» »

AMD FX-8350 (ali nekaj drugega)

AMD FX-8350 (ali nekaj drugega)

«
1
2 3

Grega_K ::

Pozdravljeni!

Pred kratkim sem si nadgradil grafično kartico na SAPPHIRE HD 7870 XT, a opažam, da mi pri določenih igrah omejuje zmogljivost moj procesor (i5-760).

Torej, želim kupiti nov procesor (in s tem seveda tudi novo matično ploščo).

Procesor, o katerem razmišljam, je AMD FX-8350.

Kakšno je vaše mnenje o tem procesorju? Ali bi ga priporočili?

EDIT: (samo mimogrede) moj napajalnik je Corsair TX650
Lp
  • spremenilo: Grega_K ()

Pro_moted ::

Če boš kupil AMD FX, potem kupiš FX 8320 saj je kar cenejši. Frekvenco pa mu v pol minute dvigneš na tisto od 8350. Napajalnik bo brez problema zmogel tu ni nič za skrbet. Pa si siguren da je procesor bottleneck ?
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

hojnikb ::

če imaš denar nabavi 3350P oz haswellov ekvivalent..
#brezpodpisa

Grega_K ::

hojnikb je izjavil:

če imaš denar nabavi 3350P oz haswellov ekvivalent..

Pa je res boljši od AMD-jevega procesorja (manj jeder, manj pomnilnika (AMD L2: 8, L3: 8; Intel L2: 1, L3: 6), nižja privzeta frekvenca)?
Lp

D3m ::

Na kateri resoluciji igraš?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Grega_K ::

D3m je izjavil:

Na kateri resoluciji igraš?

1680x1050
Lp

SuperVeloce ::

Kakšen je hladilnik na cpu? Si kaj navijal? Dober primerek bi moral iti do 4ghz z neko normalno napetostjo.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Raje potlej FX-6300 ali pa FX-8320. Moraš pa tudi vedeti, da je 8 jedrni AMD v PS4 in bojo igre začele podpirati še več jeder.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Nwanko ::

i5-750 na 4Ghz še mi je navito 7950 gonil tak da nimaš tu sile,dober cpu cooler pa navij na 4ghz pa boš še mel fora kako leto dve.

D3m ::

Ali pa, kakor ostali pravijo. Navij sistem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Grega_K ::

SuperVeloce je izjavil:

Kakšen je hladilnik na cpu? Si kaj navijal? Dober primerek bi moral iti do 4ghz z neko normalno napetostjo.

Hladilnik je Thermaltake Frio.
Ob nakupu sem imel namen navijati, a tega še nisem naredil.
Lp

TOP ::

Tale proc ki imaš I5 dvomim da ti omejuje grafo še posebej na tile resolucji ki ti igraš.

kr?en ::

Najprej poskrbi, da si spucal sistem starih gonilnikov (se posebej, ce so bili iz nasprotnega tabora) in ostale navlake.

x45 ::

Grega_K je izjavil:

hojnikb je izjavil:

če imaš denar nabavi 3350P oz haswellov ekvivalent..

Pa je res boljši od AMD-jevega procesorja (manj jeder, manj pomnilnika (AMD L2: 8, L3: 8; Intel L2: 1, L3: 6), nižja privzeta frekvenca)?


najboljši nakup bo 8320 FX

še testi kej rje stari 8150 boljši :


http://www.hardwaresecrets.com/article/...

http://www.kitguru.net/components/cpu/z...
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

NightHawk ::

Kaj če bi si pogledal teste na vseh tujih straneh? Napiši v google FX 8350 (ali 8320) vs i5 3470 (ali 3570k) in boš videl kako stvari stojijo v igrah, kdo je hitrejši.
Pomoje ima ta forum kake 3 ali 4 osebke, ki so rahlo pristranski in svetujejo v vsaki temi :)

D3m ::

Čudno vprašanje? Si prepričan, da govoriš o procesorjih? Sem mislil, da govoriš o grafičnih karticah. Tam se pozna zadeva.
|HP EliteBook|R5 6650U|

oemdzi ::

NightHawk je izjavil:

Kaj če bi si pogledal teste na vseh tujih straneh? Napiši v google FX 8350 (ali 8320) vs i5 3470 (ali 3570k) in boš videl kako stvari stojijo v igrah, kdo je hitrejši.
Pomoje ima ta forum kake 3 ali 4 osebke, ki so rahlo pristranski in svetujejo v vsaki temi :)

D3M in x45 ti bosta 24/7 svetovala AMD, Hojnik bo skos proti(saj ga razumem) :)

Tudi sam dvomim v to, da ti procesor bremza grafično.

