» »

AC3 glasnost

AC3 glasnost

TallCezar ::

Imam Logitechov 5.1 zvočni sistem in zvočno kartico Creative SoundBlaster Live 5.1. Vse dela v redu, razen ko predvajam filme z zvočnim kodeksom AC3. Zvok sicer je, toda je zelo tih;(. Glasnost moram povečati do konca da se kaj sploh sliši. Ko preklopim na TV je glasnost skoraj totalno na nuli. Kaj bi bil vzrok? Probal sem z več filmi pa je vedno isto:O .
Lp in hvala.

gumby ::

ac3 ima ponavadi večjo dinamiko, kar pomeni, da je govor dosti tišji od eksplozij...
malo se poigraj z ac3filtrom, ima kar nekaj opcij za nastavljanje glasnosti in dinamike (če ga še nimaš, potem klikni tule)

TallCezar ::

Sem namestil tale AC3Filter pa se ni nič spremenilo:|, kljub spremenitvi namestitvev. Ali je mogoče da povzroča težave kodeks od WinDVD playerja za DVD, ki se mi zdi, da ima svoj AC3 kodeks.

gumby ::

seveda, windvd ima svoj dekoder. probaj kakšen drugi player

matter ::

Jst mam isto problem pa nimam windvd.

gumby ::

powerdvd, windvd in še nekaj playerjev uporablja intervideo dekoder (ki je med nami povedano za en drek)...

largie ::

powerdvd je nekako konkurent windvdju in ziher ne uporablja intervideo kodekov, ampak svoje, cyberlink.

TallCezar ::

Uporabljam tudi BSplayer. V preferences pod Audio nastavim naj uporablja AC3Filter0:). V AC3Filtru nastavim vse potrebno, ko ga odprem spet drugič se vse postavi na prejšne (default) nastavitve in zvok v filmu se nič se ne spremeni.
ps. v AC3Filtru pod Bitstream information mi piše za channels 1+1 - dual mono, čeprav imam 5.1 zvok.;(( In pod kakšnim imenom je AC3 v sistemskih nastavitvah (Audio codecs). Lp

zile ::

Dedynamic filter ti zviša glasnost. Je pa čudno, da ti tako potiho igra. Pri meni trese :D .

gumby ::

TallCezar: v bsplayerju vklopi "don't load ac3 settings"

nastavitve za ac3filter pa imaš v start meniju... v sistemu (multimedia/audio/codecs) ga ni, ker to ni kodek

gumby ::

largie: ups, sem malo zamešal...:8) powerdvd ima cyberlink dekoder, ki pa še bolj smrdi od intervidea...

Bug ::

Vklopljen moras imeti Auto matrix....

Lp,
Bug

TallCezar ::

Sem upošteval nasvete pa je na žalost še vedno isto.:'(. Vsi drugi filmi, ki jih imam in uporabljajo drugačen zvočni kodeks so do 3x glasnejši od tistih v AC3 formatu. Uporabljam AC3 Audio [version 0.69b].

franc3e ::

dobro dela le 0.63b

lp

TallCezar ::

Zdaj mi je končn ratalo:D. Teba je bilo iti v BSplayerja pod properties, ko je film naložen in nastaviti vse potrebno za AC3Filter in ne iz start menuja. Vsem se zahvaljujem za odgovore! Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511204 (5012) Sarimner
»

S/dif ni digitalnega zvoka na recevierju

Oddelek: Zvok in slika
122240 (1971) link_up
»

DTS audio-> ni zvoka

Oddelek: Zvok in slika
111350 (1243) Cuoresportivo
»

Zvok DVD-jev ali AC3 v Power DVD

Oddelek: Zvok in slika
61137 (1064) mamut
»

AC3 težave

Oddelek: Zvok in slika
422474 (1412) franc3e

Več podobnih tem