» »

Samsung Galaxy S7 FRP, nova inštalacija Androida

Samsung Galaxy S7 FRP, nova inštalacija Androida

AlfaDog ::

Zdravo,
da na hitro razložim background story, da me ne bo kdo obtoževal da kradem telefone :)
Situacija je takšna, da mi je pred malo več kot pol leta umrl oče. Imel je dokaj nov telefon, Samsung Galaxy S7, za katerega se do pred kratkim nisem kaj veliko brigal. Sedaj pa je moj trenutni telefon počasi odslužil svoje in sem hotel vzeti očetovega, ampak seveda nisem vedel PIN, da bi odklenil telefon, zato sem se odločil za factory reset. Ko sem telefon resetiral pa sem naletel na novo oviro, in sicer zahteva, da se vpišem z očetovim emaliom(factory reset protection - FRP), katerega gesla pa seveda ne vem.
Da bi bypassal FRP sem pregledal že pol interneta pa ne najdem nič kar bi delovalo. Edino kar mi še pade na pamet je, da bi na telefon na novo naložil Androida, ampak tega nisem še nikoli počel in imam občutek, da bom porabil preveč časa da to naštudiram. Zanima me ali kdo poznano koga, ki se s tem ukvarja ali pa vsaj kakšen dober tutorial?

Hvala za pomoč.

Mavrik ::

FRP je sam zato da prepreči točno to, kar ti hočeš narediti - prevzeti telefon. Na novo ne boš mogel naložiti operacijskega sistema sam, ker je bootloader zaklenjen in moraš odklep sprožiti z odklenjenega telefona.

Nesi na Samsungov servis in razloži situacijo, morda so oni sposobni popucati FRP particijo.
The truth is rarely pure and never simple.

xda develope ::

Če ga nebi frp lockal bi lahko flashal custom os in nazaj na stock..

Mavrik ::

xda develope je izjavil:

Če ga nebi frp lockal bi lahko flashal custom os in nazaj na stock..


Brez poznavanja PINa težko, ker za OEM unlock rabiš odkleniti dostop (to je namreč cel point FRPja :) ). Je pa res da so telefoni ki imajo to narobe implementirano - S7 na žalost za OPja ni eden teh.
The truth is rarely pure and never simple.

freesty ::

Da se to zrihtat. Sem ze enkrat to delal. Mislim, da mores nalozit starejso verzijo androida 7 in potem preko enih bugov lahko prides do nastavitev in odstranis obstojeci racun. Sem pa to pred casom nasel na youtubu ali googlu celoten postopek. 15min dela. :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

klinker ::

Ce imas dostop do ocetovega maila, s kerim je vpisan v samsung account, bi se mogoce dalo kaj ponastavit.

DeeCoy ::

Če ima geslo shranjeno na njegovem računalniku, ga lahko v brskalniku vidiš :)

Mare2 ::

Meni je na Samsung servisu naredil factory reset kar sprejemnik mobitelov brez pina, brez gesla.

Mare2 ::

#000000 ::

pejt nekam kjer imajo box posla za minuto, pol pa čez z stock romom.

tryhard ::

Odstraniš flash in daš not drugega odklenjenega. Naši serviserji pajaci tega seveda ne delajo.

Mavrik ::

Nič ni treba odstranjevati flasha ker imajo serviserji orodja, ki lahko FRP odstranijo brez takih posegov:


If you can't remember any of your Google Account information, you can send your device, along with proof of purchase, to an authorized Samsung Service Center. Samsung has special tools to reset the phone to factory defaults with no protection enabled.


Citat iz: https://www.samsung.com/us/support/frp/
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

odklepanje telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
2014714 (3451) Technics111
»

Samsung Galaxy S7 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
49884632 (12275) Han
»

pomoč nujno - smsung s6 odklepnje finger

Oddelek: Mobilne tehnologije
91562 (532) wajdouc
»

Android 9 - pozabljen pattern lock

Oddelek: Pomoč in nasveti
283430 (2511) BladE_
»

kako odkleniti LG G5?

Oddelek: Mobilne tehnologije
302279 (1667) louser

Več podobnih tem