Kaj če bi za hec underclockal procesor za nekaj 100 mhz in primerjal v kaksnem benchmarku retultate ?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

SuperVeloce ::

TOP je izjavil:

Tale proc ki imaš I5 dvomim da ti omejuje grafo še posebej na tile resolucji ki ti igraš.

Ravno na nižjih resolucijah je procesor bottleneck. Meni navit quad včasih niti za vsync ne folga, ne glede na grafične nastavitve.
Pri določenih grafičnih nastavitvah je poraba procesorja lahko višja (recimo določeni načini računanja izrisa senc, efektov, ...).
Prva generacija i5 na 2,8ghz je lahko kamot prepočasna, sploh pri igrah, ki sicer uporabljajo več jeder, vendar je le ena požrešna nit (thread). Če ga naviješ za cca. 1ghz, bo razlika tu ogromna.

Kaj če bi za hec underclockal procesor za nekaj 100 mhz in primerjal v kaksnem benchmarku retultate ?

Na žalost so benchmarki redko pokazatelj realnega stanja v igrah.

Zgodovina sprememb…

x45 ::

poglej tole temo in praktično mnenje o FX 6300:

https://slo-tech.com/forum/t565242/0

navajam:

FlyingBee :: 19. maj 2013, 23:56
citiraj

#

Kupil sem FX 6300 Black Edition. Sem več kot zadovoljen
Veliko boljši od starega E8500, če da primerjavo na hitro.(nisem delal benchev- samo med igranjem min-avg-max)
BF2 Bad company Max(1650x1080)
E8500 OC 3,9Ghz 20-60 (5870,4Gb, Asus P5QC rev.2) 100%Load
FX 6300 3,5 boost 4,0Ghz 40-110 (5870,4Gb, Gigybte 990XA UD3) 60-70% Load

rad bi še dodal da za tiste, ki se odločate med i3 ali FX 6300. Vam priporočam FX 6300, kajti brat ima i3 2120( vem da je stara verzija, ampak novejši niso kaj veliko hitrejši) in tako rečeno je FX 6300 hitrejši v Crysis 3 za 50-70% (20-30-40FPS proti 60-90-100 (i3 je bil nonstop 100%load pa še 8Gb ram, matična tudi ni bila poceni okoli 100-120€)

Moje komponente
750 watt Energon EPS
Gigybte 990XA UD3
FX 6300 Black Box (stock)
4GB Adata 1600(gaming series) PC3-10700 (sposojeno) dobim ta teden 8Gb G.Skill 1600
5870 Radeon PowerColor (stock)
Western Digital 1TB 7200rpm
Samsung Optična enota
AMD x4 965 BE, 8 gb ddr3 1600, SSD Samsung, 960 GT
Xeon x3430, 8 GB DDR3, Matrox grafa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

filip007 ::

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Nwanko ::

Noben meni nebo trdil da je i5-760 bottleneck, na 1680x1050 in na 1920x1080 je dovolj! če goni i5-750 na 4ghz 7950 na 1150/1550 vse špile na 99% obremenitev pa še ma fora do 20% procesor. Komot bi gnal navito 7970!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nwanko ()

TOP ::

SuperVeloce je izjavil:

TOP je izjavil:

Tale proc ki imaš I5 dvomim da ti omejuje grafo še posebej na tile resolucji ki ti igraš.

Ravno na nižjih resolucijah je procesor bottleneck. Meni navit quad včasih niti za vsync ne folga, ne glede na grafične nastavitve.
Pri določenih grafičnih nastavitvah je poraba procesorja lahko višja (recimo določeni načini računanja izrisa senc, efektov, ...).
Prva generacija i5 na 2,8ghz je lahko kamot prepočasna, sploh pri igrah, ki sicer uporabljajo več jeder, vendar je le ena požrešna nit (thread). Če ga naviješ za cca. 1ghz, bo razlika tu ogromna.

