» »

Sony z5 - kateri čimbolj čist android?

Sony z5 - kateri čimbolj čist android?

AnotherMe ::

Poceni sem dobil rabljen Z5... sicer super telefon, žal pa ne tako super, kot oglašujejo v oglasih... Predvsem me moti kup dodatne navlake.

Najraje bi telefon rootal in naložil nekaj bolj "čistega"... Ker že dolgo nisem kaj takega počel, bi vas prosil za nasvet kaj je trenutno aktualnega? Cyanogen? Pacman? Načeloma je to vse kar poznam:D

starboi ::

Zakaj pa ne bi samo rootal, počistil nesnago z Titanium Backup Pro-jem (ali kakšnim podobnim apom), odstranil reklame z Adawayem, mogoče dodal še Novo Launcher Prime in zadeva bo delovala čisto drugače. :) Če ti pa to ne bo kul, pa pogledaš za custom romom, je pa res, da bo vsaka custom zadeva imala nek negativni "impact" na fotoaparat. Lp

Edit : Še link do XDA forumua, kjer boš našel vso custom podporo za tvoj telefon : http://forum.xda-developers.com/xperia-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: starboi ()

Invictus ::

Sony ima povsem dober software po defaultu. Odstraniš aplikacije, ki jih lahko, pa je čisto dovolj hiter.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AnotherMe ::

Invictus je izjavil:

Sony ima povsem dober software po defaultu. Odstraniš aplikacije, ki jih lahko, pa je čisto dovolj hiter.

Odstranil sem vse, kar se odstranit da brez roota - telefon je obupno počasen - slabše kot 3 leta star htc...

Invictus ::

Meni Z3 dela kot urca. Ne vem kaj si bluzil gor ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BigFoot ::

Meni Z3C tudi dela kot urca.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

telen ::

Mogoče je pa preveč stvari odstranil. :D Meni tudi z3c leti.

wini ::

Meni z5 dela vrhunsko pa nism nič odstranil ... poskušaj factory reset

abyssus ::

Meni tudi dela z3c popolno že leto in pol. Odstrani kaj se da, ostalo disable pa je.

Si se mogoče vprašal, zakaj je bil poceni? :D

boolsheat ::

Mogoče je pa "kitajski" z5? :D

matobeli ::

Meni še Z1c leti kot urca, pa imam zgolj pobrisane/disejblane balastne aplikacije in kar nekaj druge šare naložene.

Če po factory resetu ni bolje in če je ena izmed napak, ki te sicer ne moti, to da fingerprint senzor (v on/off gumbu) ne dela, potem je res "zony x5"

blaz87 ::

Kot svetovano Nova launcher pa je.
Appi pa se res skoraj vsi dajo pobrisat. Kar se pa ne da pobrisat pa disejblaš pa ga tudi več ne vidiš.

stara mama ::

Tako je
Pametni telefon v rokah pametnega uporabnika lahko deluje hitro in učinkovito.
Pametni telefon v rokah neumnega uporabnika, pač ni od tega nobene koristi, prej škoda.

Pol se pa kupi nižji rang, drugo leto pa ga je treba spet menjat ker je že obupno počasen.
In zapraviš dost, imaš pa večno počasne telefone :))

Sami ::

Z1/3/5 imajo res super OS, skoraj brez navlake, moralo bi leteti. Naredi factory reset.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

69charger ::

Ne boš falil z Cyanogenom itak, hitrejši kot vsak drug prednaložen šrot pa še en kup dodatnik settingov za igrat se.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

bobby ::

Dam glas za CM, sekundarno pa, ce podpira Slimrom. glede ostale debate pa se ne bom spuscal, ker niso na nivoju nitke.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Invictus ::

Pusti ostalo ala CM, ki ima tako svoje sranje gor. Pa če sponzor je Microsoft ;).

Sony Android je eden najmanj nabloatanih vendor OSov.

