» »

Dial-up dostop in težave

Dial-up dostop in težave

msmiha ::

Imam probleme z Dial-up dostopom do interneta. Problem je v tem da ko se povežem na internet me čez 5 - 10min disconnecta poleg tega pa se mi connecta gor samo z 28.8Kb/s. Klical sem na SiOL in oni so mi rekli naj pokličem na Telekom, češ da imajo oni slabo centralo in naj prosim da me prestavijo na drugo centralo. Potem kličem Telekom in mi rečejo da tega ne delajo in da nikjer v pogodbi ne piše, da more dial-up, delat brez problemov, da hitrost ni zagotovljena (če prav so mi pri SiOLu rekli da se more povezati na net najmanj z 42Kb/s) in da telefonska linija ni prvotno namenjena uporabi interneta. Sedaj me pa zanima kerega naj prvega zarežem onega ko dela na SiOLu al ono pahjeno babo, ki dela Telekomu?
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

SubOrbit ::

telekom

Cokolesnik ::

Takšne izjave pri Telekomu gre pripisati položaju na trgu. Tako ali tako so ti skoraj povedali, da je dial up za internet popolnoma zanič zadeva in skoraj bi ti gospa ponudila še pogodbo za ADSL. Če si na slabi centrali, je vprašanje, ali bi te res premestili drugam, saj ponekod sploh nimajo alternative.

Kaj pa, če poskusiš z dostopom prek drugega ponudnika - volja, amis ipd.?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

msmiha ::

Cokolesnik ne boš vrjel, ampak gospa mi je rekla da je edina rešitev, da nadgradim priključek na ISDN ali pa na ADSL. Če preobam z drugimi ponudniki je stvar enaka, tako da mislim da SiOL ni kriv za to. Finta je pa v tem da že mam jaz en ADSL dostop v drugem stanovanju in ga tukaj res ne rabim. Zanima me pa tudi če se sploh da premestiti na drugo centralo in ali so to že komu naredili (da se lahko pol na podlagi nečesa derem;) ). Sedaj kolko jaz vem so centralo tukaj pred kratkim posodobili in so mene vrjetno obesli na ono staro centralo. Kaj naj naredim?
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

swar ::

Ti lepo poklici na siol in reci da bos prekinil pogodbo z njimi ce ne bodo zrihtali,meni verjem da bo siol pritisnil na telekom(ti samo reci na siolu da noces met nikakrsnih opravkov prek telefona vec z telekomom in naj se oni pogovarjajo naprej ce ti ponudi siolovc da klices ti sam na telekom)Meni je tako uspelo resiti par zadev...

macplus ::

lahko da mas slabo linijo. mislim, da lahko zahtevas meritev oz. kontrolo linije od centrale do telefona. delaj se kao vljudnega ker ti drugace zanalasc ne bodo prisli... res bi morali kamen vrct nekomu... :D ...

msmiha ::

Poklical sem še enkrat na SiOL in na Telekom.
Na SiOLo so mi rekli da ne morejo nič narediti glede tega, da je to Telekomova stvar. Pri Telekomu pa je bila spet ista pesem.;((
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

macplus ::

ves kaj, najdi vezo na telekomu ! (veze i poznanstva), ta ti je se edina ki ti preostane, dovolj da je to navaden monter ipd. pa ti bo pospesil postopek.....:D

msmiha ::

Ma kdo drugi kake veze in poznanstva ;). Jaz jih na žalost nimam. Sem pa meril napetost na telefonski liniji in ugotovil da more biti ta ko je računalnik povezan nad 5V, kakor hitro pade napetost pod 5V me disconnecta. Sedaj će ma mogoče kod kaki pametni nasvet bi lahko to celo sam popravil, če bi to napetost nekako lahko ojačal ali pa kaj podobnega. Itaq pa ne vem če bi to delovalo. Ma kdo kaki predlog:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

msmiha ::

Zanima me če bi pomagalo če bi gor na telefonsko linijo priklopu 220V al pa kaskadni generator 8000V pol bi meli pomojem kaj za popravljat. Zdaj sam ne vem al jih bi prej poklical tja pa jim reku naj popravijo preden jim tam centralo zažgem pa pol vasi telefone...:\
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Gandalfar ::

msmiha: mislm, da je to prepovedano in da bos potem lahko lastnorocno financiral izgradnjo nove centrale :)

msmiha ::

Ti mi samo povej kak me bojo dobili:D. Sicer pa sem jih trikrat lepo prosu naj me priklopijo na drugo centralo.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

OmegaBlue ::

msmiha zlo dobra ideja >:D
kr prklop pa poročaj :D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

msmiha ::

Bom priklopu sam pol ne vem če bom lahko poročal. Počakal pa bom do prve nevihte, da bo zgledalo ko da je strela notri ruknala. Sicer jim pa je tak toto centralo mnda takrat skurlo ko je že strela enkrat notri zarezala (al pa je mel kdo podobne ideje ko jaz:D), pa je niso dobro popravli. Upam sam da ne bo kablov zažgalo, ker so res nekam drobni kabelčki. Če ne se bojo pač mal krta mogli it;)
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

msmiha ::

Zdaj pred kratkim je bila nevihta in sem ob enih zjutraj šel pa priklopu linijo na 220V. Najprej so se začeli kabli gret tak da sem mislu da se bojo vžgali. Potem sem izklopu in priklopim nazaj telefon in glej ga zlomka skuro sem jim centralo>:D. Nato se zjutraj zbudim in že hočem Telekom klicat da mi ne dela telefon nakar ugotovim, da so že popravli, vendar me je še zmeraj disconnectalo. Sedaj po enem dnevu je pa vse vredu in me ne disconnecta več:D. Čudeži se dogajajo >:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Banananjam ::

To da jim centralo skurš z 220V ta je pa dobra. Verjeten še nisi vidu nobene centrale in ne veš da so gor zaščite proti streli (k ma mal večjo napetost k 220V). Bil je problem na liniji (verejten je v kakšni omarci nagaju FCM), pa ga je nevihta skurla.

msmiha ::

Ne vem v glavnem kaj so zamenjali ampak. Ampak stvar je taka da po tistem ko sem gor priklopu 220V je stvar crknala. Blo pa je res čudno, ker je potem drugi dan delala normalno, s tem da me je še zmeraj disconnectalo. Po enem dnevu pa se je stvar izboljšala. Tak da ne vem kaj so naredli. Ampak v glavnem zdaj deluje stvar normalno.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TELEKOM-SiOL ....na kateri centrali sem????

Oddelek: Omrežja in internet
113833 (3070) yoco
»

Modri ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
12619095 (8538) Nejc Pintar
»

ADSL brez ISDN - končno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11216697 (11324) Tr0n
»

ADSL diskonekt

Oddelek: Operacijski sistemi
171697 (1342) root
»

ADSL? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
816521 (4914) wind

Več podobnih tem