Kaj če bi za hec underclockal procesor za nekaj 100 mhz in primerjal v kaksnem benchmarku retultate ?

Na žalost so benchmarki redko pokazatelj realnega stanja v igrah.

To vse drži sam ne pri tisti resolucji ki jo on igra.

D3m ::

Grega K si že navil procesor in probal igre?
|HP EliteBook|R5 6650U|

kmetek ::

kmetek ::

Enron x86 ::

Težko verjamem, da te ovira CPU. Poglej si primerjavo glede FPS v igrah (WoW, Dragon Age Origins, Starcraft 2 ...) na strani AnandTech BENCH (FX-8350 vs i5 760): razlik praktično ni. Raje preberi kakšen tweak-guide za igre, ki jih igraš, in zmanjšaj stopnjo Anti-Aliasinga (še posebno pri velikih ločljivostih je razlika glede tega zelo majhna).

lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

D3m ::

seveda, da ni razlik če je na resolucija 1024*768. Anand bi tudi lahko dal 1920*1080 za primerjavo ne pa resolucijo za 15" monitorje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

D3m je izjavil:

seveda, da ni razlik če je na resolucija 1024*768. Anand bi tudi lahko dal 1920*1080 za primerjavo ne pa resolucijo za 15" monitorje.

takšen res je z razlogom, sej testiramo performance cpuja, ne bottleneck gpuja ;)
#brezpodpisa

Janac ::

Da i5 760 zavira 7870 XT je pa en zelo dober hec!:))

Kmalu dobim plato za i5 661(tvoj ima še dva jedra več!) in ti bom povedal razliko(doma imam še 3570K), lepo se bo poznalo če (bi) tvoj i5 760 zaviral 7870 XT, sam skoraj dvomim.

SuperVeloce ::

Na stock frekvenci bo zagotovo zaviral pri določenih igrah/scenah. Navit je druga zgodba. Tisti tvoj dual core s HT je pa pečen v večini novih iger, takšna grafična spi.

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

navij procesor in nabij AA

klinker ::

Janac je izjavil:

Da i5 760 zavira 7870 XT je pa en zelo dober hec!:))


Se kar strinjam.
V necakovem pcju Athlon2 X2@3,7ghz goni GTX650ti SOC na 99%.

SuperVeloce ::

A res. Kaj pa igra? sicer pa... med 7870xt in 650ti je precejšna razlika.

hojnikb ::

klinker je izjavil:

Janac je izjavil:

Da i5 760 zavira 7870 XT je pa en zelo dober hec!:))


Se kar strinjam.
V necakovem pcju Athlon2 X2@3,7ghz goni GTX650ti SOC na 99%.

ja itk če je igra dobro spisana in ne koristi tolk cpuja, potem je tole še kr možno. al pa če je gpu bottleneck..
#brezpodpisa

klinker ::

Tudi med Athlonom 2 X2 in i5 760 je precejsnja razlika.
Igra pa same FPSje. Resolucija 1680x1050. Ko sem mu sestavu kisto sem tudi sam pricakoval da bo cpu bremzal, tako da sem bil prav konkretno presenecen ko sem vidu grafo na 99%, sprobal sem pa ene 10 spilov takrat (kako leto nazaj), ker sem hotel navitje cpuja konkretno potestirat da bo stabilen 100%. Mu pa vse dela vsaj na high, ceprav vecina spilov pa kar na ultra in pod 35FPS ne pade nikoli. Ja vem, skoraj tezko verjet ker sem tudi sam bil z odprtimi usti in samo gledal kako zadeva dobro lavfa na takem srotu :D No, BF3 res ne igra in tega nismo niti potestirali, to je pa tudi vse, FC, Crisys, itd pa je vse slo skozi in fraps ni padu pod 35fps,AVG pa je bil 55-60FPS

Sem se gor zatipkal...grafa je 560TI in ne 650Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

SuperVeloce ::

Kateri far cry, prvi in drugi imata precej manj zahteven engine, prvi crysis pa je imel dovolj dual core. 560ti je načeloma hitrejša.

