» »

Življenski stroški

Življenski stroški

««
13 / 14
»»

m0LN4r ::

Aja pa suseda prinese vsako soboto neko fensi pecivo zvecer za jest, kr kul.
Sosedi rusi so naju pa za novo leto povabili na ognjemet in spekli Saslik...
Ni pa vsepovsod tako. Verjetno v velemestih sploh ne.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

Tam kleni zavedni Slovenci s kalašniki streljajo na sosede in policijo.

jah, vsak ima svoje ventile. normalni ljudje agresijo kažejo navzven, na zahodu pa navznoter s samomori ker jim je potrošništvo že čisto zmešalo možgane, za kapljo čez rob pa dobijo zvrhano mero feministične, homosexualne in multikulti norije...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

matobeli ::

Ker je veliko bolje umret če zraven še koga zraven odpelješ, sploh če je to nekdo ki je tam po uradni dolžnosti?

Cifix63 ::

m0LN4r je izjavil:

Aja pa suseda prinese vsako soboto neko fensi pecivo zvecer za jest, kr kul.
Sosedi rusi so naju pa za novo leto povabili na ognjemet in spekli Saslik...
Ni pa vsepovsod tako. Verjetno v velemestih sploh ne.


Zelo prisrčno!
Ne vem zakaj je ta naša dežela na senčni strani Alp tako drugačna, mislim na ljudi, to na nečem mora ležati, to razmišljanje, to tožarjenje, foušija, zahrbtnost in podobne Negative. Hmm ali leži to v genetskem izhodišču ali pa po moje bolj verjetno na zgodovinskih izkušnjah (vselej hlapci in podjarmljeni).
To si nekje v D. ali ne, Hamburg?

Sam sem nekoč živel v D., zelo mi je ležala njihova izjemna natančnost, redoljubnost in beseda, ki se ne požre kar tako, in veliko tega imam še vedno v sebi (del tega imel v sebi seveda že pred tem) kar mi je tukaj žal samo v oviro! Spoznal sem ljudi iz skoraj vsega sveta (USA, CAN, AU, JPN, ITA, SPA, Brasil, Argentina, RUS itn)..Z nikomer nisem imel nikoli najmanjšega konflikta, dočim z našimi pa ni bilo ravno tako, žal..zato sem se, ko sem to dojel, popolnoma prepustil tujcem.
Ena moja hči je že pred leti zapustila našo deželo, druga jo bo kmalu.
Slab signal za mojo deželo, zelo slab.

m0LN4r ::

Da nebos mislis, da so slovenci v tujini drugacni:
Sem bil v Korona Cirkusu z drużino in potem ker smo pač v Nemčiji oziroma natančneje v Miesbach šele drugo leto in ne poznamo Slovencev tukaj smo se oglasili proti vačeru še v Slovenskem cerkvenem uradu, ker sem slišal, da se tam da srecati Slovence wink počutje no res je bilo tam okoli 30 ljudi tam toda mobenih otrok in baje da je bila nekakšna maša tam v enem prostoru wink počutje Skratka tam so se vsi poznali med seboj in so nas gledali kot da smo vesolci oziroma tisti neprimeren občutek kaj pa vi tukaj išcete ? No zadrżali smo se res samo kratek čas saj smo bili deleżni polno vzvišanih, ignorantskih, in ledenih pogledov frown počutje Tako da se sprašujem ali smo Slovenci res takšni ali v.t.f se dogaja tem Slovencem tukaj v Nemčiji ?

Najboljsi odgovor:
haha. pa naj kdo reče, da vas niso sprejeli kot, če bi bili doma. Feel like Home Experience smile čutko

Sem citiral, kr iz skupine slovencev v tujini, da vidijo sliko tudi tisti, ki niso tam. Boljse nebi znal opisat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Pithlit ::

Mato989 je izjavil:

Kaj je to fer cena?

Cena česa?

Mato989 je izjavil:

ne vem kaj je katastrofalnega pri 12m2 za 300€ na kvadrat, še to ne, ko pa "samo" zamaka....

Tebi ne bi škodilo dejansko brat na kaj odgovarjaš.

Gre se za razvalino. Uporabljala se je kot senik. Streha je kartonasta valovitka... pa jo pol manjka. V to razvalino zadnjih 40 let nihče ni vložil niti centa. Zamaka pa _meni_... lastnica pa raje kot da bi to sama popravila (ker _meni_ dela škodo) bi to prodala za 3k€. Stvar ni vredna nič (niti toliko kot je parcela... ker podiranje več stane). Sej meni ni problem, se bomo pač prek odvetnikov pogovarjal. Bo lepo ko bo morala poleg svoje podrtije sanirat še mojo bajto.
Life is as complicated as we make it...

Tilen ::

lastnica pa raje kot da bi to sama popravila (ker _meni_ dela škodo) bi to prodala za 3kEUR. Stvar ni vredna nič (niti toliko kot je parcela... ker podiranje več stane).


Kako naj popravi, če nima denarja? Bi ti samovoljno popravila streho razvaline, če bi sosedu zamakalo? Sploh veš koliko stane streha? Mene ne čudi, da bi lastnica vse skupaj raje prodala za 3000 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Pithlit ::

Aja? Torej jaz lahko nekomu drugemu delam škodo če nimam keša za poskrbet za to da se škoda ne dela? Marička ste eni...

In ne, denarja ima čisto dovolj. Pa poleg tega je bil moj predlog da mi prepusti razvalino pa jo jaz zrihtam. Za 3k je pa ne bo prodala. Kot že povedano, vredna ni nič. Sam je težko prebrat, raj nabijat... saj je ja nepremičnina.
Life is as complicated as we make it...

;-) ::

Pithlit je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Kaj je to fer cena?

Cena česa?

Mato989 je izjavil:

ne vem kaj je katastrofalnega pri 12m2 za 300€ na kvadrat, še to ne, ko pa "samo" zamaka....

Tebi ne bi škodilo dejansko brat na kaj odgovarjaš.

Gre se za razvalino. Uporabljala se je kot senik. Streha je kartonasta valovitka... pa jo pol manjka. V to razvalino zadnjih 40 let nihče ni vložil niti centa. Zamaka pa _meni_... lastnica pa raje kot da bi to sama popravila (ker _meni_ dela škodo) bi to prodala za 3k€. Stvar ni vredna nič (niti toliko kot je parcela... ker podiranje več stane). Sej meni ni problem, se bomo pač prek odvetnikov pogovarjal. Bo lepo ko bo morala poleg svoje podrtije sanirat še mojo bajto.

čuj, če prodaja za 3k€ pa kakorkoli si že zadevo opisal se zanimam za nakup, ti pa lahko potem koristiš po svoji volji, morda mi kdaj prav pride ;)

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:

In tocno tle je ena prednost stanovanj. Sestanek, vecinski glas, done.

V hisi pa, ce se 6 proti 2 si pa fucked.

Tudi v blokih za določene zadeve rabiš skoraj 100% soglasje.

thramos je izjavil:

Kar ne spremeni dejstva, da so razmere v Sloveniji slabše, kot v zahodni Evropi. Trol, kot si, pa bo vsekakor lahko užival v drugačnih rezultatih, če bo primerjal Slovenijo z izbranimi velemesti zahodne Evrope.

Kar seveda ni res, kar ti potrdi vsak, ki je kdaj bil čez mejo. In tam živel.

Zahodna Evropa je specifična.

Če imaš denar, lahko živiš v dobrem okolju. Če ga nimaš, you're fucked ...

