» »

Življenski stroški

Življenski stroški

««
14 / 14
»
»»

thramos ::

Pithlit je izjavil:

thramos je izjavil:

Heh. Če se bo "prihranek" enakomerno razdelil med vse, bodo vozači na slabšem.

In?


Nič, takoj sem za.

Pithlit ::

OK. Sam tolk da smo si na jasnem (pa lahko bič pospravim).
Life is as complicated as we make it...

matobeli ::

jype je izjavil:

Tudi v Ljubljani je podobno.


Ne ni;)
Še zdaleč ne. Uporablja se pa noge, ker je kolo preveč zamudno.

Okapi ::

Pithlit je izjavil:

Fenomenalna lokacija. Ampak res, vzdrževanje/obnova res ni mačji kašelj... sploh če si sam. Fajn bi blo met eno dejavnost tam (pa glede na to da mikro pražarne / mikro pivovarne raejo kot gobe po dežju, bi nekaj takega bilo idealno).
Obnova ne bi bila problem, če bi imel kakšen interes tam živeti. Ampak ga nimam. Kot me tudi ne zanima ukvarjati se z dejavnostjo, za katero bi rabil tak prostor. Da bi nekaj na silo počel, samo zato, ker bi bila priložnost, sem pa tudi preveč len;)

Buggy ::

Obnova ne bi bila problem, če bi imel kakšen interes tam živeti. Ampak ga nimam. Kot me tudi ne zanima ukvarjati se z dejavnostjo, za katero bi rabil tak prostor. Da bi nekaj na silo počel, samo zato, ker bi bila priložnost, sem pa tudi preveč len;)


sej ne gre za lenost, ce te stvar ne zanima in imas pac druge interese je to cisto razumljivo in prav je tako. Kot je bilo ugotovljeno ima vsak svoje zivljenske prioritete in ko tekom odlocanja dajes stvari na tehtnico, se na koncu odlocis za tisto stvar, kjer je treba sprejeti manj bolecih kompromisov...kompromisi so pa vedno...ce nisi kaksen Trump seveda :P

Jaz bi tudi najraje sel ovce in koze gojit nad Kolpsko hribovje, pa (zaenkrat) tega se ne morem udejanit.

Mufasa ::

Okapi je izjavil:

Zanimivo je tudi, da več podeželanov sili v mesto, kot meščanov na podeželje.


Zanimivo, a prav nič presenetljivo, je tudi da je v Münchnu trend ravno obraten...notr silijo mladi japiji in gastarbajterji/migranti v luknje 15-30m2 za 500-1000 na mesec, družine pa prodajajo malo večje luknje za pol miljona in se selijo v predmestja v hiše...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

jype ::

Mufasa> Zanimivo, a prav nič presenetljivo, je tudi da je v Münchnu trend ravno obraten...notr silijo mladi japiji in gastarbajterji/migranti v luknje 15-30m2 za 500-1000 na mesec, družine pa prodajajo malo večje luknje za pol miljona in se selijo v predmestja v hiše...

Ni obraten, isti je. Tebi se sicer zdi, da je tak, ampak večina družin tudi v Nemčiji želi živeti blizu kvalitetnih šol.

Mufasa ::

Ma ti si še zmer idiot

http://www.tz.de/muenchen/stadt/muenche...

vsaka "vas" z 10k+ prebivalci ima ti praktično vso infrastrukturo z ZELO kvalitetnimi gimnazijami vred...ni pa v navadi živet doma če hodiš na faks, tudi če je hotel mama samo 10km stran...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

jype ::

Mufasa> vsaka "vas" z 10k+ prebivalci ima ti praktično vso infrastrukturo z ZELO kvalitetnimi gimnazijami vred...ni pa v navadi živet doma če hodiš na faks, tudi če je hotel mama samo 10km stran...

Ah, saj res, bavarska specifika "kvalitetnih gimnazij".

Cervantes ::

Jaz sem v ljubljani prodal in se preselil na hrib.
Lahko parkiram pred zdravstvenim domom. Pred zobozdravsveno ambulanto. Če se sem naročen ob 15:10, se ob 15:15 najkasneje na vrsti.
Bankir me pokliče domov, da sem tam pustil sončne špegle.
V Mercatorju me punca zapiše, če pozabim denarnico, placam drugič.
Siol mi pride v bajto po optiki.
Pa še bi se našlo.
Ljubljana? Ha!

