» »

HTC Desire 601 - slaba baterija po posodobitvi

HTC Desire 601 - slaba baterija po posodobitvi

Shift3 ::

Po posodobitvi prog. opreme (HTC Desire 601, zdaj imam android 4.4.2), mi baterija še pol dneva ne zdrži, če ga recimo povprečno uporabljam. Pa če ga ponoči ne dam polnit, je zjutraj popolnoma prazen in ugasnjen. Očitno je neka napaka in me zanima kaj se da naredit glede tega, ker je moteče zelo.. Se da vrnit staro različico al pa karkoli? Hvala :)

RejZoR ::

Poglej v nastavitvah pod Battery kaj konkretno ima najvišji delež kurjenja baterije. Glede na porabo bi moral orek izstopat izmed vseh procesov.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Shift3 ::

Sistem Android 85%, Google play 11% pa 1% Android OS :)

skyline ::

Si naredil factory reset po posodobitvi na 4.4?

Shift3 ::

Naredila*, drugač pa, če je blo kje ponujeno oz. zahtevano, potem ja, sama pa ne. Kje se da to?

skyline ::

Ni zahtevano tekom procesa nadgradnje, je pa priporočljivo v primeru težav, kot jih omenjaš.
Settings > Backup & Reset > Reset phone.

Je pa možno tudi, da je HTC zajebal in dal ven slab ROM (been there).

Shift3 ::

In kaj potem v primeru, da so oni zajebal? Čakam na update? Ker če ni vsaj 97% ziher, da mi bo factory reset pomagal, raje ne bi tega..

duque ::

za One smo čakali kak mesec na update. Tudi tam so zaj*** battery life na kitkat

Tole sem ujel med komentarji na GSM areni; daj probaj.
Settigs->Backup&Reset->Backup my data->OFF fix my battery issues after the kitkat update

http://www.gsmarena.com/htc_desire_601-...

Pesimist ::

za vsak slucaj daj GPS off. Moj telefon sicer ne htc in 4.2.2 sem opazil da je fejst zrlo baterijo cez noc in pod info nic nenavadnega kazalo, gpsa pa tudi ne. Predvidevam da je en app dostopal do le tega in ko sem dall manual off ni blo vec problema.

urosz ::

Tudi pri meni je enako. Ampak ne vedno, odvisno "od dneva". Za to naj bi bila kriva aplikacija Google Play Services, ki cel čas zlorablja wakelock pravico, tako da je telefon cel čas aktiven. To je sicer splošno znani problem na Android telefonih, ampak je tudi HTC pihnil mimo z posodobitvijo. Osebno imam težave še z WiFi-jem (ne zazna WiFi čipa, MAC naslov ni na voljo). Pomaga le factory reset (oz. nazadnje neka kombinacija factory reseta in airplane mode-a, da sem ga končno spet zbudil)

Mavrik ::

Google Play Services (kot ime pravi) je samo servis za druge aplikacije in jim podaja podatke o lokaciji. Če ti kuri veliko baterije potem imaš inštalirano aplikacijo, ki konstantno teži za GPS lokacijo.
The truth is rarely pure and never simple.

urosz ::

Se da ugotoviti, katera?

Drugače pa sem s tem HTC Desire 601 bil zelo zadovoljen do posodobitve in mi ni bilo niti malo žal, da sem plačal polno ceno zanj, zdaj pa sem povsem razočaran. Razmišljam, da bi ga prodal, dodal par € in kupil Moto G. Edina stvar, ki mi daje pomisleke, je garancija in servis za Moto G.

Mavrik ::

Si že pokukal pod Location v nastavitvah?

Za vsak primer poglej tudi če je Google Now izključen te Location History in Location Reporting.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Shift3 ::

Hvala vsem, bom probala factory reset najprej, ampak koliko razumem, je potrebno najprej vse podatke na računalnik dat, da jih ne zgubim, ali bo vredu tudi če dam sd ven? Pa še to, telefon je v slovenščini :D + Ali je to normalno, da mi pod porabo aplikacij za Sistem Android kaže 83%?

thanks for the support guys 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Shift3 ()

SnowyOwl ::

Da obudim temo, tudi moja punca ima isti problem, baterija se čez noč popolnoma sprazni. Edina razlika je da sem jaz že naredil factory reset in ni nič boljše. Še kaka ideja?

heero ::

kaj pa vkop varcevanja z baterijo?

hojnikb ::

SnowyOwl je izjavil:

Da obudim temo, tudi moja punca ima isti problem, baterija se čez noč popolnoma sprazni. Edina razlika je da sem jaz že naredil factory reset in ni nič boljše. Še kaka ideja?

garancija.
Sem imel isti problem na classic desire (zadeva ni hotla it v deep sleep) naredu factory reset, poflešu stock rom in hboot še vedno isto. Dal na garancijo in po menjavi plošče problem rešen.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Heisenberg ::

Podoben problem sem imel sam, namestil sem
https://play.google.com/store/apps/deta...

Sedaj dela 90% tako dobro kot pred posodobitvijo

če ni rootan pa priporočam tole
https://play.google.com/store/apps/deta...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung S7 Edge baterija

Oddelek: Mobilne tehnologije
132121 (665) chrush
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674540534 (162565) zk_eu
»

Obupno počasen Android

Oddelek: Mobilne tehnologije
408865 (7545) joze67
»

Android 5.0 Lollipop (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15636678 (28182) deja

Več podobnih tem