Za Anglijo ti lahko sam povem. Eno uro vožnje z vlakom v London, dobiš nepremičnino dobesedno za džabe. Ceneje kot pri nas. Ampak to so spalna naselja brez nekih dodatkov. Edino kar je tam, je šola. Vse ostalo je eno uro stran. Minimalno. Imaš mesteca, kjer je visok standard. Ustrezne so potem cene nepremičnin.

Za Nemčijo in Belgijo velja enako.

V Sloveniji je pač nek povprečen standard, ki ga niti ne moreš ne vem koliko dvigniti, razen če ne kupiš celega fuka zemlje in gor postaviš bajto. Luksuznih/nadstandardnih naselij ni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jalovec09 ::

Slovenija je najdražja država v Evropi, povprečna delavska plača 750 evrov neto.
Pri nas na vasi, 10km izven vsega se prodaja manjša hiša in parcela za 150.000 evrov, hiša je zapuščena že dobrih 5 let, nima ograje, zanemarjeno.
Tista aprcela je vredna 20.000 evrov, hiša max.60.000 evrov, tko da nekje 90.000 evrov je realan cena ne pa 150.000 evrov.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Za Anglijo ti lahko sam povem. Eno uro vožnje z vlakom v London, dobiš nepremičnino dobesedno za džabe. Ceneje kot pri nas. Ampak to so spalna naselja brez nekih dodatkov. Edino kar je tam, je šola. Vse ostalo je eno uro stran. Minimalno. Imaš mesteca, kjer je visok standard. Ustrezne so potem cene nepremičnin.


Saj v Sloveniji dobiš dobro uro stran tudi nepremičnino za džabe, Goričko, Haloze ipd.... izvoli, hiše potrebne obnov strehe in fasad + 1 hektar parcele tam okrog 10.000€-13.000€.... to ni niti 2 leti minimalcev... sploh če maš keš se shendlaš hitro.

Samo vi bi živeli v predmestju LJ, Celja, Kopra imeli lepo ravnico pa ceno nepremičnine maks 50.000€ to pa res ne gre skozi v Sloveniji, se strinjam, hkrati pa se enako strinjam da je neumnost ko so prazne "vile" in hiše ki propadajo hočejo pa nenormalne cene za njih, ampak to bi že zdavnaj rešli če bi bila volja, pri nepremičninskem davku je treba dat za 2,3,4,5 nepremičnino N+5%.... kjer je N procent od prve nepremičnine ki pa ne sme bit višji od 0,2%.... pa bi v 5 letih pol Slovenije kuplo nepremičnine, ker noben ne bi mel 3 nepremičnin da bi za 2. in 3. plačeval 5,2 in 10,2% davka... garant.

Izbrisan_Acc ::

Da še jest dodam svojih 5 centov. Rojen sm v bajti na vasi. Nimam mnenja. Tko je pač blo in na to nisem mel vpliva. Drucga nisem poznal.
Pr ene 30ih sm se v navalu velike neumnosti zarad ene babe odselu v Lj. v blok. Flat sva kupila(!). Men so se tista leta zdela, kot da živim v peklu. Mogoče boste rekl, da pretiravam ampak par stvari, ki mi zdele pridejo na pamet:

-vsak dan, non stop, večkrat na dan, grebenje in živciranje za parkplace. Porivanje avta v nemogoče prostore. Sekiranje al bo,...al ne bo. Poleg tega v mestu posod plačuješ parkirnino. Rešitev je itak avtobus in to, da se odpoveš avtu. ... Ne vem za vas, ampak jest avta ne dam ... Mislm sej nisem star 15let da bom folk okol žical, da me potem kam pele alpa čakal na avtobus. Tega ljudje izven Lj. pač nismo navajeni. Avtobus je za otroke in upokojence k majo cajt. Dec brez avta je napol invalid.
-sosedje v bloku. tega tut sploh nisem bil navajen, ...poslusat sosedo nad tabo, ko ščije, fotra spodej k se dere, enga drucga k nabija muzko, vadi bobne,... V bloku s par 100 folka skos nekdo nekej zganja. Hočeš al nočeš, v bloku nisi sam.
-smrad in zatohlost. Če odpreš okna vohaš smrdeče lublanske ulice. Če zapreš, smrdijo odtoki, ventilacija, smeti, sosedovo sranje...
-nobene svetlobe, utesnjenost na 70m2. Ko enkat živite v 500m2 bajti je it na 70m2 kratkomalo mem.
-nobenga prostora! Kaj ti bo flat za 200k, če morš pa kolo nosit v spalnco.
-kje je klet? delavnica za ustvarjanje? garaža za avto popravlat, kej prčkat, nardit ptičjo hiško? Prostor za žar? V bloku je klet velika 2m2 in še to ti dodatno računajo. Kao nadstandard.
-kam greš pržgat cigaret, če nimaš balkona? Zliftom 10 štukov dol in čez 5vrat.
-kam greš sušit cunje? Cel dan vohaš tisto plesnivo vlažno žehto, k jo maš obešeno pred TVjam. Posod se ti nardi plesen.
-blok ni tvoj. Preden karkol delaš moraš opozorit sostanovalce.
-stroški! Zdej me bo kdo na križ prbil, ampak za 70m2 flat sm plačval kvečem isto kot za bajto z ogrevanjem na drva. Nikol manj. V bloku sm plaćval še plin, več elektrike zarad klime, pa hišnika, pa neke sklade za obnovo, sklade za fasado, uporabo kleti, uporabo kvajest vem česa še. Sej se ne spomnem več, ampak blo je položnica na položnico.
-obupen promet. Zastoji. Na vasi, ko se odločiš, da nekam greš se vsedeš v avto in greš. V Lj. v bloku sm moral najprej vsaj 5minut šetat do avta in se 15minut furat ven iz centra.
-treba je hodit "dol". Za nest smeti, poštarja, obiskovalce, na čik, psa pelat....
-V blok spravit sedežne, omare, okna, velik TV, hladilnik,... je v večini primerov kr velik podvig.
-Vrt! Kje maš v bloku vrt? Feeling k ti zraste paradajz, zorijo slive, ... pride kakšen ježek pred vrata je neprecenljiv.
-V mestu ni nobene narave. Ne,..Tivoli ni "narava" in 50m2 travce pred blokom tut ni "narava". Doma sem bil navajen vsak dan šibat v hrib in vsaj enkrat na teden ćez 2000m. V Lj. se mi ni dal vozit 1 uro do prve resne gmajne. Tek v pajkicah na Rožnik mi pa pač ni moja skodelica čaja,....
-Težko si lastiš normalno velicga psa... No, lahko si ga, trpijo pa vsi vpleteni.
-Če pride k nekomu v tvojmu flatu obisk, se morajo vsi ukvarjat z njim, ker it nimaš nikamor. Lahko greš ven.
-Klošarji in narkomani, ki pred blokom brskajo po smeteh.
-Muslimani. Ja! V določenih soseskah v Lj. je ob petkih že alaahhh akbar na zvočnikih.....
-Folk v mestu ni po mojem okusu. Itak ne gre vse v isti koš metat, ampak kar sem jih jest spoznal, so bli vsi eni kao full uspešni wannabiji. Folk k je hodu na večerje za 100e in si sposojal dnar konc mesca da je mel za položnice. Folk k je kupval avte in bil na socialni... Folk k je skos nekje visel in ni vedu kva bi sam s sabo. ...ne vem... Ne po mojem okusu.
-pa še ena stvar, ki ni zanemarljiva. Sami stroški živlenja v Lj. so višji. Pa ne bi kle primerjal merkatorjeve košarice pa to. Ampak bl se gre za lajfstyle. Kofetkanje, koncerti, cunje... To se mi zdi, da izven Lj. ne pride tok do izraza.

