» »

odklepanje telefona

odklepanje telefona

anika87 ::

Živjo,
hčerka si je zaklenila telefon... spreminjala je geslo in sedaj ne more odkleniti, najbrž se je zatipkala pri ustvarjanju novega.
Telefon je Huawei Ascend Y 300, ima Androida. Gre za geslo za odklepanje zaslona. Geslo je sestavila iz besede in številk. Vem, da pri napačnem risanju gesla, če imaš na tiste črte, ki jih rišeš na pikice, potem ti da možnost, da odkleneš preko googlovega računa... ampak tukaj pa ne vidim nikjer možnosti, da bi kliknila na pozabljeno geslo, da bi mi ponudilo google račun.
Kaj še lahko naredimo? Mogoče tovarniški reset? Sem že probala tiščat tipki, ki naj bi le-tega sprožili, pa se nič ne zgodi...

Že vnaprej hvala za odgovore, Lp :)

Mavrik ::

Možnost odklenitve z Google računom dobiš samo če imaš nastavljen vzorec ali številčni PIN, pri polnem geslu pa se ne da.

Zdaj če Huawei ni preveč posilil Androida, pojdite na Android Device Manager s hčerkinim Google računom. Tam bi moral biti telefon na seznamu in poleg tudi opcija za odklep in reset.

Če to ne gre, bo treba narediti factory reset:

1. Izklopiš telefon popolnoma
2. Ko se čisto ugasne držiš tipko za vklop in glasnost gor
3. Tipke spustiš ko se pojavi Huawei logo in moraš priti v moder meni
4. V modrem meniju izbereš Wipe data / factory reset.

Jasno bodo vsi podatki na telefonu izbrisani.
The truth is rarely pure and never simple.

GupeM ::

Tovarniški reset bi moral pomagati. Ugasni telefon, pritisni gumb za povečanje glasnosti in ga drži. Hkrati s tem pritisni in drži še gumb za vklop telefona. Nato se ti odpre nek meni, kjer izbereš, hard reset/wipe all data.

Navodila.

Geslo je pa verjetno pozabila in se ni zatipkala. Pri spremembi gesla je novega treba vpisati 2x, ravno zato, da se prepreči zatipke. Dvomim, da se je 2x enako zatipkala. Lahko pa malo poskusite s prvo veliko črko, vse male, vse velike. Lahko je imela ponesreči vključene velike črke ko je geslo nastavljala in je 2x vpisala z velikimi črkami, sedaj pa ima vključene male.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

kosta ::

Factroy reset te reši, nč druzga ni storit. Sicer se grdo sliši ampak je pa to lepa šola za v naprej, naj bolj pazi kakšna gesla nastavlja.;)

anika87 ::

Ja, saj ji je šola :), zato je bila zdej nekaj časa brez telefona... sedaj bi ji ga pa rada tovaniško resetirala, ker se mi ne ljubi oz. nimam časa se s tem ukvarjat, itak nima nič pomembnega not... Ampak držim tipki, saj sem si prej že na youtube pogledala kako, pa se samo prižge nazaj... ne morem prit do reseta... probala sem za hip pred tipko za vklop pritisniti tipko za glasnot zgornji del, pa ne pomaga, samo prižigam ga... :S

GupeM ::

Najdi nekoga, ki se malo spozna. Sigurno je v službi kakšen mlad sodelavec, ki bi to znal narediti.

balluf ::

Jaz imam podobno težavo imam Xiaomi redme 4 in mi kar na enkrat odklep z vzorcem noče več odkleniti, pravi, da ni pravilen. Vzorca zagotovo nisem Spreminjal nič. Trenutno odklepam na fingerprint.
Kaj nardit.

shadeX ::

Kratko vprašanje. Me je klical kolega, da ma nek Samsung telefon 2 leti star (ne ve modela), pozabil je Googlov račun in kolikor sem razumel ga ne spusti več noter (v sam telefon).

Se da ta telefon resetirat (podatki niso važni), da se ga lahko še naprej uporablja? Kako je z novejšimi Androidi kar se tega tiče?

Npr Factory Reset preko recovery načina bi šel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Technics111 ::

shadeX je izjavil:

Kratko vprašanje. Me je klical kolega, da ma nek Samsung telefon 2 leti star (ne ve modela), pozabil je Googlov račun in kolikor sem razumel ga ne spusti več noter (v sam telefon).

