» »

Življenski stroški

Življenski stroški

««
3 / 14
»»

JH84 ::

Živim pri starših, stroški so naslednji (na mesec):
- 50 'najemnina'
- 100 malica
- 150 nafta
- 30 trening 2x na teden
- 80 registracija, olje, gume, servis itd. 15 let stare kripe (bolj al manj vse delam sam)
- 100 luxuz (tukaj spada vse, od pjače do elektronike do oblačil-->naj povem da sem dokaj šparoven in malo hodim ven)

Stroški torej cca 500 eur, prej kaj več kot manj. Najmanj kar sem lahko prišel ko sem živel kot žid je blo cca 300 eur, pa sem si rekel jebeš to, bogat itak ne bom nikoli. Pri 900 eur plači ostane bolj malo, 1x na leto kak večji nakup morda. Če pogledam nato, da imajo nekatere družine 1 delavsko plačo pa po 2 otroka lahko samo rečem, kapo dol, ste čarovniki.

Er333 ::

JH84 je izjavil:

Če pogledam nato, da imajo nekatere družine 1 delavsko plačo pa po 2 otroka lahko samo rečem, kapo dol, ste čarovniki.

Niso čarovniki ampak otroški dodatki, znižani vrtci ipd. delajo čudeže.
Državna štipendija po 150EUR na mulca npr. ni nič posebnega

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

matobeli ::

Tud otroci niso izjemno dragi če se jim dopove da družinski budget ne prenese 200€+ treningov vsak mesec, oziroma če se zadeve "optimizira".

Je pa JH84 malo pretiraval v svojih postavkah. 1000€ letno je preveč za kripo ki jo sam šraufaš, če se gre seveda za nek avto srednjega razreda, sploh pa ne vsako leto. 150€ nafte je tudi kar veliko, to je cca 1500km mesečno.
Če se veliko vozi "po nepotrebnem" je ta strošek uvrščen med hobije.

Pa 100€/mesec luksuza je tud kar malo veliko glede na "šparovnost" in da se je izločilo avto in trening.

fraising ::

Stanovanje -350€
kurjava 1100l olja ~ 750€/12
RTV - 12€
2x telefon - 13€
internet + tv - 24€
Elektrika 35€
dodatno zaqvarovanje 2x - 56€
življensko 2x - 45€
registracija ~ 250€/12
bencin - cca 100€
servisi ~ 10€ AVG
hrana ~ 250€

--------------------------------

Mesečno cca 950€

Ni mi jasno kako zaboga eni zapravite po 2500€ na mesec? Če bi bila še brez kredita, bi se ta znesek znižal na okroglih 600€

OrkAA ::

Na pocitnice ne hodis?
Cunj ne nabavljas?
Daril ne kupujes?
Stanovanja ne cistis in cunj ne peres?
Vinjete nimas?
Frizerja ne rabis?
Hobijev nimas?

Prvih par stvari, ki mi padejo na pamet in ti zelo verjetno zvisajo mesecni strosek za vsaj ~100 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

jalovec09 ::

JH84 je izjavil:

Živim pri starših, stroški so naslednji (na mesec):
- 50 'najemnina'


Prav je, da se pomaga staršem, četudi se živi doma.

fraising ::

Za počitnice je regres.
Za cunje zapravim maksimalno 200€ letno
Z darili se ne preseravamo in ponavadi raje kaj dobrega spečemo ali mogoče gremo ven kaj pojest.
Za pranje porabiš recimo 2 do 3 praške na leto, kar znese, koliko? 30€
Vinjete nimam, kot tudi za frizerja 6x letno dam po 5€
Hobije imava vse v naravi, tko da tam ne gre ravno veliko denarja :)

krneki0001 ::

fraising je izjavil:

Stanovanje -350€
kurjava 1100l olja ~ 750€/12
RTV - 12€
2x telefon - 13€
internet + tv - 24€
Elektrika 35€
dodatno zaqvarovanje 2x - 56€
življensko 2x - 45€
registracija ~ 250€/12
bencin - cca 100€
servisi ~ 10€ AVG
hrana ~ 250€

--------------------------------

Mesečno cca 950€

Ni mi jasno kako zaboga eni zapravite po 2500€ na mesec? Če bi bila še brez kredita, bi se ta znesek znižal na okroglih 600€



Denarja ni problem zapravit. Tudi 2500 evrov gre hitro iz denarnice.