Stvar mi je zlo hitro prebila in kmal sem šel nazaj na vas. Začel sm gradit bajto. Sam! Z delavsko plačo. Zajeban je, sam se da. Kvaliteta živlenja je pa neprimerljiva. U bistvu ma bajta vse kar sm klele naštel, da mi v bloku ni štimal. Ne vem, zdejle mi noben minus ne pride na pamet. Mogoče bom v drugem postu kej napisal o tem. Uglavnem če človek rad dela splih ni kej za razmišlat. Jest velik rajš kej delam na bajti, kot pa sedim ob lublanci in srebam predrag kofe. Verjamem pa, da folk, k se jim v lajfu pač ne da, vidi v enem flatu v bloku enostavnejšo rešitev. Pač bodo tisto kupl/plačal in šli naprej sedet v kafič.

Bryn ::

Izbrisan_Acc je izjavil:

Da še jest dodam svojih 5 centov. Rojen sm v bajti na vasi. Nimam mnenja. Tko je pač blo in na to nisem mel vpliva. Drucga nisem poznal.
Pr ene 30ih sm se v navalu velike neumnosti zarad ene babe odselu v Lj. v blok. Flat sva kupila(!). Men so se tista leta zdela, kot da živim v peklu. Mogoče boste rekl, da pretiravam ampak par stvari, ki mi zdele pridejo na pamet:

-vsak dan, non stop, večkrat na dan, grebenje in živciranje za parkplace. Porivanje avta v nemogoče prostore. Sekiranje al bo,...al ne bo. Poleg tega v mestu posod plačuješ parkirnino. Rešitev je itak avtobus in to, da se odpoveš avtu. ... Ne vem za vas, ampak jest avta ne dam ... Mislm sej nisem star 15let da bom folk okol žical, da me potem kam pele alpa čakal na avtobus. Tega ljudje izven Lj. pač nismo navajeni. Avtobus je za otroke in upokojence k majo cajt. Dec brez avta je napol invalid.
-sosedje v bloku. tega tut sploh nisem bil navajen, ...poslusat sosedo nad tabo, ko ščije, fotra spodej k se dere, enga drucga k nabija muzko, vadi bobne,... V bloku s par 100 folka skos nekdo nekej zganja. Hočeš al nočeš, v bloku nisi sam.
-smrad in zatohlost. Če odpreš okna vohaš smrdeče lublanske ulice. Če zapreš, smrdijo odtoki, ventilacija, smeti, sosedovo sranje...
-nobene svetlobe, utesnjenost na 70m2. Ko enkat živite v 500m2 bajti je it na 70m2 kratkomalo mem.
-nobenga prostora! Kaj ti bo flat za 200k, če morš pa kolo nosit v spalnco.
-kje je klet? delavnica za ustvarjanje? garaža za avto popravlat, kej prčkat, nardit ptičjo hiško? Prostor za žar? V bloku je klet velika 2m2 in še to ti dodatno računajo. Kao nadstandard.
-kam greš pržgat cigaret, če nimaš balkona? Zliftom 10 štukov dol in čez 5vrat.
-kam greš sušit cunje? Cel dan vohaš tisto plesnivo vlažno žehto, k jo maš obešeno pred TVjam. Posod se ti nardi plesen.
-blok ni tvoj. Preden karkol delaš moraš opozorit sostanovalce.
-stroški! Zdej me bo kdo na križ prbil, ampak za 70m2 flat sm plačval kvečem isto kot za bajto z ogrevanjem na drva. Nikol manj. V bloku sm plaćval še plin, več elektrike zarad klime, pa hišnika, pa neke sklade za obnovo, sklade za fasado, uporabo kleti, uporabo kvajest vem česa še. Sej se ne spomnem več, ampak blo je položnica na položnico.
-obupen promet. Zastoji. Na vasi, ko se odločiš, da nekam greš se vsedeš v avto in greš. V Lj. v bloku sm moral najprej vsaj 5minut šetat do avta in se 15minut furat ven iz centra.
-treba je hodit "dol". Za nest smeti, poštarja, obiskovalce, na čik, psa pelat....
-V blok spravit sedežne, omare, okna, velik TV, hladilnik,... je v večini primerov kr velik podvig.
-Vrt! Kje maš v bloku vrt? Feeling k ti zraste paradajz, zorijo slive, ... pride kakšen ježek pred vrata je neprecenljiv.
-V mestu ni nobene narave. Ne,..Tivoli ni "narava" in 50m2 travce pred blokom tut ni "narava". Doma sem bil navajen vsak dan šibat v hrib in vsaj enkrat na teden ćez 2000m. V Lj. se mi ni dal vozit 1 uro do prve resne gmajne. Tek v pajkicah na Rožnik mi pa pač ni moja skodelica čaja,....
-Težko si lastiš normalno velicga psa... No, lahko si ga, trpijo pa vsi vpleteni.
-Če pride k nekomu v tvojmu flatu obisk, se morajo vsi ukvarjat z njim, ker it nimaš nikamor. Lahko greš ven.
-Klošarji in narkomani, ki pred blokom brskajo po smeteh.
-Muslimani. Ja! V določenih soseskah v Lj. je ob petkih že alaahhh akbar na zvočnikih.....
-Folk v mestu ni po mojem okusu. Itak ne gre vse v isti koš metat, ampak kar sem jih jest spoznal, so bli vsi eni kao full uspešni wannabiji. Folk k je hodu na večerje za 100e in si sposojal dnar konc mesca da je mel za položnice. Folk k je kupval avte in bil na socialni... Folk k je skos nekje visel in ni vedu kva bi sam s sabo. ...ne vem... Ne po mojem okusu.
-pa še ena stvar, ki ni zanemarljiva. Sami stroški živlenja v Lj. so višji. Pa ne bi kle primerjal merkatorjeve košarice pa to. Ampak bl se gre za lajfstyle. Kofetkanje, koncerti, cunje... To se mi zdi, da izven Lj. ne pride tok do izraza.

Stvar mi je zlo hitro prebila in kmal sem šel nazaj na vas. Začel sm gradit bajto. Sam! Z delavsko plačo. Zajeban je, sam se da. Kvaliteta živlenja je pa neprimerljiva. U bistvu ma bajta vse kar sm klele naštel, da mi v bloku ni štimal. Ne vem, zdejle mi noben minus ne pride na pamet. Mogoče bom v drugem postu kej napisal o tem. Uglavnem če človek rad dela splih ni kej za razmišlat. Jest velik rajš kej delam na bajti, kot pa sedim ob lublanci in srebam predrag kofe. Verjamem pa, da folk, k se jim v lajfu pač ne da, vidi v enem flatu v bloku enostavnejšo rešitev. Pač bodo tisto kupl/plačal in šli naprej sedet v kafič.


Saj zato je ta debata kaj je bolje popolnoma brezveze, enim je bolje živet na vasi v veliki bajti, drugim, tudi meni, pač ni in smo raje v mestu v stanovanju.

matobeli ::

A res? Cel wall of text moraš citirat za dvo vrstičnico? bemu mast!

Drugače pa vsem ki sovražijo mesta (Ljubljano/Maribor) samo to:
Pridte v Kranj pogledat, praktično večja vas z čisto vsem kar rabiš, s kolesom si praktično v parih minutah v "neokrnjeni naravi", peš si čez celo mesto preden rabiš ponovno na kosilo. Ljubljana je pa 20min daleč, če jo kdo že hoče.

Skratka, čisto druga kvaliteta življenja kot v Lj.

Bryn ::

matobeli je izjavil:

A res? Cel wall of text moraš citirat za dvo vrstičnico? bemu mast!


