» »

Kam vložiti denar

Kam vložiti denar

1 2 3
4
5

next3steps ::

Furbo je izjavil:

Teslo? Sem slišal, da oni sploh ne ustvarjajo dobička, preživijo samo zaradi subvencij.

Full štrom je future. Tko kot Tesla.

sivistol ::

next3steps je izjavil:

Furbo je izjavil:

Teslo? Sem slišal, da oni sploh ne ustvarjajo dobička, preživijo samo zaradi subvencij.

Full štrom je future. Tko kot Tesla.


tesla bi mogla, nardit full strom avto, z karoserijo npr 1967 mustang fastback, folk oz muričani bi to kupovali kot vroče žemlje

sicer pa nardijo elektro podvozje, šasijo za eletro in pol samo bodyworke gor talajo
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

GrX ::

mihec87 je izjavil:

Kako je v primeru da ti ta online broker propade-kako in kje dokazuješ lastništvo nad delnicami?


Brokerji na določeno časovno obdobje pošiljajo trade reporte, ki izkazujejo tvoje lastništvo določenih delnic. Če gre denimo broker, ki je član SIPC (Securities Investor Protection Corporation) v stečaj, pošlješ svoje trade reporte na SIPC, ta pa nato reporte primerja s poslovnimi knjigami brokerja. V primeru, da so reporti skladni s knjigami ti SIPC krije izgubo in sicer do 500.000$..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

mulc007 ::

Sicer malo starejša tema pa bom vseeno tu vprašal ker je pač takšno vprašanje.

Govorijo da je dobro če je denar zaradi varnosti bolje če je vložen v različne stvari.
Pa me zanima če je smiselno da nekaj evrov na banki zamenjaš v eno drugo valuto, naprimer dolarje ali pa kako drugo valuto.

Tilen ::

Slaba šala, ker je EUR trenutno zelo šibak zaradi QE. Razen, če imaš prihodke in prihranke recimo v USD.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

bobby ::

A USD je pa močan al kaj? Še slabša šala,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Samuel ::

bobby je izjavil:

A USD je pa močan al kaj? Še slabša šala,..


A si neumen? Poglej si gibanje zadnjih 5-10 let.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

bobby ::

Samuel je izjavil:

bobby je izjavil:

A USD je pa močan al kaj? Še slabša šala,..


A si neumen? Poglej si gibanje zadnjih 5-10 let.



Ajajaj,.. sploh se ne bom spustil na tvoj nivo komunikacije.

najdi si podatke QE, ki ga je ameriški FED pometal ven od 2008 do danes v primerjavi z njihovim kvazi BDP-jem, ki ne upošteva vrednosti inflacije, proti evropsko verzijo QE v prav tako isti korelaciji.
ČE res misliš, da je sedajle, glede na tvojo izjavo in grafe 5-10 let nazaj, pametno kupovati USD, kot predalga Tilen?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Tilen ::

Ne, narobe si me razumel. Ne predlagam nakupa USD, sploh pa ne z EUR.



Želel sem povedati, da bi razpršitev v druge valute bila manj slaba možnost, če bi prihodke in prihranke že imel v USD, kar pa verjetno nimaš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

mulc007 ::

Zakaj če bi prihodke že imel v USD? Ker nekaj zgubim pri menjavi valute?

Kaj pa nakup rublja? Sveža vest da je rubelj zelo nizek: http://www.b92.net/biz/vesti/tema.php?i...

nurmaln ::

@Mulc007
Ti ne sprašuješ ali je smiselna diversifikacija v različne valute zaradi povečanja varnosti, ampak sprašuješ katere valute so primerne za špekuliranje.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

mulc007 ::

Jaz si špekuliranje razlagam tako da večkrat kupuješ in prodajaš.
V mojem primeru bi bil denar tam naložen več let.
Lahko gledaš na to da iščem podcenjeno valuto tudi kot na špekulacijo. Jaz gledam na to kot na povečano varnost da bo denar čez nekaj let še vreden.
Ampak to ni tema pogovora. Mene zanima smiselnost razpršenost valut in slabosti tega. Govorim o razpršenosti kar pomeni da bi dal v drugo valuto samo del prihrankov.
Naprimer kakšen vrednosti % si banka vzame glede na nakupni/prodajni tečaj neke valute ipd. Če zdaj zamenjam v drugo valuto, bom moral kasneje pretvoriti nazaj v € kar me bo mogoče še enkrat udarlo po žepu oz. ne vem kak % si vzame banka ob menjavi in kako to poteka.
Pa ne me zdaj lovit po vejicah ker nisem iz ekonomske stroke. Razlagate laiku.

