Ali ti veš, da pri 20kV skoči iskra na cca 15-20mm?

AtaStrudl ::

Lahko uporais star CRT motnitor, spulis kabel s strani flase, in ga napeljes ven.
Ne pozabi mase (suko steker pa to).

P.S.
Ce se bos sel Kirliana, bolje dela izmenicna kot enosmerna.

Avenger ::

fpbs: vem, pa tudi da je iskra več kot pol krajša, če sta oba pola večja površina

atastrudl: crtja nimam, pa me tudi ne mika s tem probavat... in ne bom delal kirliana
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nesimetrija v trifaznem sistemu in ozemljitev nule v transformatorju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
203966 (3020) Kac
»

PC vs. TV Elektromagnetna sevanja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
153264 (1670) 737
»

Kondenzator pri kompenzacijski napravi

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
302005 (1620) Fave
»

Če bi podprli Edisona in ne Tesle

Oddelek: Znanost in tehnologija
223498 (2589) NorK

Več podobnih tem