» »

prenosnik zamrzne

prenosnik zamrzne

MAjster951 ::

Zdravo,
imam prenosnik HP G62 z novo baterijo in ko ni vkljucen v elektriko mi po dveh minutah "zasteka" tako da ne morem nic in ga lahko samo ugasnem s power gumbom. Ima kdo kaksno idejo kaj bi lahko naredil? Hvala.

popster ::

lakho da se pregreva, lahko pa je softwerska napaka.. Probaj bootat kak ubuntu linux iz usbja (takole) in bos videl če tudi tam zašteka.

superb_ ::

Bom kar v tole temo napisal...

Imam prenosnik Toshiba Satellite L350, Intel Pentium Dual CPU T3200, RAM 3GB, 250GB, Windows Vista.
Računalnik mi med brskanjem po interentu pogosto zamrzne pri tem pa se zasliši tudi pisk...zamrznitev traja cca 2-3 mim, nato računalnik deluje normalno naprej.

Kaj je vzrok?
Hvala

#000000 ::

Lahko je svašta, lahko se pregreva disk in ko se malo pade temeratura spet lavfa normalno, lahko je ram, lahko je kak driver, lahko celo firefox jebe, tko kot mene, FF rata kr neodziven in čez 10 20 sekund je spet OK.

Največ kar lahko narediš sam je da ga spucaš, naneseš novo termalno pasto in preveriš disk, rame ter temperature s kakim programom, za disk mislm da je crystal clear disk, za temperature pa išči temp monitor software na googlu, jih je kr nekaj, pač probaš z večimi da si bolj ziher.

Vse bolj kaže na disk.

superb_ ::

Tole mi pokaže CrystalDiskInfo...

 HDD

HDD

gddr85 ::

slabi sektorji

superb_ ::

Speedfan pa tole...

 T

T



gddr85 je izjavil:

slabi sektorji


Kakšna je rešitev za to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: superb_ ()

#000000 ::

Ja disk bi znal it v maloro kmalu, vzami hirens boot dvd, bootaj mašino, in preglej disk s kakim od kar nekaj proigramov ki pregledajo kolko bad sektorjev imaš dejansko in predvsem KJE, če so na začetku pol disk ni več 100% siguren za sistem gonit, ampak za shranjevanje bi še bil verjetno.

HDD regenerator, ampak prvo nared backup, pol pa recimo HDD regenaretor in samo sken nič popravljanja sektorjev, pač da vidiš kje so slabi sektorji, pol se pa osločiš, ali popraviš bad sektorje in probaš kako se kaj obnaša ko goni sistem, ali pa disk menjaš, tega pa formatiraš in še enkrat HDD regenarator da ti zapre slabe sektoreje in ga uporabljaš za shrambo, sej mislm da imajo tanovi laptopi vsi po dva placa za disk.

superb_ ::

Hvala.

V redu, bom poizkusil s HDD regeneratorjem.
Kaj pa je vzrok za slabe sektorje? Malo čudno mi je to, ker računalnik se zelo malo uporablja, večinoma pa le za Office ali internet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: superb_ ()

Mesar ::

Slaba serija diskov, lahko so diski že sami po sebi slabi, rukanje, okvara elektronike, ... sicer pa je meni tudi ravno Toshiba MK crknila zaradi slabih sektorjev... oz disk je še funkcionalen (v zunanjem ohišju recimo) samo OS se obeša, ker je nabil že preko 2000 slabih sektorjev. Evoga...



še vedno dela, samo ko najde slab sektor zatokira za nekaj sekund enako kot tvoj, če je gor OS pa je rezultat rebootanje in druge random težave... jaz bi se na tvojem mestu kr pripravil na menjavo, nove SATA diske 320gb mislim, da dobiš že za 42EUR, če se ti splača menjavat.
Your turn to burn!

gddr85 ::

če boš kupoval sata diske lahko pogledaš na bolhi kjer ima swedata(trgovina) oglase, dobiš dost rabljenih/refurbished z omejeno garancijo in poceni

Mesar ::

Ja no sam kakšne cene majo? Če dobiš novega 320gb z 2 leti garancije za 40eur? Kaj ponuja swedata? Najcenejša varjanta če je cilj ohranit laptopa pri življenju je potem tole http://www.pctrgovina.com/trg/detajl.ph... za 27EUR? Za 15 EUR zraven pa dobiš isti disk novi z 2 leti garancije.