Zgodovina sprememb…

jype ::

Cervantes> Ljubljana? Ha!

Vse to - in še več!

No, razen optike. Tega pa res ne dobiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Cervantes ::

jype je izjavil:

Cervantes> Ljubljana? Ha!

Vse to - in še več!


.... na švedskem..?

jype ::

Cervantes> .... na švedskem..?

Ne, v Ljubljani. Tle sem preveč nov, da bi me kdo poznal.

Je pa optika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

krneki0001 ::

matobeli je izjavil:

A res? Cel wall of text moraš citirat za dvo vrstičnico? bemu mast!

Drugače pa vsem ki sovražijo mesta (Ljubljano/Maribor) samo to:
Pridte v Kranj pogledat, praktično večja vas z čisto vsem kar rabiš, s kolesom si praktično v parih minutah v "neokrnjeni naravi", peš si čez celo mesto preden rabiš ponovno na kosilo. Ljubljana je pa 20min daleč, če jo kdo že hoče.

Skratka, čisto druga kvaliteta življenja kot v Lj.



Pi*da, pa Ljubljana je mal večja vas, Kranj je zaselek. Dejte že nehat govorit, kako živite v mestih. Ma cela slovenija ni za eno normalno mesto. (pa že tako so vsi skregani med sabo)

Buggy ::

nehi no...v LJ ne rabis gajbic na parkingu postavlat, ce imas to sreco, da nimas rampe ali dovolilnice. Na vasi imam gajbico za drva od kamina za not prinest ali pa jabolka in krompir...sem za njeno drugo uporabnost zvedel sele, ko sem v mestu zivel :))

matobeli ::

krneki0001 je izjavil:


Pi*da, pa Ljubljana je mal večja vas, Kranj je zaselek. Dejte že nehat govorit, kako živite v mestih. Ma cela slovenija ni za eno normalno mesto. (pa že tako so vsi skregani med sabo)


Se strinjam, sem si enkrat poizkušal predstavljat kako v kakšnem NY živi malo revnejši sloj. Če nimajo sorodnikov kje zunaj se praktično ne premaknejo iz mesta, orenk mesta. Mogoče za dopust ali kaj podobnega.

Invictus ::

Cervantes je izjavil:

Jaz sem v ljubljani prodal in se preselil na hrib.
Lahko parkiram pred zdravstvenim domom. Pred zobozdravsveno ambulanto. Če se sem naročen ob 15:10, se ob 15:15 najkasneje na vrsti.
Bankir me pokliče domov, da sem tam pustil sončne špegle.
V Mercatorju me punca zapiše, če pozabim denarnico, placam drugič.
Siol mi pride v bajto po optiki.
Pa še bi se našlo.
Ljubljana? Ha!

Saj veš kaj je Kreslin pel o malih bogovih ;).

Ampak kot pravi slovenski pregovor, bolje biti prvi na vasi kot zadnji v mestu :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shotalick ::

jype je izjavil:

shotalick> Tudi Novo mesto je podobno. 10 min, ma kaj 10 min, 5 min in si v naravi, gozdu, travniku. Super.

Tudi v Ljubljani je podobno.


Peš, dvomim.

Cervantes ::

jype je izjavil:

Cervantes> .... na švedskem..?

Ne, v Ljubljani. Tle sem preveč nov, da bi me kdo poznal.

Je pa optika.

Sem Ljubljančan. 58let sem živel v tej (takrat) čudoviti metropoli, strogi center.
Potem so nam bližnja ministrstva pobrala parkinge pred bajto.
Potem so mi zaprli dolocene ceste, da sem sem moral voziti čez Vič, da sem prišel v Moste.
Razen v BTC ne moreš parkirati pred nobeno štacuno več.
Počasen ADSL.
Da naštevam, kakšne pyzdarije so se dogajale v bajti po denacionalizaciji (jaz sem bil sicer lastnik). Za kozlat.
Čestitam,Zoki, za najlopše mesto na svetu. Kar mogoče celo je.
Without me, bro.