Zame je enovrstičnica :D in ja imaš prav, sorry :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bryn ()

invisuu ::

matobeli je izjavil:

A res? Cel wall of text moraš citirat za dvo vrstičnico? bemu mast!

Drugače pa vsem ki sovražijo mesta (Ljubljano/Maribor) samo to:
Pridte v Kranj pogledat, praktično večja vas z čisto vsem kar rabiš, s kolesom si praktično v parih minutah v "neokrnjeni naravi", peš si čez celo mesto preden rabiš ponovno na kosilo. Ljubljana je pa 20min daleč, če jo kdo že hoče.

Skratka, čisto druga kvaliteta življenja kot v Lj.


Kranj je lep, se strinjam. Maribor ni tako slab, imaš ogromno zelenja v bližini; 5 parkov, piramida, kalvarija, 10 minut vožnje do Pohorja, ... Ljubljana pa je res betonska džungla. Ko prideš v LJ vidiš samo beton v vse smeri. Meni osebno zelo odbijajoče po izgledu.

thramos ::

matobeli je izjavil:

A res? Cel wall of text moraš citirat za dvo vrstičnico? bemu mast!

Drugače pa vsem ki sovražijo mesta (Ljubljano/Maribor) samo to:
Pridte v Kranj pogledat, praktično večja vas z čisto vsem kar rabiš, s kolesom si praktično v parih minutah v "neokrnjeni naravi", peš si čez celo mesto preden rabiš ponovno na kosilo. Ljubljana je pa 20min daleč, če jo kdo že hoče.

Skratka, čisto druga kvaliteta življenja kot v Lj.


Kot da je Ljubljana pa velemesto :). Iz praktično celega mesta (izvzet je Bežigrad in Jarše) si v petih minutah s kolesom v gozdu (Rožnik ali Golovec). S tem da v mestu dejansko se kaj dogaja. Ne vem kako je v Kranju, ampak recimo Celje je v primerjavi z Lj. mrtvilo.

Invictus ::

jalovec09 je izjavil:

Slovenija je najdražja država v Evropi, povprečna delavska plača 750 evrov neto.
Pri nas na vasi, 10km izven vsega se prodaja manjša hiša in parcela za 150.000 evrov, hiša je zapuščena že dobrih 5 let, nima ograje, zanemarjeno.
Tista aprcela je vredna 20.000 evrov, hiša max.60.000 evrov, tko da nekje 90.000 evrov je realan cena ne pa 150.000 evrov.

Saj zato se pa ne proda ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

invisuu je izjavil:

Ko prideš v LJ vidiš samo beton v vse smeri. Meni osebno zelo odbijajoče po izgledu.


Maribora v resnici ne poznam prav dobro, bolj iz avta, kar pa ne šteje preveč.

Sej tudi Ljubljana je lepa, ampak v določenih koncih, in moraš vzet nek prevoz da prideš do tja, kar pa nekako uniči namen. Večina je pa jasno betonska đungla in res ne vem zakaj ljudje tako manično rinejo tja.

Potem pa se pogovarjam s kakšnim znancem in reče da ima 15+min z avtom do recimo BTCja/Tivolija...:)) jaz tudi (skoraj)

Bryn ::

invisuu je izjavil:

matobeli je izjavil:

A res? Cel wall of text moraš citirat za dvo vrstičnico? bemu mast!

Drugače pa vsem ki sovražijo mesta (Ljubljano/Maribor) samo to:
Pridte v Kranj pogledat, praktično večja vas z čisto vsem kar rabiš, s kolesom si praktično v parih minutah v "neokrnjeni naravi", peš si čez celo mesto preden rabiš ponovno na kosilo. Ljubljana je pa 20min daleč, če jo kdo že hoče.

Skratka, čisto druga kvaliteta življenja kot v Lj.


Kranj je lep, se strinjam. Maribor ni tako slab, imaš ogromno zelenja v bližini; 5 parkov, piramida, kalvarija, 10 minut vožnje do Pohorja, ... Ljubljana pa je res betonska džungla. Ko prideš v LJ vidiš samo beton v vse smeri. Meni osebno zelo odbijajoče po izgledu.


V resnici je vseeno, v Sloveniji si zelo hitro v naravi. Tudi če živiš v centru Ljubljane, si v 20 minutah ven iz "betonske džungle" in v naravi. Vse je odvisno od tega kaj ti je osebno všeč. Meni je recimo super, da ni cel logistični podvig, če hočeš it na kak koncert, predstavo ali pa samo na večerni drink z frendom, kjer lahko spiješ tudi kako pivo ali dve več in maš na kratek interval avtobus do doma.

Again vsaka zadeva ma prednosti in slabosti, ki so bolj ali manj pomembne vsakemu posamezniku različno.

Invictus ::

matobeli je izjavil:

A res? Cel wall of text moraš citirat za dvo vrstičnico? bemu mast!

Drugače pa vsem ki sovražijo mesta (Ljubljano/Maribor) samo to:
Pridte v Kranj pogledat, praktično večja vas z čisto vsem kar rabiš, s kolesom si praktično v parih minutah v "neokrnjeni naravi", peš si čez celo mesto preden rabiš ponovno na kosilo. Ljubljana je pa 20min daleč, če jo kdo že hoče.

Skratka, čisto druga kvaliteta življenja kot v Lj.

Seveda.

V Kranju imaš cel kup nezaposlenih ljudi srednjih let, standard je v podnu zaradi zaprtja večina tovarn, nočno življenje je umrlo, tudi po zaslugi županov (no, mogoče bo zdajšnji sprožil nov trend), še v mrliških vežicah je bolj zabavno. Tako ali tako pa skoraj vsi hodijo v službo v Ljubljano. Se da pa dobiti res poceni stanoivanja, čeprav cene spet rastejo.

Je res da si takoj v Ljubljani, ampak služb v Kranju ni.

Če pa skalkuliraš, pa lahko za dodatno ceno avta in stroškov za 20 let namesto v KR, kupiš stanovanje v LJ. Seveda potem gospa/gospod nima svojega avta, pa mora iti z biciklom/trolo v službo. Kar pa se marsikomu zdi pod častjo ...

Sam sem se preselil v LJ, pa imam do neokrnjene narave 15 sekund. In živim v centru ... Trenutno stanovanje, ker mi kot samskemu bajta ne ustreza.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mr.B ::

Pridite na dunaj. Avto sem prodal, saj sem ga v enem letu rabil 12x. Pa se to ko sem se peljal v Slovenijo. Javni prevoz urejen, avto si lahko spsosdiü za 30c, nekatere za 3€ na uro, javni prevoz, no ne sekiram se, ko mi spelej pred nsosm, pride naslednji v roku 5 minut, odvisno od dneva. Ce ti je zelja zivis v cetru guzve, vse pri roki, ce ne pa 20 minut z javnim prevozom v miru, se sploh ne zavedas da zivis v mestu z 2 miljonoma prebivalcev. Narava povsod, z bajkom povsod. Cene so pa tako kot v Ljubljani.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Buggy ::

@Hudobec: popolnoma isti zakljucki tudi pri meni, sicer malce drugacna izkusnja. Sem kot otrok do 12leta zivel v LJ, se preselil na vas in potem s solanjem in sluzbo nadaljeval v LJ. V LJ najprej v Stepancu na 65m2 potem pa na Vicu (ob Trzaski) na 45m2 z dvema malima otrokoma. Sedaj ze 10 let spet na vasi v novi montazni hiski in to je bila glede kvalitete zivljenja mene in druzine najboljsa odlocitev, ki sem jo kdajkoli naredil. Imam sedaj na dosegu 5 minut pesaka (lekarno, ZD, banko, posto, vrtec, solo, dve trgovini in 5 barov ;)). Poleti z veseljem enkrat na teden pokosim travo in potem z zadovoljstvom zakurim zarcek, odprem orosen pircek in gledam soncni zahod ob poslusanju crickov in ne mestnega hrupa.

