» »

servis/trgovina, ki omogoča vračilo ali sposojo opreme

servis/trgovina, ki omogoča vračilo ali sposojo opreme

greatdrakon ::

Zdravo. Ker imam težave z diagnozo strojne opreme in bi rad sprobal tako drug napajalnik kot rame, me zanima če je kje kakšen računalniški servis/trgovina (Ljubljana), ki gre toliko na roko, da lahko izdelke vrneš nazaj (ko jih že kupiš) ali si jih celo sposodiš (npr. po plačilu kavcije)?. Potrebujem za maksimalno par dni, lih toliko, da vidim kaj je narobe z mojo strojno opremo. Nove opreme pa mi ni smiselno kupovat.

idealno bi bilo, da bi dobil rabljeno opremo, ki že preizkušeno deluje brez problemov.

konkretno rabim 2x ddr4 rame in napajalnik od 400W naprej.

Robertos664 ::

ne bi bilo bolj enostavno, da neseš računalnik na servis, kjer ti bodo ugotovili kaj je z njim narobe?

greatdrakon ::

Imam precej specifičen problem. Računalnik mi zmrzuje samo v idlu načinu (random freezes). Rad bi preveril ali je res CPU iz slabe serije, kot se govori pri določenih uporabnikih... Zelo težko bom na servisu ljudi prepričal kje je problem (še težje izvedel garancijski postopek, če CPU deluje, ko deluje). Testiranje se ne more izvajati z klasičnimi test programi, ampak z uporabo in potem neuporabo (naključno), ker takrat šele zamrzne in to povsem naključno v mirovanju.

koyotee ::

Softwerska napaka ni možna?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

greatdrakon ::

dvomim, da je software ...

se mi je isto dogajalo tudi v drugem sistemu in ssd disku.

nas ima nekaj podobno težavo: https://communities.intel.com/thread/97...

http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-...

bi pa pred menjavo CPU, zamenjal še ram in napajalnik... verjetno bom začel z napajalnikom, glede nato, da se C-state omenja in imam malo starejši napajalnik (kupljen kot nov), kao brez uradne c-state podpore http://www.silentpcreview.com/Super_Flo.... glede nato, da ga lahko dam v starejši računalnik, lahko kupim novega, kaj mi priporočate za ceno do 50-60 evrov (torej nujno hashwell oz. skylake združljiv)?

AC_DC ::

Feature, not bug.
Skylake plate v kombinaciji z i5/7 v idlu zmrzujejo (sploh če imaš pameten napajalnik), o tem je bilo govora tu nekje na ST https://slo-tech.com/forum/t663644/p503... .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

greatdrakon ::

tole sem jaz takrat govoril ja :-) torej kaj potem kupit? (napajalnik)

AC_DC ::

Napiši tvojo sestavo.

blackbfm ::

verjetno bom začel z napajalnikom, glede nato, da se C-state omenja


probaj izklopit cstate v biosu

AC_DC ::

Tudi anti-surge opcija zna delati težave.

Tribal ::

Sam povej kero grafiko maš. Če maš Atija je lahko problem v tem. Sem imel enake probleme.

greatdrakon ::

c-state izklopil (vse), vendar ne pomaga. zaenkrat pomaga samo en ram v slotu (single mode). potem mi še ni zmrznilo (nisem pa imel tako prižgano še več kot dan, zato ne morem trditi, da je to rešilo težavo)... oba rama drugače delujta samostojno...

Gigabyte GA-H170N-WIFI Intel H170
Intel Core i5 6500 4x 3.20GHz
16GB (2x 8192MB) Crucial CT2K8G4DFD8213 DDR4-2133 DIMM
250GB Samsung 850 Evo
Super Flower Golden Green SF-350P14XE
4096MB KFA2 GeForce GTX 960 Gamer

greatdrakon ::

vzamem nazaj ... pravkar je odletel tudi z eno ploščico rama... s katerim napajalnikom torej probam?

sodnicaN ::

lahko naročiš prek spletne trgovine, in potem brez razloga vrneš samo to je rahla zloraba zakona (je pa čisto legalno)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: toplakd ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crknil napajalnik?

Oddelek: Strojna oprema
485197 (3577) Marko86
»

Priklop 20+4 vs 24+8

Oddelek: Strojna oprema
261406 (1194) Riff
»

Zmogljivejši 750w napajalnik porabi več elektrike

Oddelek: Kaj kupiti
393796 (2899) Napajalc
»

Kako močan napajalnik za komponente...

Oddelek: Pomoč in nasveti
274336 (3648) hojnikb
»

AMD FX-8350 (ali nekaj drugega) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13924849 (22248) klkkkkkkkkkk

Več podobnih tem