Magic1 ::

Seveda je strogi center namenjen le stanovalcem in parkirnjem le teh direkt pred svoj vhod.... Kar je seveda danes za marsikoga možno in to kadarkoli, le plačat mora za dovolilnico. Raje je greznica za vse, sam da imajo pacjenti dostop z avtom kamorkoli. Človek pejt na vas živet!
Magic

Mato989 ::

Cifix63 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Tegale tukaj, ki ga motijo Goričko in Haloze ob kar se je že nekajkrat 'zahaklal', pa predlagam: danes so AC, tudi avtomobilov je v slo počasi že več, kot je ljudi - ajde riskirat par evrčkov za gorivo in ajd na en izlet na Goričko in v Haloze; garantiram, da bo komu vzelo sapo kako kvalitetno nekateri ljudje tam živijo/bivajo, v pozitivnem smislu seveda. Ni vse tako, kot poročajo noč in dan mediji. Ljudje se niti zavedajo ne kako mediji pumpajo in nevede perejo, pa ne lase, ampak mozeg! Se ve zakaj mar ne.


Daj ne bluzi, zato pa jamrajo haložani kako ni spodbude za razvoj njihovih cest in kako ni služb ker padejo ven v mestih ker je preveč potnih treba plačat itd... zato je tudi odliv ljudi v Halozah višji kot priliv kajne? Ker je tako idealno....

Glede na to da sem doma relativno blizu Halozam in da ima tam prijatelj vikend ki ga prodaja, verjemi da sem bil v Halozah večkrat kot ti, skoraj zagotovo. In dobro vem kako beden lajf je to... No lajf je super če imaš ogromno keša. ne se zavajat, če bi bilo na podeželju tako super in v Halozah in na Goričkem ipd. potem bi tam živelo vedno VEČ ljudi in ne vedno manj kajne? :)


Nič ni res kar si napisal. Zamenjaj leče na očalih, svetloba na njih se ne lomi več idealno.
Ta tvoj prijatelj po takem pač ne more imeti nekega dobrega vikenda, kvečjemu gre za en hajzlec (če si tako velikokrat v H. potem to besedo razumeš).

p.s.
Vsa SLO je Jebina in Haloze, če še nisi skužil in če smo konkretni, ok.



Poglej, dejstvo je da več ljudi sili v mesta kot pa iz mest na podeželje, to je dejstvo, če ne verjameš primerjaj število mestnih prebivalcev pred 20 leti in danes in enako naredi z kakšnimi Halozami, Goričkim, in ostalimi predeli...

Seveda je hajzlc, ampak je pa hektar in nekaj zemlje od tega več kot pol gozda z večino priključkov(elektrika in voda zagotovo) pa noben noče za 12.000€ kaj šele za 15... simpl, ker noben ne bo vlagal v haloze 80.000€+ da bo potem imel bajtico tam in se vozil v LJ v službo :)

Buggy ::

Seveda je hajzlc, ampak je pa hektar in nekaj zemlje od tega več kot pol gozda z večino priključkov(elektrika in voda zagotovo) pa noben noče za 12.000EUR kaj šele za 15... simpl, ker noben ne bo vlagal v haloze 80.000EUR+ da bo potem imel bajtico tam in se vozil v LJ v službo :)


zakaj bi pa kaj takega kupoval, da bi se pol v lj vozil!?!

Sej na Kocevskem so tud domacije pred leti v dolgotrajni najem za male pare dajal, je potrebo imet idejo in zivet s tem.
Poznam cloveka, ki je v LJ pustil vse, zdaj ima pa na tem koncu zelo perspektivo konjerejo (meso), jahalno solo s turizmom in vzrejo dirkalnih konj. Vse ima svoj prostor in cas!

iKst ::

krneki0001 je izjavil:

matobeli je izjavil:

A res? Cel wall of text moraš citirat za dvo vrstičnico? bemu mast!

Drugače pa vsem ki sovražijo mesta (Ljubljano/Maribor) samo to:
Pridte v Kranj pogledat, praktično večja vas z čisto vsem kar rabiš, s kolesom si praktično v parih minutah v "neokrnjeni naravi", peš si čez celo mesto preden rabiš ponovno na kosilo. Ljubljana je pa 20min daleč, če jo kdo že hoče.

