» »

Računalnik se ne zažene - nujno

Računalnik se ne zažene - nujno

Eilinel ::

Ojla,
norim in izgubljam živce, ker imam nujno delo ... prenosnik se mi je izklopil (ga imam brez baterije in je šel ven kabel). Ko sem ga hotela nazaj zagnati, se mi je zagnal, ampak ne gre in ne gre preko starting windows. Sem ga zopet zagnala in se mi je samodejno ponudilo avtomatično popravljanje, itak izberem, ampak mi napiše (po "several minutes"), da mi ne more popraviti. Spet zaženem in zgodba se ponavlja ... računalnik sicer da nekaj od sebe ampak preko starting windows ne gre.
Imam ws 7,comp je dell insparion, trdi disk je bil menjan lani ...

Skratka,obupana sem!!!!!!!!!
Ima kdo kak predlog?
  • spremenila: Eilinel ()

solatko ::

Noben problem, na ključek si daj enak izvod OS-a in zaženi iz tega ključka, potem izberi recovery. Šel ti je zagonski sektor, kar se velikokrat zgodi ob nenadnem izklopu elektrike. Če ne znaš, poprosi kakšnega kolega.
Delo krepa človeka

Eilinel ::

kako dam na ključek? Imam original ws in cd?

Nisem štručko,ampak se znajdem, če dobim navodila, rada bi to čimprej rešila ... res gori voda (diploma)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Eilinel ()

Eilinel ::

uf,računalnik se mi je vseeno zagnal po 15 minutah dribljanja starting windows ... moram kaj naredit ali je samo mal zafleširal? Matr, pritisk 300.

svecka ::

95% pokvarjen disk....sem videl kako se popolnoma novi trdi diski kazali iste simptome. najbolje da enemu ki se spozna na to, naredi sledeče:

1. zažene usb z windows 7 in izbere tam "recovery mode" in poskusi popraviti MBR.

2. če se počasi zaganja kjuček, čakaš po 15 minut in zmrzuje ali ne dela nič je zelo verjetno disk zanič.

3. hitri backup podatkov. Boota se z usb ključka kakšen recovery program (iso), recimo meni je všeč program http://www.boot-disk.com/download.htm in skopira vse podatke.

4. ko so skopirani podatki se naj zažene boot z hdd regenerator boot iso. Ta naj pregleda za slabimi sekorji in če jih bo našel kup( čez 100), katere bo poskusil popraviti je disk za v maloro, durgače če jih ne najde je težava nekje drugje.

Tak na hitro.

737 ::

Checkdisk ne bi bil odveč. Približno takole: Start, programi, pripomočki, command prompt. Desni klik, zaženi kot administrator. Vpiši "chkdsk c: /f", enter, y, enter, ponovni zagon.

Ponovi še za ostale morebitne particije. Delaj redne backupe, občasno na DVD.

Ni nujno, da je disk v defektu. Sedmica je mnogo bolj občutljiva na izpad elektrike od XP.

BorutK-73 ::

TAKOJ naredi BACKUP diplome in ostalih datotek!!

Ribič ::

Jap, se strinjam. Takoj backup vseh pomembnih podatkov, potem se pa naprej igraj in popravljaj.

Thuban ::

Eilinel je izjavil:

uf,računalnik se mi je vseeno zagnal po 15 minutah dribljanja starting windows ... moram kaj naredit ali je samo mal zafleširal? Matr, pritisk 300.


TAKOJ NAREDI BACKUP VSEGA KAR TI JE LJUBO!!! Z diplomo na prvem mestu. Ne čakaj, stori takoj.
Priporočam ti, da se ne zanašaš na zanesljivost tvojega računalnika saj mu verjetno crkuje disk.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Eilinel ::

Ok, brez take panike - imam vse v oblaku, tako da, norenje je bilo, ker pač ne morem delat, pisat, pa lih padla sem noter v delo ... in ker si je ta kišta ravno zdej spomnila, da me pusti na cedilu. HDD diagnostika (sem se že od prejšnjega zanič diska naučila) je pokazala, da je disk ok (stanje diska je dobro, 45 stopinj, vse ok)
Je pa nekaj narobe, ker dela počasneje, imela sem probleme z avg programom, torej sem ga odinštalirala, nazaj naložila ...
Virus verjetno ni, ker sem dala scan, ni nič pokazalo ...

