» »

Dve televiziji iste znamke (LG) v isti sobi

Dve televiziji iste znamke (LG) v isti sobi

Matic/tjasa ::

Pozdravljeni
Moje ime je Matic in sem nov na tej spletni strani, zato naj najprej vse lepo pozdravim in cestitam za odlično stran ter enega bolj uporabnih forumov.

Imam sledeči problem, za katerega nikakor ne najdem rešitve. V isti sobi imam televizijski sprejemnik LG, poleg katerega imam računalniški zaslon/tv sprejemniki (se pravi dva v enem), prav tako znamke LG. Ce poenostavim imam dve televiziji znamke LG, eno poleg druge. Uporabljam Telemach. Problem se pojavi da daljinec prime oba zaslona hkrati, kar je precej moteče.

Zanima me predvsem ce morda kdo pozna univerzalni daljinec, ki bi imel možnost upravljati dve televiziji iste znamke ločeno? Vem da je stvar precej zakomplicirana, v Big Bangu mi niso znali pomagati in tudi na spletu nisem nasel rešitve, zato se obračam na vas :)

Hvala za pomoč, pa ce tudi ne najdem rešitve, hvala da ste prebrali moj problem.

Le Matic

shmandi ::

Noben daljinec ti ne bo pomagal, če enaka koda "prime" na obeh napravah.

Bellzmet ::

Za začetek (pa če ne uporabljaš monitorja za TV) enostavno zalimaj nekaj čez senzor na monitorju, da signal ne pride do njega. Za 2x v enem daljinec pa še nisem slišal.

maco-maco ::

Monitorja zamakneš, da nimata istega kota sprejemanja. Lahko dodaš še kakšen kartonček (levemu na desni rob senzorja) na oba ir sprejemnika. Ali pa najdeš neko snov, ki deluje obratno kot selotejp.

Kaj?

Matic/tjasa ::

Max Kek vzemi kakšnega domov! Sicer pa naj povem da je oboje relativno staro in je bil računalniški ekran kupljen primarno za računalniški ekran v drugi sobi, kar se je pa zaradi preselitve kar naenkrat z naslovom v isti sobi.... da ti pa se malo zagrenimam dan ti pa povem se da odgovarjam preko tablice, saj sem si jo privoščil ker imam prevec denarja in premajhno stanovanje da bi posvojil begunca ali dva, računalnik imam v ne kadilski sobi, najnovejši telefon ima premajhen zaslon za pisanje na forumu, prenosnika se mi pa ne da pridigati!


Se opravičujem za offtopic.

Za vse ostale, hvala za odgovore, vem da je precej nerešljiv problem, boma pa poskusil s predlogom maco-malo ta. Hvala in lep dan

Genetic ::

Mogoce bi kaksni polarizacijski filtri lahko pomagali (samo razmisljam na glas)?

Thuban ::

selotejp čez računalniški zaslon.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

wini ::

Če je pameten tv lahko uporabiš app za lg tvje, pa ti točno tisti model kateri izbereš upravljaš.
LP

freesty ::

Kot so ze rekli, ce uporabljas eno televizijo kot racunalniski monitor, enostavno prelepi IR sprejemni senzor na tej televiziji. Saj ne rabis daljinca za ta ekran. Za drugega uporabljas normalno.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

tony1 ::

Hja, rabiš daljinca tudi na monitorju, če drugega ne za volume in vklop.

Sam sem imel enak problem s Panasonicom (plazma za TV in LCD TV za monitor), in še nisem pogruntal, kako ga rešiti. No, čez leto ali dve, je baterija v daljincu toliko ošvohnela, da se, če daljinca v roki obrnem na stranico in pomerim od blizu v monitor, TV ne prižiga več... :P

freesty ::

tony1 je izjavil:

Hja, rabiš daljinca tudi na monitorju, če drugega ne za volume in vklop.

Sam sem imel enak problem s Panasonicom (plazma za TV in LCD TV za monitor), in še nisem pogruntal, kako ga rešiti. No, čez leto ali dve, je baterija v daljincu toliko ošvohnela, da se, če daljinca v roki obrnem na stranico in pomerim od blizu v monitor, TV ne prižiga več... :P


Zakaj rabis? Itak mas fizicne tipke na monitorju, enako kot na tistem za racunalnik.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

tony1 ::

Ker so premalo komot, zato so pa izumili daljinca ;)

SendID ::

Lahko pa razmišljaš tudi kaj v tej smeri:

http://mvartan.com/2014/11/25/controlli...

freesty ::

tony1 je izjavil:

Ker so premalo komot, zato so pa izumili daljinca ;)


Ce se itak usedes za mizo z racunalnikom. Da prizges ekran, niti ne rabis do konca iztegnit roke oz. je isto ali segnes po daljincu ali po gumbu za vklop.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Matic/tjasa ::

Sending. .. cisto prevec zakomplicirano, ampak hvala za odgovor

Tony1, freesty... ekran uporablajm tudi kot televizijo, tako da je vajina debata brezpredmetna.

Hvala za vse odgovore, bom poskusil s selotejpom

Lp m

fosil ::

Ali pa namesto selotejpa pred senzor postaviš škatlo/rožo/karkoli kar lahko hitro umakneš ali postaviš nazaj, glede na potrebo.
Tako je!

mihec87 ::

SendID je izjavil:

Lahko pa razmišljaš tudi kaj v tej smeri:

http://mvartan.com/2014/11/25/controlli...


Tole ne pomaga nič, tako kot univerzalni daljinec ne... Ker oba teveja uporabljata isto kodo...

Kako izgleda težava OP-ja v sobi stojita dve osebi z istim imenom rečmo Janez(to predstavlja tv-ja) potem pa se na vratih sobe pojavi oseba(ta predstavlja daljinec) in ko ta oseba zakliče Janez se oglasita/obrneta oba..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Blokada" senzorja za vklop Samsung monitorja (z vgrajenim TV sprejemnikom)?

Oddelek: Zvok in slika
12984 (859) steev
»

Ozvočenje

Oddelek: Zvok in slika
81374 (1028) Darko!
»

dva daljinca, dva tv-ja, dva problema

Oddelek: Zvok in slika
61184 (759) Han
»

Težava z daljinskim upravljalnikom, pomoč...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
138527 (8249) hodu63
»

tv - antena

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193723 (3155) Alexius Heristalski

Več podobnih tem