Ko sem bil v LJ ni bilo ene samcate stvari, ki bi mi jo mesto kot tako ponujalo. Ce grem na koncert ali predstavo je pa slaba ura voznje in je se svojstven dogodek, ki se zdruzi se s cim, da je za vse fino. Da bi pa za vikende kot ta mestna srenja prezdel z otroci v supermarketih in kofetkih se mi pa kozla!

Cifix63 ::

Izbrisan_Acc je izjavil:

Da še jest dodam svojih 5 centov. Rojen sm v bajti na vasi. Nimam mnenja. Tko je pač blo in na to nisem mel vpliva. Drucga nisem poznal.
Pr ene 30ih sm se v navalu velike neumnosti zarad ene babe odselu v Lj. v blok. Flat sva kupila(!). Men so se tista leta zdela, kot da živim v peklu. Mogoče boste rekl, da pretiravam ampak par stvari, ki mi zdele pridejo na pamet:

-vsak dan, non stop, večkrat na dan, grebenje in živciranje za parkplace. Porivanje avta v nemogoče prostore. Sekiranje al bo,...al ne bo. Poleg tega v mestu posod plačuješ parkirnino. Rešitev je itak avtobus in to, da se odpoveš avtu. ... Ne vem za vas, ampak jest avta ne dam ... Mislm sej nisem star 15let da bom folk okol žical, da me potem kam pele alpa čakal na avtobus. Tega ljudje izven Lj. pač nismo navajeni. Avtobus je za otroke in upokojence k majo cajt. Dec brez avta je napol invalid.
-sosedje v bloku. tega tut sploh nisem bil navajen, ...poslusat sosedo nad tabo, ko ščije, fotra spodej k se dere, enga drucga k nabija muzko, vadi bobne,... V bloku s par 100 folka skos nekdo nekej zganja. Hočeš al nočeš, v bloku nisi sam.
-smrad in zatohlost. Če odpreš okna vohaš smrdeče lublanske ulice. Če zapreš, smrdijo odtoki, ventilacija, smeti, sosedovo sranje...
-nobene svetlobe, utesnjenost na 70m2. Ko enkat živite v 500m2 bajti je it na 70m2 kratkomalo mem.
-nobenga prostora! Kaj ti bo flat za 200k, če morš pa kolo nosit v spalnco.
-kje je klet? delavnica za ustvarjanje? garaža za avto popravlat, kej prčkat, nardit ptičjo hiško? Prostor za žar? V bloku je klet velika 2m2 in še to ti dodatno računajo. Kao nadstandard.
-kam greš pržgat cigaret, če nimaš balkona? Zliftom 10 štukov dol in čez 5vrat.
-kam greš sušit cunje? Cel dan vohaš tisto plesnivo vlažno žehto, k jo maš obešeno pred TVjam. Posod se ti nardi plesen.
-blok ni tvoj. Preden karkol delaš moraš opozorit sostanovalce.
-stroški! Zdej me bo kdo na križ prbil, ampak za 70m2 flat sm plačval kvečem isto kot za bajto z ogrevanjem na drva. Nikol manj. V bloku sm plaćval še plin, več elektrike zarad klime, pa hišnika, pa neke sklade za obnovo, sklade za fasado, uporabo kleti, uporabo kvajest vem česa še. Sej se ne spomnem več, ampak blo je položnica na položnico.
-obupen promet. Zastoji. Na vasi, ko se odločiš, da nekam greš se vsedeš v avto in greš. V Lj. v bloku sm moral najprej vsaj 5minut šetat do avta in se 15minut furat ven iz centra.
-treba je hodit "dol". Za nest smeti, poštarja, obiskovalce, na čik, psa pelat....
-V blok spravit sedežne, omare, okna, velik TV, hladilnik,... je v večini primerov kr velik podvig.
-Vrt! Kje maš v bloku vrt? Feeling k ti zraste paradajz, zorijo slive, ... pride kakšen ježek pred vrata je neprecenljiv.
-V mestu ni nobene narave. Ne,..Tivoli ni "narava" in 50m2 travce pred blokom tut ni "narava". Doma sem bil navajen vsak dan šibat v hrib in vsaj enkrat na teden ćez 2000m. V Lj. se mi ni dal vozit 1 uro do prve resne gmajne. Tek v pajkicah na Rožnik mi pa pač ni moja skodelica čaja,....
-Težko si lastiš normalno velicga psa... No, lahko si ga, trpijo pa vsi vpleteni.
-Če pride k nekomu v tvojmu flatu obisk, se morajo vsi ukvarjat z njim, ker it nimaš nikamor. Lahko greš ven.
-Klošarji in narkomani, ki pred blokom brskajo po smeteh.
-Muslimani. Ja! V določenih soseskah v Lj. je ob petkih že alaahhh akbar na zvočnikih.....
-Folk v mestu ni po mojem okusu. Itak ne gre vse v isti koš metat, ampak kar sem jih jest spoznal, so bli vsi eni kao full uspešni wannabiji. Folk k je hodu na večerje za 100e in si sposojal dnar konc mesca da je mel za položnice. Folk k je kupval avte in bil na socialni... Folk k je skos nekje visel in ni vedu kva bi sam s sabo. ...ne vem... Ne po mojem okusu.
-pa še ena stvar, ki ni zanemarljiva. Sami stroški živlenja v Lj. so višji. Pa ne bi kle primerjal merkatorjeve košarice pa to. Ampak bl se gre za lajfstyle. Kofetkanje, koncerti, cunje... To se mi zdi, da izven Lj. ne pride tok do izraza.

Stvar mi je zlo hitro prebila in kmal sem šel nazaj na vas. Začel sm gradit bajto. Sam! Z delavsko plačo. Zajeban je, sam se da. Kvaliteta živlenja je pa neprimerljiva. U bistvu ma bajta vse kar sm klele naštel, da mi v bloku ni štimal. Ne vem, zdejle mi noben minus ne pride na pamet. Mogoče bom v drugem postu kej napisal o tem. Uglavnem če človek rad dela splih ni kej za razmišlat. Jest velik rajš kej delam na bajti, kot pa sedim ob lublanci in srebam predrag kofe. Verjamem pa, da folk, k se jim v lajfu pač ne da, vidi v enem flatu v bloku enostavnejšo rešitev. Pač bodo tisto kupl/plačal in šli naprej sedet v kafič.


Odlično! Meni najboljši opis do sedaj!!

Zelo podobno sem dal skozi, začenši od tega v mladih letih, kot nato v nadaljevanju z bivanjem v bloku, le da ne v velikem mestu, kot je Lj (sem pa bival v Lj nekaj časa že ko sem bil še samski), v manjšem mestu torej a v velikem bloku in bilo je skoraj dobesedno tako, kot je avtor opisal.
Včasih se mi je že mešalo od vseh tistih zvokov nad nami, pod nami, levo in desno (ko se je kateri spomnu in zasviral na kitaro ob 4h zjutraj (pa ko bi vsaj znal), pa cviljenje cuckov, wc splakovalnikov, glasno kavsanje, + glasna cigo migo balkanska glasba izza številnih oken še posebej neznosno je bilo s tem ob vikendih) - no, meni se je od vsega počasi že mešalo in dejal sem si ali gremo na deželo v gradnjo ali pa grem 'na štrik', no štrika pol nisem rabil izbrat.
Jaz pravim zase: če obstajata raj in pekel, je pekel tisto kar sem doživljal takrat v tistem bloku in raj na podeželju kjer sem danes. Bi se tudi našla kakšna majhna hiba ampak čiste idealnosti pač ni nikjer.

