» »

Zmogljivejši 750w napajalnik porabi več elektrike

Zmogljivejši 750w napajalnik porabi več elektrike

WinXP ::

Živjo
sem pred nakupom modernejše grafične kartice ki potrebuje "močnejše" napajanje...
Trenutno imam v računalniku 550w napajalnik lc power.

Pa me zanima ali bo 750w napajalnik ki bi ga kupil zaradi potrebe
nove grafične kartice po močnejši porabi in delovanju
porabljal tudi več elektrike, kar bi se mi seveda poznalo na
večji mesečni položnici za elektriko... :d

Ali pa je to samo "formalno", da pač grafična kartica rabi močnejši napajalnik samo zaradi
njenega priklopa in delovanja, kar nima nič zveze z večjo porabo električne energije...?
  • polepsal: Tilen ()

Bellzmet ::

Kolikor porabijo komponente, toliko bo poraba elektrike. Pomoje ni veze, če imaš 750W ali 1500W napajalc.

WinXP ::

Ajaaa, seveda... Grafična kartica je ta, ki bo Žrla več električne energije, ker je zahtevnejša...
Močnejši napajalnik pa ona samo rabi zaradi svojega delovanja in priklopa 2x 16 pinov
al kako ma že...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tilen ()

trnvpeti ::

750w(80% izkoristek) napajalnik bo manj pokuril kot 1500W(tudi 80% izkoristek)

poraba bo recimo 200w, kar bo na 750w na 26%(tam pogledas na krivuljo, koliko je izkoristek)
pri isti porabi 200w bo na 1500w krivulja na 13%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

dreta ::

Kakrsno bo breme, taksna bo poraba.

trnvpeti ::

recimo da je na 750w(na krivulji 50% 80% izkoristek), potem je k26% recimo 60%, na 1500(tudi k50% 80%i) pa k13% na 30%
na te izmisljene krivulje/stevilke je poraba na vticnici 280w:340w, torej 60w razlike

Napajalc ::

Na sumu imam da PC bolje idla z napajalnikom ki ima 1 linijo, bi bilo fino če ma kdo možnost to preverit. Drugače pa: 40W razilike in 10 ur delovanja na dan, nanese 18e čez celo leto, 2 uri na dan, celo leto je 3.6e.
011011100111010101100010

ProGo ::

750w(80% izkoristek) napajalnik bo pokuril več kot 1500W(tudi 80% izkoristek) pri enakem loadu.

Wrop ::

Napajalnik ti bo najmanj energije pretvoril v toploto pri cca 50% nazivni obremenitni. Razlika v efektivnosti med 20% in 50% obremenitve in 50% in 100% obremenitve pa je okoli 4 odstotnih točk. Bolj se splača, da, če že, kupiš napajalnik z GOLD plus certifikatom. Seveda, če veliko uporabljaš računalnik. Npr. če ti komponente rabijo 300 W, ti bo 80 Plus napajalnik iz vtičnice vzel okoli 375 W, Gold Plus pa 325 W. Torej 50 W razlike. Ponavadi je pa še tako, da imajo dražji napajalniki daljšo garancijo (moj npr. 7 let), tišje delovanje(npr. do 50% obremenitve uporabljajo samo pasivno hlajenje nato pa še ventilator), modularnost, bolj stabilno delovanje, boljo zaščito, se v popolnosti skladajo z ATX specifikacijami, pa še in še.
Pa tudi dražji napajalnik ponavadi navajajo nazivno moč samo pri 12 V. Pri cenejših pa pri vseh linijah. Tako imaš napajalnik z dekrarirano močjo 750 W, ki lahko na 12 V linije dajo npr. 550 W. Pri dražjih je 750 W na 12 V liniji.
Meni so neka LC Power jajca postala neuporabna na vsake 3-4 leta. Delala so še, ob večji obremenitvi pa je šel računalnik naključno v reset.
Res pa je, da je tudi pomembno kje živiš in kako linijo imaš do hiše in katere porabnike imaš še pri hiši. V kaki zakotni vasi komponente v napajalniku hitreje degradirajo.
Ko sem sam kupoval nov napajalnik sem seštel vse prednosti in slabosti pridem dolgoročno bolje pa tudi ceneje skozi z 3x dražjim napajalnikom.

Pa ne primerjati 750 W in 1500 W napajalnik, ker v tej temi nima smisla. Drugače lahko primerjamo pri 1000 W in bo prvi že zdavnaj izdihnil, medtem, ko bo drugi še lepo delal.