Če pa gre za kak laptop v low/mid-rangu pa še malce starejši pa je vprašanje že če se splača sploh tega za 27EUR kupovat, ker je samo vprašanje časa preden bo kaj druga crknilo al pa bo potrebno ceu laptop menjat.
Your turn to burn!

gddr85 ::

ne vem, jst sem včasih pri njih kakšen disk vzel, če sem ga glih na hiter še isti dan rabil. Sem pa nazadnje pr njih vzel wd 1tb, mislm da sem dal ene 35-40eur (še neodprt) pa pol leta garancije

Buggy ::

Mesar je izjavil:

Ja no sam kakšne cene majo? Če dobiš novega 320gb z 2 leti garancije za 40eur? Kaj ponuja swedata? Najcenejša varjanta če je cilj ohranit laptopa pri življenju je potem tole http://www.pctrgovina.com/trg/detajl.ph... za 27EUR? Za 15 EUR zraven pa dobiš isti disk novi z 2 leti garancije.

Če pa gre za kak laptop v low/mid-rangu pa še malce starejši pa je vprašanje že če se splača sploh tega za 27EUR kupovat, ker je samo vprašanje časa preden bo kaj druga crknilo al pa bo potrebno ceu laptop menjat.


si slucajno opazil da gre to za 3.5" disk? Ne vem, se kasen star/nov laptop imas samo tole ne bos not spravil :))

@OP kupi si SSD 128/120GB pa bos imel mir

hojnikb ::

še en glas za ssd.
MX100 je zadnje čase smešno poceni..
#brezpodpisa

superb_ ::

Bom najprej pogledal kaj pravi HDD regenerator, nato pa bom dalje razmisljal...
Koliko pa je sploh vreden moj prenosnik...se sploh splaca karkoli nadgrajevati oz. menjati?

gddr85 ::

superb_ je izjavil:

Bom najprej pogledal kaj pravi HDD regenerator, nato pa bom dalje razmisljal...
Koliko pa je sploh vreden moj prenosnik...se sploh splaca karkoli nadgrajevati oz. menjati?



hm...kakšnih 100eur mogoče

superb_ ::

Huh...potem se verjetno se najbolje splaca vzeti kaksen rabljen HDD, z garancijo.

Kako pa je potem z namestitvijo Windowsa na nov HDD...imam namrec OEM verzijo.
Pa se to me zanima, ali lahko ta stari HDD uporabim v namiznem PC?

Mesar ::

Buggy je izjavil:

Mesar je izjavil:

Ja no sam kakšne cene majo? Če dobiš novega 320gb z 2 leti garancije za 40eur? Kaj ponuja swedata? Najcenejša varjanta če je cilj ohranit laptopa pri življenju je potem tole http://www.pctrgovina.com/trg/detajl.ph... za 27EUR? Za 15 EUR zraven pa dobiš isti disk novi z 2 leti garancije.

Če pa gre za kak laptop v low/mid-rangu pa še malce starejši pa je vprašanje že če se splača sploh tega za 27EUR kupovat, ker je samo vprašanje časa preden bo kaj druga crknilo al pa bo potrebno ceu laptop menjat.


si slucajno opazil da gre to za 3.5" disk? Ne vem, se kasen star/nov laptop imas samo tole ne bos not spravil :))

@OP kupi si SSD 128/120GB pa bos imel mir


Nisem opazil do zdaj ;(( ja dobro majo pa še SEAGATE MOMENTUS 5400.3 (ST980811AS) za 15eur... ta pa je 2,5" cena pa je še vedno nora, glede na to da za 42eur dobiš 320gb novega :)

hojnikb je izjavil:

še en glas za ssd.
MX100 je zadnje čase smešno poceni..


seba-beba> Toshiba Satellite L350, Intel Pentium Dual CPU T3200, RAM 3GB, 250GB, Windows Vista.

SSD 128GB 2.5" SATA3 MLC 7mm, CRUCIAL MX100 = 67 EUR

ti to resno?

superb_ je izjavil:

Huh...potem se verjetno se najbolje splaca vzeti kaksen rabljen HDD, z garancijo.

Kako pa je potem z namestitvijo Windowsa na nov HDD...imam namrec OEM verzijo.
Pa se to me zanima, ali lahko ta stari HDD uporabim v namiznem PC?


Če imaš nalepko maš tak serial gor, menjaš HDD in namestiš, lahko pa kloniraš vsebino starega na novega ampak boš za to moral imeti oba dva na enkrat priklopljena na eno mašino.