Tegale tukaj, ki ga motijo Goričko in Haloze ob kar se je že nekajkrat 'zahaklal', pa predlagam: danes so AC, tudi avtomobilov je v slo počasi že več, kot je ljudi - ajde riskirat par evrčkov za gorivo in ajd na en izlet na Goričko in v Haloze; garantiram, da bo komu vzelo sapo kako kvalitetno nekateri ljudje tam živijo/bivajo, v pozitivnem smislu seveda. Ni vse tako, kot poročajo noč in dan mediji. Ljudje se niti zavedajo ne kako mediji pumpajo in nevede perejo, pa ne lase, ampak mozeg! Se ve zakaj mar ne.

p. s.
Seveda pa popolnoma razumem in s tem nimam težav, da smo ljudje različni in da po drugi strani nekateri pač stanujejo raje v mestu in jih stanovanjska in druga klima tam bolj zadovoljujejo in jih to manj moti..saj s tem ni nič narobe.
Denimo moja hči ne bi živela za nič na svetu na deželi ali na vasi, tudi, če bi ji za to plačali ne. Živela je že v nekaj mestih, enim večjim od drugega, ustalila se je v velemestu, tudi na avto ne da nič. Je šel na prodajo, je en sam strošek in smrad (njene besede)...tudi statistika kaže na to, da mlajše generacije niso več tako nujno vezane na avto..avto industrija se ob takih info trese.

shotalick ::

matobeli je izjavil:

A res? Cel wall of text moraš citirat za dvo vrstičnico? bemu mast!

Drugače pa vsem ki sovražijo mesta (Ljubljano/Maribor) samo to:
Pridte v Kranj pogledat, praktično večja vas z čisto vsem kar rabiš, s kolesom si praktično v parih minutah v "neokrnjeni naravi", peš si čez celo mesto preden rabiš ponovno na kosilo. Ljubljana je pa 20min daleč, če jo kdo že hoče.

Skratka, čisto druga kvaliteta življenja kot v Lj.



Tudi Novo mesto je podobno. 10 min, ma kaj 10 min, 5 min in si v naravi, gozdu, travniku. Super.

thramos ::

Buggy je izjavil:

Ko sem bil v LJ ni bilo ene samcate stvari, ki bi mi jo mesto kot tako ponujalo. Ce grem na koncert ali predstavo je pa slaba ura voznje in je se svojstven dogodek, ki se zdruzi se s cim, da je za vse fino. Da bi pa za vikende kot ta mestna srenja prezdel z otroci v supermarketih in kofetkih se mi pa kozla!


Če ne koristiš prednosti mesta (oziroma jih sploh ne poznaš), potem je živeti tam res neumnost.

jype ::

shotalick> Tudi Novo mesto je podobno. 10 min, ma kaj 10 min, 5 min in si v naravi, gozdu, travniku. Super.

Tudi v Ljubljani je podobno.

Mufasa ::

Izbrisan_Acc je izjavil:

Da še jest dodam svojih 5 centov. Rojen sm v bajti na vasi. Nimam mnenja. Tko je pač blo in na to nisem mel vpliva. Drucga nisem poznal.
Pr ene 30ih sm se v navalu velike neumnosti zarad ene babe odselu v Lj. v blok. Flat sva kupila(!). Men so se tista leta zdela, kot da živim v peklu. Mogoče boste rekl, da pretiravam ampak par stvari, ki mi zdele pridejo na pamet:

-vsak dan, non stop, večkrat na dan, grebenje in živciranje za parkplace. Porivanje avta v nemogoče prostore. Sekiranje al bo,...al ne bo. Poleg tega v mestu posod plačuješ parkirnino. Rešitev je itak avtobus in to, da se odpoveš avtu. ... Ne vem za vas, ampak jest avta ne dam ... Mislm sej nisem star 15let da bom folk okol žical, da me potem kam pele alpa čakal na avtobus. Tega ljudje izven Lj. pač nismo navajeni. Avtobus je za otroke in upokojence k majo cajt. Dec brez avta je napol invalid.
-sosedje v bloku. tega tut sploh nisem bil navajen, ...poslusat sosedo nad tabo, ko ščije, fotra spodej k se dere, enga drucga k nabija muzko, vadi bobne,... V bloku s par 100 folka skos nekdo nekej zganja. Hočeš al nočeš, v bloku nisi sam.
-smrad in zatohlost. Če odpreš okna vohaš smrdeče lublanske ulice. Če zapreš, smrdijo odtoki, ventilacija, smeti, sosedovo sranje...
-nobene svetlobe, utesnjenost na 70m2. Ko enkat živite v 500m2 bajti je it na 70m2 kratkomalo mem.
-nobenga prostora! Kaj ti bo flat za 200k, če morš pa kolo nosit v spalnco.
-kje je klet? delavnica za ustvarjanje? garaža za avto popravlat, kej prčkat, nardit ptičjo hiško? Prostor za žar? V bloku je klet velika 2m2 in še to ti dodatno računajo. Kao nadstandard.
-kam greš pržgat cigaret, če nimaš balkona? Zliftom 10 štukov dol in čez 5vrat.
-kam greš sušit cunje? Cel dan vohaš tisto plesnivo vlažno žehto, k jo maš obešeno pred TVjam. Posod se ti nardi plesen.
-blok ni tvoj. Preden karkol delaš moraš opozorit sostanovalce.
-stroški! Zdej me bo kdo na križ prbil, ampak za 70m2 flat sm plačval kvečem isto kot za bajto z ogrevanjem na drva. Nikol manj. V bloku sm plaćval še plin, več elektrike zarad klime, pa hišnika, pa neke sklade za obnovo, sklade za fasado, uporabo kleti, uporabo kvajest vem česa še. Sej se ne spomnem več, ampak blo je položnica na položnico.
-obupen promet. Zastoji. Na vasi, ko se odločiš, da nekam greš se vsedeš v avto in greš. V Lj. v bloku sm moral najprej vsaj 5minut šetat do avta in se 15minut furat ven iz centra.
-treba je hodit "dol". Za nest smeti, poštarja, obiskovalce, na čik, psa pelat....
-V blok spravit sedežne, omare, okna, velik TV, hladilnik,... je v večini primerov kr velik podvig.
-Vrt! Kje maš v bloku vrt? Feeling k ti zraste paradajz, zorijo slive, ... pride kakšen ježek pred vrata je neprecenljiv.
-V mestu ni nobene narave. Ne,..Tivoli ni "narava" in 50m2 travce pred blokom tut ni "narava". Doma sem bil navajen vsak dan šibat v hrib in vsaj enkrat na teden ćez 2000m. V Lj. se mi ni dal vozit 1 uro do prve resne gmajne. Tek v pajkicah na Rožnik mi pa pač ni moja skodelica čaja,....
-Težko si lastiš normalno velicga psa... No, lahko si ga, trpijo pa vsi vpleteni.
-Če pride k nekomu v tvojmu flatu obisk, se morajo vsi ukvarjat z njim, ker it nimaš nikamor. Lahko greš ven.
-Klošarji in narkomani, ki pred blokom brskajo po smeteh.
-Muslimani. Ja! V določenih soseskah v Lj. je ob petkih že alaahhh akbar na zvočnikih.....
-Folk v mestu ni po mojem okusu. Itak ne gre vse v isti koš metat, ampak kar sem jih jest spoznal, so bli vsi eni kao full uspešni wannabiji. Folk k je hodu na večerje za 100e in si sposojal dnar konc mesca da je mel za položnice. Folk k je kupval avte in bil na socialni... Folk k je skos nekje visel in ni vedu kva bi sam s sabo. ...ne vem... Ne po mojem okusu.
-pa še ena stvar, ki ni zanemarljiva. Sami stroški živlenja v Lj. so višji. Pa ne bi kle primerjal merkatorjeve košarice pa to. Ampak bl se gre za lajfstyle. Kofetkanje, koncerti, cunje... To se mi zdi, da izven Lj. ne pride tok do izraza.