Se da ta telefon resetirat (podatki niso važni), da se ga lahko še naprej uporablja? Kako je z novejšimi Androidi kar se tega tiče?

Npr Factory Reset preko recovery načina bi šel?


Lahko naredi reset preko tipk,vendar bo telefon frp( factory Reset protest) zaklenjen in bo moral po ponovnem zagonu vpisat gmail račun in geslo. Če tega ne ve,ga reši samo "hack" postopek preko katerega se da zaobit to zaščito ;) Google je z vsakim novim updejtom bolj zaščiten in je potrebno vedno več truda,da se zadeva odklene..da se pa vse ;)

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

in bo moral po ponovnem zagonu vpisat gmail račun in geslo.


Kolikor sem razumel je ravno to problem. Bom povedal kaj več kasneje ko dobim telefon v roke, ker ne vem niti katero verzijo Androida ma gor naloženo.

mindmindmind ::

Technics111 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Kratko vprašanje. Me je klical kolega, da ma nek Samsung telefon 2 leti star (ne ve modela), pozabil je Googlov račun in kolikor sem razumel ga ne spusti več noter (v sam telefon).

Se da ta telefon resetirat (podatki niso važni), da se ga lahko še naprej uporablja? Kako je z novejšimi Androidi kar se tega tiče?

Npr Factory Reset preko recovery načina bi šel?


Lahko naredi reset preko tipk,vendar bo telefon frp( factory Reset protest) zaklenjen in bo moral po ponovnem zagonu vpisat gmail račun in geslo. Če tega ne ve,ga reši samo "hack" postopek preko katerega se da zaobit to zaščito ;) Google je z vsakim novim updejtom bolj zaščiten in je potrebno vedno več truda,da se zadeva odklene..da se pa vse ;)


Iščem po googlu rešitev in ne najdem nič kar bi bilo uporabno, use potrebuje "Help & Feedback", vendar tega v moji verziji ni, kakšen predlog?

Technics111 ::

mindmindmind je izjavil:

Technics111 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Kratko vprašanje. Me je klical kolega, da ma nek Samsung telefon 2 leti star (ne ve modela), pozabil je Googlov račun in kolikor sem razumel ga ne spusti več noter (v sam telefon).

Se da ta telefon resetirat (podatki niso važni), da se ga lahko še naprej uporablja? Kako je z novejšimi Androidi kar se tega tiče?

Npr Factory Reset preko recovery načina bi šel?


Lahko naredi reset preko tipk,vendar bo telefon frp( factory Reset protest) zaklenjen in bo moral po ponovnem zagonu vpisat gmail račun in geslo. Če tega ne ve,ga reši samo "hack" postopek preko katerega se da zaobit to zaščito ;) Google je z vsakim novim updejtom bolj zaščiten in je potrebno vedno več truda,da se zadeva odklene..da se pa vse ;)


Iščem po googlu rešitev in ne najdem nič kar bi bilo uporabno, use potrebuje "Help & Feedback", vendar tega v moji verziji ni, kakšen predlog?



Napiši točno za kateri telefon se gre,ter katero verzijo Androida imaš?

mtosev ::

če pošlješ na uraden samsung servis ti bi ga naj oni odklenili. ne da se mi zdaj iskati. rabiš pa dokazilo, da si lastnik phone, ker drugače ne bo nič
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gig ::

Že pred pol leta, sem na smučanju v Bosni našel telefon Huawei P10 Lite, v katerem sta bili 2 SIM kartici. Bil je prazen in ni se dalo zvedet čigav je, ker je bil zaklenjen. Na klic na operaterjevo številko sem dobil odgovor, da mi poddatkov o lastniku ne morejo posredovat. S tem sem zaključil z iskanjem lastnika.
Po polletnem ležanju v predalu, se mi je zazdelo smotrno, da ga spravim v uporabno stanje.
Ali mi kdo na tem forumu zna to naredit? N akoga naj se obrnem. Dokumentov o lastništbvu pa nimam.
LP, gig

gig ::

Naredil sem restore n tovarniške nastavitve, nakar mi je po vpisovanju podatkov mojega gmail računa, telefon napisal, da je treba vnest primarni email od Huawei ID.
Na naslovu https://www.hardreset.info/articles/goo... sem poizkušal, vendar naprej pa ne znam. Aparat ni glih najnovejši, bi mi pa prišel prav.
LP, gig

stb ::