Skratka, čisto druga kvaliteta življenja kot v Lj.



Pi*da, pa Ljubljana je mal večja vas, Kranj je zaselek. Dejte že nehat govorit, kako živite v mestih. Ma cela slovenija ni za eno normalno mesto. (pa že tako so vsi skregani med sabo)


Ah, dej no.

Tukaj je seznam mest v USA pa poglej kam se po prebivalcih uvršča Ljubljana.

List of United States cities by population @ Wikipedia

Invictus ::

iKst je izjavil:


Ah, dej no.

Tukaj je seznam mest v USA pa poglej kam se po prebivalcih uvršča Ljubljana.

List of United States cities by population @ Wikipedia

Če primerjamo tista ameriška mesta, ki so primerljiva z Ljubljano, so v bistvu še večje vasi.

Tam imaš bogate zaprte soseske, nekaj sosesk srednjega razreda z bogimi bajtami, raja se pa znajde po svoje. ponavadi v opuščenih soseskah, daleč od vsega.

Edina zabava so kaki nakupovalni centri. Razdalja do nekih normalnih zadev za naše pojme je enormna in zahteva da preprosto prespiš. Med tednom pa tako samo hodiš v službo in domov.

Mesta centrov kot v Evropi sploh nimajo. Kaj šele da bi se med tednom sprehodil, ali zapeljal z javnim prometom nekam na pir. Pozabi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Buggy je izjavil:

Seveda je hajzlc, ampak je pa hektar in nekaj zemlje od tega več kot pol gozda z večino priključkov(elektrika in voda zagotovo) pa noben noče za 12.000EUR kaj šele za 15... simpl, ker noben ne bo vlagal v haloze 80.000EUR+ da bo potem imel bajtico tam in se vozil v LJ v službo :)


zakaj bi pa kaj takega kupoval, da bi se pol v lj vozil!?!

Sej na Kocevskem so tud domacije pred leti v dolgotrajni najem za male pare dajal, je potrebo imet idejo in zivet s tem.
Poznam cloveka, ki je v LJ pustil vse, zdaj ima pa na tem koncu zelo perspektivo konjerejo (meso), jahalno solo s turizmom in vzrejo dirkalnih konj. Vse ima svoj prostor in cas!


Saj to ravno razlagam, da ker ni služb se večina raje odloči kupit v mestu zelo blizu mesta, kot pa (četudi poceni) nekje v vuko....... Ja ti poznaš človeka... kako super, kakšen pa je tok overall, ne na enem človeku, dejstvo je da več ljudi iz podeželja sili v mesto kot obratno. En primer ne pove nič, poglej realno celostno.

krneki0001 ::

iKst je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

matobeli je izjavil:

A res? Cel wall of text moraš citirat za dvo vrstičnico? bemu mast!

Drugače pa vsem ki sovražijo mesta (Ljubljano/Maribor) samo to:
Pridte v Kranj pogledat, praktično večja vas z čisto vsem kar rabiš, s kolesom si praktično v parih minutah v "neokrnjeni naravi", peš si čez celo mesto preden rabiš ponovno na kosilo. Ljubljana je pa 20min daleč, če jo kdo že hoče.

Skratka, čisto druga kvaliteta življenja kot v Lj.



Pi*da, pa Ljubljana je mal večja vas, Kranj je zaselek. Dejte že nehat govorit, kako živite v mestih. Ma cela slovenija ni za eno normalno mesto. (pa že tako so vsi skregani med sabo)


Ah, dej no.

Tukaj je seznam mest v USA pa poglej kam se po prebivalcih uvršča Ljubljana.

List of United States cities by population @ Wikipedia


Ja, edini žur v takih zaselkih pri američanih je, ko se vsi skupaj odpravijo do prve blatne jame in pridejo še iz petdesetih ostalih zaselkov, pa skupaj zažurajo takole:

iKst ::

Invictus je izjavil:

iKst je izjavil:


Ah, dej no.

Tukaj je seznam mest v USA pa poglej kam se po prebivalcih uvršča Ljubljana.

