» »

AMD FX-8350 (ali nekaj drugega)

AMD FX-8350 (ali nekaj drugega)

1
2
3

D3m ::

Kaj je, lahko večno debatiramo. Stranke pa samo pogledajo deklaracijo na škatlici in se odločijo. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

In tak marketing rešuje amd ... Če bi napisal, da je stvar 4 modulna (kar tudi dejansko je), potem bi bla zagotovo nižja prodaja...
Ampak stranke je pač treba lovit na številke, ker več je vedno bolje :)):)):))

So že bli podobni štosi v preteklosti (p4 vs athlon xp frequency war..)
#brezpodpisa

Brias ::

hojnikb je izjavil:

In tak marketing rešuje amd ... Če bi napisal, da je stvar 4 modulna (kar tudi dejansko je), potem bi bla zagotovo nižja prodaja...
Ampak stranke je pač treba lovit na številke, ker več je vedno bolje :)):)):))

So že bli podobni štosi v preteklosti (p4 vs athlon xp frequency war..)



evo .... kratek pogled v prihodnost ...

cez ... 5 let

x350 z 8 kao jedri in na pol prilotanim HTjem ...

AMD Xshera 8c/16t

marketing:

AMD Xshera
16+ cores
4ghz+

hojnikb ::

AMD zdej na veliko sili z factory 5ghz frekvenco. :))
In se spet vračamo v stare čase, kjer je bila frekvenca vse..;((
#brezpodpisa

D3m ::

hojnikb je izjavil:

AMD zdej na veliko sili z factory 5ghz frekvenco. :))
In se spet vračamo v stare čase, kjer je bila frekvenca vse..;((


Imaš vir?
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

#brezpodpisa

D3m ::

It's over 9000. :))
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

TDP pa 220W :))
Bo treba še en NEK postavit, da bo gnau vse te amdje ...
#brezpodpisa

D3m ::

To bojo kupovali ljudje, ki meljejo rekorde.
|HP EliteBook|R5 6650U|

NightHawk ::

hojnikb je izjavil:

AMD zdej na veliko sili z factory 5ghz frekvenco. :))
In se spet vračamo v stare čase, kjer je bila frekvenca vse..;((


Zanimivo, ker ravno AMD začel z označevanjem npr 1800+ pri athlonih, ker so bili enako hitri kot konkurenca pri 1800 mhz, tekel je pa ta na samo 1530mhz al tam nekje.
Seveda so pa dobro poimenovali procesor, Intel bi dal preprosto p4 1500mhz pa bi bilo. Seveda bi izgubili kupce, ker bi folk gledal da za isto ceno dobi pri konkurenci 1800mhz.

AMD je poimenoval 1800+, kar bi laiku dalo misliti, da ta procesor ubistvu teče še višje kot 1800MHZ, kakih 1900 vsaj :D
So res mojstri poimenovanja in označevanja. Ampak ta procesor je bil zakon, meni dela še sedaj!

Sedaj so pa na drugem bregu, morajo posegati po 5.000 mhz in 8 jeder da gredo mimo Intela s 4 jedri in 3800 mhz...

klkkkkkkkkkk ::

Hojnikb ti kar lepo verjemi reviewem... brez veze, da ti razlagam
Imam zadevo, ki meri kolk W gre v komp.

Imam 5 ventilatorjev(12V),hhd, 5870, FX6300
Max porabe je bil 310-320W. (Oba napajalnika sta ista razen, da je tale 3 leta starejši)

Pri novejšemi 80+ kvaliteti pride porabe na (250-280)

Glede porabe ne gledat CPU-je ker amd ma napisan toliko kakor porabi tudi intelovi i5 bi moral med 95-125 TDP.
i3 2120 pri normalni ferkvenci porabi od 230-240W in to z 5770(4 ventilatorji pri samo 7V)

Ko sem mu dal notri 5870 so porabe šle preko 300w.. 310-330W.

Tako.... če primerjamo 5870 z 5770....Sam nisem mogel verjeti ....

Bo še 1x probal narediti benchmarke ...z istimi napjalniki vse vente bom odklopil... Pa bom posredoval ...