Star HDD lahko daš v zunanje ohišje ali pa priklopiš direkt na namizni PC (če ima SATA), priklopi so isti ampak težave, ki jih ima (štekanje, zamrzovanje, ...) bodo ostale...
Your turn to burn!

hojnikb ::

seba-beba> Toshiba Satellite L350, Intel Pentium Dual CPU T3200, RAM 3GB, 250GB, Windows Vista.

SSD 128GB 2.5" SATA3 MLC 7mm, CRUCIAL MX100 = 67 EUR

ti to resno?

Čisto resno. SSD bo tak laptop naredil kot nov (kar se tiče odzivnosti). Pa še prenese ga lahko v nasledni komp, ko bo ta laptop za stran.
#brezpodpisa

Mesar ::

LOL, kot nov za kaj? Brskanje po internetu? Ker če zraven odpreš še Excel in Outlook je že kriza..
Your turn to burn!

hojnikb ::

mam podobno zmogljiv prenosnik (ki je tako btw praktično daily driver) in je po menjavi na ssd razlika kot da in noč v odzivnosti. In zmelje še kej več kot zgoraj naštete zadeve :)
#brezpodpisa

superb_ ::

Hvala za informacije.
Prenosnik potrebujem le občasno za brskanje po spletu, Office in Acad...tako, da ne potrebujem ravno višek tehnologije.

#000000 ::

Če daš notri ssd disk, boš dobil tak občutek kot da imaš nov prenosnik :) res se pozna

Mesar ::

Koliko pa je vreden SSD pa koliko laptop? ...
Koliko časa namerava uporabljat ta laptop?
Bo nov laptop kupoval po delih? Dvomim
Bo kje dobil nov laptop samo brez diska? Dvomim

Vseeno je moje vprašanje o smotrnosti takšnega nakupa kar na mestu...
Your turn to burn!

hojnikb ::

Ubistvo ni, ker lahko stvar uporabiš pri novem prenosniku. Pač vzameš nekaj z dual bay 2.5" ali pa daš obstoječ disk v enclosoure in furaš samo ssd.
#brezpodpisa

#000000 ::

Itak pa so zdej SSD-ji ratal smešno poceni.

hojnikb ::

jap. že skor ni razloga, da ga nebi kupo. No, neverniki (tisti, ki niso nikol probal) bojo pač gonl svoje :))
#brezpodpisa

Mesar ::

In pa konec koncev kje je sploh napisal da ima težave s tem, da je računalnik prepočasen? Oziroma to kar je zdaj problem je zato, ker ima trdi disk V OKVARI, hitrost mu ostali prodajate s SSDjem.

Ker za brskanje po internetu potrebuje SSD?

hojnikb je izjavil:

Ubistvo ni, ker lahko stvar uporabiš pri novem prenosniku. Pač vzameš nekaj z dual bay 2.5" ali pa daš obstoječ disk v enclosoure in furaš samo ssd.


Stari disk pa stran vržeš? Al kaj boš z njim? Računalniško robo boš doma kopičil, ki bo iz leta v leto manj vredna? Posegi v prenosnik so tudi v nasprotju z garancijo... vse večina takšnih, razen če bo dodatno servisu vgradnjo plačal.

Pa če na koncu vzamemo situacijo takšno kot jo predlagate, kupi in zmontira noter SSD. Koliko časa preden bo moral nadgraditi neko drugo komponento (rami, cpu) oziroma bo tako daleč, da več niti nadgradnja nebo mogoča (matična plošča, gpu, ...)? Potem se moreš pri tolko starem prenosniku vprašat kakšne so možnosti, da ti kaj druga odpove...

3GB rama že ima torej dve palčki in oba polna slota, če eno vrže ven mu bo pa stara nekje ali pa jo bo za 5eur na bolhi prodajal pol leta pa še pol ga bo nekdo gnjavo če nebo imel sreče... kdo se bo s tem jajcal? Razen če cele dneve šraufaš laptope pa računalniško robo dilaš samo pol ne moreš pričakovat da je drugim tudi kr tak... z nočne omarce vzet 2gb rama.

hojnikb je izjavil:

jap. že skor ni razloga, da ga nebi kupo. No, neverniki (tisti, ki niso nikol probal) bojo pač gonl svoje :))


Kaki verniki? Prodaj mi ga brezhibnega 120gb+ za 20eur pa ni problema... novega za 70eur tlačit v tak prenosnik je pa malo mimo.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

hojnikb ::

novega za 70eur tlačit v tak prenosnik je pa malo mimo.