Stvar mi je zlo hitro prebila in kmal sem šel nazaj na vas. Začel sm gradit bajto. Sam! Z delavsko plačo. Zajeban je, sam se da. Kvaliteta živlenja je pa neprimerljiva. U bistvu ma bajta vse kar sm klele naštel, da mi v bloku ni štimal. Ne vem, zdejle mi noben minus ne pride na pamet. Mogoče bom v drugem postu kej napisal o tem. Uglavnem če človek rad dela splih ni kej za razmišlat. Jest velik rajš kej delam na bajti, kot pa sedim ob lublanci in srebam predrag kofe. Verjamem pa, da folk, k se jim v lajfu pač ne da, vidi v enem flatu v bloku enostavnejšo rešitev. Pač bodo tisto kupl/plačal in šli naprej sedet v kafič.


Zabavno in iskreno. I tip my hat to you sir.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Mato989 ::

Tegale tukaj, ki ga motijo Goričko in Haloze ob kar se je že nekajkrat 'zahaklal', pa predlagam: danes so AC, tudi avtomobilov je v slo počasi že več, kot je ljudi - ajde riskirat par evrčkov za gorivo in ajd na en izlet na Goričko in v Haloze; garantiram, da bo komu vzelo sapo kako kvalitetno nekateri ljudje tam živijo/bivajo, v pozitivnem smislu seveda. Ni vse tako, kot poročajo noč in dan mediji. Ljudje se niti zavedajo ne kako mediji pumpajo in nevede perejo, pa ne lase, ampak mozeg! Se ve zakaj mar ne.


Daj ne bluzi, zato pa jamrajo haložani kako ni spodbude za razvoj njihovih cest in kako ni služb ker padejo ven v mestih ker je preveč potnih treba plačat itd... zato je tudi odliv ljudi v Halozah višji kot priliv kajne? Ker je tako idealno....

Glede na to da sem doma relativno blizu Halozam in da ima tam prijatelj vikend ki ga prodaja, verjemi da sem bil v Halozah večkrat kot ti, skoraj zagotovo. In dobro vem kako beden lajf je to... No lajf je super če imaš ogromno keša. ne se zavajat, če bi bilo na podeželju tako super in v Halozah in na Goričkem ipd. potem bi tam živelo vedno VEČ ljudi in ne vedno manj kajne? :)

Sicer pa jaz v štajerskem mestu ne doživljam nobenih težav ki jih je napisal oni Wall of text uporabnik zgoraj, oziroma minimalno, določene zadeve, je pa res da ima naš blok "samo" 16 stanovanj... moji sosedje so mlada družina, 3 stanovanja upokojencev zgoraj pa še ena družina, ampak tisto laufanje otrok me ne zmoti, jokajo pa že nekaj let več ne.... še največji minus življenja v mestu mi je to da ponoči ni prave teme, to posiljevanje z lučmi vsepovsod mi res ni všeč, ampak to rešim pač z roletami...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

jype ::

Mufasa> Zabavno in iskreno. I tip my hat to you sir.

Pa tudi polno zgrešenih premis. "Tivoli ni narava", in "Kam greš prižgat cigaret" in "Grebenje za parkplace" in "soseda nad tabo ščije", medtem ko na vasi kar ni problem da "vse smrdi po postanem mleku in gnoju", "nonstop ropotajo traktorji in kosilnice", "vsi ruvajo mejnike in jih prestavljajo po svoje" in kar je še drugih absurdnih anekdot s podeželja, ki za razliko od nergača, ki mu mesto ni všeč, pač motijo tiste, ki so se odločili, da je v mestu zanje bolj prijetno.

Ko prideš do muslimanov in tega, kako v Ljubljani vsi živijo na puf, itak veš, kolk je ura: Tip je konzervativen nazi, ki verjame, da bi morali vsi živet tako, da bo on lahko fural svoj življenski slog in ga ne bo nič motilo, ker kompromisov noče sprejemat.

iKst ::

V Sloveniji pa res ni mesta, ki bi bil betonska džungla. Lani na teku trojk po LJ sem bil prav presenečen, čez kakšno divjino smo tekli, pa smo začeli v strogem centru mesta. Po 10 minutah si že nekje v eni hosti, na samem.

Pa nisem mestni človek, v Ljubljani ne bi živel. Ampak dostop do narave je zadnja stvar, ki jo lahko pogrešaš v Sloveniji.

Mr.B ::

Zivel sem v vasi z iumneom Radece, zvile sem na vasi z imenom Polcane zivel sem v Selu z imenom Ljubljana. P moram reci da mi je bil Ljubljana v redu v primerjavi z obema podezeljema. Sedaj zivim na dunaju, ja Ljubljana z dunajem je ne sekret, pa sem imel prej dobro mnenje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: hruske ()

Cifix63 ::

Mato989 je izjavil:

Tegale tukaj, ki ga motijo Goričko in Haloze ob kar se je že nekajkrat 'zahaklal', pa predlagam: danes so AC, tudi avtomobilov je v slo počasi že več, kot je ljudi - ajde riskirat par evrčkov za gorivo in ajd na en izlet na Goričko in v Haloze; garantiram, da bo komu vzelo sapo kako kvalitetno nekateri ljudje tam živijo/bivajo, v pozitivnem smislu seveda. Ni vse tako, kot poročajo noč in dan mediji. Ljudje se niti zavedajo ne kako mediji pumpajo in nevede perejo, pa ne lase, ampak mozeg! Se ve zakaj mar ne.


Daj ne bluzi, zato pa jamrajo haložani kako ni spodbude za razvoj njihovih cest in kako ni služb ker padejo ven v mestih ker je preveč potnih treba plačat itd... zato je tudi odliv ljudi v Halozah višji kot priliv kajne? Ker je tako idealno....

Glede na to da sem doma relativno blizu Halozam in da ima tam prijatelj vikend ki ga prodaja, verjemi da sem bil v Halozah večkrat kot ti, skoraj zagotovo. In dobro vem kako beden lajf je to... No lajf je super če imaš ogromno keša. ne se zavajat, če bi bilo na podeželju tako super in v Halozah in na Goričkem ipd. potem bi tam živelo vedno VEČ ljudi in ne vedno manj kajne? :)


Nič ni res kar si napisal. Zamenjaj leče na očalih, svetloba na njih se ne lomi več idealno.
Ta tvoj prijatelj po takem pač ne more imeti nekega dobrega vikenda, kvečjemu gre za en hajzlec (če si tako velikokrat v H. potem to besedo razumeš).

p.s.
Vsa SLO je Jebina in Haloze, če še nisi skužil in če smo konkretni, ok.

Mufasa ::

jype je izjavil:

Mufasa> Zabavno in iskreno. I tip my hat to you sir.

Pa tudi polno zgrešenih premis.


Itak da fant pretirava, ampak v grobem je še najbolj podrobno opisal mnenje bajtarja z vasi proti metro-blokovca-čefurja iz lj.

Jaz sem bil pretežen del življenja O.G. blokovc, tako da se ob zgoraj napisanem lahko samo nasmehnem ...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Cifix63 ::

jype je izjavil:

Mufasa> Zabavno in iskreno. I tip my hat to you sir.