List of United States cities by population @ Wikipedia

Če primerjamo tista ameriška mesta, ki so primerljiva z Ljubljano, so v bistvu še večje vasi.

Tam imaš bogate zaprte soseske, nekaj sosesk srednjega razreda z bogimi bajtami, raja se pa znajde po svoje. ponavadi v opuščenih soseskah, daleč od vsega.

Edina zabava so kaki nakupovalni centri. Razdalja do nekih normalnih zadev za naše pojme je enormna in zahteva da preprosto prespiš. Med tednom pa tako samo hodiš v službo in domov.

Mesta centrov kot v Evropi sploh nimajo. Kaj šele da bi se med tednom sprehodil, ali zapeljal z javnim prometom nekam na pir. Pozabi.


Malo preveč posplošuješ.

Veliko sem prehodil in prevozil vzhodno obalo pa se ne morem strinjati s tabo. Worcester, Springfield, Providence, Stamford, Hartford, Buffalo... To so vse mesta precej podobna evropskim. Če živiš v centru imaš walking distance do pubov in ostalega dogajanja. Če živiš na obrobju, se z avtom pelješ 5, 10 minut do centra (toliko kot iz Črnuč do centra). Drugih delov ZDA ne poznam tako podrobno, ampak dvomim, da je kaj bistveno drugače.

Kar se razdalji tiče.
Buffalo, NY ima glede na wikipedijo površino 136km2 (od tega 31km2 vode)
Ljubljana, SLO ima glede na wikipedijo površino 163km2

Število prebivalcev podobno.


Ne vem no. Meni se zdi Ljubljana čisto OK mesto. Pa Maribor, Koper, Celje tudi. Ne vem od kje ideja, da mora imeti mesto 10M prebivalcev.

invisuu ::

iKst je izjavil:


Ne vem no. Meni se zdi Ljubljana čisto OK mesto. Pa Maribor, Koper, Celje tudi. Ne vem od kje ideja, da mora imeti mesto 10M prebivalcev.


Najbrz je bolj ciljal na lokal patriotizem, ki je v Sloveniji prisoten in hkrati absolutno debilen. Ko kogarkoli slišim govoriti kako je eno mesto zakon (recimo LJ, MB) in drugo zanič (MB, LJ) avtomatično privzamem, da je oseba debilna. Primer: Jype.

V Sloveniji dejansko v celi državi nimamo dovolj ljudi, da bi se lahko primerjali s kakšnim svetovnim velemestom. Ni pa nič narobe s temi mesti, meni se zdi skoraj cela Slovenija izjemno lepa in odlična lokacija za življenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: invisuu ()

thramos ::

iKst je izjavil:

Ne vem no. Meni se zdi Ljubljana čisto OK mesto. Pa Maribor, Koper, Celje tudi. Ne vem od kje ideja, da mora imeti mesto 10M prebivalcev.


Od tam, kjer želiš vsakodnevno kulturno dogajanje, različne glasbene koncerte in razstave ... dobre in poceni letalske povezave po svetu ... raznoliko in avtentično kuhinjo ... Vsega tega je v slovenskih (ali pa tujih podobne velikosti) mestih bistveno manj kot v velemestih.

Še v Ljubljani si bil konec koncev pred parimi leti praktično obsojen na pivo Union/Laško in kavo Barcafe/Illy in se šele v zadnjem času stvari obračajo na boljše. Recimo pivnic z 30 piv na pipi pa tako ali tako ne bomo videli. Manjša mesta pa sploh.

Pa ne da je sedaj vse narobe z našimi mesti, ampak pri ponudbi, kjer je pomembna ekonomija obsega, pač zaostajajo za večjimi. S čimer ni nič narobe, ker je verjetno večini Slovencev bolj pomembno, da ob Unionu gleda ježa na svojem vrtu, kot preizkušanje novih vrst piva.

Okapi ::

V Kra-kraju so imeli že pred 25 leti 50+ različnih pirov (ne sicer točenih).

iKst ::

Velemesto res ni, ampak tudi po EU in USA ne obstajajo samo multimilionske metropole in vasi, je še kaj vmes.

thramos ::

Okapi je izjavil:

V Kra-kraju so imeli že pred 25 leti 50+ različnih pirov (ne sicer točenih).