Jaz sem z mojo 7870xt zaenkrat testiral navit q6600 in navit i5 650 (dual core s HT). i5 je bolje fural anno 2070, vse ostalo pa quad. Ampak vseeno, grafična marsikdaj ni bila niti blizu 100% usage pri:
-deus ex (popolnoma igralna na navišjih nastavitvah, včasih je cpu dovolj hiter za lep 60fps vsync)
-crysis 3 je bil na quadu precej bolj igralen, kot na i5
-tomb raider odprte scene v vasi, grafična spi ;)

Far cry 3 je bil na very high bolj ali manj zelo blizu 100% usage, razen določene scene. Bioshock infinite me je presenetil, je zelo nezahteven kar se cpu tiče.

Zadeve so se v zadnjih 2 letih iz potrebe po hitrih dual core obrnile v quad. Athloni x2 (pa tudi core 2 duo, če smo že pri tem) so pri novih igrah pogoreli, razen če igraš league of legends.

Kot sem že prej napisal, če bo i5 760 navil, bo ogromno pridobil.

D3m ::

SuperVeloce je izjavil:

Kateri far cry, prvi in drugi imata precej manj zahteven engine, prvi crysis pa je imel dovolj dual core. 560ti je načeloma hitrejša.

Jaz sem z mojo 7870xt zaenkrat testiral navit q6600 in navit i5 650 (dual core s HT). i5 je bolje fural anno 2070, vse ostalo pa quad. Ampak vseeno, grafična marsikdaj ni bila niti blizu 100% usage pri:
-deus ex (popolnoma igralna na navišjih nastavitvah, včasih je cpu dovolj hiter za lep 60fps vsync)
-crysis 3 je bil na quadu precej bolj igralen, kot na i5
-tomb raider odprte scene v vasi, grafična spi ;)

Far cry 3 je bil na very high bolj ali manj zelo blizu 100% usage, razen določene scene. Bioshock infinite me je presenetil, je zelo nezahteven kar se cpu tiče.

Zadeve so se v zadnjih 2 letih iz potrebe po hitrih dual core obrnile v quad. Athloni x2 (pa tudi core 2 duo, če smo že pri tem) so pri novih igrah pogoreli, razen če igraš league of legends.

Kot sem že prej napisal, če bo i5 760 navil, bo ogromno pridobil.


Govoriš za tiste čase ali današnje?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Brias ::

Grega_K je izjavil:

hojnikb je izjavil:

če imaš denar nabavi 3350P oz haswellov ekvivalent..

Pa je res boljši od AMD-jevega procesorja (manj jeder, manj pomnilnika (AMD L2: 8, L3: 8; Intel L2: 1, L3: 6), nižja privzeta frekvenca)?



ja ja dober vidi se naucen argument ...8 jeder, 3* toliko predpomnilnika, 50% vecji clock, zaloga za konzolske izbljuvacine ...

AMD je dober samo zaradi ene stvari .... da drzi tistih svojih 25% trga ( pridobljenih zaradi fantasticnega marketinga, le kdo bi si mislil da bo folk trzal na 8 jeder ... ), posledicno je konkurenca intelu in intel ne more cisto po svoje bezljati s svojimi cenami ...

kar pomeni, da s tem ko si kupis AMD processor, meni osebno delas uslugo, ker mi nizas ceno Intelu ... tukaj pa se zgodba konca ...

oz... priporocam AMD .... res :)

SuperVeloce ::

Govoriš za tiste čase ali današnje?

Govorim za te igre, ne glede na čas :). V "današnjih" časih pa igraš tudi nove igre, ne samo 5 let star crysis?

edit: dopisal nekaj

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Takrat smo igrali Far Cry na medium nastavitvah (Radeon 9600 XT 256 MB).
|HP EliteBook|R5 6650U|

klkkkkkkkkkk ::

i5 750 ti nekakor nebo zdržal tvoje grafe pri ...CPU intensive games.. Če boš navil, potem mas šanso, ker imaš k sreči radeonko. Radeon 7000 serije delajo zelo dobro na slabših procesorjih.

Jst ti osebno priporočam FX 8320/50. I5 je predrag... oz. vsaj 6 jeder bi moral imeti. i3 pa 4 jedra.

Intel je znamka... samo, da ljudje slušijo da je notri intel i3/i5 potem je to to... Ni res...

Bom naredil še benchmarke glede porabe..

lp

hojnikb ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

i5 750 ti nekakor nebo zdržal tvoje grafe pri ...CPU intensive games.. Če boš navil, potem mas šanso, ker imaš k sreči radeonko. Radeon 7000 serije delajo zelo dobro na slabših procesorjih.