Op-ju pa lahko rečem tako, da, če ne kupuješ neke high end grafične, potem verjetno ti sploh ni treba menjati napajalnika.
Lahko pa napišeš kaj imaš, kaj kupuješ in kak imaš budget za napajalnik.

trnvpeti ::

 primer krivulje

primer krivulje

m0LN4r ::

Op-ju pa lahko rečem tako, da, če ne kupuješ neke high end grafične, potem verjetno ti sploh ni treba menjati napajalnika.
Lahko pa napišeš kaj imaš, kaj kupuješ in kak imaš budget za napajalnik.

To, ker drugače je to troll tema
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

trnvpeti ::

in še vedno se najdejo , ki ze na napisan napajalnik,racunalnik,namen,... rečejo šrot
oz rečejo šrot še preden se sploh kaj napiše

issak ::

WinXP je izjavil:

Živjo
Sem pred nakupom modernejše grafične kartice ki potrebuje "močnejše" napajanje...
Trenutno imam v računalniku 550W napajalnik LC Power.

Pa me zanima ALI BO 750W NAPAJALNIK ki bi ga kupil zaradi potrebe
nove grafične kartice po močnejši porabi in delovanju
PORABLJAL TUDI VEČ ELEKTRIKE,kar bi se mi seveda poznalo na
večji mesečni položnici za elektriko...:D

Ali pa je to samo "formalno",da pač grafična kartica rabi močnejši napajalnik samo zaradi
NJENEGA PRIKLOPA IN DELOVANJA,kar nima nič zveze z večjo porabo električne energije...?



Katero grafično boš kupil? In kakšne imaš ostale specifikacije?
Zelo verjetno je, da bo 550W napajalnik dovolj, samo ne LC power.

Dober napajalnik bo za svoje delovanje porabil malo oz. skoraj nič, šrot napajalnik pa kuri vate tja v tri dni.

Priporočam Super Flower Golden Green 550-750W (zelo verjetno ne rabiš 750W, razen če se greš SLI/crossfire)
Ziher pa ne kupit še enega LC power.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

trnvpeti ::

issak je izjavil:



Priporočam Super Flower Golden Green 550-750W (zelo verjetno ne rabiš 750W, razen če se greš SLI/crossfire)
Ziher pa ne kupit še enega LC power.

neumno je kupit napajalnik brez da ves kolk stane, za kaj ga bos imel, kaksen bo namen uporabe...

issak ::

trnvpeti je izjavil:

issak je izjavil:



Priporočam Super Flower Golden Green 550-750W (zelo verjetno ne rabiš 750W, razen če se greš SLI/crossfire)
Ziher pa ne kupit še enega LC power.

neumno je kupit napajalnik brez da ves kolk stane, za kaj ga bos imel, kaksen bo namen uporabe...


saj lahko pogledaš na internetu...
Za kaj ga bo imel sem vprašal, in namen uporabe je pa napajanje hardwarea verjetno. Razen če ga bo uporabljal namesto ventilatorske pečice.

Za i7 in moderno grafično ranga 970 je 550W dovolj, verjetno bi se dalo spraviti tudi na 450W. 550W LC power pa sigurno dovaja manj toka kot Super Flower 550W.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

trnvpeti ::

lahko pa sploh ne bo rabil tvojega predlaganega napajanja

šajtrga ::

zakaj za boga tale WinXP poudarja določene besede?

Trololololol ::

issak je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

issak je izjavil:



Priporočam Super Flower Golden Green 550-750W (zelo verjetno ne rabiš 750W, razen če se greš SLI/crossfire)
Ziher pa ne kupit še enega LC power.

neumno je kupit napajalnik brez da ves kolk stane, za kaj ga bos imel, kaksen bo namen uporabe...


saj lahko pogledaš na internetu...
Za kaj ga bo imel sem vprašal, in namen uporabe je pa napajanje hardwarea verjetno. Razen če ga bo uporabljal namesto ventilatorske pečice.

Za i7 in moderno grafično ranga 970 je 550W dovolj, verjetno bi se dalo spraviti tudi na 450W. 550W LC power pa sigurno dovaja manj toka kot Super Flower 550W.

V BigBangu so se šli še boljše kombinacije. CPU: i7, GPU: 970, napajalnik in kišta pa za 70EUR v kompletu: LC 450W :))

Furbo ::

šajtrga je izjavil:

zakaj za boga tale WinXP poudarja določene besede?