Pojma nimam, kaj bi blo.

Eilinel ::

737 je izjavil:

Checkdisk ne bi bil odveč. Približno takole: Start, programi, pripomočki, command prompt. Desni klik, zaženi kot administrator. Vpiši "chkdsk c: /f", enter, y, enter, ponovni zagon.

Ponovi še za ostale morebitne particije. Delaj redne backupe, občasno na DVD.

Ni nujno, da je disk v defektu. Sedmica je mnogo bolj občutljiva na izpad elektrike od XP.


Naredila, kot si predlagal, ampak mi ob vnovičnem zagonu sicer zažene check disk, a takoj zatem mi ga ustavi (check disk has been canceled)
Sicer mi zdej hitreje naloži WS (ne po 15 min), ampak comp dela počasneje ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Eilinel ()

Han ::

Vse od AVG zabriši stran in naloži Panda Free Antivirus.

Eilinel ::

Han je izjavil:

Vse od AVG zabriši stran in naloži Panda Free Antivirus.

Hvala, bom naložila Pando! ;)

Han ::

Tekom namestitvenega postopka odstrani kljukice za Panda Security Toolbar, Yahoo in MyStart !!!

Eilinel ::

Jp, to vedno pazim, ja ...

737 ::

AVG je res tečen s svojimi ponudbami. Za silo je dober tudi vgrajeni antivirus. Za občasno kontrolo glede spywara si naloži Malwarebytes Anti-Malware (MBAM). Moja najljubša verzija je 1.75, dvojka je preveč našminkana. Uporaben je tudi Spybot Search & Destroy 1.6.2.

Imaš 32 ali 64 bitni operacijski sistem?

shadeX ::

Sej najbrž ni to to, ampak meni moj prenosnik "Freezne", če imam notri eno starejših USB tipkovnic in to točno kadar se začne vrtet krogec od windowsa. Izključi vse kar je v USB portih in zaženi ponovno.

Je pa res da je najbrž šel disk, kakor so rekli zgoraj.

Eilinel ::

Disk je ok, pokazala analiza HDD prek crystal disk info programa - no vsaj tako mi kaže.
Ne vem pa, zakaj mi noče narediti checkdiska, kot mi ga je predlagal 737, se kar samodejno ustavi ...

737 je izjavil:

AVG je res tečen s svojimi ponudbami. Za silo je dober tudi vgrajeni antivirus. Za občasno kontrolo glede spywara si naloži Malwarebytes Anti-Malware (MBAM). Moja najljubša verzija je 1.75, dvojka je preveč našminkana. Uporaben je tudi Spybot Search & Destroy 1.6.2.

Imaš 32 ali 64 bitni operacijski sistem?


64
Solatko mi je zelo pomagal s temi programi, tako da imam po mojem optimalne sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Eilinel ()

Eilinel ::

evo, morm s telefona, odkar sem instalirala pando, mi konstantno, na 3 sekunde net ven mece, poleg tega sem instalirala advanced system care, driver buster in iobit uninstaler, pa se superantispyware in zdej jeba z netom ???

Han ::

Po moje boš prej gotova, če boš na sveže namestila sistem in programe... Popravljanje sesute namestitve ponavadi ne prinese želenega rezultata!

Eilinel ::

je mogoce, da se kaki programi med sabo tepejo? mogoce ker sem posodobila tudi vse gonilnike?

Thuban ::

Eilinel je izjavil:

Disk je ok, pokazala analiza HDD prek crystal disk info programa - no vsaj tako mi kaže.
Ne vem pa, zakaj mi noče narediti checkdiska, kot mi ga je predlagal 737, se kar samodejno ustavi ...

737 je izjavil:

AVG je res tečen s svojimi ponudbami. Za silo je dober tudi vgrajeni antivirus. Za občasno kontrolo glede spywara si naloži Malwarebytes Anti-Malware (MBAM). Moja najljubša verzija je 1.75, dvojka je preveč našminkana. Uporaben je tudi Spybot Search & Destroy 1.6.2.

Imaš 32 ali 64 bitni operacijski sistem?


64
Solatko mi je zelo pomagal s temi programi, tako da imam po mojem optimalne sedaj.


ni videt, glede na težave ki jih imaš. Sem ostro proti tem "optimizatorjem" ki jih predlaga solatko.