Res? Ko sem sam hodil tja, mi je bil pomemben samo Union. ;)

No, tudi v Irishu imajo že 10+ let ogromno različnih pirov in zadnje čase 10+ na pipi, pa vseeno upam, da je poanta jasna.

Če si si recimo želel ogledati zanimivo razstavo, kjer avtorji pravijo:
Ne le ljubljanska, vsa slovenska stanovanja so,..., v primerjavi z razvitejšimi državami EU majhna, težko dostopna ...
je bilo potrebno v Ljubljano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

hruske ::

Tole s pivi ima večje razsežnosti, ker gre za to, da se je ljudem - predvsem ponudnikom - odprlo, da si ljudje želijo prave izbire, ne samo binarne. Komaj čakam na to še na kakem drugem področju.
Rad imam tole državico. <3

invisuu ::

hruske je izjavil:

Tole s pivi ima večje razsežnosti, ker gre za to, da se je ljudem - predvsem ponudnikom - odprlo, da si ljudje želijo prave izbire, ne samo binarne. Komaj čakam na to še na kakem drugem področju.


Sicer si najbrž z "drugim področjem" mislil ne-pivo, a tudi v Mariboru imamo kar nekaj lokalov, kjer je možno sprobati 70+ različnih piv. Je pa res, da ne točenih.

Problem je predvsem v kritični masi ljudi. Enostavno v Sloveniji ni dovolj ljudi, da bi lahko živela trgovina z...recimo različnimi vrstami plastelina. V kakšni Pragi imaš trgovine velikost hoferja samo za oreščke, recimo.

krneki0001 ::

invisuu je izjavil:

Enostavno v Sloveniji ni dovolj ljudi, da bi lahko živela trgovina z...recimo različnimi vrstami plastelina.


Predvsem je dovolj otrok in otrok po duši, da sta v ljubljani vsaj 2 taki trgovini.

Okapi ::

To je bil samo primer, če nisi opazil. Dejstvo je, da je ne samo Ljubljana, ampak cela Slovenija premajhna za marsikatero specializirano trgovino, še zlasti za artikle, po katerih ni ravno veliko povpraševanja. Upam recimo, da bo pred nekaj meseci odprta edina specializirana trgovina z viskiji preživela. Se pa ne bom nič čudil, če ne bo.

matobeli ::

Res je pa da bi zgolj bilo fino če je fizična trgovina. Danes dobiš več stvari na netu, oziroma fizične trgovine stvar sicer prodajajo, potem je pa ni na zalogi in spet čakaš :)

Okapi ::

Problem je tudi, ker fizična trgovina težko s ceno konkurira spletni. In gredo ljudje mehansko tipkovnico preizkusit v trgovino, kupijo jo pa za par evrov ceneje na spletu, potem se pa čudijo, zakaj je izbira mehanskih tipkovnic pri nas v trgovinah majhna.

invisuu ::

krneki0001 je izjavil:

invisuu je izjavil:

Enostavno v Sloveniji ni dovolj ljudi, da bi lahko živela trgovina z...recimo različnimi vrstami plastelina.


Predvsem je dovolj otrok in otrok po duši, da sta v ljubljani vsaj 2 taki trgovini.


Resno? Kako zakon. Ampak ja, to je res bil samo primer in ce se to lahko gres kjerkoli v Sloveniji je to samo Ljubljana. Maribor, kot drugo najvecje slovensko mesto, je recimo zal moralo zapreti specializirano trgovino za Lego kocke. Skoda, resnicno skoda za moje pojme, ampak tako pac imamo. Nedvomno je s tem povezana tudi bistveno nizja kupna moc na stajerskem kot v osrednji Sloveniji, ampak vseeno mislim, da je primarni krivec za to malostevilcno prebivalstvo.

Jaz sicer vedno skusam podpreti taksne trgovinice, ceprav mi je popolnoma jasno, da je to v nasprotju s kapitalizmom, ampak mi je enostavno tako kul, da imamo specializirano trgovino z ekskluzivnimi uvozenimi pivi v MB, na primer. Pa eno s hladno stiskanimi kavami. Ampak ena oseba pac ne more financno podpreti taksnih majhnih trgovin.