Kaj je razlika 6 jeder? To, da pri MP BF3 nimaš problemov v največji mapi igrat na max. razn MSAA 2x(grafa štopa)
i3 tega ni zmogel tudi singel player je bil počasnejši...

Sej, če po drugi strani pogledaš Intel i5 so zelo dobri, ampak mal je vse overpriced.

Drgač pa če kupiš i5 3570K 210EUR+ matična 100EUR + napajalnik 90EUR... 8320 140EUR+ matična za 100EUR + 160EUR za napajalnik... Kupiš napajalnik z plantium certifikatom pa bo poraba nižja ....

Zgodovina sprememb…

klkkkkkkkkkk ::

še pozabil sem dodati, da AMD-ju trenutno nič nepomaga 8 ali 6 jeder... razn crysis 3.
Vsi špili delajo na 4 jedrih tako hitro kot na 6ih. Samo, da je FX 6300(3,8Ghz) tako hiter kot i5 3470 pri crysis 3.
Ko ga naviješ na 4,5 pa hitrejši od i7 za 108 €....


Lp

TOP ::

Tele tvoje porabe tukaj so mal nabildane in nobeden napajlnik ti ne bo zmanšal porabe tele pravce govori komu drugemu.In tistemu tvojemu FX6300 dodaš lahko še turbo zraven pa ne bo dohajal I5 kaj šele I7,zato ne primerjaj yogota in ferrarija v brzini,če že potem lahko primerjaš FX 8350 in I5 3570K.Fx 6300 pa lahko z I3.

NightHawk ::

In čisto tako, če ne moreš rečt da je fx 6300 6 jedrni, i3 pa 2 jedrni, čeprav je tako oglaševano. Realno je prvi 3/6, drugi pa 2/4 nekako. Po rezultatih sta pa v igrah izenačena, v MT je 6300 30% hitrejši v porabi pa kakih 80% več porabi. To je to.

D3m ::

Fant pravi, da ima merilnik porabe. Poročaj porabo v IDLE in LOAD celega sistema.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

klkkkkkkkkkk ::

D3m je izjavil:

Fant pravi, da ima merilnik porabe. Poročaj porabo v IDLE in LOAD celega sistema.



JAP,

ZA VSE TISTE K MISLITE, DA NI RES. Cel sistem ti bo porabil zmeraj isto recimo 240W.
Boljši napjalniki bodo vase vzeli po 250-260W ali slabši pa tudi preko 400W ... Vse te dodatne Wate bo napajalnik sprostil v toploto. Tvoj vent na napajalniku se bo pa vrtel v tri krasne.

Ne bit pametna TOP in NightHawk, ker je to res. Pa vidim, da nimata pojma.

TUDI i5 ima lahko preko 250W porabe, če maš napajalnik(600W) brez certifikata za 30€.

D3m je izjavil:

Fant pravi, da ima merilnik porabe. Poročaj porabo v IDLE in LOAD celega sistema.


Mogoče v petk ali čet... drgač pa čez vikend bom še 1x naredil teste.
Moj napjalnik pa grafo bom dal v i3 dal vam bom vse komponente vente pa bom izklopil.
To bom potem naredil še na FX katerega bom meril pri 3,5Ghz , 3,8Ghz in 4,1Ghz.

Drgač pa pri IDLE ma FX z 5 ventilatorji okoli 75-85 porabe.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Ne bit pametna TOP in NightHawk, ker je to res. Pa vidim, da nimata pojma.

TUDI i5 ima lahko preko 250W porabe, če maš napajalnik(600W) brez certifikata za 30€.

Ni res. Niti približno ni res.

Popolnoma nemogoče. Da bi imel 80W procesor 250W porabe bi napajalnik imel izkoristek 30%. Zdaj pa mi pokaži, kater napajalnik ima 30% izkoristek? Se mi je zdelo ja...

In vseeno: procesor vedno porabi enako ne glede na napajalnik. Edini večji porabnik je v napajalniku. Pa še to so razlike bolj kot ne majhne bolj v procentih kot kaj drugega. Ne pa pol velikostnega razreda..

