» »

Lastniki Bartona 2500+

Lastniki Bartona 2500+

«
1
2

ru7 ::

A mi lahk (plizzz) lastniki bartonov (omenjenih zgoraj) napišejo keri stepingi so v redu za OC. Fajn bi blo vedt do kok grejo pri kaki voltaži...

Hvala vsem, ki bodo pomagali

zaenkrat (kopija iz Baze Stepingov):

asPeter :
AthlonXP 2500+ xxxxxxx250270
AQXDA 0321SPIW
Trenutno na PR 3200+(2,2G) na default voltazi

Sergio:
Barton 2500+
AQUCA 0307MPM.
2200 MHz, 22 x 100 MHz, Volcano 9, 4200 obratov, voltaža 1.800 V.

vASKO:
barton 2500+ BOX
AQXEA 0322SPBW
2.2ghz@ default voltaza
2.3ghz@ 1.725V
2.4ghz@ 1.825V

MALJUTKA:
Barton 2500+
AQXDA, zadnje 3 cifre v tisti dolgi kodi: 072
Pri 1,700V gre do 2475 MhZ 100 % stabilno, v vinse pride tudi pri 2541 pri 1,700 V, vendar takoj zruži.

Morphling1:
Moj barton 2500+ je:
AXDA2500DKV4D 972488240109
AQUCA 0308PDW
2550 MHz z vodnim na NF7s pri 2.1V

mato22:
AMD Athlon xp2500+
AXDA2500DKV4D 9888958270570
AQXEA 2324TPJW
Trenutno dela na 11,5x200=2300Mhz @ 1,725V

(za možne napake pri kopiranju in preureranje teksta se opravičujem) Ker mislim nabavt ta proc, me zanima, ker steping bi bil dobr za OC! Če ima še kdo ta procesor, pa želi delit z nami (vsaj mano) te zadeve, prosim če lahk....

Še enkrat se opravičujem za (delno) kopiranje teme!

ru7 ::

update:
monsterx:
AXDA2500DKV4D Y845858270119
AQXEA 0321TPDW
2300Mhz @ 1.8V hlajen z V11+
2400 par ur laufa

boom-bar ::

boom-bar
serijske ne vem
Identično kt monster
Legalizirajte mehke droge!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boom-bar ()

Grimlord ::

AQXEA 0324TPJW zelene barve
2455MHz pri 1.952V

Ostalo tukaj .
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

DjTonic ::

Evo še moj stepping procesorja: Rjave Barve

AXDA2500DKV4D Y845858270100
AQXEA 0321TPDW

Za več info o Steppingih pa poglejte še v TOLE temo kjer smo se kar lepo razpisali :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

||_^_|| ::

AXDA2500DKV4D Y857878200609
AQXEA 0327MPMW

trenutno: 2300MHz pri 1,75v s priloženim hladilnikom. več še nism probu

pele-on ::

AXDA2500DKV4D
AQXEA0318MPM

2500 pri 2v (41 stopinj)

boom-bar ::

kero hlajenje?
Legalizirajte mehke droge!!!

pele-on ::

Verjetno ne zračno.:D Drugač pa vodno

DejaVu ::

frendu sem navil 200x11=2200MHz, pri 1,7V

whatever55 ::

A pri teh Bartonih tudi kje na škatli piše ali so AQXDA 0321SPIW in podobno? ...in kateri so biljši za navijanje? (ali barva procesorja pomeni tudi drugo serijo?)

BaRtMaN ::

Barva pomeni kraj izdelave.
Zelen->Malezija
Rjav->Nemčija
Owca, popravi me, če je narobe.

DjTonic ::

Ja BaRtMaN prav imaš čeprav se je enkrat nekaj govorilo, da so Zeleni iz Texasa. Rjavi pa so 100% iz nemčije Dresden

RookY ::

In kateri proci naj bi bili boljši za navijanje? Rjavi ali zeleni?
Juhu juhu spet bom bruhu

pele-on ::

Jah ni res BaRtMan glih obratno.Ce gres gledat en amd procesor pa bos vidu da je rjav bo pisal made(mislim da ne pise made ampak neki drugac) in malezija

DjTonic ::

Guzman na procesorju ob strani piše ASSEMBLED IN MALAYSIA (Vendar to piše prav na vseh AMD-jih) Tisto glede barv pa ma prav.

BaRtMaN ::



Go figure. :\

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

DejaVu ::

ok sreca, jaz mam rjavega! toooo! svabi rulajo glede kvalitete!