Nekdo je naprimer napisal
****razpršitev v druge valute bila manj slaba možnost, če bi prihodke in prihranke že imel v USD, kar pa verjetno nimaš.****
Ni jasno zakaj je to manj slaba možnost. Laiki potrebujemo več argumentov/razlage.

Tilen ::

Problem je v tem, ker je kupna moč EUR trenutno zgodovinsko na precej nizkem nivoju, ker poteka s strani ECB program QE.

Asset purchase programmes

V kolikor bi imel prihranke in prihodke že v USD, bi sedaj lahko kupil EUR, kar je dolgoročno bistveno manj slabo, kot če kupiš USD, kjer se je QE že končal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

nurmaln ::

mulc007 je izjavil:

Nekdo je naprimer napisal
****razpršitev v druge valute bila manj slaba možnost, če bi prihodke in prihranke že imel v USD, kar pa verjetno nimaš.****
Ni jasno zakaj je to manj slaba možnost. Laiki potrebujemo več argumentov/razlage.


Ker so trenutno neka predvidevanja (ugibanja) da bi znal dolar padati, bi bilo mogoče pametno za američane (ki imajo prihodke in prihranke v USD), da kupijo kak evro. Zate, ki imaš prihodke v EUR, se potemtakem ne bi splačalo kupovati USD.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

mulc007 ::

Kaj pa rubelj ali pa mogoče kakšna druga valuta kjer nimajo inflacije?

Tilen ::

Inflacija v Rusiji je 200% višja, kot pri nas. Predlagam, da si najprej razčistiš osnove, preden boš naredil kakšno večjo neumnost.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

nurmaln ::

Še enkrat, ti bi se rad šel špekulacije, ne diversifikacijo.
Moj predlog je da se odločiš kakšen znesek si pripravljen tvegat (da v celoti izgubiš), in greš z njim na forex pa se malo igraš tam. Najhitreje se boš tako naučil kaj in kako z valutami.
Verjetno ti še vedno ne bodo jasni mehanizmi ki vplivajo na vrednost različnih valut, vseeno boš pa hitro dobil občutek kje so pasti.
Preostali znesek pa kar lepo drži v EUR, mu trenutno ne kaže nič slabše kot drugim trdnim valutam.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

mkmorfius ::

Investiraj v kriptovalute... pol pa imaš še ene 2 platformi, kjer prejemaš dnevne obresti na svoj polog... Jaz uporabljam tole https://goo.gl/wxYRQu in https://goo.gl/1wEP97 - super zadevci...
Blockchain Loterija TrueFlip - Zadeni 400BTC - goo.gl/a7tvR6
Kupi Bitcoin (BTC) ali Ether (ETH) z VISA ali MasterCard - goo.gl/xj936M

mkmorfius ::

Sam se zadnje čase tudi poslužujem ICO - initial coin offering. Moja najuspešnejša investicija v ICO je bila Edgeless. Investiral sem 77EUR januarja, danes je investicija vredna cca 3700EUR kar pomeni cca 4800% profit... Če bi takrat slutil kaj bo...
Blockchain Loterija TrueFlip - Zadeni 400BTC - goo.gl/a7tvR6
Kupi Bitcoin (BTC) ali Ether (ETH) z VISA ali MasterCard - goo.gl/xj936M

Zgodovina sprememb…

marjan_h ::

Ali ne bi bilo smiselno, če bi pogledali vse možnosti za vlaganje (kriptovalute, žlahtne kovine, delnice, banka, zavarovalnica) in gledali povprečno donosnost na leto, v zadnjih 10 letih?

Ima kdo te podatke iz prve roke?

Utk ::

Ne. Ker ne kupiš vseh kriptovalut in vsega ostalega, da bi imel ti povprečen donos. Razen če vlagaš v indeksni sklad, ampak tam ni takih bajnih zgodb.

Okapi ::

marjan_h je izjavil:

Ali ne bi bilo smiselno, če bi pogledali vse možnosti za vlaganje (kriptovalute, žlahtne kovine, delnice, banka, zavarovalnica) in gledali povprečno donosnost na leto, v zadnjih 10 letih?

Ima kdo te podatke iz prve roke?