D3m ::

Kakor koli. Fant ima merilnik jaz ga nimam torej ima določeno mero kredibilnosti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

nikjer ni napisal za kak merilnik gre..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

Hojnikb ti kar lepo verjemi reviewem... brez veze, da ti razlagam
Imam zadevo, ki meri kolk W gre v komp.

dobro zate. tudi jaz ga imam, so what ..



Pri novejšemi 80+ kvaliteti pride porabe na (250-280)

nep..

Glede porabe ne gledat CPU-je ker amd ma napisan toliko kakor porabi tudi intelovi i5 bi moral med 95-125 TDP.

vsi majo tdp, sepravi gre za isti sistem merjenja "porabe" (ubistvo gre zato kolk procesor odda toplote, ampak ok).. In ne intelovi i5 so daleč od 125W. Osebno ti povem, da 3570k v praksi porabi ob polnem loadu v ibt 50-55W.

i3 2120 pri normalni ferkvenci porabi od 230-240W in to z 5770(4 ventilatorji pri samo 7V)

Ko sem mu dal notri 5870 so porabe šle preko 300w.. 310-330W.

Negasrat, če ma pa grafika večjo porabo..


Kaj je razlika 6 jeder? To, da pri MP BF3 nimaš problemov v največji mapi igrat na max. razn MSAA 2x(grafa štopa)
i3 tega ni zmogel tudi singel player je bil počasnejši...

spet bullshit, ki ni podkrepljen z dokazi.

Sej, če po drugi strani pogledaš Intel i5 so zelo dobri, ampak mal je vse overpriced.

mogoče top modeli. entery level i5 sploh niso tako overpriced..

Drgač pa če kupiš i5 3570K 210EUR+ matična 100EUR + napajalnik 90EUR... 8320 140EUR+ matična za 100EUR + 160EUR za napajalnik... Kupiš napajalnik z plantium certifikatom pa bo poraba nižja ....

še vedno bo procesor več porabu + pri intel dobiš boljši single thread performance in ponekod tut multithread (odvisno kaj delaš)
tulk o tem kaj se splača..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

TOP ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

D3m je izjavil:

Fant pravi, da ima merilnik porabe. Poročaj porabo v IDLE in LOAD celega sistema.



JAP,

ZA VSE TISTE K MISLITE, DA NI RES. Cel sistem ti bo porabil zmeraj isto recimo 240W.
Boljši napjalniki bodo vase vzeli po 250-260W ali slabši pa tudi preko 400W ... Vse te dodatne Wate bo napajalnik sprostil v toploto. Tvoj vent na napajalniku se bo pa vrtel v tri krasne.

Ne bit pametna TOP in NightHawk, ker je to res. Pa vidim, da nimata pojma.

TUDI i5 ima lahko preko 250W porabe, če maš napajalnik(600W) brez certifikata za 30€.

D3m je izjavil:

Fant pravi, da ima merilnik porabe. Poročaj porabo v IDLE in LOAD celega sistema.


Mogoče v petk ali čet... drgač pa čez vikend bom še 1x naredil teste.
Moj napjalnik pa grafo bom dal v i3 dal vam bom vse komponente vente pa bom izklopil.
Kot prvo če si kupil AMD,ker se je tebi zdel bolši nakup je prov in spoštujem tvojo odločitev.Kot drugo ne pretiravaj in ne izmišljuj se tele porabe kar na blef,zato ker se tebi Intel ne dopade.Če nek proc ima 90w porabe jih ne more imeti 200w pa da se ti na glavo postaviš in nobeden napajalnik ti ne bo zmanšal porabe komponent pa lahko maš napajalnik za 200e.
To bom potem naredil še na FX katerega bom meril pri 3,5Ghz , 3,8Ghz in 4,1Ghz.

Drgač pa pri IDLE ma FX z 5 ventilatorji okoli 75-85 porabe.

D3m ::

Nebi rekel, da mu Intel ne sede. Verjetno je presenečen ali šokiran nad rezultati, ki mu jih daje AMD sistem.