Ni mimo. In ssdji se začnejo pri 50€ naprej (DE), ne 70€. Osebno sem dal ~120€ vreden ssd (at the time) v 150€ prenosnik in mi ni niti malo žal.

Posegi v prenosnik so tudi v nasprotju z garancijo... vse večina takšnih, razen če bo dodatno servisu vgradnjo plačal.

Menjava diska pa ni, sploh če ma dva baya..

Stari disk pa stran vržeš? Al kaj boš z njim? Računalniško robo boš doma kopičil, ki bo iz leta v leto manj vredna?

Stari disk vržeš v usb enclosoure, kot sem napisal.

Pa če na koncu vzamemo situacijo takšno kot jo predlagate, kupi in zmontira noter SSD. Koliko časa preden bo moral nadgraditi neko drugo komponento (rami, cpu) oziroma bo tako daleč, da več niti nadgradnja nebo mogoča (matična plošča, gpu, ...)? Potem se moreš pri tolko starem prenosniku vprašat kakšne so možnosti, da ti kaj druga odpove...

Ko stvar odpove oz. je prepočasna, se vrže stran oz. proda, kar je uporabega, Diskovje se pa prenese v novo zadevo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

superb_ ::

Zdravo!

Sem naredil scan s HDD regeneratorjem in mi pokaže tole...

 hdd

hdd



Meni se po tem zdi, kot da je vse ok...

Mi je pa med skeniranjem večkrat napisal da se HDD pregreva (51 st. C) ter naj nemudoma naredim backup podatkov.

Torej kaj sedaj storiti?
Kaj je narobe?

Nobene pomoči?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: superb_ ()

superb_ ::

superb_ je izjavil:

Zdravo!

Sem naredil scan s HDD regeneratorjem in mi pokaže tole...

 hdd

hdd



Meni se po tem zdi, kot da je vse ok...

Mi je pa med skeniranjem večkrat napisal da se HDD pregreva (51 st. C) ter naj nemudoma naredim backup podatkov.

Torej kaj sedaj storiti?
Kaj je narobe?

Nobene pomoči?


Nobene pomoči?

hojnikb ::

Vrži stran..
#brezpodpisa

superb_ ::

Torej kje potem kupiti najceneje nov trdi disk 250gb? SLO, DE in kje?
HDD ali SSD oz. kolikšna je razlika v ceni?
Katere vse podatke moram gledati pri nakupu? 2.5", SATA, IDE, rpm???

V kolikor bi se odločil za rabljenega....kako preveriti ali je ok?

hojnikb ::

sj nerabiš kupit 250GB... kupiš minimalno 500GB novega pri najcenejši trgovini. rabiš pa sata disk
#brezpodpisa

superb_ ::

Ne rabim tako veliko GB, ker ga uporabljam le redko...z manjšo velikostjo bi verjetno malo privarčeval pri nakupu...
Kje so najcenejši? Katera znamka? Itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: superb_ ()

hojnikb ::

pri novem boš privarčeval cel € :)
#brezpodpisa

superb_ ::

No vredu...potem pa 500GB.

Lahko kakšno konkretno ponudbo oz. link do diska?

hojnikb ::

#brezpodpisa

superb_ ::

Hmmm 30 EUR + 5 EUR poštnina = 35 EUR

Novi disk (WD ali Hitachi) kakor gledam je tam 42 EUR.

Je ta Toshiba iz linka kaj boljši, da ima tako ceno?

hojnikb ::

vzami novega potem, če ni velike razlike.. maš vsaj garancijo
#brezpodpisa

superb_ ::

Kaj pa, če vzamem SSHD Seagate 500GB za 65 EUR?

BorutK-73 ::

superb_ je izjavil:

Kaj pa, če vzamem SSHD Seagate 500GB za 65 EUR?

Potem si že blizu SSD-ja za par evrov več in majšo prostornino (120GB).

superb_ ::

Sem tudi že to gledal, vendar rabim 250 GB...

hojnikb ::

Dobiš že ssd tako velik za ~95€

sshd ne jemat, ker se ne splača
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crkuje disk ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
476105 (4438) Leprechaun
»

Počasen/zatikajoč PC in internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
201322 (1051) s6c-gEL
»

Opozorilo za disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
396152 (5455) fr4nc
»

Ali je HP Pro 3500 dober?

Oddelek: Pomoč in nasveti
302562 (1708) 6151
»

Poskus oživetja diska z bad sektorji?

Oddelek: Strojna oprema
404218 (3200) amigo_no1

Več podobnih tem