Bolj mene zanima, koliko in kakšne hrane dobiš za 250€, da z njo preživiš familjo za cel mesec. Se trudim, da ima otrok (in tudi vsa familja) vsak dan vsaj 5 različnih vrst sadja za pojest, pa je že to vsaj 100€ na mesec, ker so na jedilniku tudi mangoti, papaje in ostalo eksotično sadje, poleg jagod, borovnic, ribeza,.... Pa potem za kosilo ravno nočem špagetov in raguja iz konzerve (na splošno konzervirane hrane zelo malo pojemo). Pa če sam delam golaž, ga delam v 20 litrski posodi in ga potem dam v več manjših posod in zmrznit, da je za večkrat.

OrkAA ::

200/12+30/12+(6*5)/12 = 21,67

Evo, takoj sem ti nasel dodatnih 20 evrov :) Pa sem preprican, da obstaja se kar nekaj pozabljenih stroskov :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

Er333 ::

dodaj še 2x letno menjava gum, kakšna kazen od policajev ali redarjev, mogoče kakšna obletnica s punco/ženo, ...
Pa recimo dimnikarja je treba plačat, če si v bloku in se sosedi odločijo, da je treba začet šparat za nova okna ali fasado, imaš še tukaj par 10€.
Ti poči guma, pa si takoj ob 100€, ker je treba na isti osi imet enaki gumi...

krneki0001 ::

fraising je izjavil:

Za počitnice je regres.
Za cunje zapravim maksimalno 200€ letno
Z darili se ne preseravamo in ponavadi raje kaj dobrega spečemo ali mogoče gremo ven kaj pojest.
Za pranje porabiš recimo 2 do 3 praške na leto, kar znese, koliko? 30€
Vinjete nimam, kot tudi za frizerja 6x letno dam po 5€
Hobije imava vse v naravi, tko da tam ne gre ravno veliko denarja :)


regres je ponavadi 500 do 600 evrov neto. To greste potem za en teden nekam? Ker recimo že samo kampiranje v kampu je nekje 35€ na dan, kar pomeni za ene teden 250€, ostalo pa rabiš da se do tja pripelješ in odpelješ ter za hrano, sladolede,.... Kaj pa pozimi? pa če je otrok v šoli - izleti, šolska malice, zvezki, knjige,...?

Er333 ::

uh, ja otroci.
-1x letno obvezno šola v naravi. Koliko, 100-200€?
Priprave na 1. september- Ravno ko izprazniš tošel na dopustu, je treba začet kupovat šolske knjige in potrebščine. minimalno 150€.

OrkAA ::

V trgovino se ne hodi le po hrano temvec tudi cistila za tla, kopalnico, kuhinjo, zobne scetke, zobne paste, deodoranti, tus geli, samponi, pralni praski, licila ... in se mnogo stvari.

Pri sebi vidim vsak mesec en tak DM/Mueller racun za 20-30 evrov.

Ko si enkrat zacnes resno vodit stroske te prime srat, ko vidis vse te odhodke.

fraising ::

krneki0001 je izjavil:

fraising je izjavil:

Za počitnice je regres.
Za cunje zapravim maksimalno 200€ letno
Z darili se ne preseravamo in ponavadi raje kaj dobrega spečemo ali mogoče gremo ven kaj pojest.
Za pranje porabiš recimo 2 do 3 praške na leto, kar znese, koliko? 30€
Vinjete nimam, kot tudi za frizerja 6x letno dam po 5€
Hobije imava vse v naravi, tko da tam ne gre ravno veliko denarja :)


regres je ponavadi 500 do 600 evrov neto. To greste potem za en teden nekam? Ker recimo že samo kampiranje v kampu je nekje 35€ na dan, kar pomeni za ene teden 250€, ostalo pa rabiš da se do tja pripelješ in odpelješ ter za hrano, sladolede,.... Kaj pa pozimi? pa če je otrok v šoli - izleti, šolska malice, zvezki, knjige,...?



regres je 2x700€ kar je več kot dovolj za normalen dopust. pozimi pa ene 2x smučat. Otrok zaenkrat še ni :)

krneki0001 ::

OrkAA je izjavil:

Pri sebi vidim vsak mesec en tak DM/Mueller racun za 20-30 evrov.