Eilinel je izjavil:

je mogoce, da se kaki programi med sabo tepejo? mogoce ker sem posodobila tudi vse gonilnike?


moje vedeževalne karte v povezavi s kristalno kroglo pravijo da je kriva pozicija tipkovnice na mizi.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Eilinel ::

Tipkovnica ni, ker sem ravnokar prizgala diseco palcko sivke in zaplesala mrtvaski ples za izgon demonov, ampak ni pomagalo - net se vedno mece na par sekund, kar dela comp za neuporabnega.
Lepo, da si z mano delil sarkazenm in svoje mnenje o optimizacijskih programih ... sedaj lahko srecna umrem.
Izkopila vse nebodigatreba programe, ampak se vedno mece ven.

737 ::

Vsak računalniški navdušenec mora skozi preizkušanje optimizatorjev in iskalnikov driverjev. Tudi sam sem jih skozi leta nekaj preizkusil. Na koncu imaš z muko pridobljeno znanje in izkušnje, kar je vredno največ. Sam na sedmico ne nalagam antivirusa. Pazim le, da vgrajeni Windows Defender deluje. Najboljši antivirus je tako ali tako zdrava pamet. Na XP naložim Avast, ta zadnji dve leti še najmanj najeda. Zgoraj opisana dva anti spyware programa se iz izkušenj zadnjih petih let ne tepeta z nobenim uporabljenim programom. Pri obeh je treba paziti, da se posodabljajo le definicije.

Pri opisanih težavah s sistemom bi tudi sam pristopil k ponovni inštalaciji sistema, seveda po kopiranju podatkov s sistemske particije na varno. Lahko poskusiš še z odstranjevanjem programov, ki jih ne poznaš, ali pa veš, da niso koristni. Glede neizvajanja pregleda diska: Če še nisi, naredi posodobitev sistema. Pazi, da ne naložiš naslednjih posodobitev: kb971033 (je med pomembnimi, pri licenčnem sistemu to posodobitev lahko naložimo). Naslednje tri so med izbirnimi posodobitvami: kb3035583, kb2952664, kb3050265. Kb3035583 je win10 naggware, ostali dve pa prinašata spyware funkcije z Windows 10. V kolikor ti za zasebnost ni preveč mar, jih lahko pustiš. Posodobitve se lahko tudi odstranijo, za Home verzijo sistema pa o tem nisem prepričan.

Eilinel ::

zdej sem dala obnovitev sistema na tocko pred posodabljanjem gonilnikov, ker sumim ravno na to, da vidimo, kaj bo.
737, hvala za nasvet, bom uredila in posodobila, imam original WS

Han ::

Defender v Windows 7 ni protivirusni program. Ščiti zgolj sistemske datoteke.

Eilinel ::

Ok, ne štekam več nič ... skratka, dala na obnovitev sistema prvič, določila obnovitveno točko, ampak mi je med procesom očitno ni potrdilo in je dalo kasnejšo ... zadeva ni delovala, še vedno metalo ven, dala še enkrat, mi sporoči proti koncu procesa, da obnovitev ni uspela, ampak sedaj mi zadeva deluje - torej je bil problem v posodobljenih gonilnikih, predvidevam, da v bluetoothovem. Svašta, danes diplome nič napisala, sem pa zato "spisala" dizertacijo iz računalništva. :D

Hvala vam vsem, ki ste mi pomagali, svaka vam čast, da se vam je dalo ubadat z mano :D hahahahaha (upam, da se ne prehitro hvalim, da dela), vsekakor pa nameravam še enkrat naložit WS-je, ampak ne še zdej, ker so druge prioritete.

HVALA!!!!!! Zlati ste!

737 ::

Han, definicija virusa je, da spreminja sistemske datoteke, da s tem okuži sistem in se razmnožuje.

Koristen program je tudi Ccleaner, kar je okrajšava za Crap Cleaner :-). Čestitam za uspeh. Sam tvorjenje obnovitvenih točk izklopim, ker preveč negativno vplivajo na performanse, dobri virusi se pa vendarle pretihotapijo vanje. Naredim image sistemske in boot particije ter ju shranim na varno.