Okapi je tudi dal dober primer, recimo.

krneki0001 ::

Za lego kocke imaš www.kocke.si. V ljubljani je lego kock tudi bolj malo, oziroma izbor kock je zelo majhen. Največ do 30 različnih kompletov (in po mojem izboru noben za na mojo nogo).

V bistvu so vsi uvozniki taki ratal, da nabavijo 3 različne complete, in potem to potalajo vsem trgovinam v sloveniji. Recimo merrell ima modelov čevljev vsaj 300 različnih parov. V sloveniji pa ne vem, če je 10 različnih modelov v prodaji.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

invisuu je izjavil:

Maribor, kot drugo najvecje slovensko mesto, je recimo zal moralo zapreti specializirano trgovino za Lego kocke. Skoda, resnicno skoda za moje pojme, ampak tako pac imamo. Nedvomno je s tem povezana tudi bistveno nizja kupna moc na stajerskem kot v osrednji Sloveniji, ampak vseeno mislim, da je primarni krivec za to malostevilcno prebivalstvo.
.



Ljudje niso osli, da bi preplečevali. Tisti odstotek ALOF ni omembe vreden. Takšna trgovina ne more preživeti.

Mato989 ::

bambam20 je izjavil:

invisuu je izjavil:

Maribor, kot drugo najvecje slovensko mesto, je recimo zal moralo zapreti specializirano trgovino za Lego kocke. Skoda, resnicno skoda za moje pojme, ampak tako pac imamo. Nedvomno je s tem povezana tudi bistveno nizja kupna moc na stajerskem kot v osrednji Sloveniji, ampak vseeno mislim, da je primarni krivec za to malostevilcno prebivalstvo.
.



Ljudje niso osli, da bi preplečevali. Tisti odstotek ALOF ni omembe vreden. Takšna trgovina ne more preživeti.



Vedno vsako stvar tehnično gledano "preplačaš" ker je v vsaki zadevi RVC... ampak dokler bomo ljudje gledali skoz da ne bi "preplačevali" (kar je po svoje prav po drugi strani pa totalno narobe) v smislu da ej nekje ceneje se potem zgodi da se pač naše trgovine zapirajo in potem je to začaran krog, pol pa jamrate ko realni sektor zapira vrata :) in kao ni šihtov. seveda ni, če bi vsi imeli max 1,5% maržo kot nekje na mimovrstah ali pa na aliexpress.... medtem ko ne razumete(ne ti, nasploh pač) da če ma nekdo 1,5% maržo dela pač na količino ampak to si lahko privošči vlki trg kot je Nemčija ali USA ali Kitajska. Ne pa neka Slovenija.

Ne more lokalni PC samostojni podjetnik tebi prodajat stvar z nekaj odstotki RVCja, ker ma več dela da to naroči (majhne količine) in še več dela ko mu ti nosiš in mora reklamirat (plača poštnino) skratka nima smisla.

in tega je nešteto.


Kar je največja rak rana življenskih stroškov je pa ravno VIŠINA fiksnih stroškov, omrežnin, odvoza smeti, ipd. zadev. Namreč če tebe cel mesec ni doma plačaš elektrike še vedno tam 25EUR+ zaradi omrežnine ipd. pa odvoz četudi nič ne smetiš itd... to se meni zdi najbolj sporno, se spomnim en mesec sem striktno probal zmanjšat porabo električne energije, sem znižal za 8EUR račun, ker je 75% nekih davkov, omrežnin, prispevkov za zeleno energijo ipd. Se pravi nima smisla, zajebavaš se da bi prihrano ampak vso to sranje ostane.

Enako se zdaj dogaja v MBju, spet bi radi vodovod gradili na najlažji način, torej FIKSNO dajmo povečat položnice ki jih ljudje MORAJO plačevat, kako enostavno, kako preprosto, kako vredno doktorata Ekonomije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()
««
14 / 14
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43274489 (60288) damirj79
»

Najem stanovanja, blok vs hiša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8621808 (16656) BorutO
»

Iti na "svoje" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13326401 (23310) bender rodri

Več podobnih tem