Če nimaš otrok. Če jih imaš so tukaj še otroške zadeve, ki so ravno tako drage kot za odrasle. Da ne govorimo o kakih kvalitetnih čevljih (s katerimi lahko tudi po blatu in lužah skače).

Pa malo prišparaš, če nimaš s sabo v mullerju otroka, ki ve da je v vrhnjem štuku polno igrač. Če je otrok zraven in greš en štuk višje, gre cena vsaj za 10€ gor.

fraising je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

fraising je izjavil:

Za počitnice je regres.
Za cunje zapravim maksimalno 200€ letno
Z darili se ne preseravamo in ponavadi raje kaj dobrega spečemo ali mogoče gremo ven kaj pojest.
Za pranje porabiš recimo 2 do 3 praške na leto, kar znese, koliko? 30€
Vinjete nimam, kot tudi za frizerja 6x letno dam po 5€
Hobije imava vse v naravi, tko da tam ne gre ravno veliko denarja :)


regres je ponavadi 500 do 600 evrov neto. To greste potem za en teden nekam? Ker recimo že samo kampiranje v kampu je nekje 35€ na dan, kar pomeni za ene teden 250€, ostalo pa rabiš da se do tja pripelješ in odpelješ ter za hrano, sladolede,.... Kaj pa pozimi? pa če je otrok v šoli - izleti, šolska malice, zvezki, knjige,...?



regres je 2x700€ kar je več kot dovolj za normalen dopust. pozimi pa ene 2x smučat. Otrok zaenkrat še ni :)


Zanimivo. Ja za ta denar imaš že lep dopust.

Zgodovina sprememb…

OrkAA ::

No, ce ze racunamo stroske, potem dolocenih ne moremo kar zanemarit. Je cisto vseeno od kje pride denar, vazno je, da je bil porabljen. Gre se za to, da si folk lahko ustvari sliko koliko zivljenje na tem koncku zemlje stane.

Ce zdaj recemo, da za dopust in smucanje skuris dodatnih 2*700 + tistih 20, ki sem jih zgoraj nasel se ti mesecni strosek brez kredita kar naenkrat dvigne iz 600 -> 750.

Pa ce dodamo se tiste osnovne higienske/hisne potrebscine in kaksen nepredviden strosek, smo takoj na 800.

Tilen ::

Jaz mislim, da oseba, ki nima nobenega kredita, ne plačuje najemine in je samska, pod 1200 EUR na mesec ne more normalno preživeti. Z odrekanjem in hudimi kompromisi že mogoče, drugače težko.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jalovec09 ::

Misliš, da ima kredit...

Pithlit ::

Tilen je izjavil:

Jaz mislim, da oseba, ki nima nobenega kredita, ne plačuje najemine in je samska, pod 1200 EUR na mesec ne more normalno preživeti. Z odrekanjem in hudimi kompromisi že mogoče, drugače težko.

Lejga... Pahorja...
Life is as complicated as we make it...

Tilen ::

Že samo hrana in ne embalaža z vsebino na kateri piše, da je not hrana, stane pol toliko.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Invictus ::

Tilen je izjavil:

Jaz mislim, da oseba, ki nima nobenega kredita, ne plačuje najemine in je samska, pod 1200 EUR na mesec ne more normalno preživeti. Z odrekanjem in hudimi kompromisi že mogoče, drugače težko.

Sam, imam toliko stroškov, ampak s kreditom in preživnino ...

Ampak, razumem. Kraljice noči stanejo ....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OrkAA ::

Kaj ce se ne bi kregali o sprejemljivih standardih zivljenja in se raje osredotocili na 'surove podatke' :)

Tilen ::

2x na mesec masaža, mesečna fitnes karta, je to že več kot 1000 EUR na leto.
100 EUR bencina na mesec. To je 1200 EUR na leto.
Trojne leviske, par čevljev, superg, gojzerjev, vetrovka je 1000 EUR na leto.
Vsak vikend (petek, sobota) porabiš cca 100 EUR za kak koncert, izlet, pijačo, druženje. To je 5200 EUR na leto.
Hrana na mesec cca 500 EUR (15 EUR/dan). To je 6000 EUR na leto.
__________

5200 + 6000 + 1000 + 1200 + 1000 = 14400 ali 1200 EUR na mesec. To je brez stroškov za osebno higieno in stroškov, ki se navezujejo na bivanje, zavarovanje, investicije v prihodnost.