@hojnik smatram, da ima nekaj takega.

|HP EliteBook|R5 6650U|

klkkkkkkkkkk ::

NightHawk je izjavil:

In čisto tako, če ne moreš rečt da je fx 6300 6 jedrni, i3 pa 2 jedrni, čeprav je tako oglaševano. Realno je prvi 3/6, drugi pa 2/4 nekako. Po rezultatih sta pa v igrah izenačena, v MT je 6300 30% hitrejši v porabi pa kakih 80% več porabi. To je to.


HyperThreading ali pa 1 jedro več v modulu. Se lepo vidi, da velikokrat brez HYperThreadinga deluje lepše in hitrejše...
http://www.xtremesystems.org/forums/sho...

pri kakšnih aplikacija pa hyper threading lepo pomaga.

http://www.tomshardware.com/reviews/gam...

NightHawk ::

Opa, nekdo je z Brihtolom predoziral...

In s čim dajem vedeti, da nimam pojma o izkoristkih? Zakaj je zdej odvisno od napajalnika? In nisi edini, ki ima merilec porabe...

Itaq je poraba sistema odvisna od veliko spremenljivk, ena večjih je tudi napajalnik. Zato pa mi NE govorimo o porabi sistema ampak o PORABI procesorja. Samo ti tuliš okoli o porabi sistema, ventilatorjih, izkoristku napajalnikov...

In ravno zaradi veliko stvari sam raje verjamem večjim hardware review stranem, ki imajo (kot ti) merilce porabe in veliko več opreme kot ti, tako da lahko izklučijo ostale spremenljivke in zamenjajo v sistemu samo Osnovno ploščo in procesor, če že merijo porabo celotnega sistema. Vse ostale komponente, vklučno z napajalnikom ostanejo enake.

In kaj bi ti dejansko rad povedal? Da je velika razlika med 20EUR napajalnikom in Seasonic Platinum? No shit? Ampak tukaj ne govorimo o tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NightHawk ()

hojnikb ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

NightHawk je izjavil:

In čisto tako, če ne moreš rečt da je fx 6300 6 jedrni, i3 pa 2 jedrni, čeprav je tako oglaševano. Realno je prvi 3/6, drugi pa 2/4 nekako. Po rezultatih sta pa v igrah izenačena, v MT je 6300 30% hitrejši v porabi pa kakih 80% več porabi. To je to.


HyperThreading ali pa 1 jedro več v modulu. Se lepo vidi, da velikokrat brez HYperThreadinga deluje lepše in hitrejše...
http://www.xtremesystems.org/forums/sho...

pri kakšnih aplikacija pa hyper threading lepo pomaga.

http://www.tomshardware.com/reviews/gam...

o kakem modulu in dodatnemu jedru ti sanjaš ?
HT ni nič druga kot podvajanje določenih enot, da se potem lahko, kot je procesor stalled, izvaja druga, "Nova" koda..
Daleč od pravega jedra.
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

Nebi ti rad tega povedal...
Samo povedal bi to, da sem jaz rahlo presenečen z rezultati..
Povedal bi ti, da si lahko nekdo z 70€ + kupi lep napjalnik. Če pa bo dal 40€ za napajalnik. Zaradi tega bo njegov napjalnik pokuril več kot fx...

Drgač pa kaj pa misliš da sem jaz menjal?... samo matično in proc.
Tudi grend ko se ukvarja stem mi je najprej rekel, da bom imel porabo še enkrat večjo kot brat z i3.


lp

D3m ::

Povh kurac vas imam. Grem kupit merilnik porabe v Conrad BTC in poročam porabo mojega sistema z PhII. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Nebi ti rad tega povedal...
Samo povedal bi to, da sem jaz rahlo presenečen z rezultati..
Povedal bi ti, da si lahko nekdo z 70€ + kupi lep napjalnik. Če pa bo dal 40€ za napajalnik. Zaradi tega bo njegov napjalnik pokuril več kot fx...

