» »

deinstalacija windowsov xp na notebooku

deinstalacija windowsov xp na notebooku

sobek ::

Lep pozdrav vsem. Prosim za pomoč !!!

Kupil sem novi notebook in inštaliral windowse xp home edition. Sedaj bi rad odništaliral xp-je in inštaliral win 98 ali millenium, vendar ne morem priti v dos. Notebook namreč nima disketnika, temveč izhode za usb, čitalec spominskih kartic sd, flash itd. V biosu pod opcijami za boot imam sledeče izbire:
1. usb fdd in usb zip/flash
2. hdd
3. cd rom
4. net boot ali nekaj podobnega.
Poskusil sem zamenjati vrstni red vendar se vedno zaženejo xp-ji in ne comand prompt, probal sem tudi naložiti na SD kartico iz digitalca naložiti vsebino zagonske diskete za win 98 pa ni šlo. Probal sem naložiti zagonske fajle tudi na cd in bootati iz cdja pa ni šlo. Vedno zažene xp-je. Problem je v tem da ne vem kako bi nadomestil boot disketo. Mogoče je bil kateri izmed mojih poskusov neumen, vendar zato vas prosim za pomoč.
Lep pozdrav vsem.

ToniT ::

Nastaviš boot na CD-ROM in vstaviš CD od Widows 98 al Windows Me in se ti bo zagnal meni, kjer med drugim tudi piše Namestitev windows 98 itd....

Še to:
Ko ti napiše press any key to boot from CD, pritisni tipko, ker se bodo drugače zagnali Widows XP.

Imagination ::

Zaboga, tale evolucija je zašla v napačno smer!
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

sobek ::

Sem poskusil, vendar mi ne zažene nobenega boot menija, temveč gre direktno na xp. Slika mojega biosa je na tem linku
, če je komu, ki bi mi znal pomagati v pomoč. Kako naj bi po vaše naštimal da naj boota iz cd roma glede na sliko iz katere je razviden bios? Poskusil sem dati tako kot je na sliki na prvo mesto cd rom nato vrtel še druge možnosti med sabo na 2., 3. in 4. mesto, vendar zažene xp vedno. Kaj mislite?

Daedalus ::

Najprej razloži, kako si "nalagal" boot file na CD. Upam, da jih nisi samo navadno kopiral, ker ma Nero zato funkcijo "make boot CD" (neki podobnega), pa ti pol fajle prenese z zagonske diskete na CD. Tako ustvarjen zagonski CD bo delal, drugi ne.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

sobek ::

Zahvaljujoč vaši pomoči sem se odpravil na drugi računalnik in naredil z nerotom boot cd. Sedaj lahko pridem do comand prompta, vendar ukaz format c: ne deluje, ker je kot piše pogon c v formatu ntfs ali kaj je že in ne v FAT 16 ali 32. Kako naj to zdaj rešim da bom lahko formatiral disk. Probal sem z fdiskom zbrisati primarno particijo in ustvariti na novo, vendar tam zdaj piše format unknown format, torej moram zdaj pretvoriti v FAT 16 ali 32. Kako naprej? Kako bi mogoče zdaj ko vstavim boot cd in pridem na a:, zagnal windowsov cd? Namreč če ga vmes (ko sem ga že zbootal z boot cd romom in prišel na c:) vržem ven boot cd in vstavim win98 cd rom noče iti naprej oz. če napišem setup piše " splošna napaka (branje pogon a:) prekini, tnova, opusti. Če grem na d:\ setup izpiše vse čisto isto kot prej.
Vnaprej hvala za pomoč.

Han ::

Vstavi Windows XP CD in pobriši NTFS particijo. Potem z FDISK-om naredi novo FAT32 in jo formatiraj... Ultimate Boot CD ti bo v veliko pomoč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Daedalus ::

Fak, me talking bullshit, se opravičujem, spet so bli prsti hitrejši od glave:8)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Daedalus ::

Ja drugače pa kr kot je Han reko - če maš zagonski CD od XP-jev pač na začetku inštalacije pobrišeš particijo in jo nato lahko s taistim inštalacijskim programom formatiraš na FAT32, po formatu pa prekineš inštalacijski postopek z F3 (mislim vsaj), pa restart in naložit Win98 z zagonskega CD-ja.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

sobek ::

Hvala fantje za vso pomoč, nekaj se namučkal in že nalagam winse98. Še enkrat hvala.

McBoby ::

Razvoj winsov gre v smeri, da se jih zmeraj težje znebimo. Se zna zgoditi, da bodo novi tako napisani, da ko jih boš enkrat naložil, se jih boš rešil samo, če boš zamenjal hdd :-(

Imagination ::

Ali pa smo mogoče že tam? Kako naložiš xpje na Apple-a?:D
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Windows][XP] Format diska in namestitev

Oddelek: Operacijski sistemi
103132 (2941) slowie
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443034 (2272) xpozed
»

Formatiranje diska ter install WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
137363 (7236) PrimozR
»

Kako do MSdosa brez disketnika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151370 (1121) T(he) Boss
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452280 (1651) BlackHole

Več podobnih tem