;) :p

mihhec ::

A ste opazli da zelen nima nobenga stepinga gor

DjTonic ::

mihhec tisto je pač takšen model evo resničnega 2500+ (Samo ne mojega jaz mam rjavega >:D )

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Grimlord ::

Jaz mam zelenega 2500+, točno takega kot je DjTonic pokazal, pa se kr vredu navija (220x10,5@1.7V)>:D .
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

ru7 ::

...hmm, kako pol, ali so boljši rjavi/zeleni ali je vseeno, le steping gledam?

DjTonic ::

Glej stepping, zdaj jih je itak večina AQXEA (Za 2500+) pa vredu je če so tiste zadnje tri številke v prvi vrsti čim manjše. Sporočijo pa kateri po vrsti je bil narejen procesor ;)

Grimlord ::

Jap, DjTonic prav si povedal.;)

Aja, pa jaz sem z mojim zelenim 2500+ dosegel stabilnih 230 FSB >:D

Gre do 235Mhz FSB, samo pol napetosti v napajalniku nihajo full. >:D


>:D :D 8-) ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

monster-x ::

Ok, tole nima kej dost veze z temo, pa vseeno. Sem bil zdele tri dni na LAN party-ju in zjutraj ko sem se zbudil je blo mal hladnej ko poanavad, tko da je mel proc po cca. pol ure laufanja 32,5 stopinj na osnovni frekvenci na 1,65V na full obratih, na idle.:D
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

C_maniak ::

emmm, bi mogoče kdo vedel, kje imajo bartone (2500+) z dobrimi stepingi (tisto kar je djT par postov nazaj opisval - AQXEA pa čim manjše zadnje št.)??

morphling1 ::

Jao, šele zdaj sem prebral tole temo. Tile procesorji so vsi narejeni v Dresdnu oz Nemčiji, v Texasu že nekaj časa Amd ne dela sploh nobenih procesorjev, pač pa samo še flash spomine, del proizvodnje se je pa pred nekaj časa preselil tudi v Taiwan. Če še niste opazili na procesorjih ne piše made in Malasya, ampak assembled in Malasya, kar pomeni da oni dobijo jedra iz Nemčije tam jih pa samo zapakirajo v končno obliko 462 pinskega socket A proca. Barva nima veze z ničemer je le barva organskega substrata v katerega je vse skupaj zalito. Ene tovarne imajo zeleno barvo, druge pa pač rjavo. To nima vpliva na samo jedro.

ps. sam sem malo vraževeren in vedno raje iščem rjave, čeprav na koncu res ni razlik, samo da je stepping pravi.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DjTonic ::

{C_maniak} Če hočeš rjave pojdi v JAE tam sem jaz dobil rjavega z kar dobrim steppingom. V Mlacomu pa mislim, da imajo zelene, ker sta dva kolega tam dobila zelene (Čeprav barva ni tak pomembna:D )

C_maniak ::

ma jez sm tud nekam nagnjen k rjavim.
tale zdejšnji je rjav, pa tk no...8-)

Grimlord ::

Jaz sem mojga zelenega tudi kupo v JAE. Tak da...

Barton je barton, pa ni važno kaka je barva, samo da je Barton! ;)

:D
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

hatch ::

AQXEA (ne vem cifer naprej)

11x 200MHz (2.2GHz) 1.75V - Volcano 6 @ 4800RPM
ABIT NF7-S v2.0
Samo zadeva ni najbolj stabilna.. (winsi delajo ok.. sam kak BF1942 pa crashira v desktop.. rac ne zasteka in ne reboota) Problem je pa zgleda ram. Morm se mal tweakat... Zdej sem dal na 11x195MHz in dela vse ok.

Dejte povedat se kake temparature mate? Meni gre pod obremenitvijo tja do 58°c. Je pa res da je poletje in je pac vroce.

rap3r ::

MAh jz nikol nimam srece s temi proci. Tale barton se mi navije le do 2300mhz pri voltazi kar 2.0V! Je pa 100% stabilen ker kot streznik neprekinjeno dela cel tedn, pol se pa ze najde kej da je treba skatlo restartat. Temperature mam pri skoz lodanju foldinga največ 44 stopin pri temp ohišja 35 stopin. Ohišje je odprto tko da
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

ru7 ::

rap3r, kak maš pa steping?

MarushY ::

Jst mam tut XP 2500+, sam da je moj mali zeleni... hmm, defektn? Slikca KLIK!
Nad crno AMD nalepko mu neki fali (tm k je rdec krogec), cifre so pa:

AXDA2500DKV4D Y860588280122
AQZEA 0325MPMW

Kupljen pred kratkim, se ni mel bliznjega srecanja z maticno, ker cakam se napajalc.