Eilinel ::

737 je izjavil:

Sam tvorjenje obnovitvenih točk izklopim, ker preveč negativno vplivajo na performanse, dobri virusi se pa vendarle pretihotapijo vanje. Naredim image sistemske in boot particije ter ju shranim na varno.


Kako narediš to?

737 ::

Pripomočkov za to je mnogo. Sam uporabljam Ghost, ki je na Hiren's boot CDju 9.9. Prej je običajno treba ugasniti AHCI v biosu, odvisno od računalnika.

D3m ::

Safe mode?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

737, tvoja definicija virusa je nepopolna.

737 ::

Res je. Raziskave kažejo, da je Defender učinkovit v približno 80% primerov, 100% učinkovitega pa ni. Še posebej v primeru, ko uporabnik antivirus začasno izključi, da lahko namesti crack za zadnjo igrico. Alternativa Defenderju je zastonjski antivirus, ki največkrat prinaša vsakodnevne nevšečnosti, ali od 30 eur letno za uporabo licenčnega.

Han ::

Še enkrat: Windows 7 Defender ni protivirusni program! To ni enak Defender, kakršen je v Win 8.1 ali Win 10.

solatko ::

MSE je pravi AV za 7-ico v 10-ki pa je vgrajen.

https://www.microsoft.com/en-us/downloa...

Ta je za normalno klikanje po internetu čisto dovolj, je neopazen in izloči tisto, kar je nevarno.

Pred neumnostjo pa zaščite ni.

Razni driver bosterji in podobno, ni ravno priporočljivo, ker potegne dol tudi neodvisne gonilnike, ki pa niso izprobani na konkretni mašini in zna bit potem problem z delovanjem računalnika.

Iz IOBIT-a se potegne samo ASC in uninstaller, saj sta orodji precej uporabni, ostalo pa se odkljuka, kot nepotrebno.
Ob prvem zagonu popravi nekaj tisoč napak, potem pa ob vsakem zagonu počisti piškotke,..., oziroma tisto kar v nastavitvah potrdiš.

Gonilnike se, če je le možno, išče izključno na strani proizvajalca računalnika, pa še tam so včasih težave.
Delo krepa človeka

BorutK-73 ::

Za celoten backup particije C (kjer so normalno windowsi:)) - EaseUS Todo Backup Free
http://www.todo-backup.com/download/.
Obnovitev poteka iz LiveCD-ja katerega si narediš prej.

Zgodovina sprememb…

ST-777 ::

Eilinel je izjavil:

... nameravam še enkrat naložit WS-je ...
Veliko dela bi imela prihranjenega, če bi imela prej zrcalno kopijo Win, programov in datotek. Ker pa nekoč nameravaš naložit Win, je moj nasvet, da narediš zrcalno kopijo vsega, kar imaš na disku na drugi disk.

Z mojim Norton Ghostom, ki sem ga dobil zastonj, ko sem kupil SSD, traja zapis 80 GB v eno datoteko cca 20 minut. Obnovitev teh 80 GB pa tudi cca 20 minut. Ghost ima tudi to možnost, da iz zrcalne kopije potegne poljubno datoteko (besedilo, sliko, glasbeni posnetek ...) in jo lahko kopiraš na drugo mesto in editiraš. Za zapis zrcalne kopije, je na spletu tudi precej drugih free programov.

solatko ::

Zakaj pa takoj na novo?
Časi xp-jev so minili, od Viste naprej se OS lepo počisti in dela kot nov. Zadnji backup sistema, sem naredil ob instalaciji Viste. Na mašinah, kjer se sistem uporablja in ne testira raznih sranj, teče isti OS od namestitve, do upgradea. Vse mašine, ki so na 10-ki, so bile samo nadgrajene z vsem, kar je bilo gor in vse dela bp.

Enkrat na mesec si vzameš eno uro časa in zadeve popucaš.

Instaliram samo še na nove mašine in seveda na kakšni res zvirusani igralni zadevi.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491617826 (16564) mat xxl
»

antivirus-avast ali kateri drugi

Oddelek: Pomoč in nasveti
274177 (2755) hdx
»

Kateri ne-bloatware antivirus za Windows 7?

Oddelek: Programska oprema
385257 (4185) sisemen
»

OS ne dovoli vklopa AV zaščite

Oddelek: Pomoč in nasveti
172741 (2269) solatko
»

virusi!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101324 (1009) jaz33

Več podobnih tem