Očitno nas ima za kretene.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

WinXP ::

Hvala za odgovore. Določene besede poudarjam zato da bolj zapadejo v oči, to je pač pravica vsakega ki želi kaj poudariti, ali napiše z veliko ali da "odebeljeno"... In to je tudi moja značilnost, da rad poudarjam, tko da ne se buniti, fantje. Ne vem zakaj bi pa koga imel za budalo?

Zdej pa odgovor:
katero grafično mislim kupiti in ali bo to "dober" napajalnik za njo,
oz. Njeno zahtevnost in porabo, glede na to da sem do zdaj imel zmeraj
klasične grafične pciex16 s ceno 40-45 eur, torej 512mb ddr ram...

Odločam se med:
1)prvo, ki ima 2gb gddr3 spomina clock speed 4000 mhz, chip clock speed 700 mhz, 128 bit
2) drugo, ki ima 2gb gddr5 spomina clock speed 6000 mhz, chip clock speed 1150 mhz, 256 bit

E, zdej pa, malo para, malo muzike, puno para puno muzike... :d ne vem kero od
te dve bom vzel, zmeraj je problem v denarju, jbg., takav je život, čupav i dlakav.

Torej bo 750w napajalnik čisto dovolj?
piše da ima graphics port 6 + 2 pin oziroma 2x 6pin
samo še premišljam, ne vem a bi vzel 750w napajalnik al za 25 eur dražjega ki je 950w,
obadva imata 2x6pin za priklop grafike. Kar se pa tiče lc power, meni je lepo delal skoz.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tilen ()

hojnikb ::

>1)Prvo,ki ima 2GB GDDR3 spomina Clock Speed 4000 Mhz,Chip Clock speed 700 Mhz, 128 bit
2) Drugo,ki ima 2GB GDDR5 spomina Clock Speed 6000 Mhz,Chip Clock speed 1150 Mhz, 256 bit

Al trolaš al zanalašč ne poveš model grafike..
#brezpodpisa

WinXP ::

Zakaj model,a niso glavne SPECIFIKACIJE modela? Vse se da razbrati koliko dobre so iz tega,če se človek razume v to...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

hojnikb ::

važn je model gpuja.

> Vse se da razbrati koliko dobre so iz tega,če se človek razume v to...

Ne, se ne da.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

WinXP ::

Evo ti na sliki model pa specifikacije če je važen model gpu-ja.

Prva
2gb gddr3 spomina clock speed 4000 mhz, chip clock speed 700 mhz, 128 bit
 prva gddr3 128bit

prva gddr3 128bit


druga
2gb gddr5 spomina clock speed 6000 mhz, chip clock speed 1150 mhz, 256 bit
 druga gddr5 256 bit

druga gddr5 256 bit

U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tilen ()

issak ::

Ko si omenjal 'modernejšo' grafično kartico sem mislil da govoriš najmanj o 980Ti... Tele grafične ki si jih pokazal bodo delale tudi na tvojem obstoječem napajalniku, ker to niso neke baš moderne grafične, in še posebaj ne pretirano zahtevne za porabo.

Počasi se še meni zdi da se delaš norca, ker tele grafične so jajca, ne pa moderne.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

hojnikb ::

za te jajčke je dost 420W lc

Btw, upam da ne misliš tega dejansko kupit :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Jst ::

Nvidia 730 vs. Radeon R7-260X.

Niti za prvo niti za drugo ne rabiš menjati napajalnika.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

WinXP ::

Uff, človek božji kaj bi ti potem rekel na to, da sem vse do zdaj uporabljal klasično
grafično pciex16 kartico z 512 ddr ram?
Kaj je to potem za tebe, če govoriš da so take nove in drage stvari "jajčka"?
Jajček je recimo ta moja dosedanja proti tem, kar sem jih polinkal!

In še nekaj: drugače mi tudi ta navadna dosedanja dela čisto okej in špila vse 3d igre,
samo ajde, da bomo mal modernejši z boljšo tehnologijo.
če mata pa vidva tolk denarja,
pa lahko kupita tut vrhunsko zarad mene (še 1x dražjo) priporočam.

To se pravi bo moj 550w napajalnik ki ima 1 6pin konektor, za katerokoli od njiju dovolj...
Toliko bolje zame.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tilen ()

hojnikb ::

Če misliš kupovat grafe za male pare, potem vzami nekaj z bolhe. Će maš za 260x iz slovenije, boš meu tut za precej precej bolšo rabljeno 280x z bolhe.