Jst ti osebno priporočam FX 8320/50. I5 je predrag... oz. vsaj 6 jeder bi moral imeti. i3 pa 4 jedra.

Intel je znamka... samo, da ljudje slušijo da je notri intel i3/i5 potem je to to... Ni res...

Bom naredil še benchmarke glede porabe..

lp

in zakaj bi mogu met 6 jeder ?
Sj amd jih že z 4 jederi komaj dohaja..
In i5 sploh ni tako drag, kot si nekateri predstabljate...
i5 3350 je 151€, medtem ko je fx 8320 136€. cca 15€ razlike
S tem da ma intel skoraj 2x nižjo porabo in v igrah se povečini bolje obnese..
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

hojnikb je izjavil:

klkkkkkkkkkk je izjavil:

i5 750 ti nekakor nebo zdržal tvoje grafe pri ...CPU intensive games.. Če boš navil, potem mas šanso, ker imaš k sreči radeonko. Radeon 7000 serije delajo zelo dobro na slabših procesorjih.

Jst ti osebno priporočam FX 8320/50. I5 je predrag... oz. vsaj 6 jeder bi moral imeti. i3 pa 4 jedra.

Intel je znamka... samo, da ljudje slušijo da je notri intel i3/i5 potem je to to... Ni res...

Bom naredil še benchmarke glede porabe..

lp

in zakaj bi mogu met 6 jeder ?
Sj amd jih že z 4 jederi komaj dohaja..
In i5 sploh ni tako drag, kot si nekateri predstabljate...
i5 3350 je 151€, medtem ko je fx 8320 136€. cca 15€ razlike
S tem da ma intel skoraj 2x nižjo porabo in v igrah se povečini bolje obnese..


Si nisi pogledaj kaj se zgodi, ko i5 3570K(4,5Ghz) raras file in igras Crysis 3 ....FX 6300 bolje prenese to na 4,5gHZ.

Glede porabe, ne govori ke med fx 6300 in i3 2120 ni razlike.... oz. je majhna(30W) razen to, da je FX imel 5870, i3 pa 5770....

Recimo moj primer z intel E8500 (4,0 Ghz) pri BFBC 2 če sem zraven imel musko mi je dejasnko pojedlo 20-30 FPS-jev

sepravi iz 65-40 na 40-20... če gledaš procente je to nenormalno... poraba kompa pa je bila višja kakor FX 6300 pri 3,8Ghz...


Več let sem imel intelovga tudi sam sem nameraval kupiti i5 3570K, a me je prijatelj preprical za AMD, da vidi razliko med i5 in FX 6300...

FX imajo ta problem da ni so hitri so pa močni... Nikoli neboš dosegel na low take FPS-je kot i3, a i3 nebo nikoli dosefel take GPS-je na ultra kakor FX 6300 in če ga overclockam moraš tudi ti naviti i5 vsaj na 4,3 Ghz da sta na istem...

hojnikb ::

Si nisi pogledaj kaj se zgodi, ko i5 3570K(4,5Ghz) raras file in igras Crysis 3 ....FX 6300 bolje prenese to na 4,5gHZ.

Ne nisem. Kdo sploh to počne. ?

Glede porabe, ne govori ke med fx 6300 in i3 2120 ni razlike.... oz. je majhna(30W) razen to, da je FX imel 5870, i3 pa 5770....

Prosim brez bluzenja



Recimo moj primer z intel E8500 (4,0 Ghz) pri BFBC 2 če sem zraven imel musko mi je dejasnko pojedlo 20-30 FPS-jev

Kar seveda ni razlog da ti je pojedl 30fpsjov (razn če maš šrot od šrot media player)

sepravi iz 65-40 na 40-20... če gledaš procente je to nenormalno... poraba kompa pa je bila višja kakor FX 6300 pri 3,8Ghz...

spet bluzenje

Več let sem imel intelovga tudi sam sem nameraval kupiti i5 3570K, a me je prijatelj preprical za AMD, da vidi razliko med i5 in FX 6300...

dobre prijatelje maš, ni kej... not..