Ma se kdo mogoce ta cudni AQZEA? Je al ni to Barton?

marko321 ::

AXDA2500DKV4D Y857878200609
AQXEA 13427MPMW
Kupljen v mb

Trenutno laufa na 12,5x192= 2,4Ghz
temp=56C samo bom verjetno malo znizo na enih 2,3 Ghz
Vulcano11+

Matek ::

MarushY, je barton 100%, se vidi po obliki jedra.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

MarushY ::

MadManMato: Fino, vsaj iz aviona mi na ratal past :D

In mogoce se kaksna ideja, kam je un delcek "izginil", al je to normalno?

DjTonic ::

Evo nakaj podatkov o OC-ju tega bartona z novim Steppingom8-O ;)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

morphling1 ::

Zelo crapy mem bandwith za tak fsb, iz tega mi je takoj jasno, da nimaš vklopljenega cpu interfacea v softmeniju (sklepam da imaš nf7), ki močno pohitri dogajanje med čipsetom in procesorjem, seveda to pomeni manj stabilno mašino in nižji clock, samo brez tega ni vredno laufat ker je prevelik zmogljivostni minus. Maš to DC ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

hatch ::

Kaj ta CPU interface ubistvu naredi? Kje se potem povisa frekvenca?

morphling1 ::

Ne zviša se frekvenca, timingi se zategnejo in zadeva deluje hitreje, vendar skoraj sigurno zgubiš par MHz pri končni stabilni frekvenci.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TribesMan ::

Jest bi rekel da je SC.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

hatch ::

torej raje FSB dol za 5MHz, pa to enablam.. alright;)

kalcek16 ::

Mene pa zanima če je ta Barton tisti, ki ga imajo v Jae za 25.990,00 SIT? in če se splača zraven uzet še plato
ABIT NF7-S VER. 2.0
A se da mugoče kje še ceneje dobit, kot v Jae?

hatch ::

Jaz ti priporocam da kups se ta teden.. ker je se v akciji.. kokr mi je znano se akcija s 1. sept konca.

rap3r ::

@kalcek16: jah barton je barton in usi so enaki, no ja saj nenaviti. Je pa res da te kode gor al pa dol, pa kje ga boš kupu-to je eno sranje. SPloh nevrjamem več. 2x se je že zgodil da sva šla z morphlingom kupt proc skupi. Prvič sva uzela 1700+ tbred. Proca sta bla identična!!!Iz iste pošilke in na paleti edn poleg druzga. Se prav ista. Moj se je navil do 2350mhz njegov pa do 2950mhz!!! Na isti plati isto hlajenje use ISTO! Pol drugič greva po bartona spet isti oba box oba zapakirana oba iz iste serije tedn use isto! Seveda na isti plati pa use moj negre več kukr 2300, njegov gre pa do nekje 2600mhz. Zdej pa rečte da so te j***** kode kej pomembne. No sej so sam a mam sam jz tako smolo?:\ B**** S*****
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Iztirjenec ::

Drugič pojta skup z mrophom spet kupit proc, vsak naj vzame svojga ven iz palete, pol pa zamenjajta :D
Drgač pa pravimo temu LUCKY FINGERS :D

rap3r ::

Jah prvic je blo tko da je on uzel iz palete in je reku povej kerga bos pa jz povej ti pa on bom levga, in je zadel drugič sm jz uzel in sm uzel levga in evo je spet on zadel. Res nevem a ma on tok srečne roke al pa jz tok nesrečne;((
Naslednič bo on zame uzel;)
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Alexius Heristalski ::

DjTonic
Je to tvoj stepping: AXDA2500DKV4D Y845858270100
AQXEA 0321TPDW ?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

DjTonic ::

Je to tvoj stepping: AXDA2500DKV4D Y845858270100

Ja točno! To je moj stepping>:D Zakaj? Aja oni stepping AQZEA al kak že, tisto ni bil moj procesor. ;)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342646 (15430) peter_ki
»

Navijanje AMD 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
332861 (2132) c3R4R
»

Pomen oznake procesorjev AMD: AXDA.....?

Oddelek: Navijanje
121639 (1451) TribesMan
»

Problem zaradi navijanja na Abit NF7-S

Oddelek: Navijanje
421622 (1114) WhiteWolf
»

Athloni XP 2500+ v JAE za 24k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1107544 (4787) Boško

Več podobnih tem