>In še nekaj: drugače mi tudi ta navadna dosedanja dela čisto okej in špila vse 3d igre,
samo ajde, da bomo mal modernejši z boljšo tehnologijo.

To je pa čista laž, ker stara 512MB kartica skoraj sigurno ne podpira DX11, hence odpade kr nekaj naslovov.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

WinXP ::

Ne,ne mislim kupiti RABLJENE pa da mi hitro crkne,pa še brez garancije je,
za tisto malčice boljši model...to je nula razlike,kar ti govoriš 260x VS.280x,
ni to zdj 470x,pa poj ne bi reku... Staro grafično vzet pa za tolk denarja,pa da mi crkne
kot mi je že ena rabljena ki je bla 25 eur nova pa 48eur.Pa sem to probal pa ne bi več,
pa itak ni nekakšne razlike kot sem rekel,pa še ta je stara brez garancije...Hvala lepa.

Moja dosedanja kartica ne podpira DirectX 11,mislim pa da podpira DirectX 10 alpa 9.
In DELA na VEČINI 3D iger,kakšna laž... Ta,nova,ki jo pa mislim kupiti (katerakoli)
je pa duplo boljša,kaj duplo 3-4x je boljša (troduplo),se pravi bom z nakupom ene
od njiju presrečen,čeprav mi je dobra tudi dosedanja z 512Mb Rama.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

hojnikb ::

razlika med performancom 260x in 280x je cca 2x po tamalem.

za isti dnar.

btw tut z garancijo se najdejo

260x za 144e je kraja pri belem dnevu
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

WinXP ::

Ja,najdejo se z garancijo ki jo je ostalo še pol leta do 1 leta če kupiš rabljeno.
Novo maš pa garancijo 2 leti. Pa še nova je. Ni to isto.Razlika med performancom 260x in 280x
je minimalna,ne bi reku da je to zdj model 360x alpa višji.Eno od teh dveh bom vzel,
važno da je dobra in da je nova z garancijo.Bom prezadovoljen.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

aerie ::

Prepričane je težko prepričat :) Sam ni mi jasno zakaj sprašuješ po forumu in pišeš neumnosti.

WinXP ::

Sprašujem da vidim mnenja ostalih,kakšne neumnosti,pišem RESNIČNE in dejanske podatke
kot so. Mar je prepovedano z drugimi deliti izkušnje? Ne vem,za tak forum ali pa take
čudne LJUDI z foruma pa še nisem slišal. Povsod kjer kdo kaj vpraša odgovarja,deli mnenja
in izkušnje so ljudje prijazni,delijo REALNE nasvete ...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

hojnikb ::



minimalna razlika praviš :\
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Če si s staro zadovoljen, lahko špilaš tut na kaki sodobni integrirani, ker so praktično hitrejše.

Me pa zanima, kake igre špilaš na 512mb kartici in kakem ekranu?

Da ti bomo lažje povedali ali se ti splača sploh kupit moderno grafično.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WinXP ::

Špilam največ 3D SIMULACIJO VOŽNJE (voziš kamion,avtobus,traktor) pa STRELJAČINO,
(HITMAN,Splinter Cell,SWAT in podobno)...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

hojnikb ::

že vedno ne spremeni zgormjega grafa ;)
#brezpodpisa

m0LN4r ::

WinXP je izjavil:

Špilam največ 3D SIMULACIJO VOŽNJE (voziš kamion,avtobus,traktor) pa STRELJAČINO,
(HITMAN,Splinter Cell,SWAT in podobno)...

Asetto corsa, dirt rally, project cars tudi igraš?
Kaj pa resolucija? - nisi napisal

Take igre bi tudi igral?




https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Napajalc ::

Namesto 750w napajalec raje r9 270. Zmeriš porabo ob obremenitvi in nabaviš primiren napajalec z gold oznako ki bo cenejši kot 750w.
011011100111010101100010


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Kaj kupiti
948141474 (77133) Riff
»

Priklop 20+4 vs 24+8

Oddelek: Strojna oprema
261398 (1186) Riff
»

Kako močan napajalnik za komponente...

Oddelek: Pomoč in nasveti
274309 (3621) hojnikb
»

Kateri napajalnik za Gigabyte Radeon HD 7950 WindForce 3X 3GB GDDR5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
818087 (7336) Pesimist
»

Napajalnik Tecnoware Black Core ATX, 750 W

Oddelek: Kaj kupiti
182630 (2422) dela

Več podobnih tem