FX imajo ta problem da ni so hitri so pa močni... Nikoli neboš dosegel na low take FPS-je kot i3, a i3 nebo nikoli dosefel take GPS-je na ultra kakor FX 6300 in če ga overclockam moraš tudi ti naviti i5 vsaj na 4,3 Ghz da sta na istem...
prosim brez bluzenja..

ok wtf ? ni hiter je pa močen ?
na ultra sploh ni procesor več omejiter ampak grafika..
in i3 se dobro obnese v igrah, kjub 2 jedrim...
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...

Edino prednost, ki jo ima fx 6300 je odklenjen množilnik in nič druga..
#brezpodpisa

Pro_moted ::

@hojnikb

A tebe Intel plačuje da delaš antipropagando za AMD ? Upam da maš kaj od tega, ker se res trudiš. Za 15 evrov manj je fx 8320 pač boljši nakup kot i5 3350 pa če si ti direktor Intla. Razen če se res delajo kakšne ekpslicitno enonitne aplikacije ali pa programi , ki so bolje spisani za intel, potem pač vzameš Intel.
V realnosti takšnih razlik v porabi ni, edino pri kakšnem renderiranju kjer so vsa jedra na full load. Eni in drugi pristaši taborov bi lahko včasih bili malo bolj objektivni. Kot pa da lepite teste iger na 1024×800 , svetujete pa v sestavah grafične za 400 evrov.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

mr1two ::

Problem je edino, da se mi zdijo plate za AMD dražje(al pa jaz delam to napako, da gledam različne cenovne razrede za eno in drugo). Zdi se mi namreč, da(ok, ne velja za vse modele procov iz intel tabora) k serijo zlahka dobro naviješ s plato za 100 eur, med tem ko me pri amdju zaradi visoke porabe to malo skrbi in bi raje vzel nekaj, kar ima kvalitetnejši napajalni del. Če to upoštevam, pridem na podobne cene za komplet MB+CPU.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

NightHawk ::

Kaj te skrbi VRM del? Dobiš Gigabyte-ovo z 8+2 fazami na 970 čipovju za 80 v nemčiji. Vse ostale imajo 4+2 ali 4+1 na 970. Če pa hočeš rekorde postavljat bo pa verjetno treba na 990FX čipovje.

tale
http://www.hoh.de/hardware/mainboards/a...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NightHawk ()

hojnikb ::

Pro_moted je izjavil:

@hojnikb

A tebe Intel plačuje da delaš antipropagando za AMD ? Upam da maš kaj od tega, ker se res trudiš. Za 15 evrov manj je fx 8320 pač boljši nakup kot i5 3350 pa če si ti direktor Intla. Razen če se res delajo kakšne ekpslicitno enonitne aplikacije ali pa programi , ki so bolje spisani za intel, potem pač vzameš Intel.
V realnosti takšnih razlik v porabi ni, edino pri kakšnem renderiranju kjer so vsa jedra na full load. Eni in drugi pristaši taborov bi lahko včasih bili malo bolj objektivni. Kot pa da lepite teste iger na 1024×800 , svetujete pa v sestavah grafične za 400 evrov.

ne delam nobeno antipropagando za amd niti nisem plačan s strani intel-a :))....
Hočem sam povedat, da ti amd fx niso taki biseri, kot si nekateri predstavljate (ker če bi bili, nebi highend model stal ~140EUR). Za določen namen so ok, kjer poraba in enonitnost nista prioriteta.
Pa tut upoštevat je treba ceno celotnega setup-a, ne samo ceno procesorja..
Zato vsaj jaz menim, da je se splača dat tistih 15EUR več za intel procesor, sploh če se gejma...
Je pa res, da vsaj i5 ni dober value za vse namene (sploh dražji modeli)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

Za 15 EUR več, da vzameš 4 jedrni i5-3350 napram FX-8320?
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

To be fair, sj tut fx8xxx ni 8 jedern, če je to tvoj protiargument..
#brezpodpisa
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD vs Intel v gamingu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18121457 (17658) PredatorX
»

kakšna je razlika med tema dvema procesorjema (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11222213 (20565) šted
»

Nadgradnja računalnika - drug procesor. Kaj priporočate?

Oddelek: Strojna oprema
273398 (2637) klkkkkkkkkkk
»

fx-6300 v gamingu (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
517476 (5976) klkkkkkkkkkk

Več podobnih tem