Smiselno je pogledati tudi najslabšo možnost. Recimo, da si kupil kojne po 20 jurjev, prodati si jih pa moral, ko so padli na 5 jurjev. Ker nikoli vnaprej ne veš, na kateri točki je bila zadeva, ko si kupil, in kdaj boš zaradi spleta okoliščin moral prodajati.

marjan_h ::

Utk je izjavil:

Ne. Ker ne kupiš vseh kriptovalut in vsega ostalega, da bi imel ti povprečen donos. Razen če vlagaš v indeksni sklad, ampak tam ni takih bajnih zgodb.


Ne vem, če te razumem. Recimo, da vlagaš v X. Ta X ima povprečno donosnost npr. 5% na letni ravni. Recimo, da je enkrat 1 % drugič 7 %, ampak nikoli ne gre v minus na letni ravni. Npr. da so tako kot bančne obresti, ki so nizke. Torej, če gledaš gibanje donosa je pozitiven trend, ampak nizek.

Utk ::

Kriptovalut je 1000. Katere boš kupil, da boš imel povprečno donosnost, vse? Delnic je še več. Katere kovine, vse? Indeksni skladi so, ki delajo točno to, kupijo vsega po malem, samo tam pa ni 20 procentov letno. In vse gre kakšno leto tudi v minus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

winko12345 ::

Katero borzo uporabljate za trgovanje z valutami / delnicami?=

pingme ::

Trading 212 deluje tudi Slovenske vlagatelje (samo pazite, da uporabljate INVEST in ne CFD).

Referral:

Do you want to get a free stock share worth up to €100?
Create a Trading 212 Invest account using this link https://www.trading212.com/invite/FMA5k... and we both get a free share!

Sicer pa:
- Zero commission on trading
- real stocks and ETFs
- No maintenance charges
- No inactivity fee, or any other hidden fees
- Always the best price via direct execution and smart routing

WarpedGone ::

nagobčnik je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

19. feb 2016 sem predlagal nakup TSLA.
Kdor je upošteval namig, je od takrat naredu že +30%
Kdor je ujel pravi moment in nabavu še kak teden prej, je naredu že +50%
Vse kaže da se bo trenutna eksplozija nadaljevala še vsaj en mesec in precej verjetno še naprej. Stvari se znajo upehat, ko nabije tja okrog 500.

Imate proste roke, da se mi posmehujete. Smejal se bom z vami celo pot do banke in nazaj.


Dobro, se slišimo pri 500, Nostradamus.


Se bomo kej slišal?
Zbogom in hvala za vse ribe

Jerry000 ::

WarpedOne, svaka čast haha :D

gruntfürmich ::

bi s katero delnico sploh bil v minusu od leta 2016?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Spxy ::

 TESLA

TESLA

Čeprav se delate norca iz warpija v temi o električnih avtih, tole s Teslo mu je pa uspel.

gruntfürmich ::

glede tistega padca vsaka čast, ampak reči je lahko, sam kupiti malce težje.
glede tega da pa je zrastla od 2016 pa do danes pa je za delnice prej pravilo kot izjema.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

Definitivno mu je uspelo bolje kot če bi poslušal grunta in shortal BTC na začetku lanskega leta =) pri 3.8k
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

gruntfürmich ::

zaradi takšnih neumnih komentarjev se vidi zakaj si obsojen na revščino. :D tema se je začela feb 2016. torej ali tesla ali btc?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nekikr ::

Nič od tega. TSLA se niti warpiju ni izplačal, če je moral pa pri taki bajni rasti še vedno na banko po kredit za en jeben avto.

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

zaradi takšnih neumnih komentarjev se vidi zakaj si obsojen na revščino. :D tema se je začela feb 2016. torej ali tesla ali btc?


Tema se je začela, ampak njegova napoved o Tesli je bila bolj pravilna kot tvoja o BTC =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

c3p0 ::

Po vojni so vsi generali.

Alien123 ::

Sem vam lepo pisal za amd, ko je še bil 3$, pa nihče nič :D

soncee1 ::

Najbolje je naložit na račun moje banke, jaz pa bom vam ustvaril 30% dobičkonsnost v 3 mesecih. RAČUN PA JE SENICA ROBERT SI56 4012 2465 2906 234

McHusch ::

soncee1 je izjavil:

Najbolje je naložit na račun moje banke, jaz pa bom vam ustvaril 30% dobičkonsnost v 3 mesecih. RAČUN PA JE SENICA ROBERT SI56 4012 2465 2906 234


Hitro, odpreti sepa direct debit na ta račun! :))

Sp3m ::

gruntfürmich je izjavil:

bi s katero delnico sploh bil v minusu od leta 2016?