Pa tudi polno zgrešenih premis. "Tivoli ni narava", in "Kam greš prižgat cigaret" in "Grebenje za parkplace" in "soseda nad tabo ščije", medtem ko na vasi kar ni problem da "vse smrdi po postanem mleku in gnoju", "nonstop ropotajo traktorji in kosilnice", "vsi ruvajo mejnike in jih prestavljajo po svoje" in kar je še drugih absurdnih anekdot s podeželja, ki za razliko od nergača, ki mu mesto ni všeč, pač motijo tiste, ki so se odločili, da je v mestu zanje bolj prijetno.

Ko prideš do muslimanov in tega, kako v Ljubljani vsi živijo na puf, itak veš, kolk je ura: Tip je konzervativen nazi, ki verjame, da bi morali vsi živet tako, da bo on lahko fural svoj življenski slog in ga ne bo nič motilo, ker kompromisov noče sprejemat.


Ne prosim no zopet iti v smeri državljanske vojne...vsak ima svoj prav, vsi imamo prav.

jype ::

Jaz sem polovico življenja preživel v dvojčku, polovico pa v individualni hiši in se še nikoli nisem grebel za parkirno mesto.

Sicer me nič ne moti življenje na vasi, v kakršnem uživam trenutno, ampak tudi Ljubljana ni od muh, samo kompromisi so drugačni - ampak kot pravi iKst, dostop do miru v naravi za Ljubljančane vsekakor ni problem.

Cifix63> Ne prosim no zopet iti v smeri državljanske vojne...vsak ima svoj prav, vsi imamo prav.

Absolutno, saj jaz samo povem, kako jaz gledam na ljudi, ki jih moti, da gre nekdo drug v bloku lulat, ker on to sliši. Naj skešira in gre živet nekam, kjer ne bo, ane. V Ljubljani je cel kup dragih blokov, kjer sosedov popolnoma nič ne slišiš, v enem sem nekaj časa celo prebival z dvema majhnima otrokoma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

Praktično vsi, ki živimo v Ljubljani, bodisi v svojem ali v najetem stanovanju, bi se lahko kadarkoli preselili nekam na podeželje. Najemnine so tam nižje, za ceno ljubljanskega stanovanja pa lahko kupiš 2x večjo obnovljeno hišo 20 km iz mesta. Nihče nas ne sili tu živeti, ampak smo se tako odločili, ker nam je tu bolj všeč.

Zanimivo je tudi, da več podeželanov sili v mesto, kot meščanov na podeželje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

thramos ::

Kako bo šele takrat, ko se bodo ukinilo neobdavčeno nadomestilo za prevoz ...

Mr.B ::

Zanimivo je tudi, da več podeželanov sili v mesto, kot meščanov na podeželje.

Samo to je posledica bolj katastrofalnega stanja infrastukture kot tudi nikoga ne bk.k izad dohodka, ce zaradi bz pride delavec pol ure pozneje v sluzbo. V koncni fazi bi mnogi hoteli ziveti na podezelju, samo kaj ko rabis do mesta danes z javnim preveom vec casa kot pred 30 leti.
Pred kratkim je bilo v lokanih Avstrijskih cajtengih na prvi strani napis nekako tako : Skandal pas na A22 zaprt, kolone v PM, in nobenega delavca. Do te mentalitete je se dalec.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Tilen ::

thramos je izjavil:

Kako bo šele takrat, ko se bodo ukinilo neobdavčeno nadomestilo za prevoz ...

Potem bodo plače še višje. Juhu!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Buggy ::

thramos je izjavil:

Kako bo šele takrat, ko se bodo ukinilo neobdavčeno nadomestilo za prevoz ...



ja eni res stremijo k temu, da se ze zdaj prenatrpano LJ se bolj zapolni in s tem se dodatno poslabsajo kvaliteto zivljenja sebi in tistim, ki bi zaradi tega bili primorani v selitev.
Jebat ga! Roko na srce je LJ edina, kjer je vecina bolj perspektivnih sluzb. Tudi ostala vecja mesta so dosti bolj na slabsem kot LJ, kaj sele podezelje. Zakaj je temu tako in kako bi se to lahko porazdelilo po ostalih regijah, pa je odvisno se od cesa drugega, kot samo boljsih cestnih povezav...a za zacetek bi bilo to cisto ok.
Eni imamo "privilegij" delati tudi od doma, tako da razvoj v informacijsko infrastrukturo je tudi nacin kako zaobiti to tezavo. Vsekakor sam raje delam od doma, pa enkrat na teden pridem v LJ, kot pa da se vozim vsak dan, ceprav je casovno potratno skoraj isto, kot bi se vozil iz enega konca LJ do drugega v jutranji ali popoldnaski guzvi.

jype ::

Buggy> ceprav je casovno potratno skoraj isto, kot bi se vozil iz enega konca LJ do drugega v jutranji ali popoldnaski guzvi.

Ne če ne uporabiš najmanj primernega prometnega sredstva.

thramos ::

Tilen je izjavil:

thramos je izjavil:

Kako bo šele takrat, ko se bodo ukinilo neobdavčeno nadomestilo za prevoz ...

Potem bodo plače še višje. Juhu!


Heh. Če se bo "prihranek" enakomerno razdelil med vse, bodo vozači na slabšem.

Tilen ::

Odvisno. Tisti, ki se vozijo 100km v eno smer, zagotovo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Pithlit ::

thramos je izjavil:

Heh. Če se bo "prihranek" enakomerno razdelil med vse, bodo vozači na slabšem.

In?

To smo že večkrat ugotovili. Kot tudi to da večina vozačev 'goljufa' (carpooling)... nekateri pa čisto realno goljufajo (prijavljeni dlje kot v resnici živijo). Če bojo na slabšem jim nihče ne brani zamenjat šihta ali bivališča. Ali pa celo oboje.

Dejstvo je da je ta regres za prevoz grozno ne-fer zadevščina ki dejansko ustreza le tistim ki iz tega delajo dobiček (in to neobdavčen). Torej tistim iz prejšnjega odstavka.
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Eni imamo "privilegij" delati tudi od doma, tako da razvoj v informacijsko infrastrukturo je tudi nacin kako zaobiti to tezavo. Vsekakor sam raje delam od doma, pa enkrat na teden pridem v LJ, kot pa da se vozim vsak dan, ceprav je casovno potratno skoraj isto, kot bi se vozil iz enega konca LJ do drugega v jutranji ali popoldnaski guzvi.
Jaz delam doma in z delom nisem vezan na Ljubljano. "Službeno" bi moral priti mogoče 1x mesečno. 100 km iz Ljubljane, na Tolminskem, bi lahko živel v 160 m2 veliki hiši (+ 80m2 podstrešja + 80 m2 kleti) - v obnovo bi moral vložiti mogoče tretjino cene svojega ljubljanskega stanovanja. Pa sem ostal v Ljubljani, hišo smo pa pred par leti prodali za 50 jurjev. Pa ni bila podrtija.

Pithlit ::

Most? Pražarna (bivša)?
Life is as complicated as we make it...

Okapi ::

Ja.

Pithlit ::

Fenomenalna lokacija. Ampak res, vzdrževanje/obnova res ni mačji kašelj... sploh če si sam. Fajn bi blo met eno dejavnost tam (pa glede na to da mikro pražarne / mikro pivovarne raejo kot gobe po dežju, bi nekaj takega bilo idealno).
Life is as complicated as we make it...
««
13 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43273726 (59525) damirj79
»

Najem stanovanja, blok vs hiša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8621724 (16572) BorutO
»

Iti na "svoje" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13326258 (23167) bender rodri

Več podobnih tem