Brez kakšnega pretiranega luksuza (morje, smučanje, iPhone, iPad, Macbook ipd.) ali bog ne daj kreditov. Seveda je ceneje, če se, ko prideš iz službe, usedeš na kavč in gledaš TV dokler ne zaspiš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

fraising ::

Tilen je izjavil:

2x na mesec masaža, mesečna fitnes karta, je to že več kot 1000 EUR na leto.
100 EUR bencina na mesec. To je 1200 EUR na leto.
Trojne leviske, par čevljev, superg, gojzerjev, vetrovka je 1000 EUR na leto.
Vsak vikend (petek, sobota) porabiš cca 100 EUR za kak koncert, izlet, pijačo, druženje. To je 5200 EUR na leto.
Hrana na mesec cca 500 EUR (15 EUR/dan). To je 6000 EUR na leto.
__________

5200 + 6000 + 1000 + 1200 + 1000 = 14400 ali 1200 EUR na mesec.

Brez kakšnega pretiranega luksuza (morje, smučanje, iPhone, iPad, Macbook ipd.) ali bog ne daj kreditov.



Kaj za boga pa ješ, da sam porabiš po 15€ na dan?

OrkAA ::

To je v Ljubljani precej normalna cifra, ce vsaj 1x na dan jes zunaj v gostilni.

jype ::

fraising> Kaj za boga pa ješ, da sam porabiš po 15€ na dan?

Kosila v oštarijah.

chinko ::

Očitno sama revščina tule.

Looooooka ::

Tilen je izjavil:

Jaz mislim, da oseba, ki nima nobenega kredita, ne plačuje najemine in je samska, pod 1200 EUR na mesec ne more normalno preživeti. Z odrekanjem in hudimi kompromisi že mogoče, drugače težko.

Če se pusti nategnit na vsakem koraku oziroma ma resne probleme z alkoholom oziroma ne zna kuhat in vse obroke poje v restavraciji potem mogoče.
Vsi ostali, ki jim čevlji zdržijo več kot eno leto, si znajo vsaj 5x na teden skuhat sami, kupijo letno karto(ki je najcenejša če hodiš redno) pridejo čez brez problemov. Pa še na kakšne 14 dnevne počitnice v tujino grejo brez večjega problema vsaj enkrat na leto. :)
Zdej če je treba vsak vikend najet mizo s šampanjcem v lokalu zna bit pa 1200 konkretno premalo. To še postarane keš pičke več ne pritegne :P

Tilen ::

Čudno, da se nihče ne obregne na tisti del posta, kjer je omenjeno tisto, kar izračun ne upošteva.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Looooooka ::

Maš seveda tudi take, ki vsak dan pustijo 50 eur v gostilnah pa 100 eur za frizerja na mesec pa vzemajo kredite samo za stroške. Maš rud folk, ki zapravi par 100 eur na večerni pijači ampak nihče od reh ne spada v povprečje(če upoštevamo podatke, ki nam jih vsako leto servira država).

Tilen ::

Povprečna neto plača je cca 1200 (~1100 + regres) EUR in zato tudi takšen izračun. Ni kar vse na pamet, kot bi se nekaterim tukaj zazdelo na prvi pogled.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Looooooka ::

Tilen je izjavil:

Čudno, da se nihče ne obregne na tisti del posta, kjer je omenjeno tisto, kar izračun ne upošteva.

Kjer si pucanje stanovanja in oblek dal ven iz fiksnih stroškov?
Večina to šteje pod elektriko, vodo in nabavo, ki se jo plača vsak mesec.
Zdej mogoče vse nosiš v čistilni servis. Potem imaš sploh prav. 1200 eur nisi niti blizu stroškov, kaj šele, da bi sanjal o hobiju in počitnicah.
To je potem za človeka, ki nima vsaj 3k plače že kredit, ki ga bo zapufal do konca lajfa :)
AMPAK tud taki obstajajo!
Ne moreš verjet komu vse dajo lizing te dni :P

Tilen ::

Kaj pa telekomunikacije in zavarovanja? To je zastonj? Kje? Izračun je zelo posplošen in niti tega ne upošteva.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Looooooka ::

Je nekdo lepo napisal stroške, kjer je napisal vse. Najemnino, internet, telefon, elektriko. Tuti muti. Re pa da ni napisal, da vsak dan je zunaj in vsak vikend zapravi 100-200 eur za zabavo. To je tista ključna razlika.

jype ::

chinko> Očitno sama revščina tule.