Drgač pa kaj pa misliš da sem jaz menjal?... samo matično in proc.
Tudi grend ko se ukvarja stem mi je najprej rekel, da bom imel porabo še enkrat večjo kot brat z i3.


lp

ojoj kako bluzenje..
Kot sem rekel, preglej si reviewe znanih strani...
Tvojo merjenje je pač brezpredmetno, če maš še ceu kup spremenljivk, ki lahko vplivajo na porabo..
#brezpodpisa

TOP ::

Napajalnik bo pokuru toliko kot pokurijo komponente in kaj ti tukaj ni jasno.In kaj sedaj ti tukaj gledaš glede porabe.Tvoj brat ima I3 ja proc 100% pokuri manj štroma kot tvoj,ampak samo proc in ne pa cel sistem.Tukaj je vse odvisno kako grafo ma kdo not,ker so največji porabniki.

klkkkkkkkkkk ::

To sem mislil za FX-a

3 Module, v vsakem modulu po 2 jedra. Ubistvu je 3 jedrn ima jih pa 6. Tako rekoč je to bolje kot imeti hyper threading.

Med tem ko intelov ima pa samo 2 jedra. Ampak ima še 2 hyper threading. Sepravi naj bi tako deloval kot 4 jedrn. Ampak hočem povedat da hyper threading je veliko slabše kot imeti v modulu po 2 jedra.

Ne ni res!
VSAK napajalnik bo dal komponentam enako W(seveda če sta isto W).
Da ti razližim hitro.
Bolj kvaliteten napajalnik bo iz vtičnice preko merilnika vzel 300W. Naprej jih bo komponentam poslal 280W.
Poceni napajalnik bo iz vtičnice preko merilnika vzel 400W. Naprej jih bo komponentam poslal 280W.
Teh 100W bo pretvoril v toploto, ki jih bo ohladil vent.
Lp

hojnikb ::



3 Module, v vsakem modulu po 2 jedra. Ubistvu je 3 jedrn ima jih pa 6. Tako rekoč je to bolje kot imeti hyper threading.

Med tem ko intelov ima pa samo 2 jedra. Ampak ima še 2 hyper threading. Sepravi naj bi tako deloval kot 4 jedrn. Ampak hočem povedat da hyper threading je veliko slabše kot imeti v modulu po 2 jedra.

pozabljaš, da intel jedro =/= amd jedro po performancu..

Ne ni res!
VSAK napajalnik bo dal komponentam enako W(seveda če sta isto W).
Da ti razližim hitro.
Bolj kvaliteten napajalnik bo iz vtičnice preko merilnika vzel 300W. Naprej jih bo komponentam poslal 280W.
Poceni napajalnik bo iz vtičnice preko merilnika vzel 400W. Naprej jih bo komponentam poslal 280W.
Teh 100W bo pretvoril v toploto, ki jih bo ohladil vent.
Lp

sila extremn primer... vsak spodobn napajalc ma bolši efficiency (še lcpower)
In ne pozabit, da napajalniki imajo pri razlićnem loadu različn efficiency.
kaj ti nuca 1000W gold napajalc, če ima do 200W zaendrek izkoristek..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

NightHawk ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

To sem mislil za FX-a

3 Module, v vsakem modulu po 2 jedra. Ubistvu je 3 jedrn ima jih pa 6. Tako rekoč je to bolje kot imeti hyper threading.

Med tem ko intelov ima pa samo 2 jedra. Ampak ima še 2 hyper threading. Sepravi naj bi tako deloval kot 4 jedrn. Ampak hočem povedat da hyper threading je veliko slabše kot imeti v modulu po 2 jedra.

Ne ni res!
VSAK napajalnik bo dal komponentam enako W(seveda če sta isto W).
Da ti razližim hitro.
Bolj kvaliteten napajalnik bo iz vtičnice preko merilnika vzel 300W. Naprej jih bo komponentam poslal 280W.
Poceni napajalnik bo iz vtičnice preko merilnika vzel 400W. Naprej jih bo komponentam poslal 280W.
Teh 100W bo pretvoril v toploto, ki jih bo ohladil vent.
Lp


LOL. zakaj dobivaš občutek, da tega tukaj folk ne ve? Vsi ti razlagamo, da je jasno kaj je izkoristek napajalnika ti pa še kar naprej razlagaš. Ja, lahko imaš napajalnik z 60% ali pa 90% izkoristkom. Ampak to nima nič veze s tem koliko procesor pokuri. Sej imaš lahko i3 3220 in FX 6300 na istem napajalniku.
Ali v tvojem jeziku
-sistem z fx 6300 bo od napajalnika zahteval 350W
-sistem z i3 3220 bo od napajalnika zahteval 270W
Koliko bo pa napajalnik zahteval od tvojega dobavitelja elektrike pa ni predmet te debate.