Nazadnje ko sem jaz resetiral en telefon (ker je družinski član dobil novega, in nisem takoj našel možnosti za wipe v meniju) me je ob naslednji prijavi novega uporabnika v tem telefonu opozorilo, da je ta telefon prej bil v uporabi z drugim Googlovim računom in je moral prejšnji uporabnik vpisati svoje geslo, da je s tem dovolil uporabo tega telefona drugemu uporabniku. Brez gesla se ni dalo naprej, res pa da nisem temeljito poskušal, ker sem imel dostop do prvega uporabnika.

gig ::

stb je izjavil:

Nazadnje ko sem jaz resetiral en telefon (ker je družinski član dobil novega, in nisem takoj našel možnosti za wipe v meniju) me je ob naslednji prijavi novega uporabnika v tem telefonu opozorilo, da je ta telefon prej bil v uporabi z drugim Googlovim računom in je moral prejšnji uporabnik vpisati svoje geslo, da je s tem dovolil uporabo tega telefona drugemu uporabniku. Brez gesla se ni dalo naprej, res pa da nisem temeljito poskušal, ker sem imel dostop do prvega uporabnika.


Prejšnji uporabnik je v mojem primeru nepoznan!
LP, gig

GupeM ::

To ti seveda ne daje pravice, da njegov telefon kar uporabljaš. To je namenoma tako narejeno, da si ukradenega/izgubljenega telefona ne moreš kar prisvojiti. Si telefon nesel na policijo? To je tisto, kar bi moral storiti. Policija bi imela več možnosti, da najde lastnika in mu vrne telefon.

Če se ti pa s policijo ne da ukvarjat, pa telefon pač tam pustiš oz. ga daš enemu od žičničarjev/neseš na informacije. Bojo že oni naprej naredili, kar je potrebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

gig ::

GupeM je izjavil:

To ti seveda ne daje pravice, da njegov telefon kar uporabljaš. To je namenoma tako narejeno, da si ukradenega/izgubljenega telefona ne moreš kar prisvojiti. Si telefon nesel na policijo? To je tisto, kar bi moral storiti. Policija bi imela več možnosti, da najde lastnika in mu vrne telefon.

Če se ti pa s policijo ne da ukvarjat, pa telefon pač tam pustiš oz. ga daš enemu od žičničarjev/neseš na informacije. Bojo že oni naprej naredili, kar je potrebno.


Ja, se zavedam. Ampak presenetil me je tudi odnos sogovornika s strani operaterja, ki ti da vedet, da če prineseš telefon od nekoga nepoznanega, oni sploh nimajo interesa ga poiskat. To je Bosna! Rajši sem ga sam poskušal najti. Tudi SMS sporočila sem poslal na eno od številk kartice. Ker pri tem nisem bil uspešen, je pač ostal v predalu.
Marsikaj sem sprobal, pa ni bilo uspeha.
LP, gig

billy ::

ksz...

Je že kdo imel problem, da je nehalo "delat" odklepanje telefona z vzorcem?

Namreč videt je tako, kot da sploh ne povezuje pikic, da bi se vzorec sploh začel risat...in potem valda da javi da vzorec ni pravi...za nameček pa vsake par narobe poskusov, poveča timeout pred naslednjim poskusom :(

Technics111 ::

billy je izjavil:

ksz...

Je že kdo imel problem, da je nehalo "delat" odklepanje telefona z vzorcem?

Namreč videt je tako, kot da sploh ne povezuje pikic, da bi se vzorec sploh začel risat...in potem valda da javi da vzorec ni pravi...za nameček pa vsake par narobe poskusov, poveča timeout pred naslednjim poskusom :(


Touch screen te jebe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč nujno - smsung s6 odklepnje finger

Oddelek: Mobilne tehnologije
91557 (527) wajdouc
»

Android 9 - pozabljen pattern lock

Oddelek: Pomoč in nasveti
283415 (2496) BladE_
»

kako odkleniti LG G5?

Oddelek: Mobilne tehnologije
302262 (1650) louser
»

Pozabljen vzorec

Oddelek: Pomoč in nasveti
125320 (4039) Olórin
»

IPAD

Oddelek: Loža
235518 (4603) Zheegec

Več podobnih tem