Ja, velik del Slovenije v resnici živi z zelo malo sredstvi, zahvaljujoč preteklim investicijam v družbeno infrastrukturo.

Hkrati imajo bistveno višji življenski standard kot je povprečje EU, le zavedajo se ga ne.

Looooooka ::

Vse je odvisno od tega kaj človeku predstavlja udobje.Eni rabijo več drugi manj. Eni reximo ne pijejo in se ob vikendih ukvarjajo s hobiji, ki jih nič ne stanejo. Drugi pač še za hobi plačamo in vsak vikend vržemo denar za pijačo.
Osebno recimo bi 100+ eur na mesec prišparal že s tem če ne bi po fitnesu spil kakšno pivo. Veš koliko bi potem prišparal vsak, ki je navajen pit viski in hodit v diskače 2x na teden. To se kar nabere. Tisto pucanje pa superge in obleke so na koncu leta drobiž v primerjavi s temi stroški. Ampak nekako je težko trdit, da so to nujno potrebne zadeve a ne :)

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Vse je odvisno od tega kaj človeku predstavlja udobje.


Ni res. To je nezavedno odrekanje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Looooooka ::

Ne moreš se odreči nečemu, česar ne maraš.
Na primer...mene bolj veseli če si kaj skuham sam pa čeprav bi bilo v gostilni čez cesto ceneje in hitreje. Posledično se mi ne dopade plačati 4x več za nekaj, kar znam skuhati sam v istem času. Vidim samo čas, ki mi gre v tistem dnevu v tri krasne. Čas, ki bi ga lahko porabil za nekaj, kar bi me bolj veselilo(možno, da celo zastonj).
Poznam pa osebe, ki padejo v depresijo če se niso v istem tednu vsaj 4x slikale v različnih restavracijah.
Različne želje, različno veselje.
Tem osebam lahko recimo doma pripraviš 5 kil svežih jastogov ampak, ker zanje niso v restavraciji odštele 90 eur na kilo bodo pač nezadovoljne.
Ker jim je veselje zgolj obisk restavracije ne pa kvaliteta hrane.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Nikakor ne moreva govoriti o nekem udobju, če je nekdo zadovoljen samo s tem, da preživi čez mesec. OrkAA je tukaj dobro dopolnil in če bi vse bolje preračunali, bi prišli na vsaj 1200 EUR. Prav tako ne moremo reči, da je 1200 EUR neto nek luksuz, ker je to povprečna plača.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

fraising ::

Kako pa lahko veš, da je za nekoga udobje iti ven vsak petek na večerjo in na koncert? Meni recimo ni.

Tilen ::

Lahko je to paintball, zorbing, zip line, escape room, terme, gledališče, skratka aktivnosti za katere imaš med vikendom čas in si jih lahko privoščiš.

Tudi pustne maske niso zastonj, če bi rad nekako izgledal ali odprava za noč čarovnic. V primeru, da to vse ignoriraš in v tem času raje gledaš Big Brother ali Kmetijo, to stane bistveno manj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jype ::

Tilen> Lahko je to paintball, zorbing, zip line, escape room, terme, gledališče, skratka aktivnosti za katere imaš med vikendom čas in si jih lahko privoščiš.

Meni precej večje udobje pomeni 15 ur bicikla na teden kot karkoli od tega, kar si naštel, eni bi pa rekli, da gre za mazohizem.

Kot maškara pa itak zgledam vsak dan.

Tilen ::

Kolesarjenje, kot ga izvajaš ti, je luksuz. S tem seveda ni nič narobe.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jype ::

Ja, ampak tudi imet osem ur brainless šihta in preostanek življenja ob čipsu in pivu ležat na kavču pred televizijo je luksuz, če si ga kdo želi. Meni se to sicer zdi mazohizem, ampak morda se komu ne, pa definitivno ne potrebuje znatnih sredstev za tak življenski slog.