Kaj nisi naredil factory reset ko si dobil telefon? Sicer če je od kake punce, bi mogoče kake fotke lahko gor našel ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AnotherMe ::

Factory restore sem naredil ob nakupu.
Ni kitajski - sm dobil zraven telekomov račun, številke se ujemajo...

Mogoče sem malo pretiraval glede počasnosti, ampak več kot malenkost hitrejši od htc one pa res ni...

Malo ga verjetno upočasni tudi to, da so podatki kriptirani.

Bom v kratkem še enkrat naredil factory restore, pa popucal kar bom lahko - upam, da bo kul.

Zaenkrat hvala vsem!

bobby ::

Invictus je izjavil:

Pusti ostalo ala CM, ki ima tako svoje sranje gor. Pa če sponzor je Microsoft ;).

Sony Android je eden najmanj nabloatanih vendor OSov.

Kaj nisi naredil factory reset ko si dobil telefon? Sicer če je od kake punce, bi mogoče kake fotke lahko gor našel ;).


Kaj klobasas neumnosti?
Dej mi kaksen vzvod, ki potrjuje te izjave, vsaj dva. Telentvojebizjave so samo prilivanje olja na ogenj pa nic drugega.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

AnotherMe ::

No, telefon zdej dela odlično - novi update roma je kr lepo poamagal ;)

abyssus ::

Imaš official ali custom?

AnotherMe ::

official

sulaco ::

A če narediš factory reset ti kupljeni programi ostanejo? Če ne,kako jih dobiš ponovno?

49106 ::

Aplikacije bi morale biti vezane na gmail account.


bobby je izjavil:

Invictus je izjavil:

Pusti ostalo ala CM, ki ima tako svoje sranje gor. Pa če sponzor je Microsoft ;).

Sony Android je eden najmanj nabloatanih vendor OSov.

Kaj nisi naredil factory reset ko si dobil telefon? Sicer če je od kake punce, bi mogoče kake fotke lahko gor našel ;).


Kaj klobasas neumnosti?
Dej mi kaksen vzvod, ki potrjuje te izjave, vsaj dva. Telentvojebizjave so samo prilivanje olja na ogenj pa nic drugega.


Se strinjam. Bloat ti celo vsilijo v programske posodobitve.

 bloat

bloat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

49106 ::

In ali ni pred odlepom bootloaderja potreben backup DRM kljucev?

Thunder wave ::

Je pametno to narediti, če misliš kdaj spet uporabljati original OS. Je pa vredno opozoriti, da je del softwarja kamere zašciten z DRM (en kos dela, ki skrbi za procesiranje slike) in so slike po odklepu bootloaderja slabše kot so prej.

Konlov ::

Pri mojem Z5 občasno opažam, da se baterija izprazni v zelo kratkem času, ne da bi bil kak app. prižgan. Kot da se zaslon nebi ugasnil samodejno.
Pustimo to, da je generalno za ceno telefona baterija itak podhranjena.

AnotherMe ::

Konlov je izjavil:

Pri mojem Z5 občasno opažam, da se baterija izprazni v zelo kratkem času, ne da bi bil kak app. prižgan. Kot da se zaslon nebi ugasnil samodejno.
Pustimo to, da je generalno za ceno telefona baterija itak podhranjena.

Za ceno telefona je Z5 totalni drek!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

odklepanje telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
2014709 (3446) Technics111
»

Android 9 - pozabljen pattern lock

Oddelek: Pomoč in nasveti
283430 (2511) BladE_
»

Samsung Galaxy S7 FRP, nova inštalacija Androida

Oddelek: Mobilne tehnologije
111176 (874) Mavrik
»

HTC Desire 601 - slaba baterija po posodobitvi

Oddelek: Mobilne tehnologije
173901 (3347) Heisenberg
»

S4 šteka v igrah (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
607470 (6778) first_line

Več podobnih tem