In sedaj še glede tele izjave: "Ampak hočem povedat da hyper threading je veliko slabše kot imeti v modulu po 2 jedra."

Si kdaj videl teste i7 3.5Ghz proti fx 8320 3.5Ghz? Kje je zdej intel z 4/8 HT veliko slabši? jao, jao..

@hojnikb

80+ gold ima na 20% obremenitve 88% izkoristek....to ni ravno za en drek :D

80 Plus @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NightHawk ()

barakus ::

Jst imam tudi merilnik porabe. Nenavit sistem z i5 2500k (brez grafike) in 2 x 14mm ventilator mi porabi 70W, full load pa 105W.

hojnikb ::

NightHawk je izjavil:

klkkkkkkkkkk je izjavil:

To sem mislil za FX-a

3 Module, v vsakem modulu po 2 jedra. Ubistvu je 3 jedrn ima jih pa 6. Tako rekoč je to bolje kot imeti hyper threading.

Med tem ko intelov ima pa samo 2 jedra. Ampak ima še 2 hyper threading. Sepravi naj bi tako deloval kot 4 jedrn. Ampak hočem povedat da hyper threading je veliko slabše kot imeti v modulu po 2 jedra.

Ne ni res!
VSAK napajalnik bo dal komponentam enako W(seveda če sta isto W).
Da ti razližim hitro.
Bolj kvaliteten napajalnik bo iz vtičnice preko merilnika vzel 300W. Naprej jih bo komponentam poslal 280W.
Poceni napajalnik bo iz vtičnice preko merilnika vzel 400W. Naprej jih bo komponentam poslal 280W.
Teh 100W bo pretvoril v toploto, ki jih bo ohladil vent.
Lp


LOL. zakaj dobivaš občutek, da tega tukaj folk ne ve? Vsi ti razlagamo, da je jasno kaj je izkoristek napajalnika ti pa še kar naprej razlagaš. Ja, lahko imaš napajalnik z 60% ali pa 90% izkoristkom. Ampak to nima nič veze s tem koliko procesor pokuri. Sej imaš lahko i3 3220 in FX 6300 na istem napajalniku.
Ali v tvojem jeziku
-sistem z fx 6300 bo od napajalnika zahteval 350W
-sistem z i3 3220 bo od napajalnika zahteval 270W
Koliko bo pa napajalnik zahteval od tvojega dobavitelja elektrike pa ni predmet te debate.

In sedaj še glede tele izjave: "Ampak hočem povedat da hyper threading je veliko slabše kot imeti v modulu po 2 jedra."

Si kdaj videl teste i7 3.5Ghz proti fx 8320 3.5Ghz? Kje je zdej intel z 4/8 HT veliko slabši? jao, jao..

@hojnikb

80+ gold ima na 20% obremenitve 88% izkoristek....to ni ravno za en drek :D


80 Plus @ Wikipedia

hehe tut to je res, ampak ni bil to moj point ;)
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

No sej sem povedal.
Imam
FX 6300
5870 powercolor
gigybte 990X UD3 rev. 3.
HDD mam western Digital 1 TB
stock CPU cooler
1 G.Skill RipJaws 8GB
5x Vent
optična enota je samsung (navadn 20EUR)


Energon 750 W je imel 320-330W
Coirsair 600W builder imel 260-270W

Brat ima
i3 2120
Matično P8 (nevem natančno) drgač pa 110EUR
5770 gigybte
optična ista
4 venti pri 7V
2x Adata 4Gb

pri mojem energonu 750

250W-260W

Razlika med grafičima je velika tudi do 90W več poje 5870 kot 5770.