Apple 18. mar 2016 $105.92
Apple 10. jan 2020 $311.54

Amazon 18. mar 2016 $552.08
Amazon 10. jan 2020 $1905.00

Microsoft 18. mar 2016 $54.92
Microsoft 10. jan 2020 $163.00

Tesla 18. mar 2016 $232.74
Tesla 10. jan 2020 $484.90

Intel 18. mar 2016 $32.68
Intel 10. jan 2020 $59.41

Amd 18. mar 2016 $1.8
Amd 10. jan 2020 . $49.50

Bitcoin mar 2016 $400
Bitcoin 10. jan 2020 $7841,13

WarpedGone ::

WarpedGone je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

WarpedGone je izjavil:

19. feb 2016 sem predlagal nakup TSLA.
Kdor je upošteval namig, je od takrat naredu že +30%
Kdor je ujel pravi moment in nabavu še kak teden prej, je naredu že +50%
Vse kaže da se bo trenutna eksplozija nadaljevala še vsaj en mesec in precej verjetno še naprej. Stvari se znajo upehat, ko nabije tja okrog 500.

Imate proste roke, da se mi posmehujete. Smejal se bom z vami celo pot do banke in nazaj.


Dobro, se slišimo pri 500, Nostradamus.


Se bomo kej slišal?


Kaj zdej, bo kdo kej pameten kako sm bebec, da nism prodal ko je stvar za hip presegla 300 in bla očiten balon, ki bo zdaj zdaj poču?

P.S. iz 250 na 500 je glih tolk 'težk' kot iz 500 do 1k ... hehehe
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

In koliko si jih kupil? Za 100k, 300k..?

WarpedGone ::

Tolk, da bo kmal vseen kolk.
Zbogom in hvala za vse ribe

hojnikb ::

dokler se stvar ne sesuje kot random kriptozeton, pol je kul :)

Ima pa vsaka stvar strop, tudi TSLA delnica
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Machete ::

Jezus marija, prej smo par let warpija poslušali onaniranje na pleh, zdaj bomo pa še 'told you so'.. že xtič, ker ima neke delnice, ki rastejo. How low can you go.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mato989 ::

Machete je izjavil:

Jezus marija, prej smo par let warpija poslušali onaniranje na pleh, zdaj bomo pa še 'told you so'.. že xtič, ker ima neke delnice, ki rastejo. How low can you go.


Glede na drkanje nekaterih si je to zaslužil da piše... =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Alien123 ::

Ja, če ne pove kolko delnic je kupil..

nekikr ::

Mato989 je izjavil:

Machete je izjavil:

Jezus marija, prej smo par let warpija poslušali onaniranje na pleh, zdaj bomo pa še 'told you so'.. že xtič, ker ima neke delnice, ki rastejo. How low can you go.


Glede na drkanje nekaterih si je to zaslužil da piše... =)

Karkoli bi kupil bi šlo gor. Dejansko si zelo težko kupil nekaj, kar je šlo dol. Poleg tega je za avto srednjega razreda še vedno rabil kredit, kar pove dosti o teži njegove samohvale.

WarpedGone ::

:)
Nekateri ne kapirajo tudi če jim počasi narišeš... one cannot fix stupid.

P.S. kredit ne vzameš ker ga nucaš ampak ker ga lahko. Če ga nucaš, ga NE vzameš.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

WarpedGone je izjavil:

:)
Nekateri ne kapirajo tudi če jim počasi narišeš... one cannot fix stupid.

P.S. kredit ne vzameš ker ga nucaš ampak ker ga lahko. Če ga nucaš, ga NE vzameš.


No saj če kredita NE moreš vzet, je vseeno če ga nucaš ali ne...

Torej še vedno nimamo dobrega brokerja online ki ma za nas nizko proračunce možnost investiranja brez visokih stroškov?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vlaganje 1.000€ na mesec (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24061039 (33101) gruntfürmich
»

Tesla z najvišjo izgubo doslej (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5223818 (20900) LeQuack
»

Kako začeti z investiranjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5520987 (18546) avani
»

Varno oplemenitenje denarja. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815367 (13221) c3p0

Več podobnih tem