» »

PowerdVD XP 4.0 in glasnost DVD filmov??

PowerdVD XP 4.0 in glasnost DVD filmov??

PALOMINO ::

Palomina, zadnje čase vse neki po malo zaje**** >:D.

Na problem sem naletel, ko hočem s PowerDVD-jem XP 4.0 (Win XP, SB Live! 5.1 Digital, DVD-ROM Pioneer 120...) predvajati DVD filme - problem je v glasnosti, tako prekleto potiho je vse skupaj, zvočnike moram naviti skoraj do konca da kaj slišim (z mojim sluhom je drugače vse OK)>:D .
Ko namesto DVD-ja zaženem audio CD mi pri isti glasnosti CD igra veliko bolj naglas?

Zanima me, kje je point da se DVD-ji predvajajo tako potiho, ve kdo morda?
  • premaknil: ToniT ()

d3mon ::

Mogoče zato, ker so skoraj vsi DVDji posneti tako, da je dogajanje tiho in naviješ zvočnike, potem ko pa pride explozija pa se hiša trese...

Veliko DVDjev je tihih, ker hočejo narediti čimvečji hrup ko pride do akcije.

Verjetno pa tvoj problem ni tukaj.

LordWorm ::

Dej wave vol na 100% in master na vsaj 75%.Drugace pa ti je d3mon prav povedal.Samo to naj nebi bilo motoce saj je nekak za prcakvat da bo pistolj glasnejsa od govora.Tiho opcojo lahko drugac v power in windvd tudi izklopis.
Pa dej si najnov driverje za liva pa napis kire zvocnike mas

globoko grlo ::

o kakšni tihi opciji je klele govora?

LordWorm ::

V bistvu moramo to funkcijo posebej vklapljati samo pri DolbyDigitalu ker je ful skompresiran.Recmo DTS ki je 3x manj skompresiran tega ne rabis vklapljat.

Ampak ni tezko kliknit.V powerdvd je to pod...hmm audio-advanced in tam zberes "quiet enviroment" [neki v tej smeri-ne uporabljam powerja vec]

Windvd pa kliknes tam pri playerju cisto na koncu desno je tak zavihek[v preferences nebos nasu] in mal gledas tam pod audio kjer zberes "Theater mode"

Mislm grozno je ce je shotgun enko glasen kot glasilke;)

SasoS ::

Glasnost nima veze z DD al pa DTS (kaj šele kompresija!). Volume control v winsih daj kar lepo na 100% vse (nobena zvočna dandanes nima več ojačevalca gor, če volume ni 100% je zvok dejansko tišji kot bi moral biti!) in ni vrag da se ne bi kaj slišalo.

globoko grlo ::

se praw najbl enostavno vse do fulla>:D po možnosti sred noči pa nej bi delal, bom probal pa povem odzive sosedov


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je kodek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12412233 (10088) Jst
»

AC3 glasnost

Oddelek: Zvok in slika
142145 (1930) TallCezar
»

AC3 težave

Oddelek: Zvok in slika
422487 (1425) franc3e
»

glasnost zvoka v winxp

Oddelek: Pomoč in nasveti
121079 (939) the_unborn
»

DVD

Oddelek: Pomoč in nasveti
421704 (1221) VASkO

Več podobnih tem