Lj za vikend si bom vzel cajt, vse testiral in sporočil ( zdej nekako morma dobit grafo in CPU na 100% verjetno en prime95 pa en špil, ki bo dal GPU na 100%). Nebom ni lagal glede porabe.. ker mi je vseeno kaj kupite vi itak jaz nebom nič na slabšem. Če vas zanima si poglejte prilepil bom v tole temo. Pa ne komentirat, da sm fan ker sm 10 let uporabljal Intelov tudi pri grafah sem imel do 5000 serije NVIDIO. Pa tudi sedaj bi ga imel, če bi imel tistih 100EUR več in bi kupil i5 3570K.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

testiranje je brezpredmetno, če imaš cel kup različnih spremenljivk (grafa, napajalc, palta,ram)
#brezpodpisa

D3m ::

Lih ni brezpredmetno. Naj testira in poroča tukaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

če bi radi ugotovil porabo procesorja, je brezpredmetna..
#brezpodpisa

Dober dan ::

Malo se poigraj in testiraj procesorja z istimi komponentami... saj vse paše skupaj, samo matično in cpu spremeniš v konfiguraciji

klkkkkkkkkkk ::

hojnikb je izjavil:

testiranje je brezpredmetno, če imaš cel kup različnih spremenljivk (grafa, napajalc, palta,ram)



Ne samo plata pa proc bota druga... vse ostalo bo notri isto
testiral bom na 5870

hojnikb ::

testiraj z OCCT power supply test.. bo obremenil vse kar se da..
#brezpodpisa

klinker ::

FlyingBee. Ti lepo testiraj in prilimaj fotke z porabo. Zalavfaj IntelBurn pa nic drugega, v sistemu pa menjaj samo plato in cpu, ostalo naj bo enako.
Ostali AMD/Intel fanboycki pa lepo pocakat na rezultate, ne pa bluzit nekaj na pamet ;)

NightHawk ::

Sej 6300 je soliden procesor za odlično ceno. Jest bi ga tudi kupil napram i3 3220. Ampak govoriti, da je boljši od i5 ali da porabi toliko kot Inteli je pa brezeze. Sej se ve kaj je in kako je. Sej AMD tudi ve...zato pa taka cena. Zato se ga splača kupiti.

klkkkkkkkkkk ::

Okey
bom naredil več testov.
Prime 95
Intel Burn
Pri špilih
Crysis 3
BF 3
BF BC 2
pa še eno 2 D pa je to to.

LP

klinker ::

Ne rabis tolko testov no. IntelBurn zalavfaj za 5min in magari snemaj z telefonom. Bistvo je to da prestavis izkljucno plato z CPUjem in nic drugega, tudi rami naj bodo enaki na obeh sistemih.

klkkkkkkkkkk ::

Klinker

kje je večja poraba sistema crysis 3 ali bf bc 2?

BF BC 2 ima večjo...

sej bom vidu čez vikend da naredim teste... pa bo vse jasno...

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

occt power supply test požen. tam bo največja poraba..
#brezpodpisa

klinker ::

Govora je o porabi cpuja, ne pa sistema.
IntelBurn najbolj obremeni cpu in to je vse kar moras testirat da dobis realno sliko o max porabi cpuja. Spili tu nimajo nobene veze.

hojnikb je izjavil:

occt power supply test požen. tam bo največja poraba..


Hmm, na OCCT sem pa ze pozabu, ampak ce se dobro spomnem IntelBurn vseeno bolj zakuri cpu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

klkkkkkkkkkk ::

klinker je izjavil:

Govora je o porabi cpuja, ne pa sistema.
IntelBurn najbolj obremeni cpu in to je vse kar moras testirat da dobis realno sliko o max porabi cpuja. Spili tu nimajo nobene veze.



Ja to je res. Ampak FX 6300 se bo obremenil za 60 FPS-jev samo do 60% medtem ko i3 bo že 100%. To je meni važno kolk je preformance per wat.

D3m ::

In kaj je narobe, če še porabo kompletnega sistema poroča?
|HP EliteBook|R5 6650U|
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD vs Intel v gamingu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18121457 (17658) PredatorX
»

kakšna je razlika med tema dvema procesorjema (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11222213 (20565) šted
»

Nadgradnja računalnika - drug procesor. Kaj priporočate?

Oddelek: Strojna oprema
273398 (2637) klkkkkkkkkkk
»

fx-6300 v gamingu (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
517476 (5976) klkkkkkkkkkk

Več podobnih tem