Tilen ::

Tody je izjavil:

No meni ta življenski stil, da si splaniraš vse do zadnjega centa ne odgovarja :) Zato je bilo to vprašanje koliko se porabi, pa da mal vidmo kje smo :) Vsi vemo da lahko zapraviš več kot imaš in več kot imaš več lahko zapraviš :)

Če gledam tako. Priskrbet si morem plačo neto (bruto nevem zakaj bi tukaj pomagala) 1500 eur na mesec. Da živimo fajn. Vse kar je bo več bo itak plus. Zdej pa ali bomo šli kampirat ali bomo spal v hiltonu z 5 * spet odvisno od stvari ki si jih želiš.


Jaz mislim, da je 1500 neto na odraslo osebo dovolj, da ne rabiš skrbeti ali bo internet 60 eur ali 56,73 eur in če se je kurilno olje podražilo za 5 centov ali ne. Tudi to je nek pomemben nivo udobja. 2 osebi bi s 3000 eur neto morali priti čez mesec brez večjih skrbi. Pod 1200 neto na osebo je pa vsekakor premalo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

fraising ::

Potemtakem, bi moralo na uč rečeno 70% gospodinjstev gurat na hlape. Osebno ne poznam nikogar, ki bi porabil takšne vsote za življenje na mesec.

kixs ::

Od 2002 do 2012 sem vodil vse stroske v Excelu (mikroevidenca, pretipkal sem vsak racun). Bi moral preverit letne obracune. Pa morda ne bi bilo odvec spet zacet... je pa tezje vodit za celo familijo kot samo za sebe. Danes se malo zadovoljim s pregledom v spletni banki - ni pa to mikro evidenca.

tikitoki ::

jype je izjavil:

Tody> Koliko stane živet tako normalno življenje? Vključno s krediti, menjavo gum, zimsko smučanje in poletno plavanje. Rad bi dobil neko sliko koliko denarja je potrebno zaslužiti na mesec, da lahko uredu živiš in da ti ni treba izkoristit vseh akciji v hoferju da prideš skozi mesec.

A otroke šteješ not? Kaj pa psa?

Avto, ki se ga redno uporablja, stane od 2 jurja na leto naprej za res staro kripo.

Počitnice so približno jurja vsake v slovenskih koncih, dva jurja če hodiš v Dolomite ali Švico smučat, na morje se ti pa iz Slovenije ne splača drugam kot na Hrvaško, če ceniš naravo.


Res smesna izjava, da se ti splaca iti samo na Hrvasko:). Since when?

jype ::

tikitoki> Res smesna izjava, da se ti splaca iti samo na Hrvasko

Ker ma v svetovnem merilu izjemno obalo z visoko razvito infrastrukturo.

No, razen če ti čista voda in neokrnjena narava ne ustrezata, ali pa če rad potuješ dlje.

tikitoki ::

Miha 333 je izjavil:

Če se odplačuje streha nad glavo, imata 2 otroka, 2 avta, "normalni" zimski in letni dopusti, življenjska zavarovanja, bi rekel, da morata oba s partnerjem/ko skupaj zaslužiti 3000 do 5000 neto na mesec. Odvisno od mnogih dejavnikov, če se daje kaj na stran za "hude čase", k takemu življenjskemu slogu pritičejo tudi npr. nakupovalni izleti, vikend izleti z aktivnostmi, ...

Je pa to, kar si naštel, žal za slovenske razmere že nadstandard.

Pa s Hoferjem ni nič narobe.


Sej se strinjam, da bi bilo to potrebno za kvalitetno zivljenje.

Ocitno pa lahko izhajas iz slovenske povprecne place, ki je cca. 1000 EUR. Torej, povprecna Slovenska druzina ima na voljo cca. 2000 EUR na mesec. Veliko pa jih mora preziveti z bistveno manj.

Vse ostalo je za Slovenske razmere nadstandard. Ali je to dovolje je pa ze druga debata.
Nekateri so srecni in dobijo stanovanje od starsev, drugi pa se morajo desetletja odrekati. Drugi imajo 3000 EUR place, sam bodimo realni, VECINA NIMA!
««
3 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43274636 (60435) damirj79
»

Najem stanovanja, blok vs hiša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8621818 (16666) BorutO
»

Iti na "svoje" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13326428 (